Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 35 z 35

Wątek: Tetra bambusowa **KOKOSI**

  1. #21
    Chustoholiczka Awatar sweetrose
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Nibylandia
    Posty
    3,151

    Domyślnie

    to spróbuję wyższej temp może się troszkę skurczy a może masz nadmiar tych skurczonych??
    chłonności spokojnie powolutku nabiera, może nie powtórzyliśmy jeszcze 10h w nocy,
    ale z 1 wkładem bambusowym lub bambusowo-mikrofibrowym już 5h w nocy przytrzymała
    póki co zauważyłam, że u nas sprawdza się z otulaczem w kieszonkach ostatnio wszystkie wkłady słabo wychodzą w testach ;/

    muszę sobie dokupić teterki może planujesz jakąś promocję cz cuś
    Junior 2011
    Oleksander 2016
    Zośka 2021

  2. #22
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    mi juz po jednym praniu w 60 dostała lekkiego przykurczu
    Bartek 02.05.2007 Ksawery 07.08.2010 Sara 28.04.2012

  3. #23
    Chustomanka Awatar Bryk
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    560

    Domyślnie

    To i ja dopiszę parę słów. Tetra zaskoczyła mnie miękkością w stosunku do zwykłej tetry. Miał być kwadrat ? wiecie, mi ten prostokąt całkiem przypasował bo pasował do kieszonek i do otulacza. Nie wiem jakie miał rozmiary, nie mierzyłam. My używaliśmy tetry w dzień i stwierdzam, że ta bambusowa jest tak chłonna jak co najmniej 2-3 zwykłe tetry i wystarcza na dość długo. Jedyny minus, jak dla mnie, to obszycie no ale już doczytałam, że nie da się z tym nic zrobić Ogólnie polecam!!! i dziękuję za cierpliwość
    Szymiś 25.05.2011 i Elcia 25.03.2014


  4. #24
    Chusteryczka Awatar Ire
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Kraków NH, Suwalszczyzna zawsze :)
    Posty
    1,814

    Domyślnie

    Czas i na moją opinię:
    Tetra w dzień, w kieszonki dla chłopca rok i 2 miesiące.
    Ogólnie: fajna, przytulaśna, delikatna choć mięsista.
    Trzyma ładnie i może być jej mniej niż zwykłej tetry, to też na plus. Schła jak dla mnie też wystarczająco szybko. Przytrafiła się kupa i to luźna, na szczęście w kieszonce i jeszcze papierek przyjął na siebie... Ale trochę i tetrze się dostało - wszystko zeszło ładnie w praniu ręcznym.
    Obszycia są minusem, fakt, zwłaszcza że tetra się kurczy, zmienia kształt i przez obszycia później trudno równo złożyć. I nie wiem, moze to moje osobiste odczucie ale szybko śmierdziały moczem. Już po lekkim zasikaniu czułam pieluchę, zwykle wkładam wkład bambusowy+ mikrofibrowy i tak nie czuję.
    Ogólnie bardzo mi się podobała ta tetra, mogłabym jej używać )
    od 20.09.2011 pomagam Miłoszowi poznawać świat ))
    od 16.06.2015 szczęścia rodzinnego jeszcze więcej z Lidią :*
    od 08.05.2018 pełnia szczęścia- dołączył do nas Aleksander <3

  5. #25
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    Testowałam tetrę u córci 2 lata i 2 miesiące.
    Tetra z testów jest już mocno skurczona o jakieś 50% więc bardzo chłonnai gruba, miękka i miła w dotyku. Mam też swoją prywatną tetrę i moja jeszcze nie osiągnęła takich wymiarów ja testowa (chyba parę razy wrzucę ją na 60 stopni) Tetra jak jest nowa jest aksamitna cienka i bardzo miękka po kilku praniach jest już zupełnie inna ale nie ujmuje jej to wcale staje sie bardzo chłonna i nadal przytulaśna jest taka bardziej zwarta. Bardzo ładnie się dopiera i w miarę szybko schnie. Godna polecenia

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  6. #26
    Chusteryczka Awatar Ronja
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,883

    Domyślnie

    Ja jestem zachwycona tymi pieluszkami Super się mieszczą w noworodkowych otulaczach, są chłonne i bardzo miłe w dotyku (w nocy wkładam sobie pod piżamę zamiast stanika i wkładek laktacyjnych, więc na sobie też przetestowałam). Nam na razie (po kilku praniach na 40st.) nie skurczyły się jakoś dostrzegalnie. Mam 5 sztuk i chyba jeszcze dokupię.
    Witek 2012

  7. #27

    Domyślnie

    to na tetrę już mnie namówiłyście,
    a gdzie mogę poczytać opinie o frocie bambusowej? dumam jeszcze nad "ręczniczkami" i wkładkami składanymi kokosi... jak one się sprawują? nie robią się szybko sztywne?

  8. #28
    Chusteryczka Awatar Sysunia
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Urle
    Posty
    1,747

    Domyślnie

    A czy czyms sie rozni frota bambusowa z wkladow i z reczniczkow, czy to ta sama tkanina?

  9. #29
    Chusteryczka Awatar Sysunia
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Urle
    Posty
    1,747

    Domyślnie

    Pytam, bo wklad, ktory dostalam jest tak milutki i chlonny, ze az mam ochote sama na nim spac Ostatnio uzylam go do oslony oczu Jaska przy myciu wlosow, bo zawsze jest panika straszna, i woda nie zdolala sie dostac do czu .
    I tak sie zastanawiam, czy chlonnosc reczniczkow jets taka sama jak wkladow... Bo powierzchnia tych pierwszych + promocyjna cena przemawia ich na korzysc.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sylviontko Zobacz posta
    powinna być taka sama chłonność
    a miękkość też? bo jak bardziej zbita to chyba po złożeniu robi taką sztywniejszą wkładke? czy dużej różnicy nie ma?

  11. #31
    Chustomanka Awatar Elayla
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Sulejówek (wcześniej Wrocław i Warszawa)
    Posty
    1,425

    Domyślnie

    choć testy już zakończone to chciałabym się jeszcze podzielić swoją opinią o tetrze bambusowej, bo może komuś się przyda, kiedy będzie chciał podjąć decyzję.

    Zalety:
    - kiedy do mnie dotarła była już mocno skurczona, ale nadal miękka i to mnie pozytywnie zaskoczyło
    - zdecydowanie bardziej chłonna niż zwykła tetra
    - mniejszy, "skurczony" rozmiar ułatwia złożenie w pieluszce oraz zapieranie z "grubszych" zabrudzeń

    Wady:
    - kiedy się ją pierze w 60 stopniach (a piorę tak większość pieluch) to kurczy się bardzo i po wielu praniach staje się dość twarda

    Ekologiczne pieluszki wielorazowe z naturalnych tkanin - www.puppidiapers.com
    Pieluchowy blog ekspercki.

  12. #32
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    19

    Domyślnie

    W końcu kupiłam tetrę bambusową i stwierdzam, że jest super, chłonna już po jednym praniu, tetra bawełniana niech się schowa, bambusowa jest delikatna, mięciutka,niby cienka ale przez to wygodna dla małej pupy, aż żal ich do sikania dawać, jestem ich fanką
    Najmłodsza 31.10.2012

  13. #33
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    co do kurczenia,jak ktoś chce ich używac do kieszonek to pranie w 60 stopniach jest wskazane, mniej do składania
    Bartek 02.05.2007 Ksawery 07.08.2010 Sara 28.04.2012

  14. #34
    Chustomanka Awatar slomka81
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Jawiszowice
    Posty
    809

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ewaibartek Zobacz posta
    co do kurczenia,jak ktoś chce ich używac do kieszonek to pranie w 60 stopniach jest wskazane, mniej do składania
    ja takie najbardziej lubię- moja tetra wyglada jak ręczniczki bambusowe- w sensie wielkości mało składania, a do kieszonek jest idealna i mega chłonna właściwie już nie używam innych wkładów
    Marta mama Werci (9lat), Juli (5 lat) i Kubusia (marzec 2017....)...spełnionych marzeń
    .....bo jest w nas miłość czasem...o jakiej się nie śniło....

  15. #35
    Chustopróchno Awatar muzakate
    Dołączył
    Jul 2012
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    10,085

    Domyślnie

    Tetra jest naszą ulubioną, choć co pranie boję się, czy jeszcze będę miała co wyciągać z pralki, bo stale się kurczą, mimo, że piorę w 40stopniach Ale i tak je bardzo lubimy i stale używamy, ale nie jako wkład pieluchowy, tylko do wycierania buzi, do odbijania lub do przytulania

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •