Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18

Wątek: Frędzle w chuście ?????

  1. #1
    Chustofanka Awatar mila_la
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    gdzieś nad morzem
    Posty
    249

    Domyślnie Frędzle w chuście ?????

    Pewnie jak napiszę, że szukałam, a szukaj nie znalazł, to dostanę wałkiem po głowie?
    Ale jak napiszę, że szukałam i szukaj coś tam znalazł, ale ja nadal mam watpliwości...

    Jakie są wasze doswiadczenia z frędzlowatymi chustami? Tak mnie naszło właśnie żeby sobie tak przyozdobić mojego girasolka. On cały jest w jednolitym winnym kolorze to pomyslałam ze frędzelki jeszcze dodałyby mu uroku. Tylko, ze jednak sie waham , bo:

    - bo jednak chusta skróci mi się o skosy i nie wiem czy mi wystarczy tyle długości?? W sumie pewnie wsytarczy, bo i tak przerzucilismy się na plecak prosty więc raczej preferujemy krótkie chusty, a winko obecnie ma rowno 4,5.

    - drugie co bardziej mnie zastanawia... Czy takie fredzle nie sią przypadkiem dość problematyczne przy wiązaniu? Łatwiej zawiązać chustę ze skosami, czy prosto ciętą z fredzlami? Wiązałam do tej pory tylko skosy i wydaje mi się, ze frędzle będą sie tylko plątać i haczyć przy wiązaniu?? A może się mylę i to raczej nie ma takiego znaczenia? Można zrobić fredzelki na chuście nie ścinając jej skosów?

    Jakie macie zdanie o frędzlach? Lubicie je, czy tylko orginalnie wyglądają, ale za to są mało praktyczne?
    Ostatnio edytowane przez mila_la ; 25-06-2012 o 13:49

  2. #2
    Chustoguru Awatar paskowka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany/Puławy
    Posty
    6,506

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mila_la Zobacz posta
    Jakie są wasze doświadczenia z frędzlami? Lubicie je, czy tylko orginalnie wyglądają, ale za to są mało praktyczne?
    IMO tak samo sie wiąże jak ze skosami - nie plącze sie, nic sie nie dzieje, nie ma żadnej różnicy czy frędzle czy skosy czy prostu. Dla mnie dodaja uroku


    www.lydialand.pl - Sklep - chusty Chimparoo, Hoppediz, LennyLamb, Nati, Felizzy, nosidła Bondolino, Tuli, Manduca, Hipseat, pieluszki wielorazowe, Goki, Bajo
    Chimparoo - Wyłączny przedstawiciel chust Chimparoo.

    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci


  3. #3
    Chusteryczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,879

    Domyślnie

    Ja lubię frędzle. Przy wiązaniu mi się nie plączą. Ale ostatnio zawadziłam frędzlami o klamkę, jak szłam, więc mogą być też niebezpieczne

  4. #4
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    Mi się podobają. Zrobiłam sobie kółkowe z frędzlami
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  5. #5
    Chustomanka Awatar Judyta
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    1,490

    Domyślnie

    Ja mam Girasolka z frędzlami i wiąże mi-się tak samo dobrze jak inna chusta ze skosami tylko trochę mi go wisi, tak do kolan.. Ale jak chustonówka sobie poradziła, to czemu Ty miałabys sobie nie poradzić?

  6. #6
    Chustoholiczka Awatar Bonita
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    W-wa
    Posty
    4,117

    Domyślnie

    Oho! Podsunęłaś mi fajny pomysł na tuning chusty I frędzli jest kilka rodzajów - warkoczyki, skręty, dobierane w supełki... jest z czego wybierać
    Basia 29/08/2009 Jacuś 15/08/2012

    Bycie położną grozi tym, że pęknie ci serce, ale to nic złego,
    ponieważ wydostanie się w ten sposób mnóstwo miłości.
    Staniesz się dzięki temu lepszą położną. [Stephen, mąż Iny May Gaskin]


  7. #7
    Chustofanka Awatar mila_la
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    gdzieś nad morzem
    Posty
    249

    Domyślnie

    Eh Fabianowa, ja taka sama chustonówka jak ty! A przynajmniej tak się czuję
    Metis, Twoje frędzelki w kółkowej widziałam i nie powiem, bardzo mi się podobają Nawet myślę czy by właśnie takich sobie nie zrobić...

    Czyli z tego co piszecie dziewczyny, o ile frędzle mi sie wizualnie podobaja to już więcej niż połowa sukcesu, bo szczególnych problemów to one nie dostarczają?
    A ma któraś z was chustę z frędzlami, ale plecionymi na skosach? Czy raczej wszystkie frędzle plecie się po lini prostej czyli, że muszę chuste ciachnąć??
    A może jest gdzieś na forum jakiś wątek o tym jak się takie frędzle plecie? W sensie jakaś instrukcja i różne wzory? Podrzuciłybyście jakiegoś linka?

  8. #8
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mila_la Zobacz posta
    A ma któraś z was chustę z frędzlami, ale plecionymi na skosach? Czy raczej wszystkie frędzle plecie się po lini prostej czyli, że muszę chuste ciachnąć??
    A może jest gdzieś na forum jakiś wątek o tym jak się takie frędzle plecie? W sensie jakaś instrukcja i różne wzory? Podrzuciłybyście jakiegoś linka?
    Wątek był, ale w płatnych i go nie ma.

    Nie bardzo wiem, jak można zrobić frędzle na skosach? Frędzle się robi po prostym, wyciągasz te poziome nitki (nigdy nie wiem: osnowa to czy wątek? osnowa chyba...), a tego nie da się zrobić po skosie.
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  9. #9
    Chustofanka Awatar mila_la
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    gdzieś nad morzem
    Posty
    249

    Domyślnie

    No właśnie też mi się wydaje, że po prostym, ale widziałam gdzieś w sieci zdjecia chusty i ona wlaśnie miała frędzle po skosie. Nie pamiętam co to za chusta była... ale teraz tak myślę, że mogła mieć przecież doszyte te fredzle, w sumie nie zwróciłam dokladnie uwagi jak to dokładnie wygladało... No logicznie myśląc to rzeczywiście po prostym trzeba by i tak jak mówisz, ta nitkę w poprzek wyciągnąć... też nie wiem czy to osnowa czy wątek, chyba wątek??
    Dzieki za odzew!

  10. #10
    Chustofanka Awatar mila_la
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    gdzieś nad morzem
    Posty
    249

    Domyślnie

    La Chica Bonita no właśnie też myslę, że można fajnie w ten sposob chustę odświeżyć i uczynić wyjatkową A znasz może sposoby plecenia takich różnych frędzelków, o których piszesz?

  11. #11
    Chusteryczka
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Cieszyn
    Posty
    1,994

    Domyślnie

    Jeśli zrobisz frędzle po skosie będą one miały rózną długość - nie będzie to chyba ładnie wyglądać? Ja robiłam tylko na prostych chustach.

    edit:
    ja plotłam takie:



    i takie:



    Wieczorem postaram się opisać jak to się robi.
    Ostatnio edytowane przez myrra ; 25-06-2012 o 17:06

  12. #12
    Chustofanka Awatar mila_la
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    gdzieś nad morzem
    Posty
    249

    Domyślnie

    Myrra!
    Super te fredzelki! zwłaszcza te drugie mi się podobają! W takim razie będe czekac z niecierpliwoscią na opis

    edit: a powiedzcie czy takie chusty z frędzelkami można prać normalnie w pralce? To znaczy czy nic się z frędzlami nie dzieje po takim praniu?

    edit 2.: a robiła któraś z was frędzelki w leo? Da się ze splotu diamentowego? Ciężko się z niego wyplątuje tą poprzeczna nitkę?
    Ostatnio edytowane przez mila_la ; 25-06-2012 o 19:13

  13. #13
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    KRAKÓW okolice
    Posty
    3,354

    Domyślnie

    Ja mam rastamena z frędzlami i wiąże mi-się tak samo dobrze jak inne chusty ze skosami
    Mnie się wydaje że takie fredzle to jeszcze fajniejsze są niż skosy takie bardziej szpanerskie

  14. #14
    Chusteryczka Awatar Gertruda
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Las koło Łodzi
    Posty
    2,701

    Domyślnie

    Ja uwielbiam frędzle. IMO dodają dużo uroku i wydaje mi się, że nie ma znaczenia czy skosy czy frędzle jeżeli chodzi o motanie.
    Starszy 18.12.2008 Młodszy 02.01.2011

    Podpisz się i ratuj maluchy!!!!

  15. #15
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    W praniu mogą się trochę skundlić i postrzępić, jeśli były idealnie podstrzyżone (dlatego nie warto za bardzo równać!). Przy prasowaniu trzeba lekko zwilżyć i naciągnąć.
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  16. #16
    Chustomanka Awatar Aliszia
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    733

    Domyślnie

    Moja Elka ma frędzle i jak ją wiążę, to nawet nie pamiętam, że one są- w niczym nie przeszkadzają.
    Ale chyba jednak bardziej podobają mi się wizualnie gładkie skosy
    Doula. Mama małej Polki, urodzonej16 czerwca 2012.

  17. #17
    Chustoholiczka Awatar goralka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    kraków
    Posty
    3,534

    Domyślnie

    uwielbiam frędzle
    każdy mój girasolek ma.
    no nie, amitola nie ma, bo była dostępna tylko ze skosami
    A. 5.2010, M. 5.2012, A. 9.2016, M. 9.2016

  18. #18
    Chustomanka Awatar Aliszia
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    733

    Domyślnie

    To sobie dorób frędzle
    Doula. Mama małej Polki, urodzonej16 czerwca 2012.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •