Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 67

Wątek: Potrzebna superchłonna pielucha na nocki dla grupy wagowej 16+

  1. #41
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez machma Zobacz posta
    No bo trenerki to niestety moczą wszystko.....
    bo trenerki mają za zadanie złapać kilka kropel, jeśli dziecko uczy się kontrolować potrzeby fizjologiczne, sa na wypadek wpadki
    zdecydowanie nie na noc

  2. #42
    Chustomanka Awatar Miśka
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    881

    Domyślnie

    My używamy bambusowego puchu od Pupeko. Są chłonne, spore i bardzo milusie.


    Kiedyś byłam Fabisią, ale się sama sobą znudziłam i zostałam miśką

  3. #43
    Chustomanka Awatar marushka
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    ciągle w drodze (poznań-wawa)
    Posty
    1,402

    Domyślnie

    "OT córka prosi o pieluchę bo wie, że zrobiła źle sikając a w ten sposób nie ponosi negatywnych konsekwencji zsikanego łóżka ( i nie insynuuje tutaj, że ją za to bijesz)
    w kwestii pieluch nie pomogę, ale do 6 roku życia moczenie może się zdarzyć, ale długi okres przerwy i nawrot moczenia oznacza, że wydarzyło się coś znaczącego.
    Uważam, po tym co piszesz, że potrzeba Wam profesjonalnego wsparcia, bez tego zdjęcie pieluchy będzie ze szkodą dla córci"


    1. chce przypomnieć mój pierwszy post, który nie był ani agresywny, ani nie zawierał diagnozy a wypowiedz oparta była tylko o tym co piszesz. Zaznaczyłam również, iż do 6 r.ż to nic znaczącego. Chciałam jeszcze dopisać, że wypowiedź moja wypynęła tylko i wyłącznie dlatego, że w któryś z poprzednich postów padł pomysł zdjęcia pieluszki na noc. To była jedyna moja merytoryczna wypowiedź w temacie.
    2. uczciwie i życzliwie w kolejnych postach przepraszałam, w odpowiedzi dostałam niemiły pw i kilka postów o "osobie" która wie lepiej niż rodzic
    3. uwaga o braku profesjonalizmu jest nie na miejscu - nie znamy się to po pierwsze a po drugie nie piszę do Ciebie jako terapeuta gdyż jak wspomniałam zarabiam tak na życie ( a nie zarabiam udzielając się na forum, gdyż robie to w ramach wolontariatu )
    4. mój pw nie był ani niemiły niekulturalny a napisałam w nim, że masz 20 postów i połowa z nich dotyczy strofowania innych użytkowników. Prosiłam też byś nie oburzała się i nabrała dystansu ( to dla śledzących temat, żeby nie było niedomówień)

    jeżeli mój post o tym, że za poradnictwo dotyczące moczenia nocnego dostaje pieniądze Ciebie uraził to rzeczywiście masz problem sama ze sobą.

    Ostatnio edytowane przez marushka ; 26-06-2012 o 17:31
    Mery&Mariu->Fifi&Lilu
    http://www.dpp.warszawa.pl/

  4. #44
    Chustonówka
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    19

    Domyślnie

    No ja też zmieniłam zdanie o forum , a raczej niektórych osobach ,ale to inna bajka... dlatego doskonale cię rozumiem...ale wracając do tematu my mieliśmy Real Easy M i na naszym 9 kg młodym tak sobie leżała, Wonderoosy za małe się robią ale idealnie leży Fuzzi Bunz XL (czy jakoś tak się pisze) z wkładem z Wonderoosa z V1 nawet na naszą szczupłą 7 latkę pasuje która waży coś ok. 19 kg i całą noc daje radę , ani razu przecieku nie było.polecam

  5. #45
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    26

    Domyślnie

    Po przeczytaniu ostatniego posta maruschki uważam, że teraz to już jest konkretne przegięcie. Sugerowanie Samosiejce, że ma problemy sama ze sobą jest nie na miejscu, jest obraźliwe i naprawdę nieprofesjonalne jeśli faktycznie doradca je wypowiada. Uważam, ze ktoś z administracji powinien tu zareagować, bo według mnie maruschka zwyczajnie teraz już obraziła Samosiejkę. W dodatku zupełnie bezpodstawnie, bo Samosiejka kilka razy prosiła (UWAGA - prosiła, a nie strofowała) o to aby skoncentrować się na temacie i nie "pomagać" na siłę w innych sprawach. Uwagi o otrzymywaniu wynagrodzenia i pretensje, że Samosiejka nie docenia jej cennych porad udzielonych tu za darmo oraz teksty o tym, że jest tu już 4 lata i ma ponad 1000 postów (w domyśle - więc szacun i uznanie jej autorytetu należą się bezdyskusyjnie) jedynie potwierdzają totalny brak profesjonalizmu oraz są dowodem braku szacunku w tym wypadku do Samosiejki, która jest tu nowa i śmie nie zgadzać się, żeby ktoś wtykał nos w jej prywatne życie.

  6. #46
    Chustomanka Awatar marushka
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    ciągle w drodze (poznań-wawa)
    Posty
    1,402

    Domyślnie

    OMG ale mam zły dzień.

    teraz za mój brak profesjonalizmu przepraszam jeszcze Ciebie koleżanko forumko.(widocznie nie przeczytałaś go ze zrozumieniem)

    mam nadzieje ze cie nie obrazam, ale kto wie????

    w temacie wypowiedziałam sie OT'owo tylko raz i zaraz za to przeprosiłam.... litosci.....


    i jeszcze musze bo sie udusze: napisałam, że Samosiejka ma problem sama ze sobą jeżeli uraża to, że ja biorę pieniądze za wykonywanie mojego zawodu
    Ostatnio edytowane przez marushka ; 26-06-2012 o 17:55
    Mery&Mariu->Fifi&Lilu
    http://www.dpp.warszawa.pl/

  7. #47
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marushka Zobacz posta
    jeżeli mój post o tym, że za poradnictwo dotyczące moczenia nocnego dostaje pieniądze Ciebie uraził to rzeczywiście masz problem sama ze sobą.
    przy całym szacunku do Twojej pracy, myślę, że gdybyś napisała (najlepiej w ogóle w pierwszym swoim komentarzu), że zajmujesz się tym zawodowo, a nie że normalnie winno Ci się za to zapłacić pieniądze, zabrzmiałoby to trochę inaczej - jak wiadomo, niby sens ten sam, ale komunikat jakby inny... Pewnie innego dnia nie byłoby w ogóle problemu.

    Coś tam miałam napisać więcej, ale chyba warto zakończyć ten poboczny temat - już nie raz na forum dyskusja przesunęła się w podobną stronę i zabiła pożyteczny wątek, a do tego pozostawiła niesmak do innych, albo i do siebie nieraz też. Wszystkim lepszych dni życzę (dziś z tym nerwowym wiatrem chyba wielu osobom nerwowo) i zmykam!
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  8. #48
    Chustoholiczka Awatar erithacus
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Tczew
    Posty
    3,315

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ankha Zobacz posta
    widzę, że kolejna chustonówka dostaje w tyłek za fakt, że jest nowa żałosne to, ale niestety często spotykane na tym forum.
    Zdecydowanie częściej spotykane są jednak chustonówki, które w każdej wypowiedzi starszej forumki doszukują się dyskryminacji.






    Czasem mnie nie ma. Można mnie złapać na maila: [mój nick z forum] @ tlen.pl


  9. #49
    Chusteryczka Awatar magnolia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    2,876

    Domyślnie

    dziewczyny, dajcie już spokój... Samosiejka szuka po prostu informacji o chłonnej pieluszce dla starszego dziecka...
    ja mam na stanie starszego sikacza nocnego i w temacie pieluchy to się nie wypowiem ale podstawa moim zdaniem to porządny otulacz i jak dla mnie nic nie przebije amsterdama, 4 jest spora powyżej 15 kilo sporo w niego wejdzie i sporo jeszcze zapasu...

  10. #50
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez erithacus Zobacz posta
    Zdecydowanie częściej spotykane są jednak chustonówki, które w każdej wypowiedzi starszej forumki doszukują się dyskryminacji.
    ciekawe dlaczego, co? pewnie gdyby nie fakt, ze wystarczająco często obrywają w najbzdurniejszych sprawach, to pewnie nie czułyby potrzeby bronienia się, co ty nazwałaś doszukiwaniem się dyskryminacji.
    a pisanie komuś, że ma ze sobą problemy, w dodatku nie znając tej osoby, jest zwyczajnie obraźliwe. Ale to osoba mająca 100 postów zrobiła chustonówce, więc jest w pełni usprawiedliwiona. w dodatku jest tu już 4 lata, więc zdążyła dać się poznać i śmiało może obrażać inne.

  11. #51
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    przy całym szacunku do Twojej pracy, myślę, że gdybyś napisała (najlepiej w ogóle w pierwszym swoim komentarzu), że zajmujesz się tym zawodowo, a nie że normalnie winno Ci się za to zapłacić pieniądze, zabrzmiałoby to trochę inaczej - jak wiadomo, niby sens ten sam, ale komunikat jakby inny... Pewnie innego dnia nie byłoby w ogóle problemu.
    podpisuję się pod tym.
    dodam jeszcze tylko, że profesjonalista, który zajmuje się takimi poradami zawodowo, nie włazi na siłę z buciorami w czyjeś życie i nie stara się pomagać nieproszony, bo to raczej podważa jego kompetencje i wskazuje wręcz na brak profesjonalizmu.

  12. #52
    Chustomanka Awatar marushka
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    ciągle w drodze (poznań-wawa)
    Posty
    1,402

    Domyślnie

    ankha widze że mnie nie lubisz
    ale nie nabijaj sobie postów
    bo i tak pozostaniesz chustonówką (hahahahaha złowieszczy śmiech chustopróchna)
    i jeszcze jedno - forumowa koleżanko - dwa posty, jeden pod drugim i obrażasz mnie w obu...
    było kiedyś coś o belce w oku jakoś tak...
    Ostatnio edytowane przez marushka ; 26-06-2012 o 22:32
    Mery&Mariu->Fifi&Lilu
    http://www.dpp.warszawa.pl/

  13. #53
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2008
    Miejscowość
    Kraków \ śląsk
    Posty
    2,305

    Domyślnie

    Chustofanki proszę Was bardzo....

    Mnie też interesuje temat główny a nie OT.
    P(III 2008), T(XI 2011), R(*III 2014), B (III 2018)

  14. #54
    Chusteryczka Awatar Gertruda
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Las koło Łodzi
    Posty
    2,701

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ankha Zobacz posta
    widzę, że kolejna chustonówka dostaje w tyłek za fakt, że jest nowa żałosne to, ale niestety często spotykane na tym forum.
    Ankha możesz przytoczyć konkrety????Bo przyznam szczerze, że jakoś tego procederu nie zauważyłam...
    Starszy 18.12.2008 Młodszy 02.01.2011

    Podpisz się i ratuj maluchy!!!!

  15. #55
    . Awatar mart
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    4,539

    Domyślnie

    zdecydowanie proszę o spokój w tym wątku!

    Autorka w 8. poście jasno napisała

    Cytat Zamieszczone przez Samosiejka Zobacz posta
    Jak już pisałam - pracujemy nad tym. Nie chcę opisywać tu naszych doświadczeń, problemów w tej materii itp. bo uważam, że nie jest to odpowiednie miejsce. Potrzebuję jedynie porady odnośnie wielorazowych pieluch na takie sytuacje.
    Rozumiem chęć szerzenia wiedzy, dawania porad - bo ile razy wątek o butelce kończył się na poradach laktacyjnych i rzucaniu mm w kąt. Faktycznie zdarza się nam tu dojść do sedna, prawdziwej natury problemu. I fajnie.

    Ale w poście 24. autorka pisze:

    Cytat Zamieszczone przez Samosiejka Zobacz posta
    Dziewczyny, ale mnie naprawdę nie interesują w tym temacie Wasze opinie, porady itp.
    Z całym szacunkiem, ale my mamy już w tej materii fachową pomoc kompetentnego specjalisty i nie jestem zainteresowana dzieleniem sie tym w internecie z anonimowymi Osobami. Nie znacie mnie, ani mojej Rodziny, więc proszę, uszanujcie fakt, że nie chcę, abyście pisały, co wiecie o tego typu problemach oraz, że nie chcę Waszych porad i sugestii. Pisałam o tym na samym początku. Jedyne o co w tym temacie proszę, to pomoc w doradzeniu, jaka pielucha wielorazowa na noc.
    Czy to tak trudno zrozumieć?
    I w moim przekonaniu dalej powinny się w tym wątku znaleźć JEDYNIE porady dotyczące pieluch. Wystarczyłoby wysłuchać, co autorka chce powiedzieć i z jaką potrzebą tu przyszła.

    Cytat Zamieszczone przez ankha Zobacz posta
    widzę, że kolejna chustonówka dostaje w tyłek za fakt, że jest nowa żałosne to, ale niestety często spotykane na tym forum.
    to się kwalifikuje na ostrzeżenie za obrażanie użytkowników forum.

    Cytat Zamieszczone przez marushka Zobacz posta
    Jednak autor wątku nie jest jego cenzorem, często się zdarza, schodzą one na inne tory, a wiedzę czerpią z nich inne osoby.
    A pieniactwo jak widze nie zależy od liczby postów.
    Zdanie pierwsze: tak, tylko jeśli autor akcentuje, że ma inne potrzeby to trzeba to uszanować.
    Zdanie drugie kwalifikuje się na ostrzeżenie.

    Liczę na to, że tematy poza pieluchowe zostały w tym wątku wyczerpane.

  16. #56
    Chustoholiczka Awatar szast.prast
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,356

    Domyślnie

    Monkey Snuggles robi formowanki w rozmiarze Toddler/Xl: http://www.monkeysnuggles.com/product-p/xldonkey.htm

  17. #57
    Chustomanka Awatar Miśka
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    881

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szast.prast Zobacz posta
    Monkey Snuggles robi formowanki w rozmiarze Toddler/Xl: http://www.monkeysnuggles.com/product-p/xldonkey.htm


    Kiedyś byłam Fabisią, ale się sama sobą znudziłam i zostałam miśką

  18. #58
    Chustoholiczka Awatar JustNik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    3,775

    Domyślnie

    formowanka konopna lulu dodo xl z dodatkowym wkladem (wklady konopne sa najciensze i zarazem najbardziej chlonne) i na to otulacz welniany: gacie storchenkider czy disana albo otulacz welniany zapinany na rzepy/napy disana lub amsterdam

    dostalam raporty o wątku,przyszłam,a tu posprzątane,ale jednak i mnie wisienka wpadła
    kasowanko i na bazarek lecim
    Ostatnio edytowane przez Mag ; 27-06-2012 o 10:20
    lato 2008, jesień 2010, zima 2013... i jesieniozima 2022
    --------------------------------
    doradca Akademii Noszenia Dzieci od 2010
    instruktor Masażu Shantala od 2013




  19. #59
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    ja myślałam o dodo xl konopnej (ale nowej,bo używane sporo sa sztywne i trzeba je przywracać do miękkości,starszemu dziecku będzie niewygodnie),używaliśmy,bo musieliśmy,młoda miała chory pęcherz,pielucha na pewno pasuje na tak duże dziecko,naturalnie z gaciami wełnianymi typu storchenkinder,żeby jak najmniej przypominało pieluchę.ewentualnie babyetta kieszonka,są naprawdę spore i możliwe,że dziecię chetniej je założy jak wybierze sobie wzór.tyle że cały sik wg. mnie jednak przeleci,to już inny litraż niż u dwulatka.
    ale i tak widziałam niewygodę córki,jej niechęć do pieluchy i jakos ją to stresowało,więc wymyśliłam może bardziej dla mnie męczącą rzecz ale dla niej lepszą psychicznie,mianowicie na prześcieradło kładłam podklad zwykły z folii dla niemowląt a na to miekki wielki ręcznik,do tego zamiast majtek gacie wełniane i cienka miękka wkładka (zdarzało się,że przez sen jej nakładałam).w momencie zasikania,gacie,wkładka i ręcznik wciągały mocz, a łóżko było nadal suche. zdejmowałam młodej gatki,wyciagałam spod niej wszystko,przecierałam pupę suchym ręcznikiem leżącym obok i nakrywałam kołdrą,minimalnie sie tylko budziła.jako że mocz capi to nie mogłam tych mokrych rzeczy zrzucać do waiderka koło łóżka gdzieś ale i tak bardzo mało czasu zajmowało wrzucenie tego do wanny (łazienkę mamy blisko,jak masz daleko od pokoju to można wiaderko za drzwiami trzymac),no i następnego dnia podkład na łóżko i kolejny recznik. wiadomo,że wpadki nie co noc się zdarzają,więc nie było źle.
    aha,ważne jest,żeby zawsze była na zapas koło łóżka koszulka nocna i koc albo inna kołdra,bo mogą się zamoczyć,trzeba mieć coś pod ręką na zmianę.

  20. #60
    Chustoholiczka Awatar espejo
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    3,737

    Domyślnie

    Dla mojego trzylatka uzywam albo kieszonek rozmiarowych (Lka spokojnie daje rade), ale zdecydowanie wole welniane gacie i formowanki, zeby dawaly odczucie wilgoci - z tanszych sa np czeskie chyba sketch rozmiar 2 jest naprawde duzy i spokojnie dla nas wystarcza, mozna tez pewnie poprosic kogos szyjacego o trochę większe. Jak nie mam nic innego to do cienszej np bambusowej wkladam tetre w prostokat i tez daje rade.
    Teoretycznie wpadki sie nie zdarzają za czesto, ale.... po prostu zadne podklady nie wchodza w grę u nas, spi dodatkowo w welnianym spiworku, to tez nieco zatrzymuje jak sie juz zdarzy przelewka

    edit: czasem recznik tez daję, i dla mlodszego i dla starszego jak mam obawy
    Truscaffkowa Marzenka
    starszy i młodszy .... bardzo mi urośli







Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •