Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 44

Wątek: Evelin Kirkilionis i Chustomania

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    15

    Domyślnie Evelin Kirkilionis i Chustomania

    Ponieważ ostatnio pojawiły się ogromne kontrowersje wokół Chustomanii, przy okazji których pojawiło się nazwisko Evelin Kirkilionis (goszczącej w Warszawie w bliskim sąsiedztwie kursu kontrowersyjnego Instytutu Tworzenia Więzi), chciałabym wyraźnie rozdzielić te dwie kwestie.

    Mamania była (i jest) odpowiedzialna za wydanie książki "Więź daje siłę" Kirkilionis, to również my (razem z "Gazetą Stołeczną") zorganizowałyśmy spotkanie z nią w ramach Stołecznego Klubu Mam, które odbyło się w kinie Muranów. Prowadziła je Justyna Dąbrowska i było na nim bardzo dużo mam. Spotkanie w Tamice zorganizowane było przez Chustomanię.

    Nie sądzę, aby rola Evelin Kirkilionis była jakkolwiek inna niż przyjęcie zaproszenie do Polski (wystosowanego przez Chustomanię i Mamanię, w czym pośredniczyła Chustomania) i podzielenie się swoją wiedzą. Myślę, że jest ona świetną ekspertką, a wywiad z nią w "Polityce", który ukazał się później, fajnie spopularyzował temat noszenia . Dlatego chciałabym bardzo oddzielić nazwisko Evelin Kirkilionis od kontrowersji wokół Chustomanii.

    Nie wiem, czy zamieszczam ten post w dobrym miejscu forum, jeśli nie - proszę o przeniesienie

    Ania Zdrojewska
    www.mamania.pl
    Ostatnio edytowane przez Mamania ; 18-07-2012 o 13:34 Powód: Usunięto fragment zawierający rekomendację.

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    z tego co pamiętam NIKT nie łączył tych dwóch spraw a temat wydaje się być bardziej reklamowym
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  3. #3
    Chustoguru Awatar kammik
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Stolyca
    Posty
    6,437

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dankin-82 Zobacz posta
    z tego co pamiętam NIKT nie łączył tych dwóch spraw
    http://chusty.info/forum/showthread.php?t=82789
    "A co im imponuje? Płaczące posągi. Zamiana wody w wino. Zwykły kwantowy efekt tunelowy, który i tak by się zdarzył, gdyby tylko ktoś zechciał poczekać parę zylionów lat. Jak gdyby zamiana słonecznego światła w wino, dokonywana przez winorośle, ich grona, czas i enzymy nie była tysiąc razy bardziej cudowna i nie zdarzała się stale..."
    Terry Pratchett "Pomniejsze bóstwa"


  4. #4
    Chustoholiczka Awatar Padthai
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Wrocław, Kłodzko
    Posty
    3,204

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dankin-82 Zobacz posta
    z tego co pamiętam NIKT nie łączył tych dwóch spraw a temat wydaje się być bardziej reklamowym
    popieram
    do watku dla sprzedawcow przesunac
    Tomek (III.07) Asia (X.09)

    Doradca po kursie średniozaawansowanym Die Trageschule® Dresden
    http://fotelik.blox.pl/html

  5. #5
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    a widzisz umknęło mi chodziło mi o inny wątek


    ale i tak dalej uważam że to mocno przesadzone i bardziej pod reklame leci
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  6. #6
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    15

    Domyślnie

    Może spiąć z wątkiem o Chustomanii?

    Tu chodzi o osobę Evelin Kirkilionis i odłączenie jej od tamtych historii z Instytutem. Nowa edycja książki o chustach jeszcze nie powstała, więc to chyba nie reklama

  7. #7
    Chustoholiczka Awatar Padthai
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Wrocław, Kłodzko
    Posty
    3,204

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mamania Zobacz posta
    Może spiąć z wątkiem o Chustomanii?

    Tu chodzi o osobę Evelin Kirkilionis i odłączenie jej od tamtych historii z Instytutem. Nowa edycja książki o chustach jeszcze nie powstała, więc to chyba nie reklama
    wyglada na rekalme
    sprawy miedzy Wami to wasze sprawy, reklamy dobrej nikomu to nie zrobi
    Tomek (III.07) Asia (X.09)

    Doradca po kursie średniozaawansowanym Die Trageschule® Dresden
    http://fotelik.blox.pl/html

  8. #8
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mamania Zobacz posta
    Jako wydawnictwo już się cieszymy na nową, uzupełnioną edycję jej książki o noszeniu, która do tej pory nie była wydana w Polsce,
    www.mamania.pl
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  9. #9
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    15

    Domyślnie

    Tu nie ma żadnych spraw między nami.
    Ale trudno się dziwić, że reagujemy, kiedy nasza autorka jest publicznie wiązana niesłusznie z tak silnymi kontrowersjami. Dlatego publicznie odpowiadamy.
    O książce Kirkilionis czy wywiadzie z nią są odrębne wątki, nigdy w niego nie ingerowałyśmy

  10. #10
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    ja tam połączyłam.

    nie dlatego, że byłam na spotkaniu z Kirkilionis organizowanym przez Chustomanię, a dlatego, że - z tego, co wiem - było ono organizowane przez ITW, w którym to EK miała być/była/będzie/jest jednym z hmm... "filarów" założycielskich. Z tego, co pamiętam - ekspertem od aspektów psychologicznych rozwoju małego dziecka. i Dziewczyny które ukończyły kurs miały się z nią konsultować, jeśli miałyby taką potrzebę.

  11. #11
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Mi, Ty jako jedyna, jakiejś dużej afery z tego nie wyszło


    i niech już tak zostanie
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  12. #12
    Chustoholiczka Awatar Padthai
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Wrocław, Kłodzko
    Posty
    3,204

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mamania Zobacz posta
    Tu nie ma żadnych spraw między nami.
    Ale trudno się dziwić, że reagujemy, kiedy nasza autorka jest publicznie wiązana niesłusznie z tak silnymi kontrowersjami. Dlatego publicznie odpowiadamy.
    O książce Kirkilionis czy wywiadzie z nią są odrębne wątki, nigdy w niego nie ingerowałyśmy
    jakie kotnrowersje????????
    pierwszys raz slysze i pewnie ma tak 99% forumek uslyszlo to dopiero teraz
    po co wstawka o chustomani?
    i to ilosc informacji co wydajecie, kogo promujecie, co wypuscicie w njblizszym czasie itd jest powalajaca
    no litosci
    nie robcie sobie zlego PR
    Tomek (III.07) Asia (X.09)

    Doradca po kursie średniozaawansowanym Die Trageschule® Dresden
    http://fotelik.blox.pl/html

  13. #13
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    15

    Domyślnie

    Nie była wydana edycja z 1999 roku. Cieszymy się, że ma być nowa edycja, bo była to książka polecana i przez Trageschule, i Clauwi. Nie wiadomo, kiedy będzie, nie wiadomo, czy my ją wydamy, nie mamy interesu w promowaniu książki, która mogłaby się ukazać np. za kilka lat, naprawdę Po prostu - cenimy Evelin Kirkilionis i reagujemy na wiązanie jej z nieudanym projektem.

    (Link do strony jest chyba obowiązkowy, przynajmniej wcześniej zwrócono mi na to uwagę?)

  14. #14
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dankin-82 Zobacz posta
    Mi, Ty jako jedyna, jakiejś dużej afery z tego nie wyszło


    i niech już tak zostanie
    ja jako jedyna. fakt.
    niech nie będzie z tego żadnej afery - zgadzam się!

  15. #15
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mi. Zobacz posta
    ja tam połączyłam.

    nie dlatego, że byłam na spotkaniu z Kirkilionis organizowanym przez Chustomanię, a dlatego, że - z tego, co wiem - było ono organizowane przez ITW, w którym to EK miała być/była/będzie/jest jednym z hmm... "filarów" założycielskich. Z tego, co pamiętam - ekspertem od aspektów psychologicznych rozwoju małego dziecka. i Dziewczyny które ukończyły kurs miały się z nią konsultować, jeśli miałyby taką potrzebę.
    Instytut miał też być powiązany z Trageschule, co z tego wyszło już same wiecie...

  16. #16
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    ej, ale SERIO?

    Mamania aż tak się przejęła tym moim jedynym na forum powiązaniem spraw?

    i drugie SERIO?
    Forumki - uważacie, że to forma taniej reklamy?

  17. #17
    Chustoholiczka Awatar Padthai
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Wrocław, Kłodzko
    Posty
    3,204

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mi. Zobacz posta
    Forumki - uważacie, że to forma taniej reklamy?
    TAK i to kiepskiej
    Tomek (III.07) Asia (X.09)

    Doradca po kursie średniozaawansowanym Die Trageschule® Dresden
    http://fotelik.blox.pl/html

  18. #18
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    3,219

    Domyślnie

    IMO
    1. Nie koniecznie Twoim wiązaniem tych spraw. Same też mogły dojśc do takich wniosków - bo tak to wygląda z zewnątrz, jeżeli ktoś nie jest zaangażowany w te sprawy od wewnątrz.
    E.K. + ITW + Chustomania

    2. Nie uważam, że to forma reklamy. Uważam, że to bardzo dobra reakcja i wyjaśnienie kwestii dla wielu niejasnych.

    Wycięłabym tylko to:
    Jako wydawnictwo już się cieszymy na nową, uzupełnioną edycję jej książki o noszeniu, która do tej pory nie była wydana w Polsce, a którą polecała mi również swojego czasu Ania Nogajska z Clauwi.
    ale to tylko dlatego, żeby się ludzie nie czepiali

  19. #19
    Chusteryczka Awatar rebelka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Nowe n/Wisłą
    Posty
    2,905

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gavagai Zobacz posta
    IMO
    1. Nie koniecznie Twoim wiązaniem tych spraw. Same też mogły dojśc do takich wniosków - bo tak to wygląda z zewnątrz, jeżeli ktoś nie jest zaangażowany w te sprawy od wewnątrz.
    E.K. + ITW + Chustomania

    2. Nie uważam, że to forma reklamy. Uważam, że to bardzo dobra reakcja i wyjaśnienie kwestii dla wielu niejasnych.

    Wycięłabym tylko to:

    ale to tylko dlatego, żeby się ludzie nie czepiali
    No cóż reklama może była niezamierzona ale tak to wygląda. Dużo lepiej wyglądałoby to gdyby nie było nowego tematu a odpowiedź na konkretny post z "zarzutami".
    "Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty." Frank Zappa

    Dorota, mama Mateusza - 06.05.2008

  20. #20
    Chustoholiczka Awatar Padthai
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Wrocław, Kłodzko
    Posty
    3,204

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gavagai Zobacz posta
    IMO
    1. Nie koniecznie Twoim wiązaniem tych spraw. Same też mogły dojśc do takich wniosków - bo tak to wygląda z zewnątrz, jeżeli ktoś nie jest zaangażowany w te sprawy od wewnątrz.
    E.K. + ITW + Chustomania

    2. Nie uważam, że to forma reklamy. Uważam, że to bardzo dobra reakcja i wyjaśnienie kwestii dla wielu niejasnych.

    Wycięłabym tylko to:

    ale to tylko dlatego, żeby się ludzie nie czepiali
    burzy na forum nie bylo, nie jes to sprawa wsyzstkich, a tylko nielicznej gurpy
    sprostowanie, jezeli takie jest konieczne powinno pojawic sie na stronie wydawnictwa
    nie widze potrzeby , dla ktorej wszyscy maja byc karmieni takimi sprawami
    a jezeli juz to nie potrzbene sa wsyzstki informacje dodatkowe
    brzmi to jak reklama
    do wydawnictwa nic nie mam do tej reklamy i owszem
    Tomek (III.07) Asia (X.09)

    Doradca po kursie średniozaawansowanym Die Trageschule® Dresden
    http://fotelik.blox.pl/html

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •