Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 47

Wątek: mam dosyc kup~wątek narzekający

  1. #21

    Domyślnie

    Mleczne kupy jakoś mi nie przeszkadzały, za to teraz przy początkach rozszerzania diety... uhh! Tez mam ochotę całą wielo do kosza walnąć o_0

  2. #22
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,899

    Domyślnie

    mi też mleczne tak nie preszkadzały. Z wysadzaniem byłoby kiepsko bo Maciek robi kupę głównie jak się obudzi, a ja wtedy jeszcze śpię. Zastanawiam się czy nie nakładać jednorazówki na noc, ale szkoda jak mam różne formowanki typowo na noc (i mam całą paczkę eko pampków z rosmana z których zaraz Maciek wyrośnie). Zayważyłam, że zakładając papierki zależy od tego czy jest gładki czy szorstki. Gładkie z Canpola ślizgaja się i przesuwaja po pieluszce, zwjają się w wałek. Szorstkie z rolki z ekobaby zwykle są na miejscu i pełnią swoją funkcję
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  3. #23
    Chustomanka Awatar wrotka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    K-Koźle
    Posty
    789

    Domyślnie

    Ja jakoś nigdy nie miałam dosyć kup. Ba! Nawet się cieszę, że moja córcia nie ma problemów z wypróżnianiem. A pieluchy, to tylko pieluchy- do tego służą pralka dopierze, a jak nie dopierze, to trudno....
    Ja nie widzę problemu w tej kwestii.
    córa 2011 i synek 2014

    Lepiej zapytać się i być głupim przez 5 minut, niż nie zapytać i być głupim przez całe życie

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wrotka Zobacz posta
    A pieluchy, to tylko pieluchy- do tego służą pralka dopierze, a jak nie dopierze, to trudno....
    no pewnie, ale ja np. ostatnio zaczynam się zastanawiać, czy ja służę tylko do zmywania kup z pieluchy :>
    łączę się w bólu, zwłaszcza, że młody może i produkuje batoniki, ale kurczę z 6 razy dziennie, najchętniej przed samiutkim wyjściem z domu!

  5. #25
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Skawina
    Posty
    47

    Domyślnie

    Ja tam wole kupę w wielo niż w pompkach bo przynajmniej mam wrażenie że coś tam zaoszczędziłam nie wyrzucając do kosza. a u nas kupy do 5 dziennie. ale ostatnio kupa-borówkowa była ciekawym zjawiskiemi bardzo ciężko to sprać.

  6. #26
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Oct 2011
    Miejscowość
    Przygranicze
    Posty
    4,253

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez promada Zobacz posta
    Ja tam wole kupę w wielo niż w pompkach bo przynajmniej mam wrażenie że coś tam zaoszczędziłam nie wyrzucając do kosza. a u nas kupy do 5 dziennie. ale ostatnio kupa-borówkowa była ciekawym zjawiskiemi bardzo ciężko to sprać.
    Ooooo u nas też , kupiłam kilka kg jagód do złożenia na zimę na incydenty biegunkowe i małego karmie kilka dni , mąż poszedł przewinąć i zrobił - nie przewinął , choć nigdy nie przewija i jak jest kupa to zawsze jest " Agnieszka trzeba małego przewinąć " nigdy nie spłukał jak musiał zmienić pieluchę i mnie nie było , leży taka kilka godzin i czeka na mnie , spłukuję w zlewie tylko i wyłącznie , w wannie nigdy
    P 2000, M 2005 , M 2011, L 2015

  7. #27
    Chusteryczka Awatar Bogusia
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Szwajcaria
    Posty
    1,754

    Domyślnie

    Wczoraj chciałam taki watek założyć , ale pomyslałam że napisza , jak chciałaś to pierz . A ja po prostu tych , kup , nie cierpie , nie cierpie, nie cierpie . I piore i piorę i piore . I piorę . I to jeszcze sama,sama , sama . M. jak porprosze raz w tygodniu , i potem drugi , no to on przeciez już robił .Aaaaaa . nie , najbardziej nie cierpię jak ręce śmierdzą .... Pumeksem bym je wyszorowała . No i nie cierpię i nie cierpię . Ale nie przerzucę sie na jednorazówki , bo lubie kolorowe pieluchy i już . Taka babska natura .
    MACIUŚ - 20.03.2007 JÓZIO - 23.10.2010 ZOJA - 21.02.2016
    Opowiedz mi mamo VLOG BLOG

  8. #28
    Chustofanka
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    179

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wiewiórka Zobacz posta
    mi też mleczne tak nie preszkadzały. Z wysadzaniem byłoby kiepsko bo Maciek robi kupę głównie jak się obudzi, a ja wtedy jeszcze śpię.
    To tak jak i u mnie... a tak się dziś ucieszyłam, że dziecko tak ładnie rano bawi zabawkami i daje mi pospać
    We're on a road to nowhere. Come on inside...

  9. #29
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2009
    Miejscowość
    Kiedys B-stok teraz IT
    Posty
    1,085

    Domyślnie

    Ja pamietam ze jak Laura zaczela wydalac dorosle klocki to mimo ze na nocnik jeszcze nie siadala,kupe lapalam"w biegu".Z reguly troche jej to zajmowalo i jak bylysmy w domu to zdarzylam jej zdjac pieluche i nad kibelelek,ewentualnie nad bidetem bo blizej.Zawsze to bylo cos
    C.03.06.2008,L. 04.07.2009,O.04.09.2012

  10. #30
    Chustofanka Awatar Anushka
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    śląskie
    Posty
    232

    Domyślnie

    Ja jestem pełna podziwu jak słońce wywabia wszystkie plamiszcza. Ja zapieram mydełkiem Beckmanna od razu (też się czuję tym letko zmęczona), bo jak poleży choć godzinkę to klopsik, już nie schodzi w praniu. Wtedy już tylko słońce. W zimie chyba na solarium będę zabierać pieluchy!

  11. #31
    Chustoholiczka Awatar espejo
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    3,737

    Domyślnie

    Tez mialam kiedys dosc, nie to, że teraz kocham, ale...
    ręce mi nie smierdzą jak splukuje to w wannie - wanne i tak myję przed kąpielą, nie wyobrazam sobie za to plukania w umywalce, tam gdzie ręce i zęby myjemy. Trzymać nie muszę, a jak juz to za koniuszek. Staram sie spłukiwac od razu, a jak nie mogę, to po prostu zalewam woda w malej misce (mam taka specjalną do tego celu) dosypuję nappy fresh lub innego odkazacza i schodzi bez problemu.
    Plam nie zapieram, jak zostanie za duzo to po prostu wrzucam do razu do kolejnego prania.
    Zapieram tylko welniaki.
    Najgorszy czas mialam przy buncie starszego kiedy akurat pojawil sie mlodszy - robili po równo...to g....o
    Truscaffkowa Marzenka
    starszy i młodszy .... bardzo mi urośli







  12. #32
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    "Kozia Wólka" we Włoszech/Poznań
    Posty
    729

    Domyślnie

    E tam kupy! Spierają się od razu (inną kwestią jest czy całkowicie czy zostawiają ślady). Mnie osobiście dobija kiedy otwieram pojemnik po 2 dniach (a czasami robię pranie co 3). Smrodek dosłownie zwala z nóg. I to wrzucanie pieluch do pralki... Za to powinno się dostać medal za odwagę

  13. #33
    Chustoholiczka Awatar espejo
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    3,737

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arta Zobacz posta
    E tam kupy! Spierają się od razu (inną kwestią jest czy całkowicie czy zostawiają ślady). Mnie osobiście dobija kiedy otwieram pojemnik po 2 dniach (a czasami robię pranie co 3). Smrodek dosłownie zwala z nóg. I to wrzucanie pieluch do pralki... Za to powinno się dostać medal za odwagę
    w pojemniku jest siatka - przekladam calosc daję olejek - smrodek nie zabija od razu
    Truscaffkowa Marzenka
    starszy i młodszy .... bardzo mi urośli







  14. #34
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    "Kozia Wólka" we Włoszech/Poznań
    Posty
    729

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez espejo Zobacz posta
    smrodek nie zabija od razu
    ...tylko na raty Też się zastanawiałam nad siatką, ale w końcu nie kupiłam. A nie przeszkadza to w praniu pieluch (w sensie, że wszystko się dopiera itd?)

  15. #35
    Chustoholiczka Awatar espejo
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    3,737

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arta Zobacz posta
    ...tylko na raty Też się zastanawiałam nad siatką, ale w końcu nie kupiłam. A nie przeszkadza to w praniu pieluch (w sensie, że wszystko się dopiera itd?)
    Nie widzę roznicy - w sensie i tak w trakcie prania wylatują z siatki. Siatka oszczedza mi po prostu czas - nie musze przekladac pojedynczo
    Truscaffkowa Marzenka
    starszy i młodszy .... bardzo mi urośli







  16. #36
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    "Kozia Wólka" we Włoszech/Poznań
    Posty
    729

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez espejo Zobacz posta
    Nie widzę roznicy - w sensie i tak w trakcie prania wylatują z siatki. Siatka oszczedza mi po prostu czas - nie musze przekladac pojedynczo
    Aaaa, bo ja zawsze myślałam, że tę siatkę potem się zawiązuje (czyli się kręcą w tej siatce).OK, dzięki espejo

  17. #37
    Chusteryczka Awatar Bogusia
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Szwajcaria
    Posty
    1,754

    Domyślnie

    Tak - siatka pomaga Polecam , a pieluchy wylatują i sie dopierają , tzn. tak samo jak bez siatki .
    MACIUŚ - 20.03.2007 JÓZIO - 23.10.2010 ZOJA - 21.02.2016
    Opowiedz mi mamo VLOG BLOG

  18. #38
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    "Kozia Wólka" we Włoszech/Poznań
    Posty
    729

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bogusia Zobacz posta
    Tak - siatka pomaga Polecam , a pieluchy wylatują i sie dopierają , tzn. tak samo jak bez siatki .
    Dzięki Bogusia W takim razie się w takową zaopatrzę, bo wpychanie brudnych pieluch do pralki jest dla mnie gorsze od kup
    (Widzę, że mieszkasz po "sąsiedzku" (ja Włochy Północne). W jakim kantonie mieszkasz?

  19. #39
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Wiewiórko, a ile razy dziennie walczysz z tymi kupami?... Nie wiem, czy Cię to pocieszy, ale moje dziecko produkuje kupska średnio 3 razy na dobę. Często dobija do 5. Rekord to 7 (jak zęby szły)... Spieranie kup to dla mnie taka codzienność, że już nawet nie zwracam na to uwagi... Większy problem mam z tym, żeby małego złapać w ogóle do przewinięcia A na nocnik/nakładkę na sedes niezmiennie się boczy i tyle z tego mam...

  20. #40
    Chustomanka Awatar kerna
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    1,078

    Domyślnie

    Nam spieranie kup wcale nie weszło w krew ciagle śmeirdziały i ciagle patrzyły się na mnie z nienawiścią
    Młoda ma 23 miesiące i od ok 2 miesięcy zaobserwowałam brak kupek Ojj jak mi się lepiej żyje

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •