Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Wakacyjne plany dla wrażliwej pupy

  1. #1
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    133

    Domyślnie Wakacyjne plany dla wrażliwej pupy

    Nie jestem ortodoksyjna jeśli chodzi o wielo ale niestety pupa naszej Marysi jest.
    Planujemy okło dwutygodniowy wyjazd w sierpniu jak będzie miała 7 miesięcy. Planujemy jechać do Szczyrku (ze Szczecina), nocując po drodze u różnych znajomych i zahaczając o Woodstock (nie będziemy mieszkać w tym zgiełku i brudzie tylko w lesie gdzie cisza i spokój). Zastanawiam się mocno co z tymi pieluchami zrobić ? Przecież nie będziemy prać wielorazówek podczas takiego wyjazdu.

    Mam kilka pomysłów jak sobie poradzić:
    - Kupimy pieluchy i wkłady jednorazowe biodegradowalne. Jednak nie wiem które i czy na pewno nie będą podrażniać. Nie będziemy też wozić całego bagażnika pieluch więc trzeba coś jeszcze mieć.
    - Może jednak czasem będziemy prać więc weźmiemy trochę tetry. Łatwo będzie ją przeprać i szybko wyschnie no i tetra jest najlepszym "lekarstwem" na czerwoną pupę. Mam taki pomysł żeby suszyć zasikaną tetrę. Nie po to żeby użyć ponownie, ale żeby ją przechowywać aż nadarzy się okazja do prania. Po co wozić mokre zasikane pieluchy jak można trzymać suche zasikane pieluchy . Liczę również na to, że pod wpływem marchewki kupki będą nie tak często jak teraz.
    - Jeśli tylko nadarzy się okazja będziemy zdejmować pieluchę i może spróbujemy używać nocnika.Tylko jaki nocnik będzie najlepszy?
    - Ostatni patent jaki mi przyszedł do głowy. Jak już zabraknie nam pieluch wszelakich to może na zwykłą jednorazówkę położyć wkładkę mikropolarową żeby pupa nie dotykała tej chemii?
    - Może jeszcze jakieś alternatywne wkłady jednorazowe? Np. lignina, podpaski? I jeszcze jakieś dobre smarowidło pewnie by się przydało.

    Macie jakieś doświadczenia tego typu? Boję się że upał, długa podróż i niewłaściwa pielucha zrobią z pupy Marysi jakąś masakrę.
    Marysia 20.01.2012

  2. #2
    Chusteryczka Awatar kakot
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Kraków/Warszawa
    Posty
    2,019

    Domyślnie

    sprawdzalas pieluchy z rossmanna i biedronki? u nas sprawdzily sie swietnie przy starszej - pampersy (tzn marki Pampers) dawaly czerwone pupsko od razu, w huggiesach bylo nieco lepiej, bella z kolei nie podrazniala, ale przeciekala na wszystkie strony.
    jednorazowka jednorazowce nierowna, moze znajdziesz cos, co uprosci wyjazd

  3. #3
    Chustoguru Awatar Iwka
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    9,881

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gabba Zobacz posta
    - Ostatni patent jaki mi przyszedł do głowy. Jak już zabraknie nam pieluch wszelakich to może na zwykłą jednorazówkę położyć wkładkę mikropolarową żeby pupa nie dotykała tej chemii?
    Dominika79 tak robiła dla Hani na wakacjach. Działało.
    Co dwa lata przewrót świata
    my - lipiec 2006, Zosia - luty 2008, Joasia - styczeń 2010, Aleksandra-Salamandra - marzec 2012, Synek-Krztynek Antoś - marzec 2014
    "Hodowla młodych hobbitów wymaga wielkiej ilości paszy" J.R.R.T.

  4. #4
    Chustomanka Awatar Gardenia
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    BW / Gorce
    Posty
    1,324

    Domyślnie

    przy wyjeździe w dłuższą trasę biorę tetrę i otulacz wełniany. Młody siedzi tak w samochodzie. Jak zrobi sik to auto stop, przebieramy pieluchę i dalej w drogę.
    W razie czego mam proszek, przepieram np. w wc na stacji paliw, rozwieszam na wieszaku. Pielucha się suszy a my mamy dodatkową ochronę przeciwsłoneczną.
    Mamy też pampki rossmanowskie ale przy upale maluch się poci a pupa wygląda jak ugotowana. Przy chłodnej pogodzie same pampki nam wystarczają.

    Z tym że nasz Młodzieniec pupowrażliwy nie jest więc nie wiem jak zadziała u Ciebie nasz sposób
    mama przedszkolaków

  5. #5
    Chustomanka Awatar astro
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    WrocłaW
    Posty
    843

    Domyślnie

    Temat na czasie,wakacyjne dylematy małej wrażliwej pupy.
    Myślałam, właśnie, aby do pływaczek lub
    Cytat Zamieszczone przez gabba Zobacz posta
    na zwykłą jednorazówkę położyć wkładkę mikropolarową żeby pupa nie dotykała tej chemii?
    a także cienkie wkładki z czystej bawełny, bo każde zetknięcie pupy mojego Smoka z czymś sztucznym kończy się wysypką i czerwoną pupą
    Opcję:
    Cytat Zamieszczone przez mamusia_Antusia Zobacz posta
    przy wyjeździe w dłuższą trasę biorę tetrę i otulacz wełniany.
    przerabialiśmy przy wyjeździe do dziadków (ponad 6 godzin drogi naszą A4), sprawdził się i to w naszym wypadku jest jedyne wyjście na podróż.

    Wiem, że jedynie
    Cytat Zamieszczone przez mamusia_Antusia Zobacz posta
    pampki rossmanowskie
    nie uczulają go ale tak jak wspomniała mamusia_Antusia pielucha jednorazowa/pampers taka nie jest dobra na upał.
    3 Muszkieterów i Mała Księżniczka 20.07.200810.12.2011 24.11.201417.11.2017

  6. #6
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    133

    Domyślnie

    kakot: Z Rossmana używaliśmy zwykłe babydream (coś kojarzę że są jeszcze jakieś eko ale nie używaliśmy) i one bardzo podrażniają, bella też podrażnia. Czasem używamy pieluszki Gaga z Tesko. One są takie mocno papierowe i dają radę przez jakiś czas, ale ostatecznie i tak po jakimś czasie pupa jest czerwona (czasem po 2 pieluszce a czasem dopiero po 2 dniach).

    Iwka: Cieszę sie, że działało, Jest jakaś nadzieja dla nas.

    mamusia_Antusia: dobry patent z tym praniem na stacjach . Pewnie będziemy tak robić. Przy okazji trzeba będzie założyć bloga: Podróż po Polsce szlakiem stacji benzynowych .

    Marysia 20.01.2012

  7. #7
    Chustomanka Awatar Magda&Franio
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    579

    Domyślnie

    ja na wyjazdach wakacyjnych używam otulacza grovia i ich wkładów jwdnorazowych, a na dłuższe spacery i noc zakładałam eko jednorazówki z rossmana

  8. #8

    Domyślnie

    Ja na wyjazdowe upały stosuję z powodzeniem tetrę w majtkach - najmniejsze majty i 1/4 tetrówki - pocięłam kilka pieluch w tym celu. Do tego w wózku i foteliku w miejscu pupy kładłam poskłdaną tetrówkę, jak sik przemoczy majtki, żeby nie przemoczył siedzenia.
    Ta mała tetrówka u roczniaka dość dobrze zatrzymywała mocz, podkład po siku zazwyczaj był lekko wilgotny. Taką małą szmatkę łatwo jest wyprać i wysuszyć, mało też miejsca zajmuje, a dużą jak jest wilgotna można złożyć wilgocią do środka i na dwa siki wystarczy. Jak kupa była zbyt pracochłonna do prania to tetrówka była jednorazowa i lądowała w koszu.
    Plus jest taki, że dziecko ma bardzo przewiewnie.
    Natalia
    mama Ali 21.11.2006
    i Antosia 11.05.2010

  9. #9
    Chustonoszka
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    65

    Domyślnie

    wersja na krtótsze wyjazdy dla dzieci alergicznie reagujących na wszystkie jednorazówki- wełniany otulacz i jednorazowe wkłady wielorazowe, zrobione z jakiejś materii przyjazanej wrażliwej pupie, a już niepotrzebnej, np. ręcznika frotte, bawełny, poplamionej-nie-do-sprania tetry, czy flaneli pocietej na odpowiedniej wielkości kawałki. zużyte po prostu wyrzucam.biodegradowalne, a i tak skończyłoby w koszu.

    Ostatnio edytowane przez obrigada ; 11-07-2012 o 09:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •