Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 46

Wątek: CHUSTOMANII mówimy NIE

  1. #1
    Chustofanka Awatar milmila
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Olsztyn=>Siedlce=>Toronto=>Ottawa
    Posty
    193

    Domyślnie CHUSTOMANII mówimy NIE

    Wątek zakładam po konsultacji z moderatorami...
    Ku przestrodze... A może też trochę z prośbą o radę...


    Razem z kilkoma innymi dziewczynami z całej Polski chciałam zrobić kurs na Doradcę Noszenia. Dzięki stronie chustomanii znalazłam informację, że aby zostać doradcą trzeba zrobić kurs (na stronie reklamowany jako kurs Trageschule...). Wysłałam zgłoszenie. Dowiedziałam się, że teraz to będą kursy organizowane przez Instytut Tworzenia Więzi. Zapowiadało się świetnie. Kurs nauczył nas wiązań, pracy z rodzicami... naprawdę super... Kasia i Marcin mają przecież doświadczenie (kurs prowadziła Kasia)... Plany były... że będzie strona internetowa Instytutu (nawet nam ją na kursie pokazano...), że będziemy się konsultowały, doszkalały... I my oczywiście we wszystko uwierzyłyśmy
    Tymczasem Instytut przestał istnieć. A przynajmniej w Polsce słuch po nim zaginął... Strona nie działa... Kasia nie odpowiada na mejle (wysyłane pocztą elektroniczną, za pośrednictem FB i chustoforum...). My nie wiemy ani co mówić rodzicom kiedym pytają skąd umiemy uczyć wiązać, ani gdzie ewentualnie szukać kursów na wyższych poziomach skoro ITW nie istnieje...
    Napisałyśmy więc do Urlike z Trageschule opisując całą tę sytuację z pytaniem, czy ona Instytut zna, czy ma kontakt z Kasią i czy mogłaby nam jakoś pomóc... (Kasia i Marcin powoływali się na nich na stronie www... i w czasie kursu opowiadała o ich współpracy...). Urlike skontaktowała się z Marcinem... Marcin skontaktował się z Urlike twierdząc, że to sprawa między "tymi dziewczynami" a Kasią i że oni z Trageschule w Polsce nie mają nic wspólnego (na ich stronie wygląda/wyglądało to zupełnie inaczej)...
    My po tej korespondencji jeszcze raz kontaktowałyśmy się z Kasią. Każda z nas (6) wysłała jej po kilka wiadomości... i nic.
    Kurs robiłyśmy w marcu 2011 r.
    Długo zastanawiałyśmy się, czy sprawę upubliczniać. Wiemy, że to nam nic nie da (Kasia nie odpowiada na prośby oddania pieniędzy za kurs żebyśmy mogły zrobić sobie jakiś inny w istniejącej szkole noszenia...). Ale może inne dziewczyny nie popełnią naszego błędu... i nie dadzą się oszukać...


  2. #2

    Domyślnie

    Rowniez mialam "przyjemnosc" uszczstnictwa w tym kursie.
    Jestem bardzo zaskoczona, ze mozna tak ludzi potraktowac !
    Suma, ktora zaplacilysmy za ten kurs to dla niektorych sa miesieczne zarobki!!!!!!

    Moze troche naiwne z naszej strony bylo zgloszenie sie na kurs instytutu, ktory dopiero mial powstac, ale przeciez Kasie z Chustomanii wszystkie znalysmy. Poza tym wspominala nam, ze to przy wspolpracy z Trageschule

    Szkoda mi osob, ktore w jakis sposob znajduja sie w takich sytuacjach, ktore wymagaja oszukiwania i zlego traktowania innych. Musi im byc z tym pewnie trudno...
    Ostatnio edytowane przez CABabies ; 11-07-2012 o 08:48
    Mama Amelki 18.12.2006, Julka 19.11.2008 i Leosia 20.03.2013

    Nosidełka Ergonomiczne & Chusty TULA :
    http://www.BabyTula.pl

  3. #3
    Chusteryczka Awatar rebelka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Nowe n/Wisłą
    Posty
    2,905

    Domyślnie

    Bardzo mi przykro dziewczyny, że tak Was potraktowano.


    przypomina mi się 2008 rok
    "Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty." Frank Zappa

    Dorota, mama Mateusza - 06.05.2008

  4. #4

    Domyślnie

    a co sie stalo w 2008?

    Cytat Zamieszczone przez rebelka Zobacz posta
    Bardzo mi przykro dziewczyny, że tak Was potraktowano.


    przypomina mi się 2008 rok
    Mama Amelki 18.12.2006, Julka 19.11.2008 i Leosia 20.03.2013

    Nosidełka Ergonomiczne & Chusty TULA :
    http://www.BabyTula.pl

  5. #5
    Chusteryczka Awatar rebelka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Nowe n/Wisłą
    Posty
    2,905

    Domyślnie

    W sumie to nic konkretnego. Ale też się ciągnął smród koło chustomanii.
    "Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty." Frank Zappa

    Dorota, mama Mateusza - 06.05.2008

  6. #6
    Chustoholiczka Awatar modrooczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,853

    Domyślnie

    Dobrze, że piszecie publicznie, świat chust jest mały, mam nadzieję, że sprawa się pozytywnie dla Was zakończy. Nikogo z tego grona nie znam, nikogo nie bronię, ale pamiętajcie, że są jeszcze zdarzenia losowe. Trzymam kciuki za dobre rozwiązanie.
    Córki: 2004, 2005, 2007 i 2010

  7. #7
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    jejku, Dziewczyny
    no ogromnie mi Was żal

    i pomyśleć, że poważnie rozważałam ten właśnie wiosenny kurs...

    trzymam kciuki &&& za zwrot kasy!

    a macie jakieś umowy? potwierdzenia wpłat? konsultowałyście sprawę z prawnikiem?

    -----------------------------

    to pod czyją opieką są teraz "dawne" Trageschulanki?
    Urlike?
    a refreshe? w Niemczech?
    Ostatnio edytowane przez mi. ; 10-07-2012 o 23:44

  8. #8
    Chustomanka Awatar buka
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Kato
    Posty
    885

    Domyślnie

    Przykro sie czyta takie rzeczy, tym bardziej gdy dotyczą środowiska, społeczności, którą uważam osobiście za mega uczciwą... Niestety i tutaj można się czasem naciąć. Ludzie są różni, różne sytuacje ludzi tez dopadają, nie wiadomo co się stało, ale wygląda to nieciekawie.
    Konsultacja prawna by pomogła.
    Z ciekawości weszłam na stronę chustomanii i faktycznie podkreślają wpólną działalność między Chustomanią i Trageschule.
    Dziewczyny, życzę Wam pomyślnego rozwiązania sprawy, odzyskania swoich pieniędzy i zaufania do ludzi.

  9. #9
    Chustoguru
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    7,056

    Domyślnie

    Przykra sprawa, tym bardziej że część z nas miała okazję poznać Kasię i Marcina osobiście.

    Że nie będę robić szkolenia w Trageschule wiedziałam od momentu, kiedy po kilku miesiącach słania e-maili, otrzymałam nr konta, a który mam dokonać stosowny przelew.

    Na fakturę za lalkę czekam od ponad roku-pisałam kilka e-maili, jak łatwo się domyślić bez kontaktu zwrotnego.

  10. #10
    Chusteryczka
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    1,533

    Domyślnie

    Bardzo przykre jest to co piszecie, chustomanie kojarze ze świetnej strony internetowej, trafiłam na nią zanim znalazłam to forum. A Kasię z mądrych i bardzo wyważonych wypowiedzi na forum.
    Tym bardziej sytuacja taka jak ta nie powinna sie zdarzyć, to co zrobili jest niepoważne, zyskali pewna sumę pieniędzy ale stracili zaufanie i dobra opinie, czy było warto?

  11. #11
    Chustoguru Awatar paskowka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany/Puławy
    Posty
    6,506

    Domyślnie

    Wiele mogłabym pisać o Chustomani (wiele złego ale szkoda strzepic języka. Miałam z nimi niestety nieprzyjemność, gdyż byli/są dystrybutorem Manduki w PL - nawet nie wiecie jakie ilosci maili i telefonów wykonywałam A ile razy do Wicklerkindera pisałam
    Osobiście z nimi na targach rozmawiałam i dooooopa.
    Jednym słowem tytuł wątku oddaje moje stanowisko w tej sprawie

    Kurcze szkoda was dziewczyny, bo to kupa kasy za kurs, moze jakaś inna szkoła Was "przygarnie"????


    www.lydialand.pl - Sklep - chusty Chimparoo, Hoppediz, LennyLamb, Nati, Felizzy, nosidła Bondolino, Tuli, Manduca, Hipseat, pieluszki wielorazowe, Goki, Bajo
    Chimparoo - Wyłączny przedstawiciel chust Chimparoo.

    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci


  12. #12
    Chustoholiczka Awatar karolinka251
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    warszawa-kamionek
    Posty
    4,907

    Domyślnie

    Niestety Kasia widać ma we krwi obiecywanie i nie wywiązywanie się ze zobowiązań i obietnic - też mogłam się osobiście przekonać

  13. #13
    Chustoholiczka Awatar ślimaczuś
    Dołączył
    Oct 2011
    Miejscowość
    Radom / Warszawa
    Posty
    3,418

    Domyślnie

    Przykre, że tak wyszło, współczuję i mam nadzieję, że jakoś to się ułoży i odzyskacie przynajmniej część pieniędzy. Szkoda bo takie sytuacje powodują, że traci się zaufanie do innych.
    Jaśnie Pan małżonek 25.07.2009 r., Angelika 09.11.2009 r. (*)


    Umiesz liczyć licz na siebie

  14. #14
    Chustomanka Awatar malabru
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    621

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mi. Zobacz posta
    to pod czyją opieką są teraz "dawne" Trageschulanki?
    Urlike?
    a refreshe? w Niemczech?
    Trageschulanki zawsze podlegały kontroli/opiece Ulrike. Nigdy Chustomanii. Umowy mamy podpisane z Trageschule. Certyfikaty wystawiane są przez tę szkołę. I o "refreshach" też zawsze była mowa, że w Niemczech - na DresdnerTrageTage.
    Ostatnio edytowane przez malabru ; 11-07-2012 o 11:13

  15. #15
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez malabru Zobacz posta
    Trageschulanki zawsze podlegały kontroli/opiece Urlike. Nigdy Chustomanii. Umowy mamy podpisane z Trageschule. Certyfikaty wystawiane są przez tę szkołę. I o "refreshach" też zawsze była mowa, że w Niemczech - na DresdnerTrageTage.
    uffff!
    wiem, że refresh Trage był rok temu w Wwie - stąd moje pytanie...

  16. #16
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    kurcze, okropnie mi przykro ale mam nadzieję na pozytywny finisz


    nawet przez myśl by mi nie przebiegła myśl o nieuczciwości tej forumki ehhhh

    ale jestem za tym by takie rzeczy były podawane do informacji użytkowników
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  17. #17
    Chustopróchno
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    10,698

    Domyślnie

    jestem w szoku.

    zawsze macie możliwość dochodzenia swoich praw przed sądem.

  18. #18
    Chustomanka Awatar malabru
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    621

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mi. Zobacz posta
    uffff!
    wiem, że refresh Trage był rok temu w Wwie - stąd moje pytanie...
    Mówisz o spotkaniu z okazji promocji książki Evelin Kirkilionis?

  19. #19
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez malabru Zobacz posta
    Mówisz o spotkaniu z okazji promocji książki Evelin Kirkilionis?
    prawie o refreshu po tym spotkaniu.

  20. #20
    Chustomanka Awatar malabru
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    621

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mi. Zobacz posta
    prawie o refreshu po tym spotkaniu.
    Myślałam o tym samym, ale to nie było obowiązkowe spotkanie przypominające. W TrageTage musimy uczestniczyć regularnie, w takich spotkaniach jak tamto nie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •