Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 34

Wątek: Ceny chust

  1. #1
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    133

    Domyślnie Ceny chust

    Czytam o chustach (tkanych) i głupieję. Jest mnóstwo nazw, są różne materiały no i różne ceny. Nasuwają mi się dwa pytania: Czy te drogie chusty na prawdę warte są swojej ceny? Bo skoro mogę kupić chustę za 200 zł to po co miała bym wydawać 500 ?
    Chciałabym jeszcze wiedzieć jaka jest różnica pomiędzy materiałami z których wykonane są chusty. Może ktoś mi podeśle jakiegoś linka albo opisze własne doświadczenia.
    Pytam o to bo zaczynam dopiero przygodę z noszeniem. Mam bawełnianą LL i myślę nad kupieniem innej chusty bo tą mi się jakoś ciężko mota (tzn czasem po prostu kompletnie mi to nie wychodzi)
    Marysia 20.01.2012

  2. #2
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,913

    Domyślnie

    za duzo do opisywania
    jesli chcesz tylko nosic to kup firmowa za 200
    te po 500 wcale lepiej nie nosza
    nawet te po 1000 lepiej nie nosza
    ani te po 2000 (euro)

  3. #3
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,899

    Domyślnie

    oczywiście zależy z jaką chustą porównamy
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  4. #4
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    Olapio a dlaczego nową?
    właśnie używkę złamaną by dziewczyna miała z górki

    z tymi chustami jest bardzo różnie
    może lepiej nosić chusta za 200 ale niekoniecznie zależy od producenta, mieszanki ( to i tak nie jest wyznacznik) czy wreszcie rodzaju przędzy czy też ścisłości tkania
    chusta chuście nie równa

    jak masz maleństwo to praktycznie we wszystko zamotasz i będzie dobrze

  5. #5
    Chusteryczka Awatar mamaLiKa
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    sercem na Ursynowie ;)
    Posty
    1,791

    Domyślnie

    Popieram Olapio
    Można kupić dobrą, markową chustę taniej i będzie nosiła równie dobrze, jak ta za 500 zł.
    Różnica w cenach (to poza ew. ceną nici innej niż bawełniana w przypadku chust z domieszkami, np. jedwabiu, który jest droższy, to efekt pewnej mody na limitowane edycje chust).

    Najlepiej by było, gdybyś umówiła się z dziewczynami ze Szczecina, żeby ci pokazały swoje zbiory chust, będzie ci łatwiej w podjęciu decyzji o kupnie nowej (jaka marka, materiał, długość).



  6. #6
    demona
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Olapio Zobacz posta
    za duzo do opisywania
    jesli chcesz tylko nosic to kup firmowa za 200
    te po 500 wcale lepiej nie nosza
    nawet te po 1000 lepiej nie nosza
    ani te po 2000 (euro)
    nie prawda, nie prawda

    aczkowliek nie ma zaleznosci, ze im droższa tym nośniejsza

  7. #7
    Chustoholiczka Awatar Agnen
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    4,411

    Domyślnie

    Najdroższa chusta, w której nosiłam była jednocześnie najmniej nośna.
    Cena zależy od
    1) producenta
    2) składu (skład wpływa na nośność w znacznie mniejszym stopniu niż np. jakość wiązania)
    3) wzorku, daty produkcji i ogólnie kultowości

    Chusty za 200z noszą wystarczająco, żeby być jedyną chustą na cały czas noszenia.
    Większość tej "nośności" to po prostu dobrze dopasowane i wykonane wiązanie i indywidualne preferencje. Niektórzy lubią mięciutkie puchate, niektórzy deski, niektórzy cienizny.
    Ostatnio edytowane przez Agnen ; 25-07-2012 o 09:09

    W Poznaniu też nosimy!
    Doradca Akademii Noszenia
    Doradca noszenia ClauWi®

    nawróć się!


  8. #8
    Chustoguru Awatar Agulinka
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    9,342

    Domyślnie

    w skrócie - bardzo wysokie ceny chust są spowodowane ich limitowością- to że wzoru danej chusty jest tylko np. 200 egzemplarzy na całym świecie automatycznie podnosi ich wartość, zwłaszcza jeśli są piękne, prawda? Bo chusty to także gadżet dla kolekcjonerów, a te potrafią kosztować. Warto się rozejrzeć w temacie, bo pomiędzy chustami z tej średniej półki powiedzmy też są różnice, ale jeśli chcesz tylko nosić, stary sprawdzony pasiak didymosa czy storcha za ok 200 na pewno będzie ok
    Agnieszka, mama Marty (10.2011), Miriam (12.2014) i Elżbiety (11.2016)

  9. #9
    Chusteryczka
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    ROD Pokój
    Posty
    2,107

    Domyślnie

    Rozgość się na forum dłużej, w końcu sama zobaczysz i zrozumiesz, że szmatan jest niebezpieczny, a kupowanie chust bywa bardzo wciągające
    Jeśli chodzi o nośność, czy inne praktyczne walory- każdy ma swój gust.
    Bawełniane pasiaki(np. u mnie Inka starowinka) są chyba najbardziej uniwersale...chyba

  10. #10
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,913

    Domyślnie

    oczywiscie ze nieprawda
    ale nosnosc nie zalezy od ceny
    poza tym dla niektorych mega nosna znaczy dla innych niewygodna

    na temat wlasciwosci i nosnosci powatlo tysiace watkow i nie da sie tego tak opisac

    co innego jakby kolezanka napisala ktore jej sie podobaja, to mozemy podpowiedziec co wybrac

  11. #11
    Chusteryczka Awatar matysia
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Jabłonna
    Posty
    2,757

    Domyślnie

    Poszukaj na naszym bazarku jakiegoś fajnego pasiaka np Nati , fajnie noszą a nie sa drogie. Chusty z domieszkami są droższe np z lnem, konopiami ( to dla starszych cięższych dzieci), lub, jedwabiem. Poza tym jak , ktoś wyżej pisał limity osiągają często absurdalne ceny i zainteresowanie.
    Ale mam wrażenie,ze rynek sie nasyca. Możesz kupić chustę używana, a więc mięciutka łatwiej się dociągająca w dobrej cenie.

    Maciek 1987,Marta 1989,Mateusz 1993,Michał 1995, Matylda 2005,(*)2006, Benjamin 2008, Franuś 2010,
    Nikt z nas nie jest ideałem.
    Choruje, mało mnie na forum


  12. #12
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    133

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Olapio Zobacz posta

    co innego jakby kolezanka napisala ktore jej sie podobaja, to mozemy podpowiedziec co wybrac
    Wygląd ma dla mnie drugorzędne znaczenie. Zależy mi na czymś łatwym w obsłudze. Moja chusta (4,6m), jak ją dobrze dociągnę, jest super wygodna, tylko że nie zawsze udaje mi się zamotać i wtedy sięgnęłabym po coś lżejszego, cieńszego może krótszego. Zastanawiam się również nad kółkową lub nosidłem (ale ono chyba odpada póki dziecko nie siedzi). Ciężko jest mi teraz umówić się z kimś w Szczecinie bo ciągle jestem w rozjazdach. Przeglądam forum i głupieję od rodzajów chust, a jak zobaczyłam niektóre ceny (900 zł) to już zupełnie zdębiałam i zaczęłam się zastanawiać właśnie na ile jakość chusty zależy od ceny.
    Marysia 20.01.2012

  13. #13

    Domyślnie

    najlepiej kupować takie które można łatwo sprzedać bo sprzedać bez dużej straty taką LL to naprawdę ciężko
    Magdalena - jestem chustoholiczką...
    To choroba przekazana genetycznie... moja prababcia chustowała, moja babcia motała, moja mama nosiła....
    i ja jestem nosicielką...



  14. #14
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    133

    Domyślnie

    Ale ja nie chcę sprzedawać tylko mieć kilka fajnych chust i wynosić w nich dziecko a potem może drugie i na koncu odstapić za symboliczna sumę albo sprezentować
    Marysia 20.01.2012

  15. #15
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,800

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez demona Zobacz posta
    nie prawda, nie prawda

    aczkolwiek nie ma zaleznosci, ze im droższa tym nośniejsza
    zgadzam sie z demoną - te droższe potrafią lepiej nosić - mi najlepiej się nosi mojego synka (12,5 kg) w mojej najdrożdszej chuście - także dlatego, że jest stosunkowo cienka i szorstka i świetnie się ją wiąże, jest lepiej dociągnięta i w tym też jest sekret (jak piszą dziewczyny - większość w dociągnięci/wiązaniu, ale są chusty które łatwiej dają się zawiązać niż inne). Aczkolwiek w moją drugą najdroższą chustę (właśnie do mnie leci ) w życiu takiej masy nie zamotam, bo to delikatny jedwab nadający się do noszenia małego niemowlaka.

    Cena zależy od domieszki, od mody/urody (któreś limitowane serie cieszą się większą popularnością i ich ceny rosną, inne nie chwytają chustowego światka za serce i te trudniej sprzedać, co i na ceny się przekłada), od producenta (didymosy generalnie sa droższe np od nati)...

    Starszą nosiłam w pasiaku nati i patrzyłam z osłupieniem na bazarek, ceny, stosiki... A potem jak kupiłam dla młodszego storcza leo, to zobaczyłam, że chusty rzeczywiście się różnią między sobą (znacznie lepiej mi się go motało od tego pasiaka natkowego) i wpadłam.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  16. #16
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    133

    Domyślnie

    No właśnie boję się że wpadnę
    Marysia 20.01.2012

  17. #17
    Chustonówka Awatar clio
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    19

    Domyślnie

    wpadniesz na pewno
    Tymuś
    Passion of the light... już wrótce

  18. #18
    demona
    Guest

    Domyślnie

    i jeszcze jedno - IMO lepej wydac 500-600 zł na staruszka unikata niz na nowość w podobnej cenie.

  19. #19
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    wyjątkowo się nie zgodzę z Demoną

  20. #20
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    133

    Domyślnie

    Na razie nie wyobrażam sobie żeby wydać tyle na chustę (500-600zł) , ale jeszcze dużo noszenia przed nami i wszystko może się zdarzyć. Jednak za taką cenę to chyba tylko zakupy nie przez internet. Musiałabym pomacać i się zakochać .
    Marysia 20.01.2012

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •