Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 52

Wątek: Do ilu cm/kg nosicie z przodu?

  1. #1
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,891

    Domyślnie Do ilu cm/kg nosicie z przodu?

    Do ilu cm/kg nosicie z przodu? Kiedy pożegnać sie z noszeniem z przodu?
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  2. #2
    Chustomanka Awatar Quenya
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Krakówek
    Posty
    830

    Post

    Moja Mała Mi ma 96 cm i 11 kg (3 latka) i wciąż mi się zdarza (rzadko - fakt!) nosić z przodu. Wolę w chustę niż na ręce!
    Mi 04.2009
    Miś 01.2012
    Mel 10.2013
    Mym 09.2017

    www.milowekroki.blogspot.com
    www.spiewajaceskrzypce.pl

  3. #3
    Chustomanka Awatar Ulula
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Poznań (Komorniki)
    Posty
    1,070

    Domyślnie

    Właśnie się zastanawiam czy jeszcze powinnam moje 8 kg dźwigać. Plecy jeszcze dają radę, ale Mi. pisała niedawno w innym wątku, że to już za dużo dla kręgosłupa. Muszę się wziąć za ćwiczenie plecaka.

  4. #4
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,891

    Domyślnie

    mnie przy 8,5kg zaczyna łapać kolka jelitowa, na plecach nie łapie
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  5. #5
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ulula Zobacz posta
    Właśnie się zastanawiam czy jeszcze powinnam moje 8 kg dźwigać. Plecy jeszcze dają radę, ale Mi. pisała niedawno w innym wątku, że to już za dużo dla kręgosłupa. Muszę się wziąć za ćwiczenie plecaka.


    i potwierdzam. 8kg naprawdę powinno się przerzucić na plecy - dla dobrej przyszłości kręgosłupa noszącego
    no, chyba, że jest to jakieś krótkoterminowe wydarzenie typu przejazd komunikacja miejską, ofc.

  6. #6
    ChustoTata
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    179

    Domyślnie

    nie całe 2 latka, 12 kg 86cm- zdarza się chustą z przodu u żonki, ja czasem w mietku na brzuchu, ale to już wyższa szkoła jazdy i tylko w sytuacjach kryzysowych typu ząbkowanie lub trudny dzień malucha
    Łobuziak Chustofan 2010
    Maleńka Chuścioszka 2012

  7. #7
    Chustoguru
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    7,056

    Domyślnie

    Kieszonka czasami 98/16kg.

  8. #8
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,891

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mi. Zobacz posta


    i potwierdzam. 8kg naprawdę powinno się przerzucić na plecy - dla dobrej przyszłości kręgosłupa noszącego
    no, chyba, że jest to jakieś krótkoterminowe wydarzenie typu przejazd komunikacja miejską, ofc.
    nie polecasz 8kg do noszenia z przodu? Tylko plecy? Coś możesz napisać więcej pod kątem kręgosłupa noszącego?
    Jak napisałam mnie łapie już kolka jelitowa, ale ostatnio nosiłam w ergobaby długo z przodu i nic... I było nam nawet wygodniej niż w chuscie z przodu. Nic z tego nie rozumiem. Szmaty dociągam żeby nie było...
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  9. #9
    Chustoholiczka Awatar sweetrose
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Nibylandia
    Posty
    3,151

    Domyślnie

    ja noszę co prawda w mietku, ale mój tygrys ma już 87cm i 13kg 17m-cy skończone nosimy głównie (żeby nie powiedzieć tylko) z przodu
    Junior 2011
    Oleksander 2016
    Zośka 2021

  10. #10
    mru
    Guest

    Domyślnie

    13 kg, 90 cm. Ale tylko kawałek do autobusu, bo jak mam go potem wieźć na plecach? Niewygodnie bardzo.

  11. #11
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wiewiórka Zobacz posta
    nie polecasz 8kg do noszenia z przodu? Tylko plecy? Coś możesz napisać więcej pod kątem kręgosłupa noszącego?
    Jak napisałam mnie łapie już kolka jelitowa, ale ostatnio nosiłam w ergobaby długo z przodu i nic... I było nam nawet wygodniej niż w chuscie z przodu. Nic z tego nie rozumiem. Szmaty dociągam żeby nie było...
    no bo to powoduje hiperlordozę i jak się funduje kręgosłupowi hiperlordozę często, to on w końcu zastrajkuje
    fajnie jest nosić, ale jeszcze fajniej jest nosić zdrowo - i to nie tylko dla stawów biodrowych i kręgosłupa dziecka, ale też dla kręgosłupa noszącego.

    w kwestii nosideł się nie wypowiem, bo ja nie jestem szczególną fanką aczkolwiek uważam, że kiedy dziecko dorosło do nosidła, to równocześnie wyrosło z noszenia na brzuchu

  12. #12
    Chusteryczka Awatar AS
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    1,729

    Domyślnie

    Czasem z przodu, 83cm/12,5kg, zdarza się dłuższe noszenie, ale rzadko już. Raczej do godziny/awaryjnie/na szybko/kiedy pada i idziemy w kurtce tylko do noszenia na przód.
    Ania - dawniej AS_MS_?, mama MichuChichu 22.11.2008 i Manfreda-Mandziuka vel Borysa Szyca 28.10.2010
    i

  13. #13
    Chusteryczka Awatar Olik
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    Pomorze Gdańskie
    Posty
    2,421

    Domyślnie

    Idalia waży 12 i mierzy 78 cm, a ja ją lubię nosić z przodu bo mnie ciągle cmoka w usta

  14. #14
    Chustomanka Awatar lampka
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    okolice Katowic
    Posty
    751

    Domyślnie

    Moja starsza 13 kilo i na krótko, rzadko (bo nie chce) motam do kieszonki. W zasadzie bardziej dla przyjemności mojej . Na dłuższy dystans wsadzam na plecy.
    Starsza 2009 Młodsza 2012
    W ostrej fazie nawrotu chustouzależnienia <---- juz po!

  15. #15
    Chusteryczka Awatar matysia
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Jabłonna
    Posty
    2,757

    Domyślnie



    To my z dzisiaj 2,2 lata, 13 kg. Z przodu nosimy się do spania.

    Maciek 1987,Marta 1989,Mateusz 1993,Michał 1995, Matylda 2005,(*)2006, Benjamin 2008, Franuś 2010,
    Nikt z nas nie jest ideałem.
    Choruje, mało mnie na forum


  16. #16
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    14kg/100cm z przodu, w nosidle. Ale tylko mąż nosi (ja od prawie roku nie), i ostatnio wychodzi raz w miesiącu.

  17. #17
    Chustofanka Awatar Naniby
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Kraków/Zakopane
    Posty
    406

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez matysia Zobacz posta


    To my z dzisiaj 2,2 lata, 13 kg. Z przodu nosimy się do spania.
    Matysia, ale ladne zdjecie!!! Ale jestem w szoku, ze Franus daje sobie raczki schowac jak jest w chuscie! Szymek wyciaga od razu, inaczej jest okropny bunt!

    Ja Szymka nosilam na brzuchu do prawie 10 kilo, ale to mialo bezposredni zwiazek z lodem na ulicach Zakopanego - po prostu balam sie nosic na plecach, bo w razie upadku 'na zuczka' mogloby byc bardzo zle... Jak tylko minela zima Szymek przesiadl sie na plecy

  18. #18
    Chustomanka
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,201

    Domyślnie

    Mój pączek 10 kg, jest noszony tylko z przodu, ale nie będę go wrzucać na plecy gdy idziemy 5 do autobusu, a potem jeszcze tylko 10 minut. Na dłuższe wypady (czyli sporadycznie) plecak.

  19. #19
    Chusteryczka Awatar Agna
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Reda
    Posty
    2,532

    Domyślnie

    A u nas to zależy od okoliczności
    Kiedy Zośka się bardzo śliniła przy ząbkach, albo jak cieknie z nosa - to nie wrzucam na plecy, bo nie da sobie obetrzeć Wtedy to dopiero ludziska mnie obgadują, że dzieciak zasmarkany, zapluty i w ogóle Dlatego w takich sytuacjach wychodzę z domu, ale wiążę z przodu. Poza tym od dawna na plecach.
    www.zufizo.pl

    Zuzia 09.1999. Filip 05.2001. Zosia 04.2011.

  20. #20
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,891

    Domyślnie

    a jak ma dziecko spać? Bo Maćkowi w plecaku prostym leci głowa do tyłu
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •