Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Wątek: kapturek w nosidłach za i przeciw - jak to u Was?

  1. #1
    Chustoguru Awatar marta-la
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Otwock
    Posty
    8,109

    Domyślnie kapturek w nosidłach za i przeciw - jak to u Was?

    Ciekawa jestem Waszych opinii bo (i tu mnie zlinczujecie) nie przekonałam się do tego typu rozwiązania które wiem że wiele osób chwali. Nigdy takiego nie szyłam i nie miałam wcześniej okazji wypróbować ale mam teraz do testów APLX ECO w którym szczerze się zakochałam ale kapturek dla kogoś kto nosi tylko na plecach to jakiś kosmos z założeniem a jak już się udało z pomocą innych to dziecko dostało szału z czymś co przykleiło mu się do głowy.
    Super rozwiązaniem za to wydały mie się kaptury które szyte były przez dziewczyny w zimowych mt ale to inny rodzaj przeznaczenia kapturka.
    Żeby było jasne nie zamierzam nikogo przekonywać że to bez sensu, wyraziłam swoje zdanie i chętnie poznam inne. Dodam jeszcze że w APLX ECO zakochałam się do szaleństwa pomimo kapturka.

  2. #2
    Chusteryczka Awatar landa
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    okolice Tarnowa
    Posty
    2,459

    Domyślnie Re: kapturek w nosidłach za i przeciw - jak to u Was?

    Dla mnie kapturek jest niezastąpiony, chyba, że nosidło super podtrzymuje głowę śpiocha.
    Warunek dobrego kapturka to na tyle długie sznurki-paski żeby samodzielnie można było sobie z nimi poradzić mając dziecko na plecach (testowałam Ergo i paski były ciut przykrótkie, a chutoMT od Myrry ma genialnej długości ). Druga sprawa to moment zakładania kapturka, trzeba to zrobić dopiero jak dziecko zaśnie, ewentualnie wyczuć moment gdy już prawie zasnęło, bo w innym przypadku dostanie szału jak mu coś zablokuje pole widzenia
    Takie są moje doświadczenia
    Kacper 26.12.2007, Kamila 22.09.2009

  3. #3
    Chusteryczka Awatar mayetschka
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Olsztyn
    Posty
    2,199

    Domyślnie Re: kapturek w nosidłach za i przeciw - jak to u Was?

    Uwielbiam kapturki Na wyprawach pieszych... niezastąpione, gdy dziec zaśnie mocuję nieco główkę, by nie latała i dalej maszeruję nie uważajac przy każdym kroku, by nie obijała sie w lewo i prawo... Przy wiązaniach na plecach długie sznurki w kapturku konieczne, by samemu móc założyc

    Doradca noszenia- kurs średniozaawansowany Die Trageschule® Drezden

  4. #4
    Chustoguru Awatar Dagmara
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Warszawa Bielany
    Posty
    6,210

    Domyślnie Re: kapturek w nosidłach za i przeciw - jak to u Was?

    Pierwszy mt zamówiłam bez kapturka i chociaż est cudowny to brak kaptura to porażka IMO. Oprócz tego mam 2 nosidła i uważam że kapturek jest niezastąpiony. Nie mam żadnego problemu z zakładaniem kapturka gdy mam dziecko na plecach, zakładam gdy Kacperek już zaśnie i dzięki temu nie muszę chodzić zgięta
    Dla mnie najlepsze rozwiązanie to kapturek odczepiany lub chowany jjak w mim zimowym z Tulikowa
    Konstanty 16.04.2014
    Lilianna 7.04.2010
    Kacper 29.07.2007


  5. #5
    Nymphadora
    Guest

    Domyślnie Re: kapturek w nosidłach za i przeciw - jak to u Was?

    mamy ergo i kapturek sprawdza sie super, ale zakladamy tez dopiero jak dziec zasnie

  6. #6
    Chustoholiczka Awatar aniakom
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,203

    Domyślnie Re: kapturek w nosidłach za i przeciw - jak to u Was?

    Ja też należę do zwolenniczek kapturka. Jeśli tylko istnieje ryzyko, że Zosia zaśnie, to zawsze zabieram go ze sobą. Zakładam dopiero, jak śpi. Wczesniej nie pozwala Jak mi ciężko samej złapać za sznurki, to proszę pierwszą napottkaną osobę, by mi je podała. nie spotkałam się z odmową. a ostatnio sprzedawczyni w sklepie wyciągała mi kapturek z wewnętrznej kieszeni mojego APLX, bo niespodziewanie Zo zasnęła.
    Julka 2001, Zosia 2007

  7. #7
    Chustoguru Awatar petisu
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Zielona Góra
    Posty
    8,828

    Domyślnie Re: kapturek w nosidłach za i przeciw - jak to u Was?

    Chyba lepiej miec kapturek niż nie miec i żałowac. W MT kapturek się przydawał, w ERGO wcale, bo Luśka jakoś tak farnie się wpasowywała, że nic a nic jej głowa nie leciała pomimo, że maszerowałam energicznie.
    www.gugu-gaga.pl chusty Didymos i nosidła KiBi
    gugu-gaga.pl na Facebooku

    Łucja 23.03.06.&Milana 10.06.09.&Marshall 11.03.14.

  8. #8
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,746

    Domyślnie Re: kapturek w nosidłach za i przeciw - jak to u Was?

    MI myrra uszyła taki fajny na troczkach i sznureczku,że mozna było zwinac. W jakis skandynawskich,chyba himmel widziąłm przypinane na guziki.
    Ale...

    jest jeszcze jeden problem :JAKI kapturek, czy kapturek "płaski" czy kapturek w formie kapturka????
    Jakie sa Wasz doswiadczenia?

  9. #9
    Chustomanka Awatar jana
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    wrocław
    Posty
    1,484

    Domyślnie Re: kapturek w nosidłach za i przeciw - jak to u Was?

    moim skoromnym zdaniem to czy kapturek jest potrzebny zależy od nosidła, np.w MT od Anetki taki kapturek jest nam zupełnie niepotrzebny, bo zagłówek swietnie podtrzymuje łepek, w beco jest niezbędny, w mietku od Marty faktycznie trochę mi go brakuje, gdybym miała się wybrać na dłuższy wypad z małym i on miałby spac na plecach podczas wędrówki to bałabym się, ale do usypiania szybkiego i noszenia małego w stanie nieśpiącym jest genialny
    dodam, ze nosze tylko na plecach, IMO jak nosi sie z przodu, to kapturek właściwie jest zbędny.

  10. #10
    Chusteryczka Awatar kamaal
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    chwilowo Wietrzne Miasto
    Posty
    1,790

    Domyślnie Re: kapturek w nosidłach za i przeciw - jak to u Was?

    W naszym MT (w którym jak wiesz nie ma kapturka) czasem by się przydał-szczególnie jak Ala zasypiała, bo raz musielismy jej głowę przywiązać szalikiemW ergo mamy kapturek i bardzo się przydał ale zakładaliśmy tez dopiero jak Ala zasnęła!
    Ja też należę do zwolenniczek kapturka w nosidłach
    Ala (15.04.2007) Martyna (18.04.2011) i 2 Maluszki[*]

  11. #11
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    37

    Domyślnie Re: kapturek w nosidłach za i przeciw - jak to u Was?

    My mamy nowe czarne Ergo dla malza, wlasnie pere dni temu odpadla jedna zatrzaska z kapturkowego paska... Znalazlam na podlodze, na szczescie mala za mala zeby podejsc i znalezc na podlodze sama, ale mam watpliwosci na temat jakosci... Kilka takich zatrzask jest na kazdym pasku, a jak inne odpadna?
    Zadzwonilam do Ergo i wysylaja wymiane.
    Ja tam chusty wole, kapturki wbudowane

  12. #12
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    529

    Domyślnie Re: kapturek w nosidłach za i przeciw - jak to u Was?

    Kapturek dla mnie rzecz niezbędna. Ale nie taki jak w aplx - wyjmowany i dopinany na rzep - nierealne żebym go sama założyła jak mam dziecko na plecach. Najlepszy z troczkami, wystarczająco długimi żebym mogła sama dosięgnąć i naciągnąć na łepek - śpiący łepek oczywiście, inna opcja nie wchodzi w grę
    Tymek 20.05.2008 i Emilka 30.04.2010



  13. #13
    Chustomanka Awatar Anntenka
    Dołączył
    Jul 2007
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    1,339

    Domyślnie Re: kapturek w nosidłach za i przeciw - jak to u Was?

    Marta genialnie że o to pytasz!
    jest jakaś tendencja na forum że kapturki (ja bym to nazwała bardziej "miękkim zagłówkiem") są teraz bardzo porządane
    właściwie od pewnego czasu szyję mt z doczepianymi zagłówkami właśnie, teraz wprowazę chyba nawet kieszonkę na końcu pasa do chowania takiego odczepianego zagłówka, jak ktoś ma sklerozę (tak jak np JA ) to jest szansa że nie zapomni o nim
    ciekawa jestem dziewczyny tych Waszych opinii
    także
    piszcie, piszcie....
    szyjąca mama Dawida (25.01.2007) i Milana (09.11.2009)
    TulliMY Mei Tai - zapraszam - Mei Tai Miękkie Nosidełka dla Dzieci oraz Chustowe Metamorfozy

    Najgorzej jak się coś komuś wydaje

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •