Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 67

Wątek: Potrzebna superchłonna pielucha na nocki dla grupy wagowej 16+

  1. #21
    Chustonówka
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gertruda Zobacz posta
    U nas młody też posikuje w nocy i sprawdza się wysadzanie nocne tzn gdy kładziemy się spać przeważnie ok 23 mąż sadza młodego "na śpiocha" na nocniku i mówi "siedzisz na nocniku siusiaj" młody siusia i do rana wytrzymuje. Taka nasza metoda może się przyda
    u nas też to się sprawdza Ale nie zawsze wysikuje się w nocy. często jest tak, że siada na nocnik, a po chwili mówi, że jednak siusiu nie bedzie. Innym razem natomiast sama woła w nocy zaspana, że chce zrobic siusiu i wtedy zawsze jest. Ale - jak juz wspomniałam - u nas wpadki bywają naprawdę sporadycznie i przyznam, że jeszcze nikogo nie wyprowadziły z rownowagi. Traktujemy to jako etap Jej rozwoju i tyle.

  2. #22
    Chustoholiczka Awatar erithacus
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Tczew
    Posty
    3,315

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Samosiejka Zobacz posta
    gdy wpadka zdarzy się bez pieluchy, to ona bardzo nie lubi gdy nagle wszystko jest mokre łącznie z nią - przeszkadza jej to i tyle, więc woli mieć pieluchę. Wcale Jej się nie dziwię
    Właśnie o tych negatywnych konsekwencjach pisała marushka. Nie miej za złe, że dziewczyny chcą pomóc. Nikt Cię nie ocenia.
    A marushka wie, co pisze






    Czasem mnie nie ma. Można mnie złapać na maila: [mój nick z forum] @ tlen.pl


  3. #23
    Chusteryczka Awatar Agna
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Reda
    Posty
    2,532

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez erithacus Zobacz posta
    Właśnie o tych negatywnych konsekwencjach pisała marushka. Nie miej za złe, że dziewczyny chcą pomóc. Nikt Cię nie ocenia.
    A marushka wie, co pisze
    I o tym też mówił nasz lekarz. Twierdził, że po każdym zmoczeniu dziecko powinno w miarę możliwości samo prześcielić łóżko, albo przynajmniej pomagać. Ja mam 2 kołdry, które dobrze się pierze i w miarę szybko suszy.

    Ale w sumie wcale się nie dziwię. Moim pierwszym odruchem też było kupienie pieluch i przeczekanie. Ważne, że jest "zaangażowany" jakiś fachowiec do problemu, to na pewno macie jakąś strategię. Trudny problem, zwłaszcza na wyjazdach, szczególnie w grupie rówieśniczej.
    www.zufizo.pl

    Zuzia 09.1999. Filip 05.2001. Zosia 04.2011.

  4. #24
    Chustonówka
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    28

    Domyślnie

    Dziewczyny, ale mnie naprawdę nie interesują w tym temacie Wasze opinie, porady itp.
    Z całym szacunkiem, ale my mamy już w tej materii fachową pomoc kompetentnego specjalisty i nie jestem zainteresowana dzieleniem sie tym w internecie z anonimowymi Osobami. Nie znacie mnie, ani mojej Rodziny, więc proszę, uszanujcie fakt, że nie chcę, abyście pisały, co wiecie o tego typu problemach oraz, że nie chcę Waszych porad i sugestii. Pisałam o tym na samym początku. Jedyne o co w tym temacie proszę, to pomoc w doradzeniu, jaka pielucha wielorazowa na noc.
    Czy to tak trudno zrozumieć?

  5. #25
    Chustonówka
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    28

    Domyślnie

    edytowałam tytuł, bo najwyraźniej nie był trafny.

    Jeśli ktoś ma potrzebę dyskutowania na temat problemów nocnego moczenia u dzieci, doradzania w tej materii itp., to proszę, niech założy osobny temat, w którym wszelkie porady i sugestie będą mile widziane

  6. #26
    Chustomanka Awatar marushka
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    ciągle w drodze (poznań-wawa)
    Posty
    1,402

    Domyślnie

    przepraszam bardzo za moje OT
    ( zwykle dostaje kase a dzisiaj dostałam opr za życzliwą chęć pomocy, mea culpa )
    Mery&Mariu->Fifi&Lilu
    http://www.dpp.warszawa.pl/

  7. #27
    Chusteryczka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Gliwice
    Posty
    1,561

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marushka Zobacz posta
    przepraszam bardzo za moje OT
    ( zwykle dostaje kase a dzisiaj dostałam opr za życzliwą chęć pomocy, mea culpa )
    też chciałam coś napisać ,ale moje OT byłoby mniej wyważone i nie czułabym się winna
    Ostatnio edytowane przez miracle ; 26-06-2012 o 10:33

  8. #28

    Domyślnie

    najbardziej chłonna jaką miałam (ale dla dwulatka) to real easy AIO. Ja miałam M i była ok na 13kg, więc myślę, że L byłaby dobra na 16kg zdarzyło się, że młody ją w nocy przesikał ale on jadł w nocy, więc miał z czego sikać
    http://ekomaluch.pl/real-easy-aio-mi...,p1637,l1.html
    Pieluszka jest: 1. śliczna 2. mięciutka 3. sucho przy pupie 4. jest kieszonka gdzie ewentualnie można dołożyć dodatkowy wkład


  9. #29
    Chustonówka
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kawiareczka Zobacz posta
    najbardziej chłonna jaką miałam (ale dla dwulatka) to real easy AIO. Ja miałam M i była ok na 13kg, więc myślę, że L byłaby dobra na 16kg zdarzyło się, że młody ją w nocy przesikał ale on jadł w nocy, więc miał z czego sikać
    http://ekomaluch.pl/real-easy-aio-mi...,p1637,l1.html
    Pieluszka jest: 1. śliczna 2. mięciutka 3. sucho przy pupie 4. jest kieszonka gdzie ewentualnie można dołożyć dodatkowy wkład
    dziękuję za konkretną i rzeczową odpowiedź

  10. #30
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    26

    Domyślnie

    widzę, że kolejna chustonówka dostaje w tyłek za fakt, że jest nowa żałosne to, ale niestety często spotykane na tym forum.
    Samosiejko, zgadzam się z tobą i doskonale rozumiem, że nie chcesz, żeby ktoś wtrącał się w twoje osobiste sprawy i udzielał rad, o które nie prosisz. Ale tutaj to niestety normalne. Forumowiczki czują się najmądrzejsze nawet jeśli nic o tobie nie wiedzą. A to, z jakich powodów nie chcesz podejmować tu jakiegoś tematu, nie ma dla nich znaczenia. To, czy przy okazji wymądrzania się na temat twojego dziecka nie robią ci przykrości tym bardziej jest bez znaczenia. Tu się liczy żeby zabłysnąć, a jeśli ktoś kulturalnie poprosi, zeby się nie mieszać do jego życia, to traktowane jest jako opr. Urażona duma forumowiczki, która ma się za kogoś więcej.
    ja też przeszłam tutaj swoje i wiem, jak to jest. Współczuję, ze zadając pytanie odnośnie tego, jaka pieluchę wybrać, dostałaś całą lawinę "mądrych rad" na temat, który forumowiczom wydaje się, że ciebie dotyczy. domyślam się, jak się musiałaś poczuć. I jeszcze te głupie tekściki pomimo twojego wyjaśnienia, o dostawaniu kasy za takie porady i o braku poczucia winy, że się komuś dowali. ciekawa jestem, czy to się kiedyś na tym forum zmieni, czy chustonówki zawsze już będą traktowane jak głupsze, gorsze itp.
    Ostatnio edytowane przez ankha ; 26-06-2012 o 13:08

  11. #31
    Chustonówka
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    28

    Domyślnie

    Kawiareczko, poczytałam właśnie o tych pieluszkach i widzę, że rozmiar L jest od 13 do 18 kg. Moja Córeczka waży nieco ponad 17, to może jeszcze się załapie na tę rozmiarówkę

    Myślę też nad majtkami treningowymi. Na allegro jest cała masa takich do 20 kg, ale tam zaznaczają, że majtki nie zastąpią pieluchy, więc to raczej na takie - nazwijmy to - niepełne siknięcia. Ostatecznie podkład pod prześcieradło jest, więc może majtki treningowe też się sprawdzą
    Moja Koleżanka zakłada takie majtki na noc swojemu synkowi, ale jemu nie przeszkadza wilgoć, bo śpi nadal pomimo pełnego zesikania. U nas nie ma takiej opcji i to mnie cieszy

  12. #32
    Chustonówka
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    28

    Domyślnie

    Ankha, też słyszałam wcześniej od kilku osób, które mi o tym forum mówiły, że tu bywa... specyficznie
    Dzięki za zrozumienie. Fakt. Poczułam się niektórymi wypowiedziami dotknięta. Nie tyle dlatego, że były obraźliwe, bo akurat nie były. Bardziej dlatego, że nie opisałam tutaj szczegółów naszej sytuacji, a dostałam "porady" zbudowane na podstawie jedynie przypuszczeń. To faktycznie zabolało. Zwłaszcza, że my nie mamy typowego problemu z tzw nocnym moczeniem. Tu chodzi o coś zupełnie innego, a ja mam prawo nie chcieć rozpisywać się na ten temat na forum. Zwłaszcza, że praktycznie nikogo tu nie znam. Może poza kilkoma osobami, które o tym forum mi wspominały, ale to też nie jakieś stałe bywalczynie. Napisałam na początku, że pracujemy nad tym oraz dalej, że mamy fachową pomoc, więc tym bardziej trudno mi zrozumieć, po co ktoś jeszcze coś "musiał" od siebie dodać, a moją prośbę o zrozumienie potraktowano jako opr. To już przesada.
    Ostatnio edytowane przez Samosiejka ; 26-06-2012 o 13:30

  13. #33
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    rozumiem już, czemu jedna z dziewczyn (i wcale nie chustonówka) nie chciała opisać jakiegoś tam swojego problemu...
    Przecie Samosiejka wyraźnie kilka razy prosiła o poradę w sprawie pieluch, a nie problemu, zwłascza po wiadomości, że mają fachową pomoc, obrażanie się za kolejną prośbę o nie udzielanie rad nie w temacie, do tego wyciąganie argumentu o pieniądzach, jest hmm... No jakoś nie widze w tym specjalnego szacunku dla drugiej matki i jej decyzji, potrzeb etc.

    Wracając do tematu - największa nocna pielucha, jaką mamy, to konopne lulu dodo xl (wg producenta do 20 kg), nosi ją prawie mój dwulatek, ma jeszcze duuużo luzu, tylko dokładam dodatkową (niewielką) wkładkę. Zarówno te pieluchy, jak i bambusowe bliźniacze dodo bambou xl (tych akurat nie miałam, pewnie są miększe, przyjemniejsze w dotyku), są akurat w promocji http://www.krainapieluszek.pl/lulu-nature. Jedna uwaga, że to formowanki, więc wymagają otulacza - u nas świetnie sprawdzają się wełniane zalanolinowane gatki (tu nie znam wełnianych gigantów, na pewno loveybums ma dużą rozmiarówkę - w tym samym sklepie, ale drogie, możesz też poprosić którąś z dziewczyn forumowych - ostatnio sporo robi wełniaki i bardzo ładne).

    Powodzenia!
    Ostatnio edytowane przez jul ; 26-06-2012 o 13:29
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  14. #34
    Chustomanka Awatar IwonaKM
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    922

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Samosiejka Zobacz posta
    Myślę też nad majtkami treningowymi.
    Może warto zamówic majtki na miarę u forumki sylviontko, gdyby poprosić o wersję chłonniejsza, może dorzucialaby wiecej bambusa do środka. Szyje w calości z pul, czyli nie przecieknie a gumki przy udkach i w pasie można dopasować, bo są wciągane w tyneliki.
    Moja córeczka ma majteczki od sylvionko i zdarzalo jej się uciąć drzemkę w tych majtkach i wyciekow nie było. A sucha pielucha po drzemce jest rzadkością, nie umiem na czas wysadzić

    Takie majtki byłyby pewnie lepszym rozwiązaniem dla starszego dziecka, ktoremu się czasem cos zdarza

    dużymi pieluszkami rozmiarowymi poza Hip Hip Baby Real Easy są też Charlie Banana i Fuzzy Buntz. Widzialam tez w sklepie pieluszkarni gigantyczną (miałam wtedy w domu do obslugi pupcie 3kg noworodka) AiO Imse Vimse
    Pola 2011

  15. #35
    Chustomanka Awatar marushka
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    ciągle w drodze (poznań-wawa)
    Posty
    1,402

    Domyślnie

    jestem na forum od 4 lat, napisałam ponad 1000 postów a po raz pierwszy usłyszałam uwagi nie tylko w wątku w którym się wypowiadałam ale też na pw.
    O zdejmowaniu pieluchy napisałam tylko w kontekście propozycji nieprzemakalnego prześcieradełka.
    Jeszcze raz przepraszam, nie chciałam nikogo urazić. Jednak autor wątku nie jest jego cenzorem, często się zdarza, schodzą one na inne tory, a wiedzę czerpią z nich inne osoby.
    A pieniactwo jak widze nie zależy od liczby postów.
    Dystansu życzę. I poczucia humoru
    Chciałam dobrze, nie mam zamiaru się więcej tłumaczyć. Howgh!
    Mery&Mariu->Fifi&Lilu
    http://www.dpp.warszawa.pl/

  16. #36
    Chustoholiczka Awatar sweetrose
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Nibylandia
    Posty
    3,151

    Domyślnie

    ja mam na stanie dużego 1,5roczniaka i naprawdę mega dużo pije... co skutkuje mega sikiem dodatkowo końca nie widać, na nocnik się nie da także sporo się jeszcze w pieluchach nasiedzę ale wracając do tematu wątku... miałam real easy M i rzeczywiście spora jest, dla nas była za duża, troszkę żałuje, że się jej pozbyłam bo teraz byłaby akurat no i na nocki dobra, była dla nas za szeroka w kroku na chodzenie, ale do snu byłaby super...mój synek ma teraz 13kg...(zaraz skończy 18m-cy), eMka starcza niby do 14,5... a eLka na stronie producenta jest od 13,5 do 20,5kg nawet także myślę, że warto spróbować, zawsze możesz dołożyć dodatkową wkładkę, choć te dołączone są dosyć chłonne...// jakiś czas temu zaopatrzyłam się w "trenetki" z allegro, takie majteczki pulowe z kieszenią na wkład, ale są dla nas jeszcze za duże... mają miejsce na włożenie wkładu... i uwierz, na 1 mega sik starczą także też mogłabyś u córeczki spróbować mój synek potrafi naraz wypić nawet 400ml płynu... to jaki musi mieć mega sik

    i tak jak radziły dziewczyny wcześniej uderzyłabym do jakiejś szyjącej forumki z prośbą o uszycie na wymiar małej jakiejś pieluszki czy majteczek typu trenerek z wszytym lub doczepianym wkładem na noc ja mam od sylviontka sporo pieluszek i na prawdę polecam pieluszki spod jej rączek, jeśli zdecydowałabyś się na formowankę to może mogłaby CI doszyć na zewnątrz pulowy panel co ochroniłoby częściowo przed przemoczeniem łóżeczka o ile pieluszka zostałaby całkowicie przesikana, ale mogłoby się okazać że pieluszka lekko wilgotna i taki panel by ochronił... a jeśli wolałabyś jakiś naturalny otulacz to może spróbuj napisać do magnoli, ona szyje cudne wełniane majteczki, galotki, kalesonki i otulacze... lub jakbyś wolała polar to i z polara coś wyczaruje
    Junior 2011
    Oleksander 2016
    Zośka 2021

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Samosiejka Zobacz posta
    Kawiareczko, poczytałam właśnie o tych pieluszkach i widzę, że rozmiar L jest od 13 do 18 kg. Moja Córeczka waży nieco ponad 17, to może jeszcze się załapie na tę rozmiarówkę

    Myślę też nad majtkami treningowymi. Na allegro jest cała masa takich do 20 kg, ale tam zaznaczają, że majtki nie zastąpią pieluchy, więc to raczej na takie - nazwijmy to - niepełne siknięcia. Ostatecznie podkład pod prześcieradło jest, więc może majtki treningowe też się sprawdzą
    Moja Koleżanka zakłada takie majtki na noc swojemu synkowi, ale jemu nie przeszkadza wilgoć, bo śpi nadal pomimo pełnego zesikania. U nas nie ma takiej opcji i to mnie cieszy

    Teoretycznie powinna się załapać, M jest do 12kg a mój mały waży ponad 13 i wchodzi i jeszcze długo by wchodził. Może udałoby Ci się upolować na bazarku bo nowe strasznie drogie...
    Są jeszcze pieluchy zakładane jak majtki (pieluchomajtki? nie pamiętam jak się to nazywa) choćby rossmannowe ale jednorazowe. Tylko one wyglądają jak pielucha jednorazowa, więc nie wiem czy córce się spodoba Majtki treningowe to zwykłe majtki z małym wkładem, więc będą przeciekać, no i będzie czuła mokro bo taka jest idea majtek treningowych...
    Więc jak zależy Ci na wielo to coś w deseń tej Real Easy, może dziewczyny podpowiedzą coś jeszcze.

    Faceci są chyba mniej wrażliwi na wilgoć mój starszy też sikał w nocy i spał w tym wszystkim, nie przeszkadzało mu w ogóle dlatego po kilku podejściach zakładałam mu jednak pieluchę bo rano był zmarznięty a ja jakoś nie budziłam się w nocy, żeby go przebierać.

    a jeszcze; koleżanka wyżej poleca Fuzzi Bunz, my mieliśmy i ona jest taka....fit. Trochę jak biodrówka. Bardzo zgrabna, nie robi wielkiej pupy i jest fajna ale to akurat do spania nie jest najistotniejsze. Myślę, że mogłaby jednak być mała. Charlie Banana chyba są z tej samej bajki co Fuzzi Bunz (CB nie miałam), poczekaj jeszcze na opinie innych mam
    Ostatnio edytowane przez kawiareczka ; 26-06-2012 o 14:44


  18. #38
    Chustonówka
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    rozumiem już, czemu jedna z dziewczyn (i wcale nie chustonówka) nie chciała opisać jakiegoś tam swojego problemu...
    Przecie Samosiejka wyraźnie kilka razy prosiła o poradę w sprawie pieluch, a nie problemu, zwłascza po wiadomości, że mają fachową pomoc, obrażanie się za kolejną prośbę o nie udzielanie rad nie w temacie, do tego wyciąganie argumentu o pieniądzach, jest hmm... No jakoś nie widze w tym specjalnego szacunku dla drugiej matki i jej decyzji, potrzeb etc.

    Wracając do tematu - największa nocna pielucha, jaką mamy, to konopne lulu dodo xl (wg producenta do 20 kg), nosi ją prawie mój dwulatek, ma jeszcze duuużo luzu, tylko dokładam dodatkową (niewielką) wkładkę. Zarówno te pieluchy, jak i bambusowe bliźniacze dodo bambou xl (tych akurat nie miałam, pewnie są miększe, przyjemniejsze w dotyku), są akurat w promocji http://www.krainapieluszek.pl/lulu-nature. Jedna uwaga, że to formowanki, więc wymagają otulacza - u nas świetnie sprawdzają się wełniane zalanolinowane gatki (tu nie znam wełnianych gigantów, na pewno loveybums ma dużą rozmiarówkę - w tym samym sklepie, ale drogie, możesz też poprosić którąś z dziewczyn forumowych - ostatnio sporo robi wełniaki i bardzo ładne).

    Powodzenia!
    dzięki wielkie zarówno za pierwszą część wypowiedzi, jak i za drugą.

    Ankha chyba miała rację, bo już zdążyłam oberwać. Wysłałam pw odnośnie tej przykrej uwagi o pieniądzach. PW, bo nie chciałam ciągnąć OT na forum. Otrzymałam pełną cynizmu i braku zrozumienia odpowiedź, której autorka tym razem chyba chciała udowodnić mi, że lepiej wie, co ja czuję i myślę ode mnie samej. Najpierw lepiej znała moje dziecko niż ja, a teraz mnie samą. żałosne i niestety totalny brak profesjonalizmu. I jeszcze ten argument o ilości postów. Naprawdę zawiodłam się... Chyba faktycznie dam sobie spokój z udzielaniem się na forum, bo to nie ma sensu.
    Dziękuję pozostałym Dziewczynom, które podzieliły się ze mną doświadczeniem odnośnie chłonności pieluch, bo właśnie to stanowi temat tego wątku.

  19. #39
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2008
    Miejscowość
    Kraków \ śląsk
    Posty
    2,305

    Domyślnie

    Ja Cię Samosiejka doskonale rozumiem
    Wiec może zamiast OT kto wie lepiej i czemu 4 latek nie powinien sikać to piszcie proszę o konkretach bo sama jestem ciekawa tematu.

    Ale coś mi się zdaje,że dla Piotra tylko pampki 6 są ok.
    No bo trenerki to niestety moczą wszystko.....
    P(III 2008), T(XI 2011), R(*III 2014), B (III 2018)

  20. #40
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    To ja jeszcze w temacie pieluch:

    Ja polecam z doświadczenia kieszonkę dużą i bardzo chłonną wkładkę. Mam takie dwa zestawy dla synka, zakładamy na noc, u nas albo sucha noc albo mega sik.
    Mamy kieszonki od Yetty, w jednej dwie wkładki IssyBear, w drugiej wielki prefold konopny, teraz nie pamiętam nazwy, ale w sumie chodzi o wielkość i materiał - albo konopie albo bambus, te będą najchłonniejsze.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •