Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 51

Wątek: Ulotka o noszeniu twarzą do świata

  1. #1
    Chustonoszka Awatar Gusia_
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    118

    Domyślnie Ulotka o noszeniu twarzą do świata

    Dzisiaj miałam okazję spotkać się ze znajomą, która ma syna starszego od mojej Lilki o 2 miesiące. Zapytałam się jej czy go w czymś nosi. Zadowolona odpowiedziała, że ona to ma specjalne nosidło ze sztywnymi pleckami... Więc jej powiedziałam, że zdrowe to nie jest, że wymusza na pleckach niezdrową pozycję, itp. No ale powiedziałam jej jeszcze, żeby nigdy nie nosiła twarzą do świata. I wiecie co? Powiedziała mi, że właśnie noszenie twarzą do świata jest najzdrowsze i rozwija dziecko, a wyczytała o tym w ulotce, którą dostała od PEDIATRY! A, że noszenie przytulonego dziecka do siebie właśnie zdrowe nie jest. Byłam tak zszokowana, że już nic nie powiedziałam.
    Czy ktoś kiedykolwiek słyszał o takie ulotce?? Lub o tym, że noszenie przodem jest najzdowsze?

  2. #2
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    w chuście - przodem do noszącego, na rękach plecami do noszącego - tak właśnie.

    a tak OT: Gusiu, a może mogłabyś nieco zminimalizować - zgodnie z tutejszymi zasadami - sygnaturkę?

  3. #3
    Chustonoszka Awatar Gusia_
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    118

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mi. Zobacz posta
    w chuście - przodem do noszącego, na rękach plecami do noszącego - tak właśnie.

    a tak OT: Gusiu, a może mogłabyś nieco zminimalizować - zgodnie z tutejszymi zasadami - sygnaturkę?
    Przepraszam, nie wiedziałam.... Tak może zostać?

  4. #4
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gusia_ Zobacz posta
    Przepraszam, nie wiedziałam.... Tak może zostać?


    a ta ulotka - to ona była o noszeniu na rękach, czy "w czymś"?

  5. #5
    Chusteryczka Awatar alifi
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Rydzynki
    Posty
    2,521

    Domyślnie

    Mi, o co chodzi z tym noszeniem na rękach frontem do klienta? Świata znaczy Znaczy, dlaczego to dobre jest?
    Kajetan Iwo (31.01.2008) Kalina Jagoda (16.05.2011)

    UWIERZYŁAM W ŻYCIE POZAFORUMOWE

  6. #6
    Chustoholiczka Awatar martaj
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    POZ
    Posty
    5,343

    Domyślnie

    to chyba zależy jak się trzyma, co? kiedyś koleżanka fizjo pokazała jak i co ale to niech się wywołana do odp wypowie się wtrąciłam...
    Asieńka (2011) Justysia (2014) Czaruś (2017)

  7. #7
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    poszukam Wam linka do Monsieur Zawitkowskiego z fotami. generalnie chodzi o to, że żeby można było zawinąć kręgosłup w nasze ukochane "C", to trzeba dać klientowi szansę

    od noszenia w C frontem do nosiciela tak nap***ją nadgarstki po krótkim czasie, że jakby ten teges rozumiecie?

    poszukam Zawitka i wkleję

    mam:
    http://www.maluchy.pl/artykul/151
    mowa tu o 3, 4
    5 to IMO albo do zdjęcia (szybkiego ) albo kiedy dziecię raczej padnięte
    6 dla hardcore'owców. do mnie nie przemawia może jestem nieogarnięta albo za mało rozbudowana albo nie wiem co
    Ostatnio edytowane przez mi. ; 22-07-2012 o 21:03 Powód: :

  8. #8
    Chusteryczka Awatar IzaBK
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Pruszków/Warszawa
    Posty
    2,933
    G- X 2009 E- VI 2003 M- XII 1998

    NaturalnaMama.pl - ot, zwykły sklep.
    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi, Instruktor Shantala: PogotowieChustowe.pl

    konsultacje także poprzez SKYPE

  9. #9
    Chustomanka Awatar Judyta
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    1,490

    Domyślnie

    Niestety coraz więcej jest reklam w gazetach o dzieciach takich wisiadeł i to przodem do świata może pediatra dostał ulotki od kogoś kto tym handluje. A ci handlarze to potrafią sprzedać piasek na pustyni szkoda, że rozprzestrzenia się taka niezdrowa moda..

  10. #10
    Chustoguru Awatar Agulinka
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    9,341

    Domyślnie

    jest ok
    ja w ostatni skarbie rossmana przeczytąłam że najzdrowsze są nosidełka ze sztywnymi pleckami
    Agnieszka, mama Marty (10.2011), Miriam (12.2014) i Elżbiety (11.2016)

  11. #11
    Chusteryczka Awatar alifi
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Rydzynki
    Posty
    2,521

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mi. Zobacz posta
    poszukam Wam linka do Monsieur Zawitkowskiego z fotami. generalnie chodzi o to, że żeby można było zawinąć kręgosłup w nasze ukochane "C", to trzeba dać klientowi szansę

    od noszenia w C frontem do nosiciela tak nap***ją nadgarstki po krótkim czasie, że jakby ten teges rozumiecie?

    poszukam Zawitka i wkleję

    mam:
    http://www.maluchy.pl/artykul/151
    mowa tu o 3, 4
    5 to IMO albo do zdjęcia (szybkiego :lol) albo kiedy dziecię raczej padnięte
    6 dla hardcore'owców. do mnie nie przemawia może jestem nieogarnięta albo za mało rozbudowana albo nie wiem co
    O, chustoguru

    Agulinko, serio? W "Skarbie"? Czy w "Skarbie Rossnę" co gorsza?
    Kajetan Iwo (31.01.2008) Kalina Jagoda (16.05.2011)

    UWIERZYŁAM W ŻYCIE POZAFORUMOWE

  12. #12
    Chusteryczka Awatar Jóna
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Jastrzębie - Zdrój
    Posty
    1,804

    Domyślnie

    hehe mi. czyli jestem hardcorowcem

    Pozycja nr 6 była dla nas codziennością, 90% naszego noszenia Sofi w ciągu 4 pierwszych miesięcy to właśnie ta pozycja.

    Wbrew pozorom jest ona bardzo wygodna. Mój brat to do dziś tak małą nosi, choć nie ma już takiej potrzeby ale się chłopina przyzwyczaił

  13. #13
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dadzia Zobacz posta
    hehe mi. czyli jestem hardcorowcem

    Pozycja nr 6 była dla nas codziennością, 90% naszego noszenia Sofi w ciągu 4 pierwszych miesięcy to właśnie ta pozycja.

    Wbrew pozorom jest ona bardzo wygodna. Mój brat to do dziś tak małą nosi, choć nie ma już takiej potrzeby ale się chłopina przyzwyczaił
    a masz jakąś swoją fotę?
    dla mnie to czarna magia jest
    i wiesz

  14. #14
    Chustoguru Awatar Agulinka
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    9,341

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez alifi Zobacz posta
    O, chustoguru

    Agulinko, serio? W "Skarbie"? Czy w "Skarbie Rossnę" co gorsza?
    Skarb na lipiec, strona 60 : " Nosidełko dla dziecka w 1szym roku życia (do noszenia brdząca na brzuchu) musi mieć mocne zapięcia, usztywnioną tylną część podtrzymującą plecki, zagłówek sięgający powyżej głowy dziecka oraz szerokie, regulowane szelki. Dla niemowląt, które skończyły 3 miesiąc i potrafią same trzymać główkę w pozycji pionowej.
    Uwaga: niemowlę w pierwszym półroczu nie powninno spędzać w nosidełku więcej niż godzinę jednorazowo. "
    Agnieszka, mama Marty (10.2011), Miriam (12.2014) i Elżbiety (11.2016)

  15. #15
    Chusteryczka Awatar Jóna
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Jastrzębie - Zdrój
    Posty
    1,804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mi. Zobacz posta
    a masz jakąś swoją fotę?
    dla mnie to czarna magia jest
    i wiesz

    Przekopałam wszystkie zdjęcia i niestety nie mam.
    Nie robiliśmy jej takich zdjęć ponieważ Zośka bardzo nie lubiła się tak nosić, miała zaburzone napięcie mięśniowe i my musieliśmy jeszcze bardziej dociągać nóżkę którą się trzyma (zalecenie fizjoterapeutki). Zresztą w każdym noszeniu musieliśmy aktywizować lewą stronę tułowia,a rozciągać prawą. Łatwo się domyślić, że Sofi się buntowała, ponieważ było jej z takim trzymaniem nie podrodze.

    I jeszcze mały OT
    O ile dziecko jest zdrowe, to w każdym trzymaniu-noszeniu, trzeba też pamiętać o tym by zmieniać ręce, rodzice często o tym zapominają, wygodnie im nosić na prawej ręce, to tak noszą. Dobrze mówię pani chustoguru??

  16. #16
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dadzia Zobacz posta
    O ile dziecko jest zdrowe, to w każdym trzymaniu-noszeniu, trzeba też pamiętać o tym by zmieniać ręce, rodzice często o tym zapominają, wygodnie im nosić na prawej ręce, to tak noszą. Dobrze mówię pani chustoguru??
    bardzo!

    dokładnie tak samo jak w przypadku wszelkich niesymetrycznych - czyli nabiodrowych - wiązaniach trzeba te biedra/ramiona zmieniać

  17. #17
    Chusteryczka Awatar Jóna
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Jastrzębie - Zdrój
    Posty
    1,804

    Domyślnie

    mi. szkoda, że mieszkasz tak daleko, bo bym Ci na Twoim szkrabie pokazała to noszenie w realu, o ile byś mi syna użyczyła.

    Obiecuję, że jak będę miała przyjemność trzymać w ramionach jakąś kruszynkę to specjalnie dla Ciebie zrobię fotkę.
    Chyba że taką ponad roczną pannę chcesz zobaczyć to mogę jutro rano pstryknąć.

  18. #18
    Chustonoszka Awatar ewas
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    69

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mi. Zobacz posta
    6 dla hardcore'owców. do mnie nie przemawia może jestem nieogarnięta albo za mało rozbudowana albo nie wiem co
    ja się przyznam, że tak noszę Stacha, ale od czasu kiedy stał się "sztywniejszy". Bardzo wygodne to jest jak potrzeba drugiej ręki do czegoś innego, a dziecko w chuście nie siedzi. O dziwo ręka trzymająca nie męczy się, a i młodemu jest wygodnie

    A co do zdjęć noszenia w wisiadłach, przodem do świata, to ja znalazłam jakiś czas temu w takim przewodniku przez pierwsze 2 lata życia. Oczywiście rekomendowane przez wszystkie super ekstra instytuty typu matki i dziecka... no jak to zobaczyłam to mnie krew zalała. Było tam też zdjęcie też chuścioka, ale jakoś pokracznie zawiązanego...

  19. #19
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dadzia Zobacz posta
    mi. szkoda, że mieszkasz tak daleko, bo bym Ci na Twoim szkrabie pokazała to noszenie w realu, o ile byś mi syna użyczyła.
    wpadaj do nas

  20. #20
    Chustomanka Awatar Tehanu
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    684

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mi. Zobacz posta
    6 dla hardcore'owców. do mnie nie przemawia może jestem nieogarnięta albo za mało rozbudowana albo nie wiem co
    E, ja tak nosiłam młodego, od momentu kiedy zrobił się bardziej "zebrany w sobie". Czułam się z tym dobrze, a młody bezpiecznie przytulał się do mojego przedramienia.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •