Strona 1 z 12 12345678911 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 237

Wątek: Przecieki-tylko szczerze?

  1. #1
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Sundsvall/Kraków
    Posty
    682

    Domyślnie Przecieki-tylko szczerze?

    jak w temacie, zdarzaja sie Wam w pieluszkach wielo? czesto? ja uzywam wielo od niedawna i zdarzylo mi sie tyle przeciekow siuskow przy nozkach ile przez cale pieluchowanie w pampersach ( prawie 9 miesiecy). i nie wiem czy mam zle dobrane pieluszki ( a chyba nie bo ladnie przylegaja w pasie i przy nozkach) czy moj Ksiaze sika wiecej niz przewiduje wklad czy po prostu taka uroda wielo?

  2. #2
    Chustomanka Awatar marushka
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    ciągle w drodze (poznań-wawa)
    Posty
    1,402

    Domyślnie

    a co ile zmieniasz pieluchy?
    my co 2-3 godz i nie mamy przecieków
    albo dokładam boostera i mam spokój na 4h.
    Ale wiem, że za nami masa cud-miód pieluszek i przypasowało nam tylko kilka - może spróbuj z inną marką?
    Dodam, że - oprócz nocy nie zdarzyło nam się wiele przecieków - kilka może...
    aaa- pielucha odtłuszczona, wypłukana dobrze, dopasowana, podrasowana boosterem - mój patent na brak przecieków
    Mery&Mariu->Fifi&Lilu
    http://www.dpp.warszawa.pl/

  3. #3
    Chustomanka Awatar mamaUlki
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Dzierżążno
    Posty
    1,331

    Domyślnie

    Mi na początku też przeciekały, okazało się, że moja panna duży sikacz jest zmieniałam co 1,5 godziny i było ok. Wszystko zależy od chłonności pieluszek.

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar okoani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    3,956

    Domyślnie

    marushka chyba wyczerpała temat U nas przecieki zazwyczaj wynikały ze zbyt długiego trzymania pieluchy na pupie (np. córcia zasnęła w ciągu dnia i "przespała" porę zmiany pieluchy) lub niestarannego założenia (to zazwyczaj po nocy). Generalnie zauważyłam, że im dłużej się wielo stosuje, tym przecieków mniej (no chyba że sie eksperymentuje z różnymi rodzajami pieluch) - kwestia wprawy
    wiosenna córa (2011r.) i zimowa córa (2014r.)

  5. #5

    Domyślnie

    u mnie (a własciwie u Julki) przecieki zalezałay od "firmy" tzn. pieluchy niektorych firm (nawet tych b. chwalonych) przeciakały a innych nie
    www.fotodzieciaki.blogspot.com - fotografia ciążowa, fotografia rodzinna, fotografia...
    www.fotodzieciaki.com

    DOULA





    "Dziecko małe, lekkie, mniej go jest. Musimy się pochylić, zniżyć ku niemu." J. Korczak "Prawo dziecka do szacunku"

  6. #6

    Domyślnie

    A ja mam na odwrót. Przecieki zdarzały nam się bardzo często w jednorazówkach, mimo że rozmiarowo dobre i nieraz było tak, że pieluszka ledwo założona, a tu już przeciek, bo sik poszedł jakoś krzywo. W wielo natomiast przecieki zdarzają się nam bardzo rzadko. Jeśli już to w kieszonkach. Chłonny wkład plus otulacz lub formowanka z otulaczem i zero przecieków w naszym przypadku.

  7. #7
    Chustonoszka Awatar itp
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Posty
    51

    Domyślnie

    Nam się zdarzają przecieki zazwyczaj nad ranem. Ostatnio mały nie sika w nocy, za to jak się obudzi rano, to żadna pielucha chyba by tego nie wytrzymała

    Jak my na początku używaliśmy wielo, to się załamałam, bo przy każdej zmianie pieluchy był przeciek. Po prostu za rzadko przewijałam. Teraz w upały, kiedy mały jeszcze dużo pije, to muszę wymieniać pieluchę max. co 2 godziny. Inaczej przeciek murowany.

  8. #8

    Domyślnie

    zdarzały się często, dlatego na wyjście i na noc zakładałam jedno.


  9. #9
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    U nas pieluchy pulowe "pewnej forumowej marki" nie przeciekały nigdy, czasem zadarzało się to minkee (po bokach, przy nóżkach) i kilku pieluchom z pulem bawełnianym.
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  10. #10
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Sundsvall/Kraków
    Posty
    682

    Domyślnie

    zmieniam po max 2 godz a i tak sie zdarza chyba musze czesciej ale wtedy te wielo przestaja byc takie cudowne.
    co to booster?

  11. #11
    Chustoholiczka Awatar okoani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    3,956

    Domyślnie

    a jakich pieluch używasz? może zatłuszczone?
    wiosenna córa (2011r.) i zimowa córa (2014r.)

  12. #12
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Sundsvall/Kraków
    Posty
    682

    Domyślnie

    mam charlie (przecieki sie zdarzaly ale nie tak czesto) no i chinki ktore chwala ale nam przeciekaja. mam je od niedawna, mogly sie tak szybko zatluscic?

  13. #13
    Chustoholiczka Awatar okoani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    3,956

    Domyślnie

    Jak chinki, to zapewne wkłady mikrofibrowe - może są po prostu za mało chłonne dla twojego synka? Spróbowałabym z bambusem, konopiami lub bawełnianymi wkładami od sylviontka albo po prostu formowanki+otulacz. A zęby czasem dziecku nie idą? Bo wtedy ogólnie są megasiki
    wiosenna córa (2011r.) i zimowa córa (2014r.)

  14. #14
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Sundsvall/Kraków
    Posty
    682

    Domyślnie

    nie wiem czy nie ida bo sliny litry i wszystko do buzi.

  15. #15
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    320

    Domyślnie

    u nas też się zdarzają ale to najczęściej jak nie do końca dobrze założymy pieluszkę- tatuś się boi że za mocno ściśnie i zostawia dużo luzu u góry i przy nóżkach

  16. #16
    Chustoholiczka Awatar Basinda
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    5,469

    Domyślnie

    Ja używam tylko Chinek (czasem flip i tetra) i zdarzały się przecieki jak pieluchy były nowe... jak nabrały chłonności jest lepiej. Przecieki są jak jest megasik lub jak zapomną zmienić (wtedy wkładka jest mokrusieńka i ciężka) Teraz zaginam wkładkę tak na 1/3tak że z przodu jest podwójna (pod pupą jest wtedy mniej ale u chłopca imo nie potrzeba) i jest dużo lepiej
    Ale też muszę je odtłuścić i wykwaskować.

    edit na noc czasem zakładałam i wkładałam dodatkowo mały bambusowy wkład i też dawały radę
    Basia mama 5 małych Trolli
    Doradca Noszenia ClauWi, Certyfikowany Instruktor Masażu Shantala



  17. #17
    Chustomanka Awatar IwonaKM
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    922

    Domyślnie

    u nas ciekły Itti Bitti, Issy Bear, Charlie Banana a powodem przecieków było złe dopasowanie, luzy zwłaszcza przy udkach. Jak tylko dobrze w pachwinki nie poupychałam to byly wycieki.
    Pola 2011

  18. #18
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    Trzeba pilnować, żeby gumeczki były dokłądnie w kroku/pachwinach, a nie na udkach... To najczęstsza przyczyna przecieków.
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  19. #19
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Stalowa Wola
    Posty
    94

    Domyślnie

    u nas zdarzały się przecieki jak synek duzo sikał - jeden wkład było mu mało, jak zaczęłam mu wkładać dwa albo podwójnie z przodu, przecieki ustały.
    Może dołóż drugi wkład i zobacz czy to cos zmienia, jak nie to może kieszonka za wąska albo pul bawełniany?
    no może być też kwestia niedokładnego założenia, wielopieluchowanie wymaga wprawy, trzeba dobrze wszystko poukładać wokół nóżek, na początku czyli ze 2 mies temy miałam z tym problemy
    Ostatnio edytowane przez beautygosiek ; 25-06-2012 o 10:34

  20. #20
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Sundsvall/Kraków
    Posty
    682

    Domyślnie

    widzisz, nie wiem czy nie zakladam mu na udka..
    Cytat Zamieszczone przez metis1 Zobacz posta
    Trzeba pilnować, żeby gumeczki były dokłądnie w kroku/pachwinach, a nie na udkach... To najczęstsza przyczyna przecieków.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •