Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23

Wątek: jakie nosidło dla niemowlaka

  1. #1
    Chustomanka Awatar do__ti
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    618

    Domyślnie jakie nosidło dla niemowlaka

    Witam jestem tu po raz pierwszy.
    Chciałabym zakupić bezpieczne nosidełko dla niemowlaka.
    Bardzo mi się podoba nosidło tula wraz z wkładką dla niemowlaka, ale jest na dzień dzisiejszy dla mnie za drogie.
    Czy są inne nosidła w których można nosić niemowlaki?

    pozdrawiam

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar MartaS
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,846

    Domyślnie

    Dla niemowlaka to najlepsza chusta. Żadne nosidło tak dobrze nie otuli niemowlaka. Wiem, że dziewczyny niemowlaki nosiły w Marsupi, ale osobiście nigdy nie próbowałam. Do Tuli ani do Manduki, pomimo wkładek dla neimowląt to bym takiego maluszka jednak nie wkładała.
    Ala i Hania 2009, Ewa 2012

  3. #3
    Chustoholiczka Awatar Basinda
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    5,469

    Domyślnie

    Niemal w każdym nosidle według producenta można nosić małe niemowlaki.... jednak prawda jest taka że dla dobra dziecka nie powinno się w żadnym.
    Nosidła typu Tula, manduca, itp są odpowiednia dla dzieci które samodzielnie siadają.
    Kiedyś wydawało mi się że bondolino i marsupi są dobre dla maluszków (producenci zalecają) ale spróbowałam na własnym synu i zmieniłam zdanie.
    Dla maluszka najlepsza jednak chusta i o wiele tańsza
    Basia mama 5 małych Trolli
    Doradca Noszenia ClauWi, Certyfikowany Instruktor Masażu Shantala



  4. #4
    Chusteryczka Awatar IzaBK
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Pruszków/Warszawa
    Posty
    2,933

    Domyślnie

    a w jakim wieku jest ten niemowlak? czy już siada samodzielnie?
    G- X 2009 E- VI 2003 M- XII 1998

    NaturalnaMama.pl - ot, zwykły sklep.
    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi, Instruktor Shantala: PogotowieChustowe.pl

    konsultacje także poprzez SKYPE

  5. #5
    Chustoguru Awatar Agulinka
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    9,342

    Domyślnie

    no właśnie, niemowlak może mieć albo 2 miesiące albo 10
    Agnieszka, mama Marty (10.2011), Miriam (12.2014) i Elżbiety (11.2016)

  6. #6
    Chustoholiczka Awatar Basinda
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    5,469

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez IzaBK Zobacz posta
    a w jakim wieku jest ten niemowlak? czy już siada samodzielnie?
    Cytat Zamieszczone przez Agulinka Zobacz posta
    no właśnie, niemowlak może mieć albo 2 miesiące albo 10
    Po informacji o wkładce do Tula domniemałam sobie że o noworodka chodzić może.
    Basia mama 5 małych Trolli
    Doradca Noszenia ClauWi, Certyfikowany Instruktor Masażu Shantala



  7. #7
    Chustomanka Awatar IwonaKM
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    922

    Domyślnie

    Nosiłam córeczkę w Marsupi, mniej więcej, od 6 tygodnia życia, nic złego się nie działo.

    Jak miała około 6 miesięcy kupiliśmy Manducę. Marsupi było rozmiarowo dla mnie, panna odrzuciła wózek a chciałam, by mąż od czasu do czasu zabierał ją na spacer, wiedziałam też, że lada moment córeczka z Marsupi wyrośnie. W sklepie poinstruowano nas jak nosić w doczepionych wewnątrz majtach dziecko, które jeszcze nie siedzi samodzielnie. Córeczce ta wersja nie odpowiadała, czekaliśmy aż do Manduci dorośnie.
    Dla mnie te majty w Manduce to taka trochę ukryta wersja wisiadła.

    Marsupi Plus polecam
    Pola 2011

  8. #8
    Chustoguru Awatar Agulinka
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    9,342

    Domyślnie

    Tak czy inaczej chustę warto mieć, zwłaszcza że tanio tuli nie kupisz, więc pakuj niemowlaka do wiązanki a co miesiąc odkładaj co nieco do skarbonki i jak maluch usiądzie, to akurat kupisz tulę
    Agnieszka, mama Marty (10.2011), Miriam (12.2014) i Elżbiety (11.2016)

  9. #9
    Chustomanka Awatar magdalena
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Mokotów
    Posty
    977

    Domyślnie

    do_ti - chyba już dokonałaś wyboru: http://chusty.info/forum/showthread.php?t=81872, nic więcej nie dodam

  10. #10
    Chustomanka Awatar do__ti
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    618

    Domyślnie

    ..
    Ostatnio edytowane przez do__ti ; 10-07-2012 o 23:55

  11. #11
    Chustoholiczka Awatar aginia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,139

    Domyślnie

    Do_ti - ale przecież nosidło bedzie jeszcze droższe. A chustę mozna kupić i za 100

    Spokojnie sobie poradzisz z chustą, intuicyjnie będziesz czuła, ze zawiązałaś źle bo będzie Ci mało wygodnie. Teraz mozesz uczyc sie wiązać na misiu żeby nauczyć sie kolejnych ruchów.

    Poza tym, na forum jest tyle przemiłych dziewczyn, ze jestem pewna, że znajdzie sie jakas która pokaże Ci co i jak za miły usmiech Sa tez spotkania ploteczkowe na których mozna podzielić sie swoimi wątpliwościami, poogladac rózne chusty, poprzymierzać...
    Ostatnio edytowane przez aginia ; 25-06-2012 o 11:44
    Kuba - 2004, Jaś -2006, Franio -2011 i Józio 2014

  12. #12
    Chusteryczka Awatar IzaBK
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Pruszków/Warszawa
    Posty
    2,933

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez do__ti Zobacz posta
    ten niemowlak lada chwila się narodzi



    nie dokonałam jeszcze wyboru


    Wiem, że piszecie o chustach, ale ja się tak naprawdę boję takiego maluszka w to wiązać. Byłam na kilku wykładach o wiązaniu, bardzo mi się to podoba, ale jestem nie pewna i bałabym się, że dzieciaczkowi zrobię krzywdę.
    Poza tym czytałam, że najlepsze są chusty tkane, które kosztują powyżej 150zł jak jeszcze do tego dopłacę jakieś korepetycje z wiązania to pewnie w 250zł się nie zamknę
    taki niemowlak nazywa się noworodek i jest szczególnie delikatną odmianą niemowlaka.
    Nie istnieją bezpieczne nosidła dla noworodków.
    Ani dla niemowlaków nie siadających samodzielnie.

    Ale decyzja należy do Ciebie - zarówno względy zdrowotne, jak i względy finansowe musisz rozpatrzeć sama. Jednak - skoro założyłaś ten wątek, sama czujesz, że nosidło to nie jest to...
    G- X 2009 E- VI 2003 M- XII 1998

    NaturalnaMama.pl - ot, zwykły sklep.
    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi, Instruktor Shantala: PogotowieChustowe.pl

    konsultacje także poprzez SKYPE

  13. #13
    Chustoholiczka Awatar murmle
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    4,423

    Domyślnie

    Nosiłam synka w marsupi, ale dopiero jak miał skończone 4 miesiące i pewnie trzymał głowę, noworodka nie wsadziłabym przenigdy! A już włożenie takiego maluszka do manduci (tej części teoretycznie przeznaczonej dla noworodków) wydaje mi się zbrodnią. Tula i systemyu dla noworodków nie widziałam, więc się nie wypowiem.
    A skąd jesteś? Tak jak aginia pisze są spotkania regionalne mam noszących w chustach, niekiedy w różnych dzielnicach, my warszawskie mamy ursynowskie spotykamy się średnio raz na tydzień, każda z dziewczyn chętnie ci wszystko pokaże, i to nie raz, nie dwa a i sto i milion razy, poćwiczysz w miłej atmosferze, za darmo, nauczysz się i wtedy może odważysz kupić chustę. Wiesz ja moją pierwszą kupiłam bodajże od matysi za 90 zł. Poobserwuj tak przez najbliższe 2- 3 tygodnie w miarę intensywnie oferty pojawiające się na bazarku, znajdziesz jakąś tanią bawełnianą chustę wiązaną na pewno.
    Jeśli mieszkasz z daleka od wszelkich spotkań chustowych towarzyskich, nie mówię tu o płatnych warsztatach, radzę ci obejżeć filmiki - na początek jak wiązać kieszonkę.
    Pewnie z początku będzie się to wydawało straszne i nie do odwzorowania, ale jak już tak ze 20 razy ten filmik obejrzysz to ci się w głowie rozjaśni.
    Fistaszek jest z nami od lutego 2011

  14. #14
    Chusteryczka Awatar Kanga
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa,Mokotów
    Posty
    2,709

    Domyślnie

    Doti, a skąd jesteś - może spróbuj przejść sie na bezpłatne spotkania Klubu Kangura ( są w różnych miastach) obejrzeć różne chusty czy nosidła, poprzymierzać je. Przymierzałabym się do nosidła już z dzieckiem, a nie bez dziecka i bardziej skłaniałabym się do Marsupi czy Bondolino, gdy dziecko osiągnie wagę powyżej 4,5 kilo. Z łatwych w miarę rzeczy może chusta pouch dla zupełnego noworodka? (pamiętaj jednak aby ukłądac dziecko na boku a nie na plecach!!)

  15. #15
    Chustomanka Awatar do__ti
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    618

    Domyślnie

    ..
    Ostatnio edytowane przez do__ti ; 10-07-2012 o 23:56

  16. #16
    Chustoholiczka Awatar aginia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,139

    Domyślnie

    No i super Nie ma co się spieszyć z kupowaniem ja bym poszła na takie spotkanie już teraz - zobczysz jak dzieczyny motają, pomyslisz i podejmiesz decyzję
    Tutaj masz wątki regionalne - poszukaj Katowic/ Śląska i popytaj
    http://chusty.info/forum/forumdisplay.php?f=71
    Kuba - 2004, Jaś -2006, Franio -2011 i Józio 2014

  17. #17
    Chustoholiczka Awatar murmle
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    4,423

    Domyślnie

    http://chusty.info/forum/showthread....light=Katowice

    Może napisz do Anemonki, może ci będzie mogła w jakiś sposób pomóc oswoić chustę, a jeśli nie ona sama, to może jakaś inna mama z Katowic, którą ona zna.
    Fistaszek jest z nami od lutego 2011

  18. #18
    Chustopróchno Awatar marjen
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    12,947

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez do__ti Zobacz posta
    super
    a gdzie można taką chustę za 100zł kupić z chęcią zakupię
    po prostu boję się wydać i potem nie używać, bo sama się do tego zrażę - nie dzieciątko tylko ja





    dziewczyny jestem z Katowic i świetnie byłoby zajść na takie spotkanie i podotykać chusty i nosidła, popróbować może to nie jest takie straszne
    a mi chustowanie na prawdę się bardzo podoba
    chusty za 100 złotych spokojnie można kupić na bazarku na forum - polecam używane chusty Nati - nielimitowane pasiaczki używane w dobrym stanie można kupić za taką cenę. Na pocieszenie powiem, że kupując chustę aż tak dużo nie ryzykujesz, bo nawet jeśli chusta Ci się nie spodoba (czego Ci jednak nie życzę) bez problemu sprzedaż ją tu używaną za podobną cenę za jaką kupiłaś - no może niewiele tracąc.


    no to się świetnie składa bo akurat 30 czerwca organizzowane jest spotkanie w parku chorzowskim - zapraszam do wątku śląskiego po bliższe informacje
    Kasia 11.2010, Mati 10.2013, Jadzia 6.2015, Michaś 11.20

  19. #19
    Chustomanka Awatar do__ti
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    618

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aginia Zobacz posta
    No i super Nie ma co się spieszyć z kupowaniem ja bym poszła na takie spotkanie już teraz - zobczysz jak dzieczyny motają, pomyslisz i podejmiesz decyzję
    Tutaj masz wątki regionalne - poszukaj Katowic/ Śląska i popytaj
    http://chusty.info/forum/forumdisplay.php?f=71
    dzięki już wchodzę


    Cytat Zamieszczone przez murmle Zobacz posta
    http://chusty.info/forum/showthread....light=Katowice

    Może napisz do Anemonki, może ci będzie mogła w jakiś sposób pomóc oswoić chustę, a jeśli nie ona sama, to może jakaś inna mama z Katowic, którą ona zna.
    dzięki na pewno się do niej odezwę może kogoś mi poleci, a może sama się skusi na spotkanie ze mną

    Cytat Zamieszczone przez marjen Zobacz posta
    chusty za 100 złotych spokojnie można kupić na bazarku na forum - polecam używane chusty Nati - nielimitowane pasiaczki używane w dobrym stanie można kupić za taką cenę. Na pocieszenie powiem, że kupując chustę aż tak dużo nie ryzykujesz, bo nawet jeśli chusta Ci się nie spodoba (czego Ci jednak nie życzę) bez problemu sprzedaż ją tu używaną za podobną cenę za jaką kupiłaś - no może niewiele tracąc.


    no to się świetnie składa bo akurat 30 czerwca organizzowane jest spotkanie w parku chorzowskim - zapraszam do wątku śląskiego po bliższe informacje
    już idę czytać
    na pewno się wybiorę

  20. #20
    Chustomanka Awatar do__ti
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    618

    Domyślnie

    http://allegro.pl/pentelka-chusta-el...441551760.html

    a co myślicie na temat takiej chusty dla nowej - zielonej mamy???
    http://chusty.info/forum/showthread....nka-dziecięce... wymianka
    http://melodia-tomik.blogspot.com/ A poezja niech brzmi jak melodia, poezja i nie tylko, bo życie jest poezją...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •