Strona 10 z 11 PierwszyPierwszy ... 234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 209

Wątek: Nie zniechęca Was cena?

  1. #181
    Chustonoszka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    81

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez darijah Zobacz posta
    Żeby takie pieluchy jak moje , Yetty Moniki i innych, które wypłynęły na HM były w sklepach dystrybutorów także zagranicznych firm to wszystkie musiałabyśmy być na vacie. Bo teraz taki sklep kupując od nas musiałby dorzucić 23% vatu plus swoją marżę. Żeby zarobił to całość wzrosłaby o jakieś 40-50%.
    Gdybyśmy same miały przejść na vat to także nasze produkty byłby droższe ale bardziej dostępne. Zawsze coś za coś.

    I absolutmnie nie gniewam się na klientów. Ja sama używam pieluch i też chcę jak najlepiej a jak najtaniej. Ale nie można sobie wqejść na głowę.

    c.d.n
    a czy jest jakas mozliwosc, by wasze produkty byly dostepne gdzies na zywo, np. w miejscach, gdzie spotykaja sie rodzice malych dzieci i zebyscie ie musialy przejsc na vat i podrozyc produktow nie tracac przy tym? moze jakas forma wymiennej transakcji? czy w ogole jestescie czyms takim zainteresowane/ni?

    egac - Ty chyba robilas warsztaty pieluchowania, dobrze mi sie obilo o uszy i pamiec? czy cos takiego w ogole wychodzi? czy jest zainteresowanie? czy dzieki temu pieluchy sie lepiej sprzedaja?

    pieluszkarnia robi duzo edukacji, co mi sie bardzo podoba. wydali ksiazke w wersji pdf, zrobili internetowe warsztaty pieluchowania online, ktore mi osobiscie baaardzo duzo daly wiedzy i dzieki nim w duzej mierze pieluchuje wielo. moze dlatego tez dobrze sobie radza (choc pieluch od nich nie kupilam wcale..).

    i rodzime/i producentki/ci pieluch - czy realnie jestescie zainteresowani opcja opisana wczesniej, np. przez IwoneKM - zbiorowe forumowe zamowienie w zamian za upust?
    czy to, ile sprzedajecie pieluch jest dla Was OK w stosunku do mozliwosci produkcji i zarobkow?

    brakuje mi konkretnych wnioskow poza: w Polsce prowadzenie DG jest do dupy i nie da sie z tego wyzyc albo jest to baardzo ciezkie.



  2. #182
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    1,194

    Domyślnie

    Petruska - sama staram się prowadzić warsztaty dla rodziców w moim mieście i promować wielo jak się da, choć nic z tego nie mam prócz satysfakcji. I wnioski takie, że dziewczyny szyjące są chętne do nawiązania współpracy - przekazanie ulotek, sprzedaż pieluszek z dodatkowym upustem (wiem, bo sama o tym rozmawiałam) Dodatkowo np. Yetta ma opcję zakupów hurtowych z 20% upustu przy zamówieniu za 1000zł i widnieje to na jej stronie.

  3. #183
    Chustoguru Awatar kammik
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Stolyca
    Posty
    6,437

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pondo Zobacz posta
    Doprawdy pieluszka MUSI kosztować 99zł? (...)A może ja za biedna jestem na to całe eko życie?
    Cytat Zamieszczone przez Pondo Zobacz posta
    Kurcze, cena rzeczywiście jest jaka jest.
    Ale porównując do tych pieluszek z górnej półki, cena dokładnei taka sama. Jednak szycie w Polsce zwiększa koszty, niż np takie niby australijsko- a jednak- chińskie IB.
    Cytat Zamieszczone przez Pondo Zobacz posta
    Kupiłam dziś jeszcze dwie
    Cytat Zamieszczone przez Pondo Zobacz posta
    więc jak widac polska jakość jednak musi kosztować Bo przecież piszę o firmach co płaca wszystkei ZUSy, a nie o mamach co szyją cudeńka, ale jednak na inną skalę i jakoby w "szarej strefie"
    W dodatku założyłam watek ,aby się podzielić z Wami wrażeniami o super pieluszce a nie dyskutować o ich cenie.

    http://chusty.info/forum/showthread....=1#post1618749
    "A co im imponuje? Płaczące posągi. Zamiana wody w wino. Zwykły kwantowy efekt tunelowy, który i tak by się zdarzył, gdyby tylko ktoś zechciał poczekać parę zylionów lat. Jak gdyby zamiana słonecznego światła w wino, dokonywana przez winorośle, ich grona, czas i enzymy nie była tysiąc razy bardziej cudowna i nie zdarzała się stale..."
    Terry Pratchett "Pomniejsze bóstwa"


  4. #184
    Chustomanka Awatar Magda&Franio
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    579

    Domyślnie

    kammik przed momentem też czytałam te posty w wątku recenzyjnym i również zwróciłam uwagę na te same fragmenty wypowiedzi pondo

  5. #185
    Chustoguru Awatar kammik
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Stolyca
    Posty
    6,437

    Domyślnie

    Co za przypadek a ja weszłam w tamten wątek, chociaż ostatnią pieluchę miałam w ręku ze dwa lata temu, bo widziałam te pieluszki na targach Mother&Baby i bardzo mi się spodobały.
    "A co im imponuje? Płaczące posągi. Zamiana wody w wino. Zwykły kwantowy efekt tunelowy, który i tak by się zdarzył, gdyby tylko ktoś zechciał poczekać parę zylionów lat. Jak gdyby zamiana słonecznego światła w wino, dokonywana przez winorośle, ich grona, czas i enzymy nie była tysiąc razy bardziej cudowna i nie zdarzała się stale..."
    Terry Pratchett "Pomniejsze bóstwa"


  6. #186
    Chustomanka Awatar Magda&Franio
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    579

    Domyślnie

    a ja weszłam doczytać recenzję agini która się tam chwilę temu pojawiła

  7. #187
    Chustomanka Awatar IwonaKM
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    922

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Magda&Franio Zobacz posta
    kammik przed momentem też czytałam te posty w wątku recenzyjnym i również zwróciłam uwagę na te same fragmenty wypowiedzi pondo
    miałam identyczny tok myślenia i zadziwia mnie niekonsekwencja autorki wątku, obu wątków
    Pola 2011

  8. #188
    Chustoguru Awatar ala
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    tu i tam
    Posty
    6,711

    Domyślnie

    matko i córko, nic się tu nie ukryje, wszystko wywleczone
    DOULA

    najczęściej zaglądam z telefonu, więc proszę o cierpliwość w odpisywaniu

  9. #189
    Chustomanka Awatar Miśka
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    881

    Domyślnie

    Nie no faktycznie pewną niekonsekwencję i ja tu dostrzegam.


    Kiedyś byłam Fabisią, ale się sama sobą znudziłam i zostałam miśką

  10. #190
    Chustomanka Awatar darijah
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,167

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez IwonaKM Zobacz posta
    mnie natomiast dziwi, że polskie firmy pieluszkowe, które wyrosły na tym forum i pewnie żyją dzięki temu forum, nie robią zbiorowych zamówień z upustem dla forumek.

    podoba mi się, że np. sklep 'mamazen' przed złożeniem zamówienia na jakieś produkty składa propozycję zniżki o x% uczestnikom forum, którzy zadeklarują chęć zakupu do dnia x.y. i wpłacą pieniądze. Właścicielka wie, że produkty jej zejdą a kupujacy są zadowoleni ze zniżki. Od kiedy uczestniczę w tym forum, zniżki dotyczą raczej innych produktów niż pieluszki. Ale sklepy z pieluszkami też mogłyby takie zniżki proponować i to nie tylko te duże ale też te małe jednomarkowe.

    Jeśli opłaca się polskiemu producentowi za mniejsze pieniądze wstawiać np do Pieluszkarni, to czemu nie zaproponuje hurtowego zakupu na forum. Nie chodzi mi o stałą niższą cenę dla forumek, tylko od czasu do czasu okazję. Np dotarły materiały, kto zadeklaruje chęć zakupu i dokona wpłaty dostanie x% zniżki, pieluszki będą rozsyłane w terminie x.y. Mozna jeszcze dodać, że żeby dostać zniżkę musi być chętnych kupujących na co najmniej np. 20 sztuk.


    Polskie firmy podzieliłabym na typowy hand made jak np. pieluszki z haftem MioUnico (sama zamawiałam i byłam pozytywnie zaskoczona niską ceną), czy szyte tylko na zamowienie i na miarę Eko_mama i te szyte już na masową skalę wystawiane z dużych ilościach w sklepach pieluszkowych nawet tych jednomarkowych, te powinny być tańsze od tych szytych na indywidualne zamowienie.

    Ktoś gdzieś wyzej napisał, że mamy szyjące chcą się szybko dorobić a powinny na początku dokładać do firmy i budować markę. Pewnie w innej sytuacji tak powinno być, ale w przypadku pieluszek, podejrzewam, że działalność może mieć charakter przejściowy/tymczasowy, a mamy chcą najzwyczajniej w świecie zarobić jakieś pieniądze będąc na wychowawczym, nie o budowanie marki im chodzi a o przetrwanie.
    Niestety na te wysokie ceny wpływ mają opłaty wynikające z prowadzenia DG, ograniczony zbyt, no i wysyp polskich firm pieluszkowych.
    Cytat Zamieszczone przez petruska Zobacz posta
    a czy jest jakas mozliwosc, by wasze produkty byly dostepne gdzies na zywo, np. w miejscach, gdzie spotykaja sie rodzice malych dzieci i zebyscie ie musialy przejsc na vat i podrozyc produktow nie tracac przy tym? moze jakas forma wymiennej transakcji? czy w ogole jestescie czyms takim zainteresowane/ni?

    egac - Ty chyba robilas warsztaty pieluchowania, dobrze mi sie obilo o uszy i pamiec? czy cos takiego w ogole wychodzi? czy jest zainteresowanie? czy dzieki temu pieluchy sie lepiej sprzedaja?

    pieluszkarnia robi duzo edukacji, co mi sie bardzo podoba. wydali ksiazke w wersji pdf, zrobili internetowe warsztaty pieluchowania online, ktore mi osobiscie baaardzo duzo daly wiedzy i dzieki nim w duzej mierze pieluchuje wielo. moze dlatego tez dobrze sobie radza (choc pieluch od nich nie kupilam wcale..).

    i rodzime/i producentki/ci pieluch - czy realnie jestescie zainteresowani opcja opisana wczesniej, np. przez IwoneKM - zbiorowe forumowe zamowienie w zamian za upust?
    czy to, ile sprzedajecie pieluch jest dla Was OK w stosunku do mozliwosci produkcji i zarobkow?

    brakuje mi konkretnych wnioskow poza: w Polsce prowadzenie DG jest do dupy i nie da sie z tego wyzyc albo jest to baardzo ciezkie.

    Dziewczyny drogie, kto szuka nie błądzi. Czy zbiorowe zamówienia zza wielkiej wody lub u czechów same przyszły do forumek? Czy te zagraniczne producentki je jakoś wabiły? Nie sądzę.
    Ktoś się zachwycił pieluszkami i powstał pomysł z inicjatywy forumek a nie producentek.

    [...]

    Ech i żeby nie było....bo dyskusje na forach wydają się czasem bardzo emocjonalne i być może wygląda to tak jakbym się żaliła i Was obwiniała. ABSOLUTNIE tak nie jest. Jak to śpiewała R. Przemyk :"Nie mam żalu do nikogo, sama sobie krzywdę zrobię"

    Wiem, że rynek pieluszkowy w Polsce dopiero się kształtuje. Pojawia się coraz to więcej firm, weszły na rynek chinki ale całość jest dopiero raczkująca. Wiele firm musi się jeszcze określić.
    Producenci specjalistycznych materiałów, m.in. PUL czy mikropolar też muszą zaczaić o co nam chodzi. Jeszcze 3-4 lata temu miałam stos próbek różnych cerat i polarów w domu , potrzebowałam niemal dwóch miesięcy by znaleźć te właściwe, wydałam kupę kasy na telefony, poświęciłam kupę czasu a i tak jak doszło do kupowania większej ilości to producent wcisnął mi tańszy zamiennik bo myślał , że chodzi mi wyłącznie o jakikolwiek laminat ( a kupowałam już od niego mniejsze ilości dobrego). I na prawdę nie chcecie wiedzieć jakie są przejścia z polskimi producentami tkanin. Jak traktują takie mikrofirmy.....

    Mówiąc na swoim przykładzie; już wiem, że celowałam nie tam gdzie trzeba. Zainicjowałam kilka zmian i już wiem czego chcę i jak to zrobić. Mnóstwo firm, które powstały po mnie , po Yetcie mają już ułatwiony start bo szlaki są przetarte.... Jak już mówiłam, wierzę, że będzie dobrze. Że za jakiś czas tego typu wątki nie będą powstawać. Coś się w temacie unormuje.

    A tymczasem trzeba promować wielopieluchowanie i wspierać polską produkcję. I chwalić nasze dziewczyny. Uwierzcie mi , KAŻDE dobre słowo ale też KAŻDA sugestia jest dla nas na wagę złota. Bo jeśli chcecie mieć dobre polskie pieluszki w każdym przedziale cenowym to należy to doceniać i współtworzyć a nie siedzieć i czekać aż samo przyjdzie

    Howk





    bardzo proszę o nie przemycanie reklamy własnych firm i ofert
    /Meta
    Ostatnio edytowane przez Meta ; 04-06-2012 o 07:35
    Miluszka ::marzec 2008 :: Olafko ::lipiec 2011::

    https://www.facebook.com/MioUnico - unikatowe nery na różne bajery dla dziarskich chustomatek; szyte z nowych, recyklingowanych i chustowych materiałów; również na indywidualne zamówienia ::

  11. #191
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    1,194

    Domyślnie

    Darijah - Amen!
    Kto szuka nie błądzi, a wszystkie z Was - szyjących dziewczyn są na prawdę niesamowicie przychylne wszelkim inicjatywom i prośbą, więc wystarczy "zmarnować" chwilę czasu na maila/telefon/rozmowę i bardzo wiele można załatwić/dowiedzieć się.

  12. #192
    Chustofanka Awatar satey
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Białystok
    Posty
    368

    Domyślnie

    Darijah dziękuję Ci za Twoje wypowiedzi. Nie odbieram ich jako żale i pretensje.
    Dobrze, że powstał ten wątek. Wierzę, iż mogą narodzić się pomysły, które zaowocują.
    Zaowocują z korzyścią dla obu stron.
    Może inicjatywa zamówienia zbiorowego wypłynęła od forumek, ale dobrze też podsunąć pomysł zainteresowanym mamom, że jakby co polskie producentki też chętnie zrealizują coś podobnego.
    Wg mnie dziewczyny szyjące i sprzedające HM mogłyby pomyśleć nad szerszą ofertą w sklepie. Niekoniecznie nad ofertą pieluszkową. Bibeloty, ubranka, zabawki..

  13. #193
    Chusteryczka Awatar Pondo
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,352

    Domyślnie


    Dziewczyny KUPIŁAM 3 MayLILI za 150 w sumie, to mi cena nie przeszkadza


    Bo kammiku ja sie w MayLily zakochałam, i kupowałam w promocji- była taka. kosztowały mnie mniej 150zł za trzy:D są super, i w związku z tym mi cena nie przeszkadzała, ba nawet wątek założyłam, bo są inne. Natomiast inną pieluszkę zakupiłam w cenie standard, jedną na targach, okazała się prawie identyczna do CHB i poczułam się kurde oszukana. Tzn, dałam sie zrobić na ładny PUL
    Nie wpisuję się w profil ideologiczny statystycznej chustomatki.

  14. #194
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    1,194

    Domyślnie

    a co z tego, że krój ma podobny? sory ale taki biznes, że nie da się każdej innej zrobić, to z resztą bez sensu. Wydaje mi się, że jednak polskie to polskie, a nie chińskie i nawet jak krój podobny, to klient wybiera też właśnie kolory/wzory i producenta, bo przy tej obfitości rynku nie ma szans, żeby się krój nie powtarzał!

    Pondo. kupiłaś na targach, to nie widziałaś o bierzesz? wybacz ale wiem o kim piszesz, więc aż żal czytać :/ bo wzory piękne i polska jakość i właśnie tym się szczycą, a wzór jak inne. W tej akurat firmie widać ilość pracy i finansów idących na marketing - indywidualne wzory PUL robione na zamówienie, więc to praca grafików i producenta tkanin, którego też długo się szuka, by jakość była odpowiednia i godna zaufania. Każdy stawia na co innego i wg. uznania wycenia, a klient widzi co i za ile kupuje, szczególnie jeśli to nie świeżynka w temacie.
    Ostatnio edytowane przez bansza ; 03-06-2012 o 22:23

  15. #195
    Chusteryczka Awatar Pondo
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,352

    Domyślnie

    To ,że jeśli krój podobny, to i chyba PULU tyle samo schodzi

    W chinach też są matki, co chcą dzieci wykarmić, to ja sie chyba bedę jednak pochylała i nad swoim budżetem i nad chińską matką.

    O tym piszę, że jedni potrafią zrobić za 50 dych i być zadowolonym inni za 150 i marudzić, i to mnie niezmiennie zaskakuje.
    Nie wpisuję się w profil ideologiczny statystycznej chustomatki.

  16. #196
    Chustomanka Awatar Magda&Franio
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    579

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bansza Zobacz posta
    Pondo. kupiłaś na targach, to nie widziałaś o bierzesz? wybacz ale wiem o kim piszesz, więc aż żal czytać :/ bo wzory piękne i polska jakość i właśnie tym się szczycą
    Zgadzam się w zupełności. To akurat nie wątek recenzyjny ale pozwolę sobie na porównanie, że nie lubiana i "zbyt wysoko ceniąca się" wg pondo polska fima pieluszkowa przynajmniej nie przecieka Podobieństwa kroju do ChB, który jest koronnym argumentem IMO wynika z tego, że każdy producent/projektant pieluszek ma swoje typy, inspiracje, rozwiązania techniczne które z jego punktu widzenia są najlepsze i produkt który tworzy jest kompilacją tego wszystkiego -najlepszy z najlepszych opcji wg danego producenta.
    Co do maylily to też znajduję w niej dużo inspiracji od innych np. minkee jak u blueberry, otwarcie kieszonki z przodu jak w australijskich BabyBlush, szerokość w kroku i ogólny wygląd jak Bumgenius, zapinanie napek i regulacja jak brytyjskie made by amber, a kształt wkładów i obszycie ich jak w designer bums.

    Może i pulu schodzi tyle samo na każdą pieluszkę ale pul pulowi nie równy
    A żeby nie było zupełnie OT to cieszę się, że w tym wątku wypłynęła informacja o zniżkach u polskich producentów pieluszek za zbiorowe zakupy. Dziękuję za to info dziewczyny.

  17. #197
    Chustoguru Awatar ala
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    tu i tam
    Posty
    6,711

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pondo Zobacz posta

    O tym piszę, że jedni potrafią zrobić za 50 dych i być zadowolonym inni za 150 i marudzić, i to mnie niezmiennie zaskakuje.
    To pewnie zależy ile kto chce zarobić i ile sprzedaje tych pieluch. Jeden zadowoli sie zarobkiem na czysto 10zł a drugi dopiero jak 50 będzie miał.
    DOULA

    najczęściej zaglądam z telefonu, więc proszę o cierpliwość w odpisywaniu

  18. #198
    Chustomanka Awatar darijah
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,167

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pondo Zobacz posta
    O tym piszę, że jedni potrafią zrobić za 50 dych i być zadowolonym inni za 150 i marudzić, i to mnie niezmiennie zaskakuje.
    Cytat Zamieszczone przez ala Zobacz posta
    To pewnie zależy ile kto chce zarobić i ile sprzedaje tych pieluch. Jeden zadowoli sie zarobkiem na czysto 10zł a drugi dopiero jak 50 będzie miał.
    Jeden woli mieszkać na wsi, drugi w mieście, jeden woli czarne drugi białe a trzeci i czwarty.....a każdy ma swoje cele, założenia, wizje, potrzeby i drogi, które obiera i wytycza mu los ...... i mnie już tylko zaskakuje, że kogoś to zaskakuje
    Miluszka ::marzec 2008 :: Olafko ::lipiec 2011::

    https://www.facebook.com/MioUnico - unikatowe nery na różne bajery dla dziarskich chustomatek; szyte z nowych, recyklingowanych i chustowych materiałów; również na indywidualne zamówienia ::

  19. #199
    Chustoguru Awatar MonikaK
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    8,388

    Domyślnie

    właśnie wpadłam na moment [...]


    bardzo proszę o nie przemycanie reklamy własnych firm i ofert
    /Meta
    Ostatnio edytowane przez Meta ; 04-06-2012 o 07:35
    Ignacy 2009, Antoni 2011, Szymon 2014, Józek 2016, Franciszek 2018... fasolka 2020

    https://manymum.blogspot.com/

  20. #200
    Chustoguru Awatar ala
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    tu i tam
    Posty
    6,711

    Domyślnie

    moja znajoma ostatnio się zdziwiła ile zarabiał mój mąż, stwierdziła że żyjemy jak pączki w maśle. Nie wiedziała niestety ile mamy wydatków.
    Jesli tylko dorabiasz to mozesz pieluche sprzedac za 50, ale jesli chcesz sie z tego utrzymywac to juz musisz niezłe ilosci trzaskac zeby wyjsc na swoje, albo sprzedawac drozej... ale to pewnie do kazdej produkcji sie odnosi
    DOULA

    najczęściej zaglądam z telefonu, więc proszę o cierpliwość w odpisywaniu

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •