Strona 8 z 12 PierwszyPierwszy 123456789101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 237

Wątek: Przecieki-tylko szczerze?

  1. #141
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,293

    Domyślnie

    ja w dzień to zmieniam niemal po każdym siku, w nocy do póki nie zasnę no i jak się obudzę i ma mokro... ale nie wiem czy to dobrze mój już duży i powinien się odpieluchować, a nie ma zamiaru bo mu chyba tak dobrze - nie czuje dyskomfortu

  2. #142
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    okolice Wrocławia
    Posty
    3,326

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez oli-vka Zobacz posta
    Nie krzyczcie i nie bijcie Po prostu jak ktoś nie chce, to niech nie odpowiada
    Przecieki u Nas stosunkowo często zdarzają się przez lamówki (zarówno PUL, jak i wełna) lub ściągacze. Wystarczy, że młody poleży na brzuszku lub lekko na boku i pielucha przesunie się i dotknie lamówki A zaznaczam, że najczęściej część pieluchy (czasem połowa) jest jeszcze sucha jak zmieniam. Problem dotyczy gł. nocy, bo wtedy synek najdłużej leży nieruchomo, oczywiście.
    Mam wobec tego do Was pytania:
    Czy są otulacze PUL, które mają lamówki też z PULu???
    Które otulacze/gatki wełniane mają lamówki/ściągacze nienasiąkające? Są jeszcze otulacze wełniane bez lamówek i na razie te wydają mi się najmniej awaryjne...
    BabYetta ma otulacze z lamówką pul i są świetne - używam i jestem bardzo zadowolona. Szczególnie przypadły mi do gustu otulacze z dodatkową falbanką w środku, super zabezpieczają, świetnie trzymają i o przeciekach można zapomnieć
    Mati 03.2005 Martynka 09.2008 Szymonek 12.2012


  3. #143
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    397

    Domyślnie

    Ja mam otulacze wełniane(szorty)no name kupione na all nie mam problemów z przeciekami gdziekolwiek.
    Synuś jest spory sik ma solidny w dzień więcej jak w nocy,ale nie było przecieków.
    Z kieszonek tylko Pupusiowe z podwójną gumką nic nie puszczą chociaż wkłady można wykręcać.
    Natomiast jeśli chodzi o otulacze u nas sprawdzał się Flip i Mariko.Takie pancerniki.
    Z szortów spróbuj Agny są u nas nie do zdarcia,odkupione na bazarku ale dają radę choć nie robiłam jeszcze kuracji.
    BASIA(20.01.2000)Ania(04.09.2009)Jaś(05.10.2011)

  4. #144
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    zobacz sobie na otulacz i JBD imse vimse, mają dodatkowe zabezpieczenie koło nóżek z pula (ale mają też zapięcia na rzepy, które nie każdemu pasują). Bardzo szczelna jest też Close Parent sio, to pancerne pieluchy i po odpięciu wkładów możesz pchać do niej co ci się pod rękę nawinie:-D

  5. #145
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    397

    Domyślnie

    No faktycznie o CP zapomniałam a u nas to też pancernik spacerowy.Mamy z wkładkami z bambusa i trzy godziny spokoju,a ponadto mój synek jak ma mokro już potrafi mnie na swój sposób o tym poinformować.
    BASIA(20.01.2000)Ania(04.09.2009)Jaś(05.10.2011)

  6. #146
    Chustonoszka Awatar froggy80
    Dołączył
    Jul 2013
    Miejscowość
    Warszawa i okolice :)
    Posty
    107

    Domyślnie Czy PUL można uszczelnić?

    Witam Was serdecznie, jestem dość nowa na forum - na razie moja aktywność ograniczyła się do zakupów na bazarku pieluszkowym, a więc tak naprawdę zaczynam (zbyt późno) przygodę z wielopieluchowaniem.
    Mam używany otulacz PUL, którego próbowałam używać z formowanką dwa razy i dwa razy przepuścił wilgoć po całości, co nie zdarzyło mi się z moimi kieszonkami (przecieki przy nóżkach, jeśli już).
    Czy można go jakimiś domowymi sposobami "uszczelnić", a może skoro przepuszcza, to jest po prostu do bani lub zużyty?

  7. #147
    Chustomanka Awatar inka
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Casablanca/ teraz w PL na wakacjach
    Posty
    1,262

    Domyślnie

    chyba raczej nie da sie go uratowac, moim zdaniem zuzycie materialu .

    A. listopad 2012




  8. #148
    Chusteryczka Awatar nautika
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Chorzów
    Posty
    2,375

    Domyślnie

    Może namoczenia na noc w wodzie z płynem do naczyń coś da? PUL się wtedy odtłuszcza.
    Madzik 2012 - Grzybeczek potocznie zwany Armagedonem
    Kacper 2016 - Paskud
    Maksymilina 2019 - Gustlik

  9. #149
    Chustonoszka Awatar froggy80
    Dołączył
    Jul 2013
    Miejscowość
    Warszawa i okolice :)
    Posty
    107

    Domyślnie

    a ja już chciałam iść w drugą stronę, czyli natłuścić go jakoś. Czyli kombinuję jak koń pod górkę

  10. #150
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,899

    Domyślnie

    Pul, natłuścic-no way! To nie otulacz wełniany
    Czy pul ma rozwarstwiony laminat? Czy formowanka wychodzi sod otulacza? Czy rozmiar orulacza jest dobrany właściwie? w JAKIM STANIE SĄ GUMKI OTULACZA?
    To pytania podstawowe
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  11. #151
    Chustonoszka Awatar froggy80
    Dołączył
    Jul 2013
    Miejscowość
    Warszawa i okolice :)
    Posty
    107

    Domyślnie

    Hmmm..materiał wygląda ok, można go nieco rozciągnąć, ale przy użyciu lekkiej siły, wtedy widać jego strukturę, nie ma jednak żadnych ubytków, rozwarstwień widocznych na pierwszy rzut oka.
    Dopasowanie "na krawędziach" jest chyba dobre - gumki przylegają ładnie, w pasie też jest ok, ale ten otulacz sam w sobie jest taki nieco luźny, nie "otula" formowanki w dokładnym tego słowa znaczeniu. A jak właściwie powinno być?
    Generalnie nie podoba mi się (wielka) pupa mojego dziecka w zestawie: formowanka + otulacz PUL (ten konkretny może) I może w tym sęk

  12. #152
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,899

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez froggy80 Zobacz posta
    Hmmm..materiał wygląda ok, można go nieco rozciągnąć, ale przy użyciu lekkiej siły, wtedy widać jego strukturę, nie ma jednak żadnych ubytków, rozwarstwień widocznych na pierwszy rzut oka.
    Dopasowanie "na krawędziach" jest chyba dobre - gumki przylegają ładnie, w pasie też jest ok, ale ten otulacz sam w sobie jest taki nieco luźny, nie "otula" formowanki w dokładnym tego słowa znaczeniu. A jak właściwie powinno być?
    Generalnie nie podoba mi się (wielka) pupa mojego dziecka w zestawie: formowanka + otulacz PUL (ten konkretny może) I może w tym sęk
    w sumie duzo zależy od kroju formowanki i otulacza by pupa wyglądała szczupło
    a co posiadasz i cię zawodzi?
    Formowanka w żadnym miejscu nie może wystawać poza otulacz! Zrob zdjęcie otulacza i na pupie dziecka zwłaszcza przy udach-zobaczymy co jest nie tak
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  13. #153
    Chustonoszka Awatar froggy80
    Dołączył
    Jul 2013
    Miejscowość
    Warszawa i okolice :)
    Posty
    107

    Domyślnie

    Otulacz niestety nie wiem jakiej marki - nie ma żadnej metki, ale nie wygląda jakoś "mocno bazarkowo" A formowanki mam bambusowe lollipop - nie mam porównania do innych, ale jestem zadowolona. Zdjęcie zrobię przy okazji. Mam jeszcze dwa inne otulacze do potestowania i zobaczę jak wyjdzie z nimi. Jeśli dobrze, to ten "wadliwy" ląduje w koszu.

  14. #154
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nautika Zobacz posta
    Może namoczenia na noc w wodzie z płynem do naczyń coś da? PUL się wtedy odtłuszcza.
    też bym spróbowała. I wyprała kilka razy przy okazji i tak piorąc pieluchy - kilka puli z bazarku, które puszczały, po kilku praniach rpzestały (niekoniecznie po samym namaczaniu w wodzie z płynem) - lepiej to i żeby sie okazało, że nadal puszcza, bo ryzyko niewielkie, niźli wywalic od razu.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  15. #155
    Chustonoszka Awatar froggy80
    Dołączył
    Jul 2013
    Miejscowość
    Warszawa i okolice :)
    Posty
    107

    Domyślnie

    Będę moczyć drania

  16. #156
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    8

    Domyślnie kieszonka PUL przepuszcza wilgoć

    Witam
    Obserwuję to forum od kilku tygodni, od kilku dni jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami pieluch wielorazowych wyłącznie kieszonek z pulem
    Mam pytanie, może ktoś mi poradzi
    Mam Kieszonki nowe i w nich PUL nie przepuszcza siuśków ale mam i kieszonki używane i w tych PUL przepuszcza... czy one są już "zużyte" czy jest jakiś sposób by znów przywrócić im szczelność???
    W nowych córcia chodzi do 3,5h i nic a w tych używanych godzina i już jest przemoknięte wszystko

  17. #157
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    16

    Domyślnie

    Trzeba by sprawdzić czy pul nie jest rozwarstwiony w tych używanych, jeśli nie to może są zatłuszczone i przydałoby im się wymoczenie w płynie do naczyń i porządne płukanie. A przy okazji jakich wkładów używasz, że 3,5 godziny pielucha daje rade?

  18. #158
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    8

    Domyślnie

    rozwarstwiony? hmm idę im się przyjrzeć
    jeden wkład z mikrofibry, córka mało pije więc i mało siusia

  19. #159
    Chusteryczka Awatar urticea
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,731

    Domyślnie

    zrób tym używanym stripping
    08.2011 04.2014

  20. #160
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    8

    Domyślnie

    jak to może to zrobię tylko najpierw muszę się dowiedzieć co to takiego?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •