Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 41 do 52 z 52

Wątek: Do ilu cm/kg nosicie z przodu?

  1. #41
    Chustomanka Awatar fiolka
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    sielsko pod Krakowem
    Posty
    871

    Domyślnie

    mi W w ciągu dnia zasypia tylko z przodu w Tuli/a, ma teraz 11kg a ja w ciąży więc już niedługo czeka go zmiana sposobu zasypiania - nie mam pojęcia jak to zrobię chyba do auta go będę pakować ale jeśli chodzi o ciężar to wcale mi nie ciąży i jest wygodnie. Chociaż na dłuższe spacery to jednak plecak.
    Wicuś 01.2011, Lili 01.2013, Ignaś 10.2014

  2. #42
    Chusteryczka Awatar Kocia_mama
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów. No prawie.
    Posty
    2,272

    Domyślnie

    to sie zasmucilam bo my dopiero ze 2-3 tygodnie temu odkrylismy 2x, baardzo nam sie podoba w porownaniu z kieszonka, ale... J ma 3 miechy i 7,5 kilo. Czy takie mlode Mlode mozna na plecy juz??? no i 2x takie latwe i przyjemne, a plecaki... az sie boje pomyslec


    <Miejsce na mądry cytat>

  3. #43
    Chustomanka Awatar Pasiata
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Kraków/ Bochnia
    Posty
    766

    Domyślnie

    Nie cm i nie kg decydują w wiek - 3-4miesiące. Ze względu na dziecko (rozwój akomodacji oka) i na noszącego (ciężar). Dziewczyny zresztą wcześniej juz o tym pisały.
    Ja tylko dodam, że w dobrze zawiązanym plecaku prostym główka śpiącego dziecka nie opada! Noszę Młodego na plecach od noworodka i nigdy mi się nie zdarzyło, żeby mu głowa opadła a zasypia w zasadzie na każdym spacerze (ostatnio zwykle 500m od domu... ).
    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi® - konsultacje, warsztaty, pogadanki www.pasiata.pl
    Tosia 20.10.2008, Wojcieszek 30.03.2011

  4. #44
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,896

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pasiata Zobacz posta
    Nie cm i nie kg decydują w wiek - 3-4miesiące. Ze względu na dziecko (rozwój akomodacji oka) i na noszącego (ciężar). Dziewczyny zresztą wcześniej juz o tym pisały.
    Ja tylko dodam, że w dobrze zawiązanym plecaku prostym główka śpiącego dziecka nie opada! Noszę Młodego na plecach od noworodka i nigdy mi się nie zdarzyło, żeby mu głowa opadła a zasypia w zasadzie na każdym spacerze (ostatnio zwykle 500m od domu... ).
    no ale mój syn ma ręce wyciągnięte na wierzchu i chustę tylko po pachy
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  5. #45
    Chustoguru Awatar livada
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    6,866

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wiewiórka Zobacz posta
    no ale mój syn ma ręce wyciągnięte na wierzchu i chustę tylko po pachy
    Kasia też czasem zasypia w takiej konfiguracji, ale wtedy opiera główkę poloczkiem o mnie, więc nic nie opada... Jeśli mam blisko do domu, idę tak, tylko delikatnie, żeby nie szarpać, jeśli mam dalej - rozwiązuję węzeł i chowam Młodej łapki pod chustę.
    Moje DziewczynKi: marcowa Kasia (2011), październikowa Kalinka (2013) i kwietniowa Kaja (2016)

  6. #46
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    179

    Domyślnie

    Moja młoda jest duża, waży 14,5kg i zdarza mi się ja zawiązać z przodu - ale rzeczywiscie na krótko. Ale ona byla duża od zawsze i jak miala 10-12kg to ja nosilam z przodu normalnie i było ok, najbardziej lubię w kangurku, bo wtedy mi najlżej.

  7. #47
    Chusteryczka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,765

    Domyślnie

    Ja też bardzo często noszę w kangurku mojego 13-kilowca - 2-godzinny spacer? No problem
    Wieczorne kołysanie do snu? Kangur only

  8. #48
    Chustoguru Awatar mamaslon
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    WLKP
    Posty
    6,033

    Domyślnie

    ja w komunikacji nadal jestem z przodu z małą
    12 kilo jak nie wiecej
    tak jednak na spacer to preferuje juz plecki
    Kruszynka 2010
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci
    LULAMY Akademia Chustonoszenia
    Specjalistka od metody karmienia dzieci- BLW (Bobas Lubi Wybór), Certyfikowany uczestniczka szkolenia z BLW prowadzonego przez Gill Rapley.
    BabyLedWeaning
    oraz Stowarzyszenie Poznań w Chuście
    moje zwierzaki i

  9. #49
    Chustomanka Awatar scarlet
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    1,088

    Domyślnie

    Ja jednak mówię rodzicom, że do 12-stu kilo jeśli dalej będą czuli komfort.
    My na spacery tylko na plecach odkąd mała ma 11,5 kilo. Po domu czasem z przodu nam się jeszcze zdarza, jeśli w ogóle łaskawie zgodzi się na noszenie w ogóle
    Marcinek luty 2009, Emi luty 2011, Bartuś marzec 2013
    Doradca Noszenia ClauWi® www.chusty.opole.pl // Sklep: www.graszki.pl
    "Kiedy dołączamy do dzieci w świecie zabawy, otwieramy drzwi do ich życia wewnętrznego i spotykamy się z nimi serce w serce." (L.J.Cohen)

  10. #50

    Domyślnie

    Ja w MT noszę od dawna na plecach, a przodu tylko jak zimno/deszczowo. Mąż nosi tylko z przodu - twierdzi, że jest za duży na noszenie małej na plecach bo jej caly świat zasłania a nie wygodnie mu wiązać tak, żeby była wyżej z tyłu. Kalina waży tak z 10-11 kg.

  11. #51
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    1,194

    Domyślnie

    mój kawaler ma 12kg i >80cm a nadal nosze głównie z przodu, bo ciężko mi samej na plecy wrzucić. A z przodu zupelnie mi nie przedszkadza choć sama mam 165cm wzrostu

  12. #52
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Ja ostatni raz nosiłam pod koniec grudnia (z racji ciąży), ale Mały miał wtedy ok. 12 kg. Nosił ubranka 86 cm.
    U mnie było tak, że chustę wolałam na przód, podobnie MT, natomiast ergo tylko na plecy. W chuście na plecach czułam zawsze po pewnym czasie dyskomfort w ramionach i kręgosłupie, a próbowałam niby różne wiązań...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •