Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 50

Wątek: co ile pierzecie

  1. #21
    Chustoholiczka Awatar Lotna
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    Ballycanew, IRL
    Posty
    3,773

    Domyślnie Re: co ile pierzecie

    My wiaderko mamy takie, tylko inny kolor



    Ja Ci polecę proszek Bio D Bardzo dajny jest, w pieluszkarni można go dostać Tylko to chyba taki dosypywacz do zwykłego proszku, ale ja używam tylko jego bo piorę pieluszki z ubrankami. Niestety zwykły proszek BIO D ma w składzie mydło :/
    Anto 25.08.2008
    Zosia 24.10.2011
    Fasolka Listopad 2019

  2. #22
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie Re: co ile pierzecie

    Dzięki znalazłam go.
    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

  3. #23
    Chustoholiczka Awatar Lotna
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    Ballycanew, IRL
    Posty
    3,773

    Domyślnie Re: co ile pierzecie

    To proszek, nie płyn

    http://www.pieluszkarnia.pl/index.php?p ... ia-pieluch

    EDIT:
    za szybka jesteś
    Anto 25.08.2008
    Zosia 24.10.2011
    Fasolka Listopad 2019

  4. #24
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie Re: co ile pierzecie

    Sorki, możliwość edytowania czasem jest zgubna.

    Pisze, że to do prania pieluszek, a do ubranek również?
    I czy proszek ma miarkę (o której wspominają w opisie)? Na jak długo ci wystarcza? Na miesiac chociaż wystarczy?
    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

  5. #25
    Chustoholiczka Awatar Lotna
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    Ballycanew, IRL
    Posty
    3,773

    Domyślnie Re: co ile pierzecie

    Nie ma miarki właśnie To jest tylko 500 g, jak używam bez dodatkowego proszku to szybko mi się kończy, załóżmy że robiąc pranie co 2-3 dni starcza mi na 3 tyg
    Anto 25.08.2008
    Zosia 24.10.2011
    Fasolka Listopad 2019

  6. #26
    Chustoholiczka Awatar hanti
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa-Żoliborz
    Posty
    5,539

    Domyślnie Re: co ile pierzecie

    ponieważ wszystkie wiaderka trąciły mi malizną, małż przytargał z marketu skrzynię plastikową, z fajnym zamknięciem (Kinia uwielbiała wypuszczać zapaszki z wiaderka) i teraz spokojnie mieszczą mi się pieluszki z dwóch dni i jeszcze miejsce zostaje na wypadek większego zużycia no i skrzynia kosztowała śmieszne pieniądze, bo nie jest do pieluch
    Doradca-Partner Akademii Noszenia Dzieci

    Kuba (27.01.02), Lola (17.12.03), Kinia Antosia (5.08.06), Kamila Dyś (31.08.08)

    and life's like an hourglass glued to the table,
    No one can find the rewind button girl
    So cradle your head in your hands.
    And breathe, just breathe, whoa breathe, just breathe

  7. #27
    Chustoholiczka Awatar Jasnie Pani :)
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Belfast
    Posty
    5,487

    Domyślnie Re: co ile pierzecie

    Kurna codziennie prałam, ale znowu mi sie dzis pralka zepsula
    znowu odkryje, ze mam podłoge pod pralka

  8. #28
    Chustomanka Awatar merolik
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Podlasie
    Posty
    713

    Domyślnie Re: co ile pierzecie

    Ja piorę pieluchy co drugi dzień - akurat wiaderko 23-litrowe się nazbiera. Resztę ubrań naszych i ubranek w te pozostałe dni. Czyli pralka "chodzi" codziennie.

  9. #29
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    daleko i blisko
    Posty
    3,021

    Domyślnie Re: co ile pierzecie

    pieluchy co drugi - trzeci dzien (raczej co drugi), ubrania moje i meza raz w tygodniu, ubranka dzieci raz - dwa razy w tygodniu.
    Pieluchy najpierw plucze i jak mam jeszcze miejsce w pralce to dorzucam ciuszki dzieciece typu pizamki albo body.
    Pieluchy piore na 60 stopni a reszte na 30 na delikatnym programie.
    K. i J. 17.07.2008, W. 07.02.2013

    1% KRS 0000037904 Cel szczegółowy 26513 Nowacka Katarzyna i Jakub 1% DZIĘKUJEMY!

  10. #30
    Chustomanka
    Dołączył
    Jul 2007
    Miejscowość
    Rabka/Warszawa
    Posty
    759

    Domyślnie Re: co ile pierzecie

    ja też świr i pieluszki piorę tylko z ubraniami Stasia ale najczęściej piorę w rękach po użyciu. Rzucam wkładki na kalafior, PUL na suszarkę i po kilku godzinach mam czyste pieluszki
    Zazwyczaj jednak po kąpieli chłopaków wymaczam z siusiów w wanience potem łapkami, potem płuczę, Marcin wyciska i już.
    Mam mało pieluszek, nawet na dzień mi nie starcza a chcę, żeby większość czasu pupka była w zdrowym więc piorę sobie w łapkach.

    ach i pralka najkrótszy program na na 2 godziny. to ja postoję i w miseczce sobie poszoruje

  11. #31
    Chustonoszka Awatar kiribati
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    117

    Domyślnie Re: co ile pierzecie

    ja piorę co 3-4 dni, ale zazwyczaj trochę przepłukuję pieluszki przed wrzuceniem do wiaderka, codziennie dodaję kilka kropli olejku herbacianego lub lawendowego i nie ma problemu.
    Jak piorę częściej, to nie mam na pełną pralkę. Wtedy robię tak jak Magda - włączam płukanie z jakimś środkiem, a potem dokładam więcej rzeczy i włączam pranie.



    .

  12. #32
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    167

    Domyślnie Re: co ile pierzecie

    Cytat Zamieszczone przez hanti
    ponieważ wszystkie wiaderka trąciły mi malizną, małż przytargał z marketu skrzynię plastikową, z fajnym zamknięciem (Kinia uwielbiała wypuszczać zapaszki z wiaderka) i teraz spokojnie mieszczą mi się pieluszki z dwóch dni i jeszcze miejsce zostaje na wypadek większego zużycia no i skrzynia kosztowała śmieszne pieniądze, bo nie jest do pieluch
    A możesz wstawić fotkę tej skrzyni skarbów ?


  13. #33
    Chusteryczka Awatar magnolia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    2,876

    Domyślnie Re: co ile pierzecie

    Ja też co dwa dni piorę. Mam dwa pytanka - do tych dziewczyn co dorzucają pieluchy do ubrań - czy się ładnie dopierają ubrania, bo przecież połowę proszku trzeba do pieluch prawda? no i czy pieluchy się ładnie dopierają w 40st bo jak z ubraniami to zakładam, że w 40 pierzecie. No i jeszcze poradźcie gdzie mogę dostac taką siatkę do pieluch bo mam ale tylko malutką a potrzebuję taką na wiaderko

  14. #34
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie Re: co ile pierzecie

    Ja piorę pieluszki i ubranka w 60 stopniach. I tak zaczynam się zastanawiać, czy ta moja pralka nie ma coś nie tak z grzaniem. Bo jak prałam w 90 stopniach pieluszki, to nie zauważyłam rewelacyjnej różnicy, nie były śnieżno białe jak po gotowaniu w garze.
    W sprawie woreczka siateczki napisałam pw.
    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

  15. #35
    Chustoholiczka Awatar hanti
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa-Żoliborz
    Posty
    5,539

    Domyślnie Re: co ile pierzecie

    Cytat Zamieszczone przez dommi
    Cytat Zamieszczone przez hanti
    ponieważ wszystkie wiaderka trąciły mi malizną, małż przytargał z marketu skrzynię plastikową, z fajnym zamknięciem (Kinia uwielbiała wypuszczać zapaszki z wiaderka) i teraz spokojnie mieszczą mi się pieluszki z dwóch dni i jeszcze miejsce zostaje na wypadek większego zużycia no i skrzynia kosztowała śmieszne pieniądze, bo nie jest do pieluch
    A możesz wstawić fotkę tej skrzyni skarbów ?
    rano zrobię
    Doradca-Partner Akademii Noszenia Dzieci

    Kuba (27.01.02), Lola (17.12.03), Kinia Antosia (5.08.06), Kamila Dyś (31.08.08)

    and life's like an hourglass glued to the table,
    No one can find the rewind button girl
    So cradle your head in your hands.
    And breathe, just breathe, whoa breathe, just breathe

  16. #36
    Chustoholiczka Awatar erithacus
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Tczew
    Posty
    3,315

    Domyślnie Re: co ile pierzecie

    Cytat Zamieszczone przez magnolia
    Mam dwa pytanka - do tych dziewczyn co dorzucają pieluchy do ubrań - czy się ładnie dopierają ubrania, bo przecież połowę proszku trzeba do pieluch prawda? no i czy pieluchy się ładnie dopierają w 40st bo jak z ubraniami to zakładam, że w 40 pierzecie.
    Połowa proszku w zupełności wystarczy do prania wszystkich rzeczy, nie tylko pieluszek. Ja sypię tyle także do ciemnych ubrań. Zbyt duża ilość proszku może powodować zapychanie się tkaniny i w rezultacie gorsze dopieranie.
    Temperaturę ustawiam na 50 stopni, i przy białych i przy kolorach. Gdyby Zuza robiła kupę do pieluchy prałabym na 60 stopni bo ta temperatura zabija bakterie kałowe.






    Czasem mnie nie ma. Można mnie złapać na maila: [mój nick z forum] @ tlen.pl


  17. #37
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    NY
    Posty
    6

    Domyślnie Re: co ile pierzecie

    dziewczyny, używające bio-d nappy fresh - przed chwilą wygooglałam sobie na angielskiej stronce jakie są zalecane przez producenta ilości tego proszku do prania. oto niespodzianka - sypałam 3 razy za dużo!!!
    wystarczy - 15ml na jedno pranie... ja dawałam 50ml... to jest dość silny środek więc nie ma co przesadzać.

    prawdopodobnie dlatego, że tak zdrowo sypnęłam pieluszki zrobiły się trochę sztywne...
    mimo, że płukałam 3 razy. ale bieluśkie jak nowe

    tak więc opakowanie bio-d nappy fresh powinno starczyć na około 33 prania...

    ja piorę jak na razie co 2 dni (noworodek) - najpierw płuczę dwa razy, potem dorzucam ubranka. jeszcze nie zakładałam tych po końskiej dawce bio-d, mam nadzieję, że mu nie podrażnią skóry...

    Mój pierworodny:

  18. #38
    Chusteryczka Awatar Aloha
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,979

    Domyślnie Re: co ile pierzecie

    u nas pieluchy wraz z jasnymi dziecięcymi rzeczami co 2 dni się piorą. W 60 st. W pozostałe 'wolne" dni pralka wymiata resztę, czyli rzeczy męża, moje i reszta dziecięcych. Praktycznie wychodzi codziennie pranie.

    A czy któraś z was stosuje taki system, ze same pieluchy wrzuca na wstępne pranie w 60 st. , a potem do tego dorzuca inne rzeczy na 40 stopni?



  19. #39
    Chustoholiczka Awatar Lotna
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    Ballycanew, IRL
    Posty
    3,773

    Domyślnie Re: co ile pierzecie

    Cytat Zamieszczone przez Aliza
    dziewczyny, używające bio-d nappy fresh - przed chwilą wygooglałam sobie na angielskiej stronce jakie są zalecane przez producenta ilości tego proszku do prania. oto niespodzianka - sypałam 3 razy za dużo!!!
    wystarczy - 15ml na jedno pranie... ja dawałam 50ml... to jest dość silny środek więc nie ma co przesadzać.

    prawdopodobnie dlatego, że tak zdrowo sypnęłam pieluszki zrobiły się trochę sztywne...
    mimo, że płukałam 3 razy. ale bieluśkie jak nowe

    tak więc opakowanie bio-d nappy fresh powinno starczyć na około 33 prania...

    ja piorę jak na razie co 2 dni (noworodek) - najpierw płuczę dwa razy, potem dorzucam ubranka. jeszcze nie zakładałam tych po końskiej dawce bio-d, mam nadzieję, że mu nie podrażnią skóry...

    Bo generalnie to jest dodatek DO PROSZKU
    Anto 25.08.2008
    Zosia 24.10.2011
    Fasolka Listopad 2019

  20. #40
    Chusteryczka Awatar polaquinha
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Łodź
    Posty
    2,478

    Domyślnie Re: co ile pierzecie

    piore co drugi dzien. na trzeci juz mi za bardzo cuchnie-mimo, ze dodaje olejek do wiaderka
    Jak same zasiusiane -to dokladam ubranka Marcela (to juz, zeby nie puszczac pralki z polowa objetosci, Ziemi mi troche szkoda ).
    Piore w 60 st i zawsze dodaje ten dodatek antybakteryjny od bambino mio. Ale widze, ze ten z pieluszkarni tanszy jest!
    Co drugie pranie piore w proszku do pileluch bez enzymow. A co dfrugie -w lovelli, dzidziusiu czy bialym jeleniu.

    A odtluszczac mozna zwyklym plynem do naczyn?




    "Najwspanialszym prezentem, ktorym mozesz obdarowac druga osobe,
    jest podarunek w postaci twojego oczekiwania sukcesu tej osoby"

    Abraham "Prawo Przyciagania"

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •