Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20

Wątek: kolana...

  1. #1
    Chustomanka Awatar jana
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    wrocław
    Posty
    1,484

    Domyślnie kolana...

    nigdy nie miałam problemów z kolanami a teraz masz ci los, jak stara baba się czuję, dziecię często na plecach przesiaduje a ja często się schylam a jak wstaje, to już muszę się czegos podtrzymywać plecy nie bolą ( a ja z tych co mają pogięty jak tylko mozna ) tylko te kolana... brrrr

  2. #2
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Włocławek
    Posty
    5,572

    Domyślnie Re: kolana...

    Pewnie masz mało mazi stawowej i stąd takie dolegliowości. Mam to samo, a razcej miewam. Staram się jeść galaretki bo ponoć dobrze wpływają na odbudowę mazi. Poza tym, niewiele się da zrobić. Przecież nie napiszę Ci, nie dźwigaj bo się nie da jak jest małe dziecko w domu.

  3. #3
    Chusteryczka Awatar Musli
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,586

    Domyślnie Re: kolana...

    Ojej nie wiem co ci poradzić, ekspertem nie jestem, co do kolan to bóle tylko reumatyczne miałam... Mogę tylko mieć nadzieje że to przejściowy problem i kolanka się "przystosują" do większego obciążenia. Dbaj o siebie i trzymaj sie ciepło!
    nie ma mnie, wracam w niedzielę


    blog http://szandorowemusli.blogspot.com
    dziergadełka http://musli-ruszyczmiejsca.blogspot.com

  4. #4
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    bytom
    Posty
    401

    Domyślnie Re: kolana...

    Jeśli czujesz trzeszczenie w kolanach to może być faktycznie brak mazi. Zastrzyki do kolan mi nie pomogły (wzięłam po 3 na każde kolano - 140,00 /1szt
    Trzeba się przyzwyczaić i z niektórymi przyjemnościami pożegnać - z gór nie zejdę, ewentualnie na du... zjadę
    Agnieszka 24.08.2003
    Aleksandra 07.07.2007

  5. #5
    Chustomanka Awatar jana
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    wrocław
    Posty
    1,484

    Domyślnie Re: kolana...

    Dzięki dziewczyny, od dziś wsuwam galaretki kolana nie trzeszczą, rano jest właściwie dobrze a czym bliżej wieczora...brrrr... mam zwyczaj sprzątać zabawki z podłogi z małym na plecach, (aktualnie 10kg) pewnie to przez to, mam nadzieję, że organizm się przyzwyczai

  6. #6

    Domyślnie Re: kolana...

    Mnie oprócz tego, ze bolą to w dodatku "strzelają"
    Nie raz czuje sie jak stara ... nie powiem co

  7. #7
    Chustomanka
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,445

    Domyślnie Re: kolana...

    Mimo wszystko, radziłabym oszczędzać kolana (też to mam). Bo niestety, może być dużo gorzej. Małego radzę nosić tylko, jak jest taka konieczność (smutne, wiem). Tego rodzaju przypadłość może się skończyć operacją.

  8. #8
    Chusteryczka Awatar Fiona
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    2,818

    Domyślnie Re: kolana...

    mnie łupie w jednym kolanie i bardzo pomaga mi okład z rzywokostu, mamuśka moja mi wykopała w polu i mam zamrożony spory pęczek

  9. #9
    Chustomanka
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,445

    Domyślnie Re: kolana...

    a.szrek, ale jak Cię łupie? Bo u mnie to ewidentnie od nadmiernego obciążenia jest. Kiedyś tak miałam, jak jeździłam duuużo na rowerze, teraz tak mam, jak dłużej noszę Małego.
    Na tej samej zasadzie zrujnowałam sobie nadgarstek. Bolał mnie ewidentnie od przeciążenia, ale myślałam że mi przejdzie i uparcie, mimo bólu grałam w tenisa. Nie przeszło, trwało pięć lat. Na szczęście to tylko nagdarstek, gdybym do takiego stanu doprowadziła kolano, to absolutnie nie dałoby się chodzić Nadgarstek ostatnio zdecydowanie mniej boli, bo smarowałam wodą z Lourdes, ale mi się skończyła, więc kuracja nie została zakończona . Gdyby ktoś się w to święte miejsce wybierał, proszę mi przywieźć

  10. #10
    Chusteryczka Awatar Fiona
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    2,818

    Domyślnie Re: kolana...

    to moje łupanie, to chyba reumatyczne może kiedyś przeciążyłam, albo stłukłam
    jak zastanie mi się, to boli, na wilgoci boli, przeciążone boli, a czasem nie wiem z czego

  11. #11
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    681

    Domyślnie Re: kolana...

    Zaczęły mnie kolana boleć po steperze. Pomogła glukozamina. Bierzesz jedną tabletkę dziennie i po bólu po jakimś czasie.

  12. #12
    Chustomanka
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,445

    Domyślnie Re: kolana...

    Cytat Zamieszczone przez mama-anika
    Zaczęły mnie kolana boleć po steperze. Pomogła glukozamina. Bierzesz jedną tabletkę dziennie i po bólu po jakimś czasie.
    Pod warunkiem, że nie jesteś w ciąży i nie karmisz piersią. Na forum dla kulturystów wyczytałam, że zdaniem wielu lekarzy bardzo obciąża nerki.

  13. #13
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    681

    Domyślnie Re: kolana...

    Ano ja spełniam warunek. Ale zapytaj lekarza.

  14. #14
    Chustofanka
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    215

    Domyślnie Re: kolana...

    bóle kolan wynikają czasami z problemów bioder, o czym niewiele osób wie.

  15. #15
    Chustomanka
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,445

    Domyślnie Re: kolana...

    Cytat Zamieszczone przez gmmazur
    bóle kolan wynikają czasami z problemów bioder, o czym niewiele osób wie.
    Domyślam się, że chodzi o to, że nieprawidłowości w budowie stawów biodrowych powodują przeciążenia i w rezultacie nadmierne ścieranie chrząstki stawowej w stawach kolanowych?

  16. #16
    Chustofanka
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    215

    Domyślnie Re: kolana...

    tak właśnie o to

  17. #17
    Chusteryczka Awatar visenna2
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa Białołęka
    Posty
    1,820

    Domyślnie Re: kolana...

    Mnie boli lewe, skutek dwóch wypadków - raz potrącił mnie motor i raz samochód. W okresie noszenia ból się nasila, tak miałam jak nosiłam starszą. Przestałam nosic - przestało boleć.
    Teraz nosze młodsza i znowu zaczynam kolano czuć, po prostu staram się je oszczędzać - nie kucać i nie klękać z młoda na plecach.
    ChustoHolizm
    Zuzia 21.12.2005
    Ania 26.06.2008
    Mateusz 04.08.2011

    Doradca - Partner Akademii Noszenia Dzieci

  18. #18
    Chusteryczka Awatar rzezuchama
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,580

    Domyślnie Re: kolana...

    Cytat Zamieszczone przez jana
    Dzięki dziewczyny, od dziś wsuwam galaretki kolana nie trzeszczą, rano jest właściwie dobrze a czym bliżej wieczora...brrrr... mam zwyczaj sprzątać zabawki z podłogi z małym na plecach, (aktualnie 10kg) pewnie to przez to, mam nadzieję, że organizm się przyzwyczai
    Przepraszam, ale nie rozumiem dlaczego zbierasz zabawki z małym na plecach???! Czysty masochizm i niepotrzebny wysiłek IMO, zwłaszcza pod koniec dnia.
    Marta, mama Stasia - 2007 i Józina - 2010
    Stasiek poleca
    Błogosławiony, który nie mając nic do powiedzenia nie obleka tego w słowa. Julian Tuwim

  19. #19
    Chustomanka Awatar jana
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    wrocław
    Posty
    1,484

    Domyślnie Re: kolana...

    Cytat Zamieszczone przez rzezuchama
    Cytat Zamieszczone przez jana
    Dzięki dziewczyny, od dziś wsuwam galaretki kolana nie trzeszczą, rano jest właściwie dobrze a czym bliżej wieczora...brrrr... mam zwyczaj sprzątać zabawki z podłogi z małym na plecach, (aktualnie 10kg) pewnie to przez to, mam nadzieję, że organizm się przyzwyczai
    Przepraszam, ale nie rozumiem dlaczego zbierasz zabawki z małym na plecach???! Czysty masochizm i niepotrzebny wysiłek IMO, zwłaszcza pod koniec dnia.
    ja też nie rozumiem
    już się oduczyłam tego nawyku...

  20. #20
    Chustofanka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    494

    Domyślnie Re: kolana...

    Podobno ma maż stawową dobrze też robi picie skrzypu. Zaparzonego.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •