Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 104

Wątek: KONTROWERSYJNE 2X ?

  1. #41
    Chusteryczka Awatar IzaBK
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Pruszków/Warszawa
    Posty
    2,933

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kanga Zobacz posta
    ale w podwójnym X ani w nosidle miękkim nie wkładamy łokci tylko miękką chustę! Materiał! to tak jakby powiedzieć, że pieluszką, którą wkładamy dziecku na pupę powodujemy nieprawidłową pozycję. Litości!
    nie chcę wchodzić w nieprowadzące do niczego dyskusje, ale to nie jest przykład na to, że dwa x jest zły. Podwójny krzyż jest trudny. To jest jego problem największy, że mimo iż wydaje się łatwym wiązaniem, to takim nie jest, ale prawidłowo zawiązane dziecko w dwa x przyjmuje właściwą pozycję. Tak jak można źle ułożyć kolanka dziecka w dwa x, tak samo w kieszonce można za bardzo rozpłaszczyć dziecko, a o kangurku można powiedzieć, ze zazwyczaj za luźno podtrzymuje główkę dziecka.
    Ja też nie zamierzam wchodzić w dyskusję. ale muszę uściślić sprawę łokci:
    oczywiście, że nie wkłądamy dziecku między nogi łokci, ale nie wkłądamy też miękkiej chusty. Między nóżkami dziecka w 2x i w nosidle jest brzuch mamy - chusta przecież idzie po pleckach dziecka! Brzuch mamy jest szeroki i to włąśnie na nim rozwierają się nóżki dziecka, jeśli przebieg chusty uniemożliwia zmniejszenie odwiedzenia.

    edit: a propos pieluszki - jet jak piszesz. Jak widze w jakiej pozycji leza dzieci które mają zalecone szerokie pieluchowanie - pieluchy nie sa wetkniete tylko miedzy nózki, ale tez pod pupę, w efekcie czego pupa jest 1-2 cm wyżej niż plecki. To JEST nieprawidłłowa pozycja.
    Ostatnio edytowane przez IzaBK ; 25-07-2012 o 20:01
    G- X 2009 E- VI 2003 M- XII 1998

    NaturalnaMama.pl - ot, zwykły sklep.
    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi, Instruktor Shantala: PogotowieChustowe.pl

    konsultacje także poprzez SKYPE

  2. #42
    Chusteryczka Awatar Kanga
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa,Mokotów
    Posty
    2,709

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez IzaBK Zobacz posta
    J

    edit: a propos pieluszki - jet jak piszesz. Jak widze w jakiej pozycji leza dzieci które mają zalecone szerokie pieluchowanie - pieluchy nie sa wetkniete tylko miedzy nózki, ale tez pod pupę, w efekcie czego pupa jest 1-2 cm wyżej niż plecki. To JEST nieprawidłłowa pozycja.
    ależ dzieci w chuście nie leżą na plecach

    dlatego właśnie piszę, że podwójny X jest trudny. Ponieważ po wykończeniu wiązania należy sprawdzić ułożenie nóżek i zmniejszyć/zwiększyć odwiedzenie w razie potrzeby. Zresztą w każdym rodzaju wiązania należy to uczynić w zasadzie. Będę się upierać przy tym, że brzuch mamy ma taki sam wpływ na ułożenie dziecka w chuście zarówno w kieszonce, podwójnym krzyżu czy kangurku Wszystko jest kwestią umiejętności mamy, jej cech osobniczych i techniki wiązania. Tak jak za luźno można zawiązać górę w kangurku, tak samo można za szeroko zawiązać podwójny krzyż, czy krzywo założyć chustę kółkową. Jak się umie zawiązać prawidłowo podwójny krzyż, to nogi się nie będą rozjeżdżać, a jak się umie prawidłowo zawiązać kangurka, to główka będzie odpowiednio podtrzymana, a jak się odpowiednio ułoży dziecko w kółkowej, to nóżki będą równo. Wszystko jest kwestią techniki, wprawy rodzica i jego budowy ciała. Tak jak inaczej kółkową dociągają mamy o wąskich ramionach, inaczej te o szerokich, inaczej układa się dziecko na mamie o szerokich biodrach, a inaczej tej, która jest szczuplutka. Tu nie ma jednej miarki i jednego idealnego sposobu wiązania. Dotyczy to również podwójnego X - inaczej go powinny wiązać osoby szczupłe, inaczej bardziej puszyste. te różnice są bardzo delikatne, czasami niewidoczne, ale jednak są. I w tych różnicach tkwi zazwyczaj problem, ponieważ ucząc się wiązania z ogólnodostępnych instrukcji często nie zwracamy uwagi na fakt, że coś nas uwiera, że nam niewygodnie. przyjmujemy, że tak musi być. A wystarczy skorygować mały detal i wszystko będzie perfecto.
    Ostatnio edytowane przez Kanga ; 25-07-2012 o 20:20

  3. #43
    Chusteryczka Awatar wrapsodia
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Erlangen Niemcy /czasem Wawa/Jarosław/Klimontów
    Posty
    1,682

    Domyślnie

    Ja bardzo chętnie zobaczę zdjęcie w poprawnie zawiązanym 2x z noworodkiem lub dzieckiem 1-2miesięcznym - jeśli ktoś takimi dysponuje (z przodu i z boku) to będę wdzięczna. A zdjęcie z poprzedniej strony w siatce mnie nie przekonuje, bo obrazuje jedynie to, co napisałam, że zaokrąglone plecki w 2x można osiągnąć wtedy, kiedy chusta jest niedociągnięta - gdyby ta pani tę chustę dociągnęła, plecki by się spłaszczyły. Szukając w necie zdjęć znalazłam jeszcze inną instrukcję 2x z fotkami krok po kroku, z żywym, malutkim dzieckiem - kanga, to chyba twoje , ale niestety brak fotki końcowej ("skorygowanej") - nie masz może Aga? http://babyonline.pl/niemowle_noworo..._03_start=show.
    Gosia, mama Toli (25/10/2008), dawniej mimezis

    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci



  4. #44
    Chusteryczka Awatar Kanga
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa,Mokotów
    Posty
    2,709

    Domyślnie

    zdjęcia były gazetowe, nie moje, ale takie zdjęcia porównawcze wiązań były tu na forum już, muszę poszukać jakoś.

  5. #45
    Chusteryczka Awatar wrapsodia
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Erlangen Niemcy /czasem Wawa/Jarosław/Klimontów
    Posty
    1,682

    Domyślnie

    wiem że w dziale doradców są kieszonki vs kangurka, ale 2x nie kojarzę, ale żeby nie zaśmiecać tu wątku to może na pw pójść fotka, bo chyba zbaczamy nieco z tematu. Nie chcemy kolejnego sporu i kolejnych przenosin wątkowych. Wiec ja powiedziałam swoje 3 grosze i znikam. Pytanie brzmiało od kiedy nosić w 2x i dlaczego ew. nie nosić noworodka - dla przypomnienia
    Gosia, mama Toli (25/10/2008), dawniej mimezis

    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci



  6. #46
    Chustomanka Awatar tytanowa@
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Otwock
    Posty
    974

    Domyślnie

    Nic już nie wiadomo. Całe chusty.info trzeba zaczynać od początku. Wnioskuję do modów o zamknięcie i otwarcie na nowo forum po uprzednim wykasowaniu wszystkiego. Nic już nie wiadomo. Nic... nic. Jestem zdruzgotana.

    Hey ho! Let's go!
    miluni.pl

  7. #47
    Chustomanka Awatar Bastet
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    684

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wrapsodia Zobacz posta
    wiem że w dziale doradców są kieszonki vs kangurka, ale 2x nie kojarzę, ale żeby nie zaśmiecać tu wątku to może na pw pójść fotka, bo chyba zbaczamy nieco z tematu. Nie chcemy kolejnego sporu i kolejnych przenosin wątkowych. Wiec ja powiedziałam swoje 3 grosze i znikam. Pytanie brzmiało od kiedy nosić w 2x i dlaczego ew. nie nosić noworodka - dla przypomnienia
    A to można prosić o wysłanie fotki, jeśli takowa wzorcowa 2x istnieje? Ja chętnie zobaczę. Choć dla mnie to trochę dziwne, przyznać muszę, żeby to musiało być na forum CHUSTOWYM tajemnicą owiane . Wiedza tylko dla wybranych?

    Ja noszę w 2x w długie trasy, a często wychodzę z małym na 4 godzinne spacery. Jakoś nie umiem sobie wyobrazić kp w innym wiązaniu, a już zwłaszcza na plecach .


    mój blog - http://bastetlady.blogspot.com/

    "Natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język po to, abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili" – Sokrates.

  8. #48
    Chustofanka Awatar Itula
    Dołączył
    Jul 2012
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    259

    Domyślnie

    Też się cieszę z rozmowy jaka się tu zaczeła, bo mialam dokładnie takie same odczucia jak CzarnaŻaba
    Cytat Zamieszczone przez czarna_zaba Zobacz posta
    W końcu nie mówimy tu o wybieraniu mniejszego zła - noszenie nie jest obowiązkowe i jeśli może byc potencjalnie szkodliwe, może jednak nie warto?
    To też jest temat na który chciałabym poznać opinie doradców - czy szkodliwośc związana z potencjalnie niedopasowanym wiazaniem jest większa niz potencjalne zyski z noszenia?
    Dzięki za wszystkie wypowiedzi

  9. #49
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Irlandia/Galway
    Posty
    2,796

    Domyślnie

    Uwaga - wkurzylam sie i moge kogos urazic!

    Cytat Zamieszczone przez martekle Zobacz posta
    O Kocia mama, fajnie napisałaś! Przecież wiązanie to nie produkt, który trzeba sprzedać, tak?
    Więc jeśli doradca upiera się przy jakimś wiązaniu, może poleca to będzie lepsze słowo.
    Tzn, ze ma wiedzę, cos nim kieruje.
    Mnie bardziej irytuje to, ze tego wiazania podobno bez konsultacji z doradca nauczyc sie nie da? Tak mi powiedziano przynajmniej.

    Moim zdaniem doradca nie powinien niczego polecac. Doradca moze opowiedziec o prawidlowej pozycji noszenia i pomoc rodzicowi taka osiagnac w dowolnym przez niego wybranym wiazaniu. I zostawic decyzje rodzicowi.

    Cytat Zamieszczone przez czarna_zaba Zobacz posta
    No i w tym kontekscie, jak czytam, że 2x za szerokie odwiedzenie i ucisk na kręgosłup, w kieszonce za szerokie odwiedzenie (dla rówieśników mojej córki czyli dzieci 1-2 miesięcznych) to wyciągam wniosek, że te wiązania mogą zaszkodzić mojemu dziecku. Kangura cwiczę, ale kiepsko dociągam, więc Małej tak na razie nosic nie mogę.
    I mysle, ze do takiego wniosku dochodzi mnostwo rodzicow odwiedzajacych to forum. Ja sie nie dziwie, ze tak malo osob nosi, skoro po wglebieniu sie w temat dowiaduja sie, ze zeby zdrowo nosic dziecko radzi sie im konsultacje z doradca. Osoba nie dosc pewna siebie po prostu cale to chustonoszenie sobie odpusci.

    I jeszcze - sa jakies badania pod katem prawidlowego rozwoju na grupach dzieci noszonych wylacznie w kangurze, kieszonce i 2x przez okreslony okres czasu? Zapewne nie ma. Ale sianie strachu w rodzicach na wszystkie tematy zwiazane z rozwojem dziecka (chociazby slynne dyskusje o butach za kostke czy chodzeniu na boso) to mam wrazenie jest jakas specjalnosc polskich lekarzy i ekspertow.
    Ostatnio edytowane przez Ananke ; 26-07-2012 o 12:13
    A. 02.2010, T. 06.2012

  10. #50
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    133

    Domyślnie

    A jak to jest z chustą elastyczną? Podstawowe wiązanie elastycznej jest właściwie takie samo jak 2X.
    Marysia 20.01.2012

  11. #51
    Chusteryczka Awatar IzaBK
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Pruszków/Warszawa
    Posty
    2,933

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gabba Zobacz posta
    A jak to jest z chustą elastyczną? Podstawowe wiązanie elastycznej jest właściwie takie samo jak 2X.
    bingo!
    G- X 2009 E- VI 2003 M- XII 1998

    NaturalnaMama.pl - ot, zwykły sklep.
    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi, Instruktor Shantala: PogotowieChustowe.pl

    konsultacje także poprzez SKYPE

  12. #52
    Chusteryczka Awatar mgosia
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    1,592

    Domyślnie

    znowu rozdaję punkty reputacji..
    przepraszam z góry za literówki i brak polskich znaków, często piszę z telefonu
    Gosia mama Lili (10 2009 oraz Hani 03 2012)

    mój blog



  13. #53
    Chustoguru Awatar paskowka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany/Puławy
    Posty
    6,506

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ananke Zobacz posta
    . I zostawic decyzje rodzicowi.
    No i tego min. uczą podczas kursu.

    Cytat Zamieszczone przez Ananke Zobacz posta
    I jeszcze - sa jakies badania pod katem prawidlowego rozwoju na grupach dzieci noszonych wylacznie w kangurze, kieszonce i 2x przez okreslony okres czasu?
    Właściwie nie ma w ogóle badań dotyczących dzieci noszonych w chustach, bo żeby opublikować wyniki to trzebaby badań grupe kontolną w kolejnych fazach rozwoju, aż do pewnego wieku (załóżmy 5-8 lat a może i 20)

    Cytat Zamieszczone przez gabba Zobacz posta
    A jak to jest z chustą elastyczną? Podstawowe wiązanie elastycznej jest właściwie takie samo jak 2X.
    Elastyczna to samo złoooooo
    A tak serio - elastyczne nie są szczególnie polecane z wielu względów. Choc ja akurat chyba umiem zawiązać w elastyka tak by nóżki dziecka nie były za bardzo odwiedzione (w tkanej 2X tez potrafię, ale nie chce tu wywoływać burzy - może ja mam taka budowę ciała że mi sie to udaje???)


    www.lydialand.pl - Sklep - chusty Chimparoo, Hoppediz, LennyLamb, Nati, Felizzy, nosidła Bondolino, Tuli, Manduca, Hipseat, pieluszki wielorazowe, Goki, Bajo
    Chimparoo - Wyłączny przedstawiciel chust Chimparoo.

    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci


  14. #54
    Chusteryczka Awatar IzaBK
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Pruszków/Warszawa
    Posty
    2,933

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ananke Zobacz posta
    Mnie bardziej irytuje to, ze tego wiazania podobno bez konsultacji z doradca nauczyc sie nie da? Tak mi powiedziano przynajmniej.
    Każdego wiązania można się nauczyć bez doradcy, Powiem więcej - wszystkiego można się nauczyć bez nauczyciela! Można wspaniale tańćzyć bez chodzenia na kurs tanca. Można zacząc mówić po angielsku bez chodzenia na kurs języka. Można URODZIĆ bez chodzenia na szkołę rodzenia. Z jakichś powodów jednak ludzie korzystaja z pomocy wykształconych i doświadczonych nauczycieli, choć NIE MUSZĄ.

    Moim zdaniem doradca nie powinien niczego polecac. Doradca moze opowiedziec o prawidlowej pozycji noszenia i pomoc rodzicowi taka osiagnac w dowolnym przez niego wybranym wiazaniu. I zostawic decyzje rodzicowi.
    Doradca zawsze zostawia decyzję rodzicowi, nawet jak mu się wydaje, że nie zostawia. No przecież nie zmusi rodzica do nauczenia się tego, czego ten rodzic nie będzie chciał się uczyć. Nie wynajmie też detektywa, który doniesie doradcy każde nieprawidłowe wiązanie jego ucznia Ale jeśli jedną pozycją nazywam prawidłową, a drugą nieprawidłową, to to już jest polecanie i wartościowanie.
    Nie mogę się zgodzić jednak z tym, że doradca powinien "pomoc rodzicowi taka osiagnac w dowolnym przez niego wybranym wiazaniu" ponieważ wiązania nie różnią się pomiędzy sobą tylko przebiegiem chusty, ale właśnie tym, jaką pozycję nadają dziecku, w jaki sposób przenoszą ciężar na rodzica itd..
    Dobranie wiązania to nie jest kwestia gustu.

    I mysle, ze do takiego wniosku dochodzi mnostwo rodzicow odwiedzajacych to forum. Ja sie nie dziwie, ze tak malo osob nosi, skoro po wglebieniu sie w temat dowiaduja sie, ze zeby zdrowo nosic dziecko radzi sie im konsultacje z doradca. Osoba nie dosc pewna siebie po prostu cale to chustonoszenie sobie odpusci.
    czy jeśli ktoś chory wejdzie na forum o chorobach i dowie się że powinien pójść do lekarza, to odpuści sobie zajmowanie się swoim zdrowiem?
    A jeśli mama szukająca informacji o laktacji znajdzie na forum poradę że warto odwiedzić doradcę laktacyjnego, to przestanie karmić piersią?

    Myślę, że ilość osób któe noszą nie jest zależna od opinii nt korzystania z pomocy doradcy. Myślę jednocześnie, że ilość osób, które noszą właściwie jest wzrasta wraz z popularnością korzystania z pomocy doradcy.

    paskówka - pokażesz?
    G- X 2009 E- VI 2003 M- XII 1998

    NaturalnaMama.pl - ot, zwykły sklep.
    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi, Instruktor Shantala: PogotowieChustowe.pl

    konsultacje także poprzez SKYPE

  15. #55
    Chustoguru Awatar paskowka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany/Puławy
    Posty
    6,506

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez IzaBK Zobacz posta
    paskówka - pokażesz?
    Na żywo jak sie spotkamy Normalnie przywodzę nóżki troszke do siebie i wciskaja sie one w mój brzuch - ja mimo nadwagi nie mam brzucha (za to mam co innego) więc mnie nic nie ciśnie


    www.lydialand.pl - Sklep - chusty Chimparoo, Hoppediz, LennyLamb, Nati, Felizzy, nosidła Bondolino, Tuli, Manduca, Hipseat, pieluszki wielorazowe, Goki, Bajo
    Chimparoo - Wyłączny przedstawiciel chust Chimparoo.

    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci


  16. #56
    Chusteryczka
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,586

    Domyślnie

    hej rozwińmy temat tych elastycznych bo ja duuuuuużo nosiłam w elastyku i zawsze polecalam na start wlaśnie to i co teraz.....mylę się? oświecicie mnie?

  17. #57
    Chusteryczka Awatar Fusia
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    2,933

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paskowka Zobacz posta
    Właściwie nie ma w ogóle badań dotyczących dzieci noszonych w chustach, bo żeby opublikować wyniki to trzebaby badań grupe kontolną w kolejnych fazach rozwoju, aż do pewnego wieku (załóżmy 5-8 lat a może i 20)
    ale na rozwój dziecka wpływa nie tylko chusta jest za duzo czynników na rozwój wpływających zeby oddzielic ze to od chusty a tamto nie ,wiec nawet w dużej grupie nie były by miarodajne,wiemy natomiast co daje chusta ,i jakiej pozycji dziecka oczekujemy żeby była zdrowa a nie szkodliwa.

    Moim zdaniem 2x dobrze,starannie i świadomie zawiazane jest 100razy lepsze od kieszonki i kangura -zawiązanych lub dociągniętych bez uwagi albo za słabo.
    jednak idealnie zawiązene te 3 wiązania jako rodzic z wiedzą o pozycjach itd wybiorę kangura lub kieszonkę- 2x jest bardzo fajne dla większych dzieci zanim włożymy je do plecaka -ja polece go dopiero dla dzieci trzymających głowę i naprawdę trzeba je dobrze i rozważnie motać i obserwować dziecko-matka powinna widzec ze kolanka sa ok albo za mocno odwiedzione decyzja należy do rodzica dlatego musi być świadomy jaka pozycja jest najwłaściwsza i sam ocenić co dla nich najlepsze
    Ostatnio edytowane przez Fusia ; 26-07-2012 o 14:58
    Żona Damiana. Matka Róży(28.10.2009), Anieli(1.03.2011) i Łucji13.06.2013
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci

  18. #58
    Chustoguru Awatar paskowka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany/Puławy
    Posty
    6,506

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fusia Zobacz posta
    ale na rozwój dziecka wpływa nie tylko chusta jest za duzo czynników na rozwój wpływających zeby oddzielic ze to od chusty a tamto nie ,wiec nawet w dużej grupie nie były by miarodajne,wiemy natomiast co daje chusta ,i jakiej pozycji dziecka oczekujemy żeby była zdrowa a nie szkodliwa.
    No wiem, dlatego takich badań pewnie nigdy nie będzie.


    www.lydialand.pl - Sklep - chusty Chimparoo, Hoppediz, LennyLamb, Nati, Felizzy, nosidła Bondolino, Tuli, Manduca, Hipseat, pieluszki wielorazowe, Goki, Bajo
    Chimparoo - Wyłączny przedstawiciel chust Chimparoo.

    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci


  19. #59
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Irlandia/Galway
    Posty
    2,796

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez IzaBK Zobacz posta
    Każdego wiązania można się nauczyć bez doradcy, Powiem więcej - wszystkiego można się nauczyć bez nauczyciela! Można wspaniale tańćzyć bez chodzenia na kurs tanca. Można zacząc mówić po angielsku bez chodzenia na kurs języka. Można URODZIĆ bez chodzenia na szkołę rodzenia. Z jakichś powodów jednak ludzie korzystaja z pomocy wykształconych i doświadczonych nauczycieli, choć NIE MUSZĄ.

    Ale nie kazdy ma mozliwosc skorzystac z tego nauczyciela. Mi kangur nie wychodzi, no tepa jestem pod tym wzgledem. Poprzednie dziecko wynosilam w kieszonce. I co? Wychodzi na to, ze albo mam nosic w tej "niezdrowej" (wedlug niektorych) kieszonce, albo kupic wozek albo przyjechac do Polski na konsultacje z doradca.

    Doradca zawsze zostawia decyzję rodzicowi, nawet jak mu się wydaje, że nie zostawia. No przecież nie zmusi rodzica do nauczenia się tego, czego ten rodzic nie będzie chciał się uczyć. Nie wynajmie też detektywa, który doniesie doradcy każde nieprawidłowe wiązanie jego ucznia Ale jeśli jedną pozycją nazywam prawidłową, a drugą nieprawidłową, to to już jest polecanie i wartościowanie.

    Nie mogę się zgodzić jednak z tym, że doradca powinien "pomoc rodzicowi taka osiagnac w dowolnym przez niego wybranym wiazaniu" ponieważ wiązania nie różnią się pomiędzy sobą tylko przebiegiem chusty, ale właśnie tym, jaką pozycję nadają dziecku, w jaki sposób przenoszą ciężar na rodzica itd..
    Dobranie wiązania to nie jest kwestia gustu.

    Chodzilo mi np. o stwierdzenie, ze tylko w tym wiazaniu osiagnie sie optymalne ulozenie nozek. Doprowadza to do tego, ze de fakto deprecjonuje sie pozostale wiazania. Mi w kieszonce wychodzi piekna, nierozjechana zabka. W kangurku za nic nie umiem kolanek ulozyc prawidlowo. I co? Patrz powyzej?

    czy jeśli ktoś chory wejdzie na forum o chorobach i dowie się że powinien pójść do lekarza, to odpuści sobie zajmowanie się swoim zdrowiem?
    A jeśli mama szukająca informacji o laktacji znajdzie na forum poradę że warto odwiedzić doradcę laktacyjnego, to przestanie karmić piersią?

    No wiesz, dzieci musza jesc, noszone byc nie musza. A co do zdrowia - ponawiam pytanie o badania.

    Myślę, że ilość osób któe noszą nie jest zależna od opinii nt korzystania z pomocy doradcy. Myślę jednocześnie, że ilość osób, które noszą właściwie jest wzrasta wraz z popularnością korzystania z pomocy doradcy.

    No ale masz chociazby w tym watku co najmniej trzy osoby, ktore wlasnie sie wahaja czy nosic po przeczytaniu opinii doradcow. Ja sobie tego nie wymyslilam. Mnostwo osob nie nosi w chustach bo "to skomplikowane i drogie, bo jeszcze trzeba sie szkolic".

    paskówka - pokażesz?
    ...
    A. 02.2010, T. 06.2012

  20. #60
    Chusteryczka Awatar Fusia
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    2,933

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paskowka Zobacz posta
    No wiem, dlatego takich badań pewnie nigdy nie będzie.
    to miałam właśnie na myśli
    Żona Damiana. Matka Róży(28.10.2009), Anieli(1.03.2011) i Łucji13.06.2013
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •