Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 47

Wątek: mam dosyc kup~wątek narzekający

  1. #1
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,896

    Domyślnie mam dosyc kup~wątek narzekający

    mam dosyc kup, zwłaszcza takich które się nie chcą odczepić od pieluchy nawet pod strumieniem silnej wody. Papierki się przesuwają. Mam nadzieję, że nie jestem w tym osamotniona
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  2. #2
    Chustofanka Awatar Naniby
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Kraków/Zakopane
    Posty
    406

    Domyślnie

    Oj, nie jestes osamotniona, uwierz!
    Ja jak spodziewam sie kupy, to staram sie zakladac jednorazowke Szczegolnie, ze u nas zeby na tapecie od dluzszego czasu, wiec ostatni 'normalne', 'dorosle' kupy to byly jakos miesiac przed Wielkanoca, a od tego czasu... Ehh... jak ja Cie rozumiem!

  3. #3
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,293

    Domyślnie

    Ja staram się przypilnować i wysadzić. W zasadzie to mi się udaje i problemem jest uprzątnięcie tego z nocnika. Jednak jak się trafi wpadka to czasami przebiega przez głowę myśl by tę całą wielo wyrzucić do kosza

  4. #4
    Chustofanka Awatar antila
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    310

    Domyślnie

    Łączę się w bólu u nas kupy masakryczne taka płynna paćka nawet nie jajecznicaZepsuły się po pobycie w szpitalu i antybiotykoterapii.U nas nie ma szans, aby coś do ubikacji wyrzucić, bo większość wsiąka. Spłukuję to prysznicem pod ciśnieniem, ale też mam opory, bo robię to w wannie, w której się potem rodzinka kąpie.

  5. #5
    Chusteryczka
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,586

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez antila Zobacz posta
    Łączę się w bólu u nas kupy masakryczne taka płynna paćka nawet nie jajecznicaZepsuły się po pobycie w szpitalu i antybiotykoterapii.U nas nie ma szans, aby coś do ubikacji wyrzucić, bo większość wsiąka. Spłukuję to prysznicem pod ciśnieniem, ale też mam opory, bo robię to w wannie, w której się potem rodzinka kąpie.
    Mój małż zlewa wtedy wanne domestosem tak że dwa piętra niżej czuć

  6. #6
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    mój nawet nie chce na to patrzeć jak spłukuje kupy,tylko
    Bartek 02.05.2007 Ksawery 07.08.2010 Sara 28.04.2012

  7. #7
    Chustomanka Awatar mamaUlki
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Dzierżążno
    Posty
    1,331

    Domyślnie

    u nie to samo było, mąż kupy ani rusz.. i teraz pewnie też tak będzie...

  8. #8
    Chustoguru Awatar ala
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    tu i tam
    Posty
    6,711

    Domyślnie

    no ja też mam dość, tylko obcierania tyłka moim niepieluchowym już dzieciom
    DOULA

    najczęściej zaglądam z telefonu, więc proszę o cierpliwość w odpisywaniu

  9. #9
    Chustomanka Awatar mamaUlki
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Dzierżążno
    Posty
    1,331

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ala Zobacz posta
    no ja też mam dość, tylko obcierania tyłka moim niepieluchowym już dzieciom

    hehe zawsze coś

  10. #10
    Chusteryczka Awatar miss_kumcia
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    1,799

    Domyślnie

    Ja od ponad miesiaca wysadzam,zeby nie bawic sie kupami pozniej i przez ten czas 4 na 5 kup wyladowalo w ubikacji

    Kupy przy pieluchach wielo to powazny i smierdzacy minus zdecydowanie
    Gad 2011

  11. #11
    Chustofanka Awatar Naniby
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Kraków/Zakopane
    Posty
    406

    Domyślnie

    Kurcze, ja nawet nie mam szans specjalnych na wysadzanie ostatnio, bo raz, ze te kupy nieszczesne nieregularnie sa, to jeszcze kompletnie nie widac, kiedy taka kupa bedzie: ot stoi sobie dziecko, robi prrrr i juz jest niespodzianka:/

  12. #12
    Chustomanka Awatar wiki100
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Lublin jeszcze
    Posty
    1,368

    Domyślnie

    a ja mam dosyć bo potrafią wylecieć z pieluszki nawet na moje ubranie. Z tego powodu zakłądam pampki na wyjścia. Jakoś z zapieraniem jeszcze daję radę, na razie dzidziuś na piersi więc kupki pachnące.
    Chudzinka- Ufoludek - 2001, Krasnoludek - 2009, Pimpuś -2012

  13. #13
    Chustonoszka
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Bogunice k. Rybnika
    Posty
    94

    Domyślnie

    Ja właściwie dopiero mojego pieluchuję na wielo od trzeciego miesiąca, ale nawet jak nosił pampki to i tak najchętniej robił kupę na przewijak - na pieluszkę tetrową. I to mnie natchnęło do używania wielo, bo w końcu i tak muszę prać te podkłady i płukać. Mój mały to się tak skupia zanim zrobi A na początku też mnie denerwowały zabrudzony na maksa otulacz, tym bardziej, że na początku wielopieluchowania miałam tylko jednego flipa, a chciałam małego jak najczęściej do wielo wsadzać. Wstrętu do kup na szczęście z małżonkiem nie mamy, ale od kiedy mały zaczął robić bardziej dorosłe, to coraz mniej chętnie idę je płukać. Denerwuje mnie, że potem pielucha się z tego nie chce doprać, szczególnie tetra ciężko znosi kupy małego.

  14. #14
    Chustomanka Awatar astro
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    WrocłaW
    Posty
    843

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez antila Zobacz posta
    Łączę się w bólu u nas kupy masakryczne taka płynna paćka nawet nie jajecznicaZepsuły się po pobycie w szpitalu i antybiotykoterapii.U nas nie ma szans, aby coś do ubikacji wyrzucić, bo większość wsiąka. Spłukuję to prysznicem pod ciśnieniem, ale też mam opory, bo robię to w wannie, w której się potem rodzinka kąpie.
    taaaa wiem coś o tym, masakrrra i tylko
    mój Smok tydzień temu miał atrakcje żoładkowo- jelitowe, ścisła dieta moja a dla niego tylko i nic więcej więc cofnęliśmy się, nie chce już nic jeść oprócz i znów śmierdzące, lejące, paskudne kupy mleczne eh....

    Cytat Zamieszczone przez aladw Zobacz posta
    Mój małż zlewa wtedy wanne domestosem tak że dwa piętra niżej czuć
    U nas co drugi dzień generalne szorowanie, a wanna i łazienka tak czyste, że jeść by można

    Cytat Zamieszczone przez ala Zobacz posta
    no ja też mam dość, tylko obcierania tyłka moim niepieluchowym już dzieciom
    ala i z Tobą łączę się w bólu, już powoli cierpliwości brak "mamo/tato zrobiłem kupę" no ileż można, umie sam ale zawsze wtedy kiedy wygodnie na minutkę usiądziesz..."mamo...
    3 Muszkieterów i Mała Księżniczka 20.07.200810.12.2011 24.11.201417.11.2017

  15. #15
    Chustofanka Awatar mila
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    428

    Domyślnie

    Mój Duży zanim nie odkryliśmy że szkodzi mu mleko robił kopy ściśle przylegające do pieluchy niczym plastelina do dywanu. Jak miał papierek to pół biedy. Później jak zaczął oswajać się na siku z nocnikiem i nosić majtki to kopy były w majtkach. czasem 2-3 dziennie.
    Za to Mały puki co produkuje piękne "batoniki" dużo bardziej przyjazne usuwaniu z pieluchy
    Duży - VIII 2009, Mały 29 t.c. - XII 2011

  16. #16
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Kraków / Nisko
    Posty
    577

    Domyślnie

    A ja stwierdziłam po urlopie, że jak przetrwałam kupy jagodowo-malinowe na moich pięknych nowych formowankach od Agny, to już mnie nic od wieluchowania nie odstraszy.

  17. #17
    Chusteryczka Awatar mgosia
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    1,592

    Domyślnie

    Wątek dla mnie..
    ja bym chciała żeby moja już niedługo 3-latka w końcu zrobiła kupę choćby na nocnik.. A nie codziennie wieczorem przed spaniem w pieluchę.

    No już nie wiem jak ją przekonać
    przepraszam z góry za literówki i brak polskich znaków, często piszę z telefonu
    Gosia mama Lili (10 2009 oraz Hani 03 2012)

    mój blog



  18. #18
    Chustofanka Awatar morla1
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    264

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mgosia Zobacz posta
    Wątek dla mnie..
    ja bym chciała żeby moja już niedługo 3-latka w końcu zrobiła kupę choćby na nocnik.. A nie codziennie wieczorem przed spaniem w pieluchę.

    No już nie wiem jak ją przekonać
    mgosia - miałam taki sam problem z moim trzylatkiem i nie wiem czy to wychowawcze czy nie poskutkowało jedynie przekupstwo...kupiłam na allegro karton resoraków i za każdą kupę na nocnik dostawał jednego...szybko sie nauczył - całego kartona nie zdążyłam mu wręczyć...siuśki już wcześniej bez problemu lądowały w nocniku - tylko te kupy maaasakra. Może zbiera twoja córcia jakieś zwierzątka czy przytulaki - może poskutkuje..

  19. #19
    Chusteryczka Awatar mgosia
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    1,592

    Domyślnie

    u nas z siuśkami problemu dawno nie ma.. pieluchę ma tylko do spania..
    Przekupstwa też już próbowałam (kupimy auto jak zrobi kupę na nocnik- nawet sama powtarza) ale jak przychodzi wieczór to sama mówi że idzie robić kupę w pieluchę.. (jak nie ma pieluchy to wstrzymuje). Ech. A we wrześniu przedszkole

    ps Mam zły dzień dziś coś...
    przepraszam z góry za literówki i brak polskich znaków, często piszę z telefonu
    Gosia mama Lili (10 2009 oraz Hani 03 2012)

    mój blog



  20. #20
    Chustofanka Awatar morla1
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    264

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mgosia Zobacz posta
    u nas z siuśkami problemu dawno nie ma.. pieluchę ma tylko do spania..
    Przekupstwa też już próbowałam (kupimy auto jak zrobi kupę na nocnik- nawet sama powtarza) ale jak przychodzi wieczór to sama mówi że idzie robić kupę w pieluchę.. (jak nie ma pieluchy to wstrzymuje). Ech. A we wrześniu przedszkole

    ps Mam zły dzień dziś coś...
    Masz jeszcze dużo czasu do września....ja też drżałam o przedszkole, bo mój na początku sierpnia jeszcze nie robił na nocnik a we wrześniu już luzik...ale do przedszkola dzwoniłam czy awaryjnie mogę dać pieluchę - powiedzili że nie ma mowy...ale kobita uspokoiła mnie że każdy tydzień to bardzo dużo dla trzylatka i miała rację..więc ze spokojem, może to jeszcze nie jej moment..

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •