Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Wątek: na szybko w domu

  1. #1

    Domyślnie na szybko w domu

    Marysia ma prawie juz pol roczku. Ostatnio w drugiej polowie dnia przebywa caly czas na rekach. Juz nie chce mi sie analizowac czemu, bo wyspana jest, zdrowa itd. czasem jednak na chwile gdzies tam ja odloze... w zwiazku z tym nie chce mi sie wiazac dlugiej chusty, mam tez aplx, ale ona wciaz wydaje mi sie troche za mala (jest mala z natury i drobna). Pomyslalam, ze kolkowa bylaby dobra na takie wkladanie i wykladanie w domu, bo na spacery i dlugie spanko idealna dla nas jest wiazana. Boje sie jednak, ze jak Marycha zobaczy jak fajnie swiat wyglada z boku, ze bedzie mogla sie wygiac to odmowi posluszenstwa przy wiazance, a tego chce uniknac. jakie macie doswiadczenia? Ewa
    Ewa, mama Martusi (2000), Krzysia (2002), Wojtusia (2006) oraz Marysi (2008)

  2. #2
    Chusteryczka
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Cieszyn
    Posty
    1,994

    Domyślnie Re: na szybko w domu

    Ja w tym wieku nosilam mlodego w pouchu i nie przeszkodziło to nam potem nosić się w MT (nie miałam wtedy wiązanej). Mały lubil byc noszony i tak i tak

  3. #3
    Chusteryczka Awatar rebelka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Nowe n/Wisłą
    Posty
    2,905

    Domyślnie Re: na szybko w domu

    ja po domu noszę w pouchu albo na plecach w wiązance. Na spacery tylko i wyłącznie w wiązance na brzuchu, żadnych negatywnych skutków nie doświadczyłam Dzieci lubią różnorodność
    "Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty." Frank Zappa

    Dorota, mama Mateusza - 06.05.2008

  4. #4
    Chusteryczka Awatar Fiona
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    2,818

    Domyślnie Re: na szybko w domu

    ja już długo w domu noszę na plecach w mt, lub nosidle, a na spacery w kółkowej lub w wózku (kółkowa zawsze jest w torbie przywózkowej )
    Asia lubi i tak i tak

  5. #5
    Chustoholiczka Awatar Biedronka
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Sobótka/Wrocław
    Posty
    3,267

    Domyślnie Re: na szybko w domu

    JA preferuje w domu plecaczki .
    Ostatnio hitem jest plecaczek Hanti .Karmie dziecię , przebieram .Bach na plecy i do sprzątania , prasowania, gotowania itp
    W pouchu lub kółkowej wkurza mnie ze nie moge swobodnie operować dwoma rękami .
    Na spacery narazie nosimy sie z przodu bo i taki polar mam zimowy .
    Poza tym boje sie na dwór wyjść jeszcze z Dymkiem na plecach bo pare razy miałam takie akcje że dziecie mi zaczeło potwornym żalem płakać
    ( jestem przekonana że wystraszył sie jakiegoś ludzia )
    i była szybka akcja ściągania wówczas 6 miesięczniaka i w mozołach wiązanie go w 2 x na środku chodnka bez niczyjej pomocy
    moje stado : Janiu 09.11.2005 Dymek 19.05.2008 i Mąż Mateusz
    Doula - wsparcie w okresie ciąży i podczas porodu WROCŁAW
    http://centrumrodzicielstwa.pl we Wrocławiu ( kiedyś www.szkolarodzenia-natura.pl )





  6. #6
    Chusteryczka Awatar IwontaG
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Sandomierz
    Posty
    2,357

    Domyślnie Re: na szybko w domu

    Ja dużo w domu nosiłam w kółkowej, teraz wiecej na plecach chociaż jak mała jest bardzo zmęczona przed popołudniową drzemką to nie da rady na plecy tylko i wyłącznie w kółkowej, na spacery raczej w wiązance na brzuchu lub plecach jak idziemy razem z mężem lub w nosidle lub w MT zależy od humoru noszącego.
    Ja zresztą lubię kółkowe, bo są łatwe w obsłudze i szybkie, na marudę w sam raz.

  7. #7
    Chusteryczka Awatar Kanga
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa,Mokotów
    Posty
    2,709

    Domyślnie Re: na szybko w domu

    ja po domu do dziś preferuję kółkowa albo poucha.. wiązać mi się nie chce na "chwilę" mimo,że zazwyczaj zajmuje mi to tyle samo czasu co włozenie do kółkowej ale materiału mam zazwyczaj więcej.. więc zupy gotuję z Frankiem na plecach w pouchu lub w kółkowej

  8. #8
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie Re: na szybko w domu

    dokąd mogłm to w pouch lub kółkową na bok,jak potrzebowałam wolnych rąk, to na plecy przesuwałam (tu na plecach preferuję poucha jednak przy cięższych dziecku).

  9. #9
    Chustopróchno Awatar Budzik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    13,478

    Domyślnie Re: na szybko w domu

    Jak tylko do pochodzenia po domu bo młody ma focha, czyli popatrzenie za okno, na obrazki, w lustro - generalnie- na uspokojenie lub uśpienie - kółkowa. Ale jak mam coś zrobić, to tylko plecaczek albo MT na plecy.

  10. #10
    Chusteryczka Awatar milorzab
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    PodWarszawa
    Posty
    2,567

    Domyślnie Re: na szybko w domu

    W domu używamy kółkowej i krótkiej wiązanej - plecaczka. Teraz częściej plecaczek. Dominik lubi i tak i tak. Nie ma problemu z przestawianiem się. Ja półroczniaka nie wkładałam na plecy. Tzn próbowałam, ale nie czułam się komfortowo. Dopiero roczniaka nosiłam na plecach.
    Asia, mama Ignacego, Tosi, Dominika, Weroniki i Maksa


  11. #11
    Chustomanka Awatar dagusiaJot
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    TARNOWSKIE GÓRY Osada Jana
    Posty
    699

    Domyślnie Re: na szybko w domu

    Cytat Zamieszczone przez luxnordynka
    Marysia ma prawie juz pol roczku. Ostatnio w drugiej polowie dnia przebywa caly czas na rekach. Juz nie chce mi sie analizowac czemu, bo wyspana jest, zdrowa itd. czasem jednak na chwile gdzies tam ja odloze... w zwiazku z tym nie chce mi sie wiazac dlugiej chusty, mam tez aplx, ale ona wciaz wydaje mi sie troche za mala (jest mala z natury i drobna). Pomyslalam, ze kolkowa bylaby dobra na takie wkladanie i wykladanie w domu, bo na spacery i dlugie spanko idealna dla nas jest wiazana. Boje sie jednak, ze jak Marycha zobaczy jak fajnie swiat wyglada z boku, ze bedzie mogla sie wygiac to odmowi posluszenstwa przy wiazance, a tego chce uniknac. jakie macie doswiadczenia? Ewa
    ja w kółkowej nie nosiłam na boku, bo wiązaliśmy się brzuszkiem do brzuszka..i takie wiązania nam "na szybko" zostało nam do dzisiaj
    codzienność płata figle...

  12. #12
    Chustoguru Awatar czukczynska
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Gniezno
    Posty
    6,642

    Domyślnie Re: na szybko w domu

    W domu najczęściej noszę młodego w pouchu ,mąż w kólkowej; ewentualnie na plecach-tak najszybciej zasypia.

  13. #13
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    350

    Domyślnie Re: na szybko w domu

    Lidka ma 4 miesiące i od kilku dni jesteśmy w posiadaniu kółkowej.
    Malutka uwielbia rozglądać się w kółkowej na boki i spać w niej w pozycji kołyski
    (czego nigdy wcześniej nie lubiła- ani w wiązanej, ani w elastycznej ),
    ale na spacer tylko wiązana i tylko z przodu - bez protestów

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •