Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 67

Wątek: Potrzebna superchłonna pielucha na nocki dla grupy wagowej 16+

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    28

    Domyślnie Potrzebna superchłonna pielucha na nocki dla grupy wagowej 16+

    Pomijając już kwestię przyczyn, bo nie to chcę tu poruszyć...

    Czy są jakieś pieluszki wielorazowe, które można zastosować u większego dziecka, któremu zdarza się czasem trochę podsikać lub sporadycznie całkowicie zesikać w nocy???
    To byłaby grupa wagowa 16+
    Wie Ktoś o takich pieluchach?
    Będę wdzięczna za pomoc.
    Ostatnio edytowane przez Samosiejka ; 26-06-2012 o 08:17

  2. #2
    Chusteryczka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Gliwice
    Posty
    1,561

    Domyślnie

    Pieluchy czterolatkowi,raczej nie....
    Moze jaki stresik ma?
    A do tej pory jak,kiedy odpieluchowane?

  3. #3
    Chustonówka
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez miracle Zobacz posta
    Pieluchy czterolatkowi,raczej nie....
    Moze jaki stresik ma?
    A do tej pory jak,kiedy odpieluchowane?
    Pracujemy nad "stresikiem".
    Potrzebuję jednak rozwiązania na mniejsze i większe wpadki. Dlatego też poszukuję pieluchy.

  4. #4
    Chusteryczka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Gliwice
    Posty
    1,561

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Samosiejka Zobacz posta
    Pracujemy nad "stresikiem".
    Potrzebuję jednak rozwiązania na mniejsze i większe wpadki. Dlatego też poszukuję pieluchy.
    czemu nie chcesz jakiego podkladu pod prześcieradło?
    pieluchy są oczywiście....ale ja bym 4latka nie stesowala dodatkowo pieluchą

  5. #5
    Chusteryczka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Gliwice
    Posty
    1,561

    Domyślnie

    http://www.suchenoce.pl/index.php/st...mpaign=ongoing


    albo wielo
    Baby beehinds AIO L dość duże i mają bambusowe wkładki
    Ostatnio edytowane przez miracle ; 25-06-2012 o 17:11

  6. #6
    Chusteryczka Awatar Agna
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Reda
    Posty
    2,532

    Domyślnie

    To ja tak tylko dodam, że jeździłam ze swoim długo do nefrologa ze sprawą moczenia nocnego.... Pierwszą rzeczą, na jaką zwrócił uwagę, to właśnie pieluchy. Ponoć nie zlikwiduje się takiego moczenia, jeśli dzieć będzie sypiał w pieluszce. Mój do dziś śpi z grubą folią pod pościelą. Zdarza mu się raz na 3 mce do pół roku, ale nigdy nie wiadomo, kiedy. Bywało kilka dni pod rząd, kilka dni przerwy i znowu. Ponoć większe dziecko musi poczuć, że się zalało...
    Wywaliliśmy już kiedyś jedno łóżko.... teraz jest zdecydowanie lepiej, a zmianę pościeli mały opanował do perfekcji


    Te podlinkowane pieluchy mieliśmy, kiedy w zeszłe wakacje był na obozie i bałam się, że śpiwór przemoczy.... zakładał pod piżamę w toalecie
    Jednak nie wyglądają tak dobrze, jak na zdjęciach - są bardzo blade i bardziej podobne są do przeciętnych pampków niż bawełnianych gatek
    Ostatnio edytowane przez Agna ; 25-06-2012 o 17:17
    www.zufizo.pl

    Zuzia 09.1999. Filip 05.2001. Zosia 04.2011.

  7. #7
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2008
    Miejscowość
    Kraków \ śląsk
    Posty
    2,305

    Domyślnie

    U nas pampersy załatwiają sprawę

    Baby beehinds są dla niego małe
    Ale będę śledzić, może coś rozsądnego ktoś zaproponuje.
    Folia u nas odpada... kołdra i prześcieradło i tak do prania....

    A poza tym skłaniam się do teorii,że do 6 roku życia może się czasem zdarzyć... Póki co P zdarza się sucha może 2 razy w tyg
    Ostatnio edytowane przez machma ; 25-06-2012 o 17:23
    P(III 2008), T(XI 2011), R(*III 2014), B (III 2018)

  8. #8
    Chustonówka
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez miracle Zobacz posta
    czemu nie chcesz jakiego podkladu pod prześcieradło?
    pieluchy są oczywiście....ale ja bym 4latka nie stesowala dodatkowo pieluchą
    podkłady mamy i uzywamy. Teoria o rzekomym stresowaniu 4roletniego dziecka pieluchą nie ma u nas najmniejszego uzasadnienia, bo moja Córka sama prosi, żeby Jej pieluchę założyć na noc - zwłaszcza jeśli np. poprzedniej nocy zdarzyło Jej się podsikać. Jak już pisałam - pracujemy nad tym. Nie chcę opisywać tu naszych doświadczeń, problemów w tej materii itp. bo uważam, że nie jest to odpowiednie miejsce. Potrzebuję jedynie porady odnośnie wielorazowych pieluch na takie sytuacje. Widziałam kiedyś na allegro takie wielorazówki dla dorosłych, ale obawiam się, że byłyby zbyt obszerne dla dziecka.

  9. #9
    Chusteryczka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Gliwice
    Posty
    1,561

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Samosiejka Zobacz posta
    podkłady mamy i uzywamy. Teoria o rzekomym stresowaniu 4roletniego dziecka pieluchą nie ma u nas najmniejszego uzasadnienia, bo moja Córka sama prosi, żeby Jej pieluchę założyć na noc - zwłaszcza jeśli np. poprzedniej nocy zdarzyło Jej się podsikać. Jak już pisałam - pracujemy nad tym. Nie chcę opisywać tu naszych doświadczeń, problemów w tej materii itp. bo uważam, że nie jest to odpowiednie miejsce. Potrzebuję jedynie porady odnośnie wielorazowych pieluch na takie sytuacje. Widziałam kiedyś na allegro takie wielorazówki dla dorosłych, ale obawiam się, że byłyby zbyt obszerne dla dziecka.
    wujek google podpowie najlepiej

  10. #10
    Chustonówka
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez machma Zobacz posta
    U nas pampersy załatwiają sprawę
    u nas aktualnie też, ale wolałabym wielorazówki, bo są mniej pieluchowe, a bardziej ubraniowe choćby z racji faktu, że są z tkaniny

  11. #11
    Chustonówka
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez machma Zobacz posta
    będę śledzić, może coś rozsądnego ktoś zaproponuje.
    ja też

  12. #12
    Chusteryczka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Gliwice
    Posty
    1,561

    Domyślnie

    http://forum.gazeta.pl/forum/w,61482...i_na_noc_.html

    a moze któras forumka Ci uszyje? Yetta?

  13. #13
    Chustoholiczka Awatar amst
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    4,830

    Domyślnie

    Awaryjnie - sa w Rossmanie dwupaki takich "turystycznych" majtek np. na długą podróż autobusem. I są w rozmiarze 6+ czyli 20-30kg
    Ale to awaryjnie.
    U nas skończyło się farmakologią.

  14. #14
    Chustomanka Awatar mamaUlki
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Dzierżążno
    Posty
    1,331

    Domyślnie

    na allegro są kieszonki chinki w rozmiarze XL, może będą pasowały

  15. #15
    Chustonówka
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez amst Zobacz posta
    Awaryjnie - sa w Rossmanie dwupaki takich "turystycznych" majtek np. na długą podróż autobusem. I są w rozmiarze 6+ czyli 20-30kg
    Ale to awaryjnie.
    na dzień nie są nam potrzebne. jedynie w nocy i to też tylko awaryjnie, bo wpadki są bardzo sporadyczne. Przeważnie całe noce są suche.

  16. #16
    Chustonówka
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez miracle Zobacz posta

    a moze któras forumka Ci uszyje? Yetta?
    dobry pomysł
    jeśli nic nie znajdę, to odezwę się do Yetty. Ostatnio kupiłam u Niej kilka otulaczy i są cudne

  17. #17
    Chustomanka Awatar aniaszew
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    837

    Domyślnie

    Ja kupiłam właśnie synkowi takie http://www.organicalulu.pl/pieluszki...hip-baby-.html . Też mi sika w nocy.
    Kaja 17.12.2001, Adaś 26.09.2005, Mikołaj 19.12.2008 i Monisia 05.03.2012

    Blog http://aniaszew.blox.pl/html

  18. #18
    Chustomanka Awatar marushka
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    ciągle w drodze (poznań-wawa)
    Posty
    1,402

    Domyślnie

    "OT córka prosi o pieluchę bo wie, że zrobiła źle sikając a w ten sposób nie ponosi negatywnych konsekwencji zsikanego łóżka ( i nie insynuuje tutaj, że ją za to bijesz)
    w kwestii pieluch nie pomogę, ale do 6 roku życia moczenie może się zdarzyć, ale długi okres przerwy i nawrot moczenia oznacza, że wydarzyło się coś znaczącego.
    Uważam, po tym co piszesz, że potrzeba Wam profesjonalnego wsparcia, bez tego zdjęcie pieluchy będzie ze szkodą dla córci"
    Ostatnio edytowane przez marushka ; 26-06-2012 o 17:12
    Mery&Mariu->Fifi&Lilu
    http://www.dpp.warszawa.pl/

  19. #19
    Chusteryczka Awatar Gertruda
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Las koło Łodzi
    Posty
    2,701

    Domyślnie

    U nas młody też posikuje w nocy i sprawdza się wysadzanie nocne tzn gdy kładziemy się spać przeważnie ok 23 mąż sadza młodego "na śpiocha" na nocniku i mówi "siedzisz na nocniku siusiaj" młody siusia i do rana wytrzymuje. Taka nasza metoda może się przyda
    Starszy 18.12.2008 Młodszy 02.01.2011

    Podpisz się i ratuj maluchy!!!!

  20. #20
    Chustonówka
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marushka Zobacz posta
    OT córka prosi o pieluchę bo wie, że zrobiła źle sikając a w ten sposób nie ponosi negatywnych konsekwencji zsikanego łóżka ( i nie insynuuje tutaj, że ją za to bijesz)
    w kwestii pieluch nie pomogę, ale do 6 roku życia moczenie może się zdarzyć, ale długi okres przerwy i nawrot moczenia oznacza, że wydarzyło się coś znaczącego.
    Uważam, po tym co piszesz, że potrzeba Wam profesjonalnego wsparcia, bez tego zdjęcie pieluchy będzie ze szkodą dla córci.
    widzę, że znasz Ją lepiej niż ja
    kiedy nasika do pieluchy, momentalnie budzi się i przychodzi z prośbą, zeby zdjąć jej pieluchę. nie mówimy jej, że zrobiła źle, tylko zdejmujemy i tyle. a o pieluchę prosi nie dlatego, że czuje, że zrobiła źle, ale dlatego, że gdy wpadka zdarzy się bez pieluchy, to ona bardzo nie lubi gdy nagle wszystko jest mokre łącznie z nią - przeszkadza jej to i tyle, więc woli mieć pieluchę. Wcale Jej się nie dziwię A profesjonalną pomoc mamy już od jakiegoś czasu. Stąd też wiem, że moje dziecko nie ma poczucia winy oraz, że (jak już tu powiedziano) do 6ciu lat nie ma powodu do niepokoju, a nasze zakładanie pieluch na noc nie jest niczym złym i nie degraduje Jej psychiki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •