Strona 1 z 11 123456789 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 209

Wątek: Nie zniechęca Was cena?

  1. #1
    Chusteryczka Awatar Pondo
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,352

    Domyślnie Nie zniechęca Was cena?

    Podbuzowana wątkiem recenzyjnym , musze tutaj wyłuskać swoje żale na mównicy

    Kocham pieluszki wielorazowe, i jak to napisała kiedyś Magda,używam ich( tych wielorazówek) przede wszystkim ze względu na zdrowie moich dzieci. To najważniejszy i w sumie jedyny czynnik ( uroda i eko dodają tylko uroku)

    Kiedy zaczynałam wielorazówkowanie, 65zł bodajze za BumG to był mega mega szał. były jeszcze Blueberry w oszałamiających cenach 119(pamiętam jak dziś)

    Z jednej strony wszytko podrożało, chleb, ZUS,i ten feralny pieluszkowy vat, życie generalnie zdrożało.

    Z drugiej strony zapewne przybyło wielu użytkowników wielorazówek- bo telewizja śniadaniowa, gazety i reklama szeptana robi swoje.

    Pieluszki teraz kosztują majątek. jeśli chcesz wspierać rynek polski -prawie stówa nie Twoja.
    Ja pokochałam tetrę, i na szczcęście ta da sie kupić wciaż za kilka złotych.

    Co mnei denerwuje? Ano to ,że "wyliczenia" opłacalności pieluch wielo vs jednorazowe chyba liczone są na przeliczniku pampers ze sklepu pod domem i nie z promocji vs tetra z allegro.

    Czuję się jak dojna krowa, naiwniara co płaci za metkę "eko","dla dziecka", "polskie".

    Ci co kupują chinki - nie wspierają polskiego biznesu, ryzykują przynajmniej Fukushimą w gaciach, i w wogóle to chyba lepiej już pampka założyć(!) bo transport zza Uralu i wspieranie ciemiężenia ludności chińskiej wspieram.

    Doprawdy pieluszka MUSI kosztować 99zł?(plus coś tam jeszcze muszę dokupić bo mam dziecko co nie podchodzi pod rozmiar one size wg producenta)
    Nie może kosztować 60?Bo lepiej sprzedać jedną za 100 , niż 3 za 60?
    To mój problem, czy biznes w polsce jeszce w powijakach?
    A może ja za biedna jestem na to całe eko życie?

    Dziękuję .To byłam ja.Pondo
    Nie wpisuję się w profil ideologiczny statystycznej chustomatki.

  2. #2
    Chustodinozaur Awatar rafandynka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    15,264

    Domyślnie

    napisałam PW
    A 2008, H 2009, M 2012, I 2014, M 2021

  3. #3
    Chustomanka Awatar IwonaKM
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    922

    Domyślnie

    nie musi, możesz kupić za 40 czy 50 zł u którejś z forumowych mam, które też szyją, tyle że w .... szarej strefie

    mnie zastanawia to, że w różnych zagranicznych sklepach bywają dobre promocje a w Polsce nie uświadczysz.
    W ubieglym roku w EkoMaluchu były dwie fajne promocje 25% w Walentynki i 26% w Dzień Mamy, w tym roku już aż takich promocji nie było a podstawowe ceny pieluszek ze względu na vat znacznie wyższe niż rok temu
    Niby na stronie Pieluszkarni jest strefa 50% ale przy pieluszkach typu SiO, AiO czy kieszonka od zawsze widnieje napis "oczekujemy na dostawę"

    i jeszcze jedno, czy coś się zadziało w związku z 23% vatem, czy poszły jakieś pisma do ministra finansów czy skończyło się jedynie na wydarzeniu "nie dla 23% vat na pieluszki wielorazowe" na f-b?


    a poza tym cieszę się, że moje dziecko drobne i mieści się w pieluszki kupione przed podwyżką vat, często w jakiejś mniejszej lub większej promocji. Trochę ich nagromadziłam. Do tego kwitnie przyjaźń z nocnikiem i łudzę się, że może jednak większych kupować już nie będę musiała.
    Pola 2011

  4. #4
    Chustodinozaur Awatar rafandynka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    15,264

    Domyślnie

    Póki pieluszki będą dodatkami odzieżowymi (czyli klasyfikacja jako pieluchomajtki), marne szanse na zmniejszenie VAT.
    A 2008, H 2009, M 2012, I 2014, M 2021

  5. #5
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    Owszem, zniechęca.
    Dlatego kocham tetrę miłością wielką, parę otulaczy i już
    Nie zapłacę 99pln za pieluszkę. A piękne są, nie powiem. I co z tego?
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  6. #6
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    choć bardzo chętnie wpierałabym produkcję przepięknych polskich pieluszek - głównie wspieram Chiny

    jeśli mam do wybory pieluszkę za stówkę + PP albo pieluszkę za 16,5 z przesyłką, to jednak

    edit:
    kliknęłam, a chciałam jeszcze dodać, że:

    żeby być fair nie da się pominąć, że jest jeszcze coś pomiędzy
    czyli "legalne hand made'y" - ceny są w porządku (choć nie stać mnie na TYLKO TAKIE w naszym pieluchostosie), a jakość dużo wyższa niż chińska. no i są to pieluchy z bezpiecznych materiałów.
    Ostatnio edytowane przez mi. ; 31-05-2012 o 08:47 Powód: klikłam za szybko, przepraszam.

  7. #7
    Chusteryczka Awatar Olik
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    Pomorze Gdańskie
    Posty
    2,421

    Domyślnie

    Ja mam to szczęście, że pieluszki kupiłam na początku 2010 roku i 2 miesiące po odpieluchowaniu się Kornelii urodziła się Idalia z wagą 4,370 kg i pieluchy od razu przejęła, więc w sumie dokupiłam kilka formowanek małych hand-made i na tym koniec. Od ponad 2 lat używam wielo i czuję że zaoszczędziłam sporo. Dzisiaj pewnie postawiłabym na chińskie i hand-made.

  8. #8
    Chustomanka Awatar pata79
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Józefów, woj.lubelskie
    Posty
    1,031

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mi. Zobacz posta
    choć bardzo chętnie wpierałabym produkcję przepięknych polskich pieluszek - głównie wspieram Chiny

    jeśli mam do wybory pieluszkę za stówkę + PP albo pieluszkę za 16,5 z przesyłką, to jednak
    Otóż to.
    Mam parę tych droższych, ale większość to tzw.chinki. No dwa otulacze flipy i do tego tetra.

    Ale cena pieluszki 99 zł, to nie jedyna rzecz, której cena jest dla mnie niezrozumiała.
    Tak samo cena niektórych zabawek, gadżetów (Tummy Tub), ubranek.
    Moja teściowa na początku kupowała Hani ciuszki w sklepie w Świdniku, sami polscy producenci, gdzie pajacyk w nieciekawe wzory kosztował 70 zł...

  9. #9
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    1,194

    Domyślnie

    nie wszystkie polskie pieluszki kosztują 100zł są ładne i sporo tańsza za ok. 50-60zł i te ja głównie polecam początkującym, a jak ktoś zagłębi się w temat to forumowe mamy ciężko przebić

    Ja zaczynałam od bazarkowych i chinek, i powiem Ci, że na pupie różnic nie ma między nimi. A na pewno i tak lepsze są od pampersa bo przynajmniej granulat nie zastaje w pachwinach :/

  10. #10
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,898

    Domyślnie

    Kocham pieluszki wielo miłością wielką. Mimo to nie pozwoliłam sobie nawet przed podwyzką kupować nowych. Nawet 60zł na pieluszke było wywalaniem forsy.Nie powiem, kupiłam kilka nowych np. Flip z prefoldem, Econobum z prefoldem, BG AIO czy Fuzzi Bunz (może coś jeszcze?). Zwykle pieluszki jeśli miałam nowe to były one szyte przeze mnie ( a jednak o wiele oszczędniej). Chinki oczywiscie też mam i je lubię (nie wszystkie). Głównie okupuje bazarek albo handmade zamiast sklepy z nowymi pieluszkami
    Ostatnio edytowane przez Wiewiórka ; 31-05-2012 o 08:26
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  11. #11
    Chusteryczka
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    1,533

    Domyślnie

    Rozumiem ciebie, jak zaczynałam przygodę z pieluchowaniem to tetra kosztowała grosze, formowanki koło 20-30 zł, droższe Ittti bitti były za 45 zł, CP podobnie. Szarpnęłam się nawet na drogiego wełniaka- 90 chyba złotych.
    Teraz ceny są o 40 % wyższe, owszem mamy szyjące sprzedają nieco taniej, ale w sklepie pieluszka kosztuję 100 zł lub jest chińska kieszonką.
    Gdybym nie miała zestawu pieluch po starszej to teraz chyba nie odważyłabym sie na ryzyko jakim jest próbowanie wielo właśnie ze względu na cene.

  12. #12
    Chustoholiczka Awatar Agnen
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    4,411

    Domyślnie

    odstraszają. dlatego ostatnio tetra albo pampki....

    W Poznaniu też nosimy!
    Doradca Akademii Noszenia
    Doradca noszenia ClauWi®

    nawróć się!


  13. #13
    Chusteryczka Awatar goshya
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    dolnośląskie
    Posty
    1,818

    Domyślnie

    pewnie ze cena straszy .... dlatego ja od początku mam stos tetry plus flipy

    no i z chin zamawiałam raz i mysle jeszcze nad tym ...
    Ostatnio edytowane przez goshya ; 31-05-2012 o 08:46 Powód: lit
    Mati 2010, Oliwcia 2012, Jula 2014

  14. #14
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,898

    Domyślnie

    Cen raczej nie zmniejszymy, ale myślę, że jeśli polskie mamy patrzą na ceny i kupia raczej chińskie kieszonki i stosuja na zmianę z tetrą w ramach oszczędnosci to jednak to będzie dla dziecka lepiej niz pieluchowanie pampkami, które mają mniejszy vat
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  15. #15
    Chustoguru Awatar MonikaK
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    8,388

    Domyślnie

    [Moniko, w takich wątkach producent niestety powinien się powstrzymać od takich wypowiedzi, bo jednak jest to reklama, a ta może mieć miejsce na forum w określonych podforach. mart]

    Rozumiem, przepraszam
    Ostatnio edytowane przez MonikaK ; 09-06-2012 o 18:11
    Ignacy 2009, Antoni 2011, Szymon 2014, Józek 2016, Franciszek 2018... fasolka 2020

    https://manymum.blogspot.com/

  16. #16
    demona
    Guest

    Domyślnie

    dlatego ja kupowałam w USA/UK
    albo tetrę

  17. #17
    Chusteryczka Awatar ovejablanca
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    1,559

    Domyślnie

    ja mam dużo chinek za 16.50 i takich za 30 zł
    ale mam też trochę "markowych" za 70-90 zł (kupowane jeszcze przed podwyżką VAT)
    i hendmejdy też mam

    i tak prawdę mówiąc, to moim zaskoczeniem jest to, że nie ma żadnej różnicy w użytkowaniu
    najmniejszej
    od jednej chinki odpadł nap, ale od np. wonderoosa odpadły 3 i do tego okropnie się zeszmacił
    przy kolejnym dziecku postawię na chińszczyznę, niestety.




  18. #18
    Chustoholiczka Awatar sag8
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    3,943

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pondo Zobacz posta


    Ci co kupują chinki - nie wspierają polskiego biznesu, ryzykują przynajmniej Fukushimą w gaciach, i w wogóle to chyba lepiej już pampka założyć(!) bo transport zza Uralu i wspieranie ciemiężenia ludności chińskiej wspieram.



    kiedyś w którymś wątku poruszany był temat pieluszek robionych w chinach, pamiętam, że wtedy sporo dziewczyn oglądało metki swoich (pięknych i drogich) pieluszek... niestety azjatyckich było dość dużo...

    teraz jest już więcej polskich, nawet z szarej strefy, ale z rozsądniejszą ceną...
    Hancymon - 03.2010 Ingulec - 07.2013


  19. #19
    Chusteryczka
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    1,533

    Domyślnie

    Mnie zaskoczyło co innego, jak zamawiałam pieluszki handmadowe to wybrałam troche w ciemno mamę szyjąca. Zaskoczyła mnie jakość wykonania pieluchy ( bardzo na plus) w porównaniu z drogimi " firmówkami".

  20. #20
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez klusiecka Zobacz posta
    Mnie zaskoczyło co innego, jak zamawiałam pieluszki handmadowe to wybrałam troche w ciemno mamę szyjąca. Zaskoczyła mnie jakość wykonania pieluchy ( bardzo na plus) w porównaniu z drogimi " firmówkami".
    też to miałam!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •