Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 268

Wątek: Ecodidi

Mieszany widok

  1. #1
    Guest
    Guest

    Domyślnie Ecodidi

    to ja zacznę

    wełniaczek -hmmmm cudny
    dwie warstwy materiału, po zalanolizowaniu delikatny trzyma b ładnie
    zakładam na noc na formowankę po całej nocy nic nie przepuszcza
    w dzień też się fajnie sprawuje zatrzymując zawartość
    nie obciska nóżek
    regulacja rozmiaru b wygodna
    materiał bardzo miły w dotyku i nie uczulił mojego wrażliwca

    myjka - przeznaczyłam do buźki za ładna do pupy

    formowanka - testy w toku uzupełnię jak użyję więcej razy rozumiecie że się nie da kilka razy dziennie

    bianka gratuluję dobrze się zapowiada
    Ostatnio edytowane przez spinek ; 06-01-2015 o 10:55

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar aginia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,139

    Domyślnie

    Poproszę o recenzje wełniaka z wpinaną kieszonką - intrygujący zestaw
    Kuba - 2004, Jaś -2006, Franio -2011 i Józio 2014

  3. #3
    Chustoholiczka Awatar aginia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,139

    Domyślnie

    I jak???
    Kuba - 2004, Jaś -2006, Franio -2011 i Józio 2014

  4. #4
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Piaseczno
    Posty
    940

    Domyślnie

    Ja mam dwie śliczne formowanki ecodidi z dwoma wkładami bambusowymi - dużym i małym.
    Po wyjęciu z koperty - jeszcze ładniejsze niż na zdjęciu, mięciutka, kolorowa dzianinka na zewnątrz, puchaty, nie za gruby welur wewnątrz. Myjki tak śliczne (dziękujemy!), że u nas też zostały przeznaczone do buzi.
    Pieluszka zgrabniutka, dobrze się reguluje. U nas spięta na najmniejszy rozmiar, prezentuje się ok.
    Po kilku praniach - wkłady są bardzo chłonne. Na noc zakładam Lili pieluszkę z mniejszym i spokojnie wytrzymuje. Zobaczymy, jak później, kiedy już będzie starsza i będzie miała większe możliwości. Tak, jak napisałam w wątku bianki - te wkłady to małe wiaderka. Większe wkładam do kieszonek, które kupiłam bez wkładów - działają bez zarzutu.

    Jestem bardzo ciekawa wełniaczków, pewnie kiedyś kupię, żeby spróbować.

    Dodam jeszcze, że często zakładam te śliczne formowanki na wyjścia - ludzie są zachwyceni, i zaskoczeni, że tak może wyglądać pielucha!

    Aha, ja dokonałam niewielkiej ingerencji w pieluchę - wolę, kiedy wejście do kieszonki jest "ogumowane" po obu stronach - te mają gumkę tylko w części zewnętrznej, więc doszyłam sobie po kawałku gumki od wewnątrz i teraz jestem zadowolona w`150%. Podkreślam, że to nie jest żadna uwaga negatywna, ja po prostu tak wolę.

    Bianko, życzę powodzenia i na pewno chciałabym jeszcze coś kupić u Ciebie, jeśli będę robić jakieś zakupy!
    Aga,

    mama Zosi (14.01.2008), Adasia (13.12.2005 - 34 tc, 1180 g) i Lili (18.01.2012)

  5. #5
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    no więc mogę conieco napisać o zestawie wełniak i kieszonki
    jednym słowem: zajeb......te

    szczegóły:
    wełniaki to jedyne które szybko schną wieczorem wieszam rano suchutkie w dzień teraz się nie liczy bo wystarczy u mnie kwadrans
    ja się z nimi nie bawię ,wrzucam z kolorami ciuchami do pralki i już
    super się trzymają mimo iż raz były w kąpieli lanolinowej a ten od kieszonek wcale a trzyma
    regulacja jak wyżej pisałam bardzo wygodna, obawiałam sie braku falbanek przy nóżkach jako ich maniaczka ale miło jestem zaskoczona przyleganiem nawet gdy stosuję tylko na tetrę

    kieszonki : miłe w dotyku, nie trzymają suchości na 100% przy pupie jednak po 5h godzinnej podróży H nie wykazywała dyskomfortu a potrafi
    regulacja b dopasowana ale ja stosuję teraz tak iż kieszonkę zmniejszam o 2 rozmiary a otulacz o jeden i mimo iż wydawało mi się że kieszonka za duża do otulacza to po założeniu wszystko się ładnie dopasowuje

    ogólne wnioski: zestaw bardzo ekonomiczny, dla wrażliwców, w wkładkami od bianki bardzo chłonny
    u mnie gdyby nie to że mam przed sobą jakieś 2 lata pieluchowania i wszystko się może zdarzyć reszta poszłaby pod młotek ten zestaw piorę po zaśnięciu Hani wieszam na noc i od rana znów na nim + tetra do otulacza biankowego

  6. #6
    Chustoholiczka Awatar okoani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    3,956

    Domyślnie

    to teraz ja słów parę o wełnianym otulaczu:
    1. co do wyglądu:
    - ślicznie wygląda (ach ta moja indiana)
    - w dotyku tak miękki, że się chce go przytulać
    - starannie obszyty
    2. co do użyteczności:
    - po 1szych wrażeniach nie mogłam się powstrzymać i od razu założyłam go na pupę córci (bez prania): zakłada się bardzo wygodnie, napki ładnie "zaskakują", nie trzeba ciągnąć na siłę uszek by zapiąć, gumki na nóżkach są bardzo delikatne, otulacz bardzo fajnie opatula zarówno wkłady, jak i spore formowanki (nie muszę nic poprawiać, dociągać, przekładać itp.)
    - na początku bałam się, że gumki są za delikatne i będzie przeciekał, ale nic z tych rzeczy - trzyma rewelacyjnie: bez prania dał radę ponad 10h w nocy (w tym poranny megasik), nie podrażnił skóry

    Jednym zdaniem: jestem zachwycona i żałuję jedynie, że nie ma wełny we wzorki

    Nie potrafię oprzeć się wrażeniu, że dopiero przy tym otulaczu mogę mówić o ekologicznym i zdrowym pieluchowaniu (w połączeniu z naturalnymi wkładami/formowankami) - ekonomicznie to pewnie również wychodzi (dla mnie nie, bo poszerzyłam spory juz stos). Z czystym sumieniem polecam każdemu, kto zaczyna pieluchowanie lub po prostu chce pieluchować naturalnie

  7. #7
    Chustonoszka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    81

    Domyślnie

    to ja tez o otulaczu welnianym.
    przede wszystkim jest bardzo solidnie i estetycznie zrobiony. jest bardzo cienki, nie powieksza pupy, przewiew w nim jest na pewno, a mokro nie wypuszcza.
    ma dwie warstwy tej tkaniny welnianej. nie lanolinowalam go jeszcze, ale jak dla mnie lanolinowania wymaga. nigdy jeszcze nam na wylot nie przemoklo nic. w nocy go nie probowalam. ale dzienne drzemki Sary wytrzymuje z tetro w srodku czy cienszymi formowankami. wtedy formowanka jest mokra ale i wewnetrzna warstwa tkaniny otulacza tez. zewnetrzna nie jest jednak mokra. chce go zalanolinowac, bo przez to ze ta wewnetrzna jest wilgotna, mam wrazenie, ze szczelnosc mu sie przyda przy jeszcze wiekszych sikach (choc dziewczyny wyzej pisza, ze nic nie przepuszcza).

    super Barylka, ze piszesz, ze pierzesz go razem z innymi ubraniami. na ile stopni? bo ja mam malo welnianych rzeczy do prania, zeby program na welne uruchamiac regularnie.

    teraz mysle, ze szkoda ze mam tyle pieluch juz, bo bym taki zestaw sprobowala sobie. ale nic, przeciez ecodidi bedzie trwala i sie rozwijala

    jest to baardzo wygodny otulacz. mam porownanie tylko z magnolii welnianymi gaciami i storchenem - ten jest zuuupelnie inny (inny rodzaj, ciezko tu porownac). cieniutki, z materialu welnianego jakby, bardziej gladki. hmm.. ciezko mi opisac ten material, z ktorego jest zrobiony. nie powiedzialabym, ze jest miekki do przytulania, bardziej, ze jest dosc gryzacy i sztywny (choc nie jest sztywny, dlatego tak ciezko mi opisac go)

    no i genialny pomysl z kolorowymi napami!!! az mam ochote kupic drugi chociazby dla tych nap (moj jasnoszary z jasnymi napami, wiec taki naturalny, ale nie kolorowiasty

    i tez sie zgadzam - kto ma ochote pieluchowac naturalnie i przewiewnie - polecam.

    edit: wlasnie zalozylam otulacz ecodidi do tetry i... jest naprawde suuper! juz sie mega powaznie zastanawiam nad zestawem pielucha+wklady. i pod mlotek moj stos..
    Ostatnio edytowane przez petruska ; 10-06-2012 o 16:03



  8. #8
    Chusteryczka Awatar aptonia
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa - Gocław
    Posty
    2,042

    Domyślnie

    Ja na wieksze zakupy to bym już nie pakowała się w XS tylko w OS zwykły...... ECODIDI są tak zgrabniutkie a te nowe ekonomiczne na pewno przy zmnjejszeniu całkowitym będą super wyglądały..... No chyba że na prawdę maluszek ma być tyciuteńki

    Wysłane z mojego onetouch EVO7 przy użyciu Tapatalka

  9. #9
    Chustoholiczka Awatar aginia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,139

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aptonia Zobacz posta
    Ja na wieksze zakupy to bym już nie pakowała się w XS tylko w OS zwykły...... ECODIDI są tak zgrabniutkie a te nowe ekonomiczne na pewno przy zmnjejszeniu całkowitym będą super wyglądały..... No chyba że na prawdę maluszek ma być tyciuteńki

    Wysłane z mojego onetouch EVO7 przy użyciu Tapatalka
    A byłabys tak dobra i zmierzyła mi swojego wełniaka? Porównam ze swoim starym
    Kuba - 2004, Jaś -2006, Franio -2011 i Józio 2014

  10. #10
    Chusteryczka Awatar aptonia
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa - Gocław
    Posty
    2,042

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aginia Zobacz posta
    A byłabys tak dobra i zmierzyła mi swojego wełniaka? Porównam ze swoim starym
    Długość 45, szerokość w kroku 18,9, szerokość tułu w uszach 45 i przednich uszy, usz, czy jak to się pisze... 18

    Wysłane z mojego onetouch EVO7 przy użyciu Tapatalka

  11. #11
    Chustoholiczka Awatar aginia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,139

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aptonia Zobacz posta
    Długość 45, szerokość w kroku 18,9, szerokość tułu w uszach 45 i przednich uszy, usz, czy jak to się pisze... 18

    Wysłane z mojego onetouch EVO7 przy użyciu Tapatalka
    To ten nowszy wełniak i bez naciagania, tak na płasko mierzyłaś?
    Kuba - 2004, Jaś -2006, Franio -2011 i Józio 2014

  12. #12
    Chusteryczka Awatar aptonia
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa - Gocław
    Posty
    2,042

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aginia Zobacz posta
    To ten nowszy wełniak i bez naciagania, tak na płasko mierzyłaś?
    Na płasko...... naciągnęlam troszeczkę tak aby wyrównać tylko.....

    Wysłane z mojego onetouch EVO7 przy użyciu Tapatalka

  13. #13
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2014
    Miejscowość
    Piaseczno
    Posty
    21

    Domyślnie otulacz wełniany ecodidi

    Wszędzie pełno ochów i achów na temat otulacza wełnianego ecodidi, dlatego też chyba i ja się skuszę Nie wiem jednak czy wybrać z dopinaną kieszonką czy bez (jeśli w większości chyba raczej pakowałabym do niego wkłady składane)? którą wersję polecacie? jakie są Wasze typy? Czy te dodatkowe napki nie odciskają się na skórze dzidzi przy stosowaniu wkładów składanych?

  14. #14
    Chustomanka Awatar fiolka
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    sielsko pod Krakowem
    Posty
    871

    Domyślnie

    otulacz wełniany ceodidi to mój ulubiony!!! Jest mięciutki i dobrze trzyma (jak się dobrze zlanolinuje). U nas dziecka nic nie odciska, a nie mam wkładów oryginalnych, bo jestem miłośniczką tetry muślinowej z Ikei Więc wkładam ją i inne wkłady, które mam na stanie. Składam albo w prostokąt albo w "latawiec" ale moje dzieci robią potrzeby duże do toalety więc w sumie to tylko na siku Polecam Ci ten otulacz z całego serca (żaden inny nie jest tak mięciutki i milutki)
    Wicuś 01.2011, Lili 01.2013, Ignaś 10.2014

  15. #15
    Chusteryczka Awatar aptonia
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa - Gocław
    Posty
    2,042

    Domyślnie

    Fiolka dokładnie tak jak napisałaś

  16. #16
    Chustomanka Awatar fiolka
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    sielsko pod Krakowem
    Posty
    871

    Domyślnie

    super w takim razie zamawiam dzięki aptonia.
    Wicuś 01.2011, Lili 01.2013, Ignaś 10.2014

  17. #17
    Chusteryczka Awatar aptonia
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa - Gocław
    Posty
    2,042

    Domyślnie

    Bardzo proszę

  18. #18
    Chustopróchno Awatar Kreska
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    11,241

    Domyślnie

    czy mozecie cos napisac o otulsczach merynosowo kaszmirowych?
    najlepiej w porownaniu do tych poprzednich, zwyklych welnianych?
    Ania
    2008, 2011, 2013, 2018

  19. #19
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    52

    Domyślnie

    Mam pytanie.
    Przymierzam się do kupna pierwszych pieluszek.
    Czy w otulacz wełniany da radę wkładać "domowe" wkłady-np. ręcznik czy flanelę? A jeśli tak, to ja ją zaczepiać? Nie znajduję zdjęć jak ten otulacz wygląda od środka. Piszecie o wkładanej tetrze-tzn., że składacie ją jak na formowankę czy w prostokąt?

    Mam tez pytanie odnośnie formowanek-czy na noc jest niezbędne włożenie wkładu? Czy dobrze rozumiem, że jeśli formowanka jest zsiusiana, to nie trzeba jej prać? Co z nią robicie?

    z góry dziękuję za odpowiedzi

  20. #20
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Przy wirowaniu na 1200, niezgodnym z zaleceniami na metce, producent moze odmówić reklamacji...
    Wiruje zawsze na 800, nic mi sie nie rozwarstwia



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •