Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Pranie+koniec pieluch

  1. #1

    Domyślnie Pranie+koniec pieluch

    Mam dwa pytania zakrawające o problem.

    1. Wygląda na to, że wyprałam pieluchy przypadkiem z użyciem płynu zmiękczającego. Musiałam to zrobić z rozpędu. Dowiedziałam się o tym jak powąchałam pieluchy. Po praniu były też podejrzanie miękkie
    Czy to im mogło trwale zaszkodzić?

    2. Co zrobiłyście jak dziecko osiągnęło wiek, w którym sikało rzadziej, ale jak już puściło siura to pielucha przelana, ubrania przelane itp.
    Skończyłyście pieluchowanie wielorazowe czy jakoś inaczej z tym sobie poradziłyście?

  2. #2
    Chusteryczka Awatar Olik
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    Pomorze Gdańskie
    Posty
    2,421

    Domyślnie

    1) Wymocz na noc w wodzie z płynem do mycia naczyń (Ludwik na przykład), wypierz porządnie w pralce bez dodawania żadnych środków, wypłucz podwójnie.

    2) Dobre wkłady bambusowe + ubrania zapasowe na wyjście

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki, zamoczone.
    Jutro wypiorę.

  4. #4
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,757

    Domyślnie

    jak Olik
    przy punkcie 2 - kieszonek używam zasadniczo tylko po domu, na wyjścia itbi bitti sio, close parents, flip z grubym bambusem puszcza mi częściej niż te dwie, dobra formowanka z zalanolinowanym wełniakiem dobrze daje radę, choć nie zawsze na wyjścia chcę dawać, bo pupa duża, po domu jak ciepło puszczam często w samej formowance. No i często sprawdzam stan pieluchy
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  5. #5
    Chusteryczka Awatar Pondo
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,352

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kasia_mama_stasia Zobacz posta

    2. Co zrobiłyście jak dziecko osiągnęło wiek, w którym sikało rzadziej, ale jak już puściło siura to pielucha przelana, ubrania przelane itp.
    Skończyłyście pieluchowanie wielorazowe czy jakoś inaczej z tym sobie poradziłyście?
    Z wiekiem trzeba zmieniać metodę pieluszkowania, a dla mnei mokre ubranie (czasami) to był mocny znak sygnał dla młodej ,ze czas nocnika próbować, bo to nie jest fajnie miec mokre ubranie. U nas mimo wszytsko nawet na mocne sikanie wystarczały kieszonki- tylko często zmieniany, czyli jedno siknięcię, zmiana.
    Nie wpisuję się w profil ideologiczny statystycznej chustomatki.

  6. #6
    Chustonoszka Awatar Brilho
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    W-wa
    Posty
    90

    Domyślnie

    U mnie, tzn mojego dziecka problem przesikiwania pieluch, pojawia sie najczesciej w nocy. Najlepiej sprawdza sie dobra formowanka(Tots Bots, Bumgenius) + dobry otulacz (Flip, Weehugers) W ciagu dnia częste zmiany.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •