Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 38 z 38

Wątek: plamy na pieluchach

  1. #21
    Chustoholiczka Awatar erithacus
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Tczew
    Posty
    3,315

    Domyślnie

    Dziś mogę potwierdzić, że nie ma nic lepszego niż słońce. Zakupowana pielucha przeleżała ponad trzy dni i po praniu została dość mocna plama (na bawełnie organicznej). Ale powisiała pól dnia na słońcu i plamy magicznie zniknęły. Aż sama nie mogłam uwierzyć, że to aż tak działa.






    Czasem mnie nie ma. Można mnie złapać na maila: [mój nick z forum] @ tlen.pl


  2. #22
    Chustomanka Awatar Marsjanka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Stare Babice
    Posty
    569

    Domyślnie

    a macie jakiś magiczny sposób na odplamienie otulacza pulowego?

    mam biały otulacz TotsBots (kupiony nowy) i jest masakrycznie poplamiony kupą niemowlęcą mojego dziecięcia - nic nie pomaga - każde najmniejsze zetknięcie tego otulacza a kupą kończy się nieścieralną plamą zapieram, piorę i nic

    z każdego innego otulacza pulowego wszystko schodzi (Imse Vimse, MotherEasy, Lenya), tylko ten cholerny tots bots

    może potraktować pul kwaskiem cytrynowym? sodą?
    Kasia
    mama samych córek: Marianny (29.08.1999), Michaliny (03.06.2006), Matyldy (01.04.2010), Melanii (22.07.2014)
    www.wielorazowo.pl - pieluszki wielorazowe

  3. #23
    Chustoholiczka Awatar erithacus
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Tczew
    Posty
    3,315

    Domyślnie

    A ja Ci radzę dać se spokój Będziesz się męczyć, wywabiać, a za chwilę i tak Ci dzieć zas...
    OT. Wysłałam wczoraj rano.
    OT.2. Twoja Matylda jest o jeden dzień starsza od mojego Franka, dopiero zauważyłam.






    Czasem mnie nie ma. Można mnie złapać na maila: [mój nick z forum] @ tlen.pl


  4. #24
    Chustomanka Awatar Marsjanka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Stare Babice
    Posty
    569

    Domyślnie

    eeehhh - prawie dałam spokój... jednakowoż burzy to moją idylliczną wizję wielopieluszkowania

    OT.1 SUPER - zaszalałam w poniedziałek (bo dostałam trochę zapomnianą kasę za baaardzooo dawnoooo zrobiona fuchę), i teraz do końca tygodnia czekają na mnie codziennie pieluszkowe niespodzianki
    OT.2 Faktycznie, zauważyłam wcześniej, że są w zbliżonym wieku, ale że aż tak a wiesz, u nas Franek, to wybrane imię dla syna - tylko małż musi się "wykazać" następnym razem
    Kasia
    mama samych córek: Marianny (29.08.1999), Michaliny (03.06.2006), Matyldy (01.04.2010), Melanii (22.07.2014)
    www.wielorazowo.pl - pieluszki wielorazowe

  5. #25
    Chusteryczka
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    1,606

    Domyślnie

    dziewczyny,
    ile dodać do prania tego kwasku cytrynowego?
    jakoś nigdzie nie widzę takiej informacji
    chciałam porządnie wkłady wszystkie wygotować az na jakiś czas.
    synek 2007 córol 2010 ​proszę nie cytuj moich zdjęć taka podstawa autonommii.

  6. #26
    Chustoguru Awatar MonikaK
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    8,388

    Domyślnie

    ja daję dwa duże opakowania kwasku na pralkę
    Ignacy 2009, Antoni 2011, Szymon 2014, Józek 2016, Franciszek 2018... fasolka 2020

    https://manymum.blogspot.com/

  7. #27
    Chusteryczka
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    1,606

    Domyślnie

    dziękuję
    synek 2007 córol 2010 ​proszę nie cytuj moich zdjęć taka podstawa autonommii.

  8. #28
    Chustoholiczka Awatar erithacus
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Tczew
    Posty
    3,315

    Domyślnie

    Ja dałam 300g na pralkę (6kg). Aleee mięciutkie wkłady wyszły po tym. Własnie zdejmuję z linki i nie mogę uwierzyć.
    Chociaż mikrofibra jest jakby bardziej szara.






    Czasem mnie nie ma. Można mnie złapać na maila: [mój nick z forum] @ tlen.pl


  9. #29
    Chusteryczka
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    1,606

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez erithacus Zobacz posta
    Ja dałam 300g na pralkę (6kg). Aleee mięciutkie wkłady wyszły po tym. Własnie zdejmuję z linki i nie mogę uwierzyć.
    Chociaż mikrofibra jest jakby bardziej szara.
    a jak zgromadziłaś taką ilość kwasku?
    bo chyba nie z tych małych opakowań spożywczych?
    synek 2007 córol 2010 ​proszę nie cytuj moich zdjęć taka podstawa autonommii.

  10. #30
    Chustoholiczka Awatar erithacus
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Tczew
    Posty
    3,315

    Domyślnie

    W Lidlu jest kwasek pakowany po 100g. Soda też.






    Czasem mnie nie ma. Można mnie złapać na maila: [mój nick z forum] @ tlen.pl


  11. #31
    Chusteryczka
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    1,606

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez erithacus Zobacz posta
    W Lidlu jest kwasek pakowany po 100g. Soda też.
    aaa dobrze wiedzieć
    synek 2007 córol 2010 ​proszę nie cytuj moich zdjęć taka podstawa autonommii.

  12. #32
    Chustofanka Awatar oladronia
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    463

    Domyślnie

    Ja też zapieram na świeżo mydłem żółciowym (takim odplamiającym z drogerii) - miałam dr beckman i teraz mam z polleny dr reiner - obydwa tak samo dobrze spierają. Jak jest poważniejsza plama, to można natrzeć mydłem i zostawić na jakieś pół godziny. Może masz mega twardą wodę, że nie schodzą Ci plamy nawet po mydle?


    szyję pieluszki i robię na drutach http://ecomomandbaby.blogspot.com/
    prowadzę klub dziecięcy http://www.dziuplawiewiorki.blogspot.com/

  13. #33
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    A jak wybielić/wyczyścić otulacz wełniany? Mam BBH, są plamy od moczu, przy nóżkach, taki już kupiłam, zresztą jak nam czasem przeciekną pieluchy to plama się utrwala. Jakieś sugestie?

  14. #34
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    567

    Domyślnie

    Miałam 2 wkładki w stanie bee.... pomogło im pranie na 90 stopni z sodą (80g).

  15. #35
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    1

    Domyślnie hejka

    mam sprawdzony sposób nawet stare plamy usuwa w lidlu jest taki odplamiacz W5 ( NIE DROGI ) 2 miarki na 4 l goracej wody i zostawic na pare godzin niech sie moczy po wyjeciu plam nie ma tylko wyprac bo dla dziecka lepiej dobrze wypłukac

  16. #36
    Chustonówka Awatar Luniell
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    38

    Domyślnie

    Dziewczyny ratujcie.
    Muszę odświeżyć pieluszki po moim starszaku dla drugiego malucha. Nieużywane z 3 lata. Jak tylko dostaną moczu albo nawet wody to śmierdzą strasznie.
    Obawiam się ze piorąc je kiedyś dawno dawno w kwasku cytrynowym bądź sodzie tak je sobie załatwiłam.
    A pieluchy to AIO Close Parent (otulacze i wkłady)
    W czym to wyprać?



  17. #37
    Chustomanka Awatar asioczka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    opolskie/ Dobrzeń W.
    Posty
    1,107

    Domyślnie

    na pewno pomoze stripping, jest watek, poszepraj a kwasek i soda moga tylko pomóc.
    18.11. 2009
    16.06. 2012
    09.12.2019

  18. #38
    Chustonówka Awatar Luniell
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    38

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez asioczka Zobacz posta
    na pewno pomoze stripping, jest watek, poszepraj a kwasek i soda moga tylko pomóc.
    Dzięki za podpowiedz. Mam tylko jeden problem bo mam pralkę otwierana od góry.
    Jak myślisz ile takich prań powinnam zrobić, pewnie co najmniej ze dwa? i potem jeszcze pewnie z octem dla pewności.



Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •