Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Wątek: Jak to jest z tymi ogonami?

  1. #21

    Domyślnie

    Mi szkoda że te skosy nie są jakoś specjalnie zdobione pod gust noszącej, jakimś haftem, aplikacją, perełkami itp. Żeby chusta mogła też pełnić rolę dopełnienia stroju, tak jak biżuteria czy inne dodatki.
    Natalia
    mama Ali 21.11.2006
    i Antosia 11.05.2010

  2. #22
    Chustomanka Awatar dita
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    1,333

    Domyślnie

    7 mam LL, stąd może różnica między nią,a 6 wydaje mi się tak kolosalna. Generalnie ta 6, za krótka nie jest,spokojnie zawiążę podwójny węzeł, jednak w porównaniu do 7 ogon jest króciutki.

    Ja chyba jednak wolę długie ogony. Zawsze można nimi kurz z różnych zakamarków powymiatać

  3. #23
    Chustoholiczka Awatar madagaskar
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,935

    Domyślnie

    ja uwielbiam , choc nie powinnam-bo zawsze mi sie gdzies wkreca

    2005,2008,2011,2018

    net mi działa jak chce/nie chce...bywam chwilami...i czasem znikam

  4. #24
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Szyszunia Zobacz posta
    Ja dopiero zaczynam swoje chustowanie i tak się zastanawiam na jak długo wystarcza chusta 3,6 jeśli założyć, że długi ogon to nie jest to co tygryski lubią najbardziej ???
    w naszym domu (Czyli dla obydwu Chłopców i obydwu Noszących) najlepsza długość chusty to 3,8 - 4,0. Ale ja uwielbiam moje jedno 3,6 wiążę z niego wszystko, czego ma dusza pragnie.

    No, ale my nie nosimy w kieszonce ani 2x

  5. #25
    Chustomanka Awatar nemirowskaya
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    RAJCZA/śląskie
    Posty
    1,158

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mi. Zobacz posta
    w naszym domu (Czyli dla obydwu Chłopców i obydwu Noszących) najlepsza długość chusty to 3,8 - 4,0. Ale ja uwielbiam moje jedno 3,6 wiążę z niego wszystko, czego ma dusza pragnie.

    No, ale my nie nosimy w kieszonce ani 2x
    A w czym nosicie z przodu? że tak ładnie zapytam w tym wątku
    Zuzanna (16.02.2011), Lilianna (27.05.2014)
    "W obawie, by śmierć nie wydarła dziecka, wydzieramy dziecko życiu; nie chcąc by umarło, nie pozwalamy żyć." J.Korczak

  6. #26
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nemirowskaya Zobacz posta
    A w czym nosicie z przodu? że tak ładnie zapytam w tym wątku
    w kangurku

  7. #27
    Chustoguru
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    7,056

    Domyślnie

    Jeszcze jedno przyszło mi do głowy-większość operuje pojęciami 4,5,6. Trzeba jednak pamiętać, że to rozmiarówka umowna, a długość chusty to rzecz bardzo względna. Dla przykładu girasol 6 to 450cm na ogół i ani cm więcej; kiedyś przyszły do mnie natkowe maki 6, długość 550cm (miałam zwyczajnie tren). Stąd na ogół sprzedające podają realną długość chusty.
    Strochenwiege 3.6 będzie mieć tyle zapewne, więc rzeczywiście ilość wiązań jest dość mocno ograniczona. Jeśli jesteś chudzielcem z maleńkim dzieckiem, to może kieszonkę na ogryzkach zawiążesz.
    Osobiście wiązać na końcówkach nie lubię, ale ogonów dłuższych niż do kolan nie preferuję.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •