Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17

Wątek: Kilka pytan dla niezdecydowanego

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    3

    Domyślnie Kilka pytan dla niezdecydowanego

    Witam, jestem nowy na forum. Postanowiłem napisać ponieważ ma kilka pytań i niepewności, które chciałbym rozwiać.
    Od trzech miesięcy mam małego człowieka w domu i szukałem sposobu, żeby ułatwić sobie życie. Pewnego dnia do pracy przyszła koleżanka z dzieckiem zawiniętym w chustę i bardzo mi się to spodobało (poleciła mi między innymi to forum). Ale mam kilka pytań (na które nie mogę znaleźć odpowiedzi albo są zagmatwane) i oprócz pytań potrzebuję kilku porad:
    - mam zamiar kupić chustę z firmy NatiBaby (nie ukrywam że z powodu ceny ponieważ jestem typem faceta, który na kolory nie zwraca uwagi (czarny pasuje do wszystkiego )), czy warto zabierać się za chusty tej firmy?
    - jaki rozmiar chusty wybrać? Jestem dość wysoką osobą (1,83m) i chciałbym żeby chusta była uniwersalna i starczyła na długo. Myślałem o wymiarze 5,2m ale nie wiem czy nie wystarczy mniej. Koleżanka w pracy jak mi pokazała wiązanie chusty to nawet by wystarczyła 4,6m ale syn ma dopiero 3 miesiące i nie wiem czy jak nie urośnie to nie będzie potrzebna dłuższa.
    - czy instrukcja dołączona do chusty (na stronie internetowej sklepu pisze że takowa jest dołączona) wystarczy aby samemu zawiązać dziecko w chuście i go nie skrzywdzić i uszkodzić (bo głównie z tym mam największe obawy aby nie zdeformować dziecka) czy lepiej spotkać się z profesjonalnym doradcą (pytanie o doradcę w dalszych pytaniach)?
    - na różnych stronach czytałem o różnych sposobach noszenia dzieci, o tym kiedy kto zaczyna, ale czy są jakieś ramy czasowe w jakim wieku (masie, wzroście) jak powinno być noszone dziecko (np. kiedy można zacząć nosić dziecko na plecach?)?
    - czy w rejonie śląska (najlepiej Rybnika ale Katowice czy gdzieś dalej też może być) są organizowane jakieś kursy wiązania chust przez profesjonalnych doradców ponieważ miałbym jeszcze kilka pytań odnośnie samego wiązania chusty i noszenia w niej dziecka (ale to nie są pytania przeznaczone na forum bo niektóre rzeczy trzeba po prostu zobaczyć).

    Jak sobie przypomnę jeszcze jakieś pytanie to dopiszę, ponieważ teraz od czytanie wszystkich stron i poradników mam mały mętlik w głowie i nie wiem na co konkretnie zwrócić uwagę.

    Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi i porady. Pozdrawiam wszystkich .

  2. #2
    Chustoguru Awatar Agulinka
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    9,341

    Domyślnie

    Na wszystkie Twoje pytania na forum już są odpowiedzi. Trzeba tylko troszkę poszperać, ale to nie bardzo trudne, a przy okazji można znaleźć wiele interesujących wątków. Zapraszam Cię przede wszystkim na podforum regionalne i na tutejszy bazarek chustowy - można znaleźć super chusty w świenych cenach, a imo dla początkującej osoby używana chusta jest wskazana. $,6 m spokojnie wystarczy na wszystkie wiązania, o ile nie nosisz XXL. No i też uważam, że lepiej nauczyć się wiązać na żywo od kogoś, najlepiej jeśli to będzie profesjonalny doradca, ale jeśli fundusze nie pozwalają, znajdą się życzliwi chusto-rodzice skorzy do pomocy. Powodzenia!

    o tu: http://chusty.info/forum/forumdisplay.php?f=97
    a tu nawet Rybnikowy wątek: http://chusty.info/forum/showthread.php?t=29300
    i bazarek: http://chusty.info/forum/forumdisplay.php?f=107

    i gratuluję tak świadomego podejścia do noszenia, to niestety rzadkość, oby więcej takich Tatów!
    Ostatnio edytowane przez Agulinka ; 26-06-2012 o 23:41
    Agnieszka, mama Marty (10.2011), Miriam (12.2014) i Elżbiety (11.2016)

  3. #3
    Chustomanka Awatar buka
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Kato
    Posty
    885

    Domyślnie

    W najbliższą sobotę spotykamy się większa grupą -
    http://chusty.info/forum/showthread.php?t=80871

    zapewne niejeden doradca jak i rzesza doświadczonych w noszeniu się zjawi.
    Zapraszam

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar amst
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    4,830

    Domyślnie

    Stubby - tu jeszcze lista śląskich chusto- póki co - mam
    http://forum.chusty.info/forum/showthread.php?t=81187

  5. #5
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    - mam zamiar kupić chustę z firmy NatiBaby (nie ukrywam że z powodu ceny ponieważ jestem typem faceta, który na kolory nie zwraca uwagi (czarny pasuje do wszystkiego )), czy warto zabierać się za chusty tej firmy?

    są alternatywy np. LittleFrog

    - jaki rozmiar chusty wybrać? Jestem dość wysoką osobą (1,83m) i chciałbym żeby chusta była uniwersalna i starczyła na długo. Myślałem o wymiarze 5,2m ale nie wiem czy nie wystarczy mniej. Koleżanka w pracy jak mi pokazała wiązanie chusty to nawet by wystarczyła 4,6m ale syn ma dopiero 3 miesiące i nie wiem czy jak nie urośnie to nie będzie potrzebna dłuższa.

    polecam spotkanie z doradczynią. bardzo możliwe, że okaże się, że wystarczy max 4,2 (które jest tańsze )

    - czy instrukcja dołączona do chusty (na stronie internetowej sklepu pisze że takowa jest dołączona) wystarczy aby samemu zawiązać dziecko w chuście i go nie skrzywdzić i uszkodzić (bo głównie z tym mam największe obawy aby nie zdeformować dziecka) czy lepiej spotkać się z profesjonalnym doradcą (pytanie o doradcę w dalszych pytaniach)?

    IMO nie wystarczy instrukcja, choć kiedyś głęboko wierzyłam, że wystarczy

    - na różnych stronach czytałem o różnych sposobach noszenia dzieci, o tym kiedy kto zaczyna, ale czy są jakieś ramy czasowe w jakim wieku (masie, wzroście) jak powinno być noszone dziecko (np. kiedy można zacząć nosić dziecko na plecach?)?

    na plecy można wrzucać od urodzenia, ale tak zupełnie poważnie, to warto, a nawet powinno się to robić kiedy dziecko kończy 3-4 mce.

    - czy w rejonie śląska (najlepiej Rybnika ale Katowice czy gdzieś dalej też może być) są organizowane jakieś kursy wiązania chust przez profesjonalnych doradców ponieważ miałbym jeszcze kilka pytań odnośnie samego wiązania chusty i noszenia w niej dziecka (ale to nie są pytania przeznaczone na forum bo niektóre rzeczy trzeba po prostu zobaczyć).

    tak.tu lista doradczyń noszenia szkoły ClauWi®: http://www.clauwi.pl/doradcy/slaskie
    wydaje mi się, że w Karibie w Tychach warsztaty odbywają się dość często

  6. #6
    Chustomanka Awatar Ulula
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Poznań (Komorniki)
    Posty
    1,070

    Domyślnie

    Ja tylko dopowiem, że mój Mąż ma 183 cm wzrostu, nasza córa 9 miesięcy i mamy chustę 4,6 m. (Nati). Wystarcza mu spokojnie na wszystkie wiązania . To chyba optymalna długość na początek dla takiego wzrostu. Krótszej chusty potrzeba dopiero do wiązań na plecach.

  7. #7
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ulula Zobacz posta
    Ja tylko dopowiem, że mój Mąż ma 183 cm wzrostu, nasza córa 9 miesięcy i mamy chustę 4,6 m. (Nati). Wystarcza mu spokojnie na wszystkie wiązania . To chyba optymalna długość na początek dla takiego wzrostu. Krótszej chusty potrzeba dopiero do wiązań na plecach.
    chyba, że ktoś odrzuca kieszonkę i 2x
    u nas najdłuższa używana chusta ma 4,23 cm

  8. #8
    Chustomanka Awatar Jacuszkowa
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    742

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mi. Zobacz posta
    chyba, że ktoś odrzuca kieszonkę i 2x
    u nas najdłuższa używana chusta ma 4,23 cm
    podpisuje się.
    4,2 będzie w sam raz.
    Jacuszek - 14.03.2011 i Jagódka - 7.05.2014

    Doradca Noszenia ClauWi® (kurs zaawansowany)

  9. #9
    Chusteryczka Awatar rebelka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Nowe n/Wisłą
    Posty
    2,905

    Domyślnie

    Generalnie rozmiar chusty zależy od noszącego rodzica, wiek i rozmiar dziecka nie ma znaczenia, bo z czasem zmienia się również typy wiązań. I z instrukcji można nauczyć się wiązać poprawnie. Wymaga to ćwiczeń i dużo daje wrzucenie zdjęć tu na forum gdzie inni forumowicze powiedzą co zmienić. Chyba, ze masz spotkania pod nosem (a widzę, że masz) to jasne, że warto się na nie wybrać.
    "Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty." Frank Zappa

    Dorota, mama Mateusza - 06.05.2008

  10. #10
    Chustomanka Awatar Mania
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Czerwionka-Leszczyny, Ornontowice
    Posty
    1,288

    Domyślnie

    w okolicach Rybnika sporo mam noszących jest (nawet w samym Rybniku, dziewczyny już odpowiednie wątki linkowały), polecam profesjonalnego doradę, ale jeśli nie da rady to pomocna mam się znajdzie
    Mama Stasia (15.04.2006), Róży (25.03.2009) i Helenki (15.10.2011)

  11. #11
    Chusteryczka Awatar Jóna
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Jastrzębie - Zdrój
    Posty
    1,804

    Domyślnie

    dziewczyny już chyba wszystko powiedziały, pozostaje mi życzyć przyjemnego chustonoszenia!

    Daj znać jak będziesz po Rybniku śmigał z dziciem w chuście może mój mąż przekona się, że faceci też noszą

    No i tak z innej beczki jak się już tu zadomowisz, to może wartoby poprosić moderacje aby z chustonówki uczynili Cię chustotatą

  12. #12
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,226

    Domyślnie

    to ja jako osoba z Twojej okolicy podpiszę się pod tym, co napisała mi.

    i również polecam spotkanie z doradcą- mi ono wiele dało, a i przy okazji będziesz mógł przymierzyć chusty różnego rozmiaru i wybrać sobie odpowiednią długość

  13. #13
    Chustonówka
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, porady i poświęcony czas. Postanowiłem, że na razie odłożę zakup chusty i najpierw wybiorę się do specjalisty od motania dzieci w chusty i tam zdecyduję o rozmiarze i wtedy dopiero zakupię chustę.

    Mi noszenie dziecka w chuście wydaje się być bardzo wygodne. Poza tym uważam, że taka chusta wygląda dużo lepiej niż jakieś nosidełko i jest bardziej praktyczna bo w ostateczności może zastąpić, np. kocyk (koc ). Ale to wydaje się sprawdzę dopiero w praktyce ponieważ pojawienie się dziecka w domu zweryfikowało wiele moich gdybań na temat "wydaje mi się" . Chciałbym też czasem z małym i żoną wybrać się na krótki spacer czy tylko po bułki do sklepu, a pakowanie się do sklepu z wielkim wózkiem czy samo znoszenie wózka z 3 piętra na 5 minut ma mało sensu.

  14. #14
    Chustomanka Awatar buka
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Kato
    Posty
    885

    Domyślnie

    Stubby ale zostań na forum, tu naprawdę jest cała kopalnia wiedzy na temat chust, zdrowia, dzieci ogółem i nie tylko
    A jeśli wpadniecie na sobotni zlot to niejedna chusta do przymiarki się znajdzie
    Pozdrawiam!

  15. #15
    Chustonówka
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    3

    Domyślnie

    Na forum mam zamiar zostać bo widzę, że to konkretne miejsce. Udzielacie szybkich i konkretnych odpowiedzi . W sobotę postaram się wpaść tylko muszę małżonkę namówić na dłuższą wyprawę bo to jednak godzina jazdy w jedną stronę jest ale dla chcącego nic trudnego

  16. #16
    . Awatar mart
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    4,539

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Stubby Zobacz posta
    Udzielacie szybkich i konkretnych odpowiedzi .
    Czasami aż zbyt konkretnych
    a serio, to fajne miejsce i szkoda że jest tak mało tatusiów - więc też apeluję o aktywność

  17. #17
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    właśnie,żeby było po równo,to nie tylko natibaby,little frog,ale i na przykład lennylamb
    w tej chwili większosć chust z ofert podstawowych jest do siebie dość podobna,łatwa w obsłudze.kwestia kolorystyki jedynie.
    długość sprawdzisz na spotkaniu,na poczatku wiążąc trochę błędnie pochłaniasz sporo materiału,potem nabierajac wprawy i robiąc to prawidłowo nagle uświadamiasz sobie,że równie dobrze mógłbyś wiązać chustą krótszą o pół metra.swoja drogą najlepiej kupić standard,bo potem łatwiej go odsprzedać,taka cenna mała wskazóweczka.
    i doradcy nie tylko ClauWi,ale i AND:
    http://www.akademianoszenia.pl/index...list&Itemid=19
    i Trageschule:
    http://www.chustomania.pl/online/chu...ie_trageschule
    popatrz na stronie głównej forum podfora o warsztatach i doradcach,są spotkania za friko,są kluby,gdzie zaawansowani spotykają się z poczatkującymi,takie spotkanie jest naprawdę cenną lekcją,bardzo pomaga
    powodzenia!cieszę się,że tak praktycznie patrzysz na chusty,faktycznie,dla mnie ich najwiekszą zaletą jest pomoc w pokonywaniu barier typu schody,sklepy,ale także w podrózy sie przydaja,na wypadach jakichś.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •