Strona 7 z 14 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 268

Wątek: Ecodidi

  1. #121
    Chustonoszka
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    135

    Domyślnie

    Wielkiego doświadczenia w wielopieluszkowaniu nie mam, ale z niedużego stosiku zdecydowanie najchetniej siegam po czerwonego wełniaczka r.s i inne pieluszki ecodidi. Dziecina ma miesiąc zaledwie. Pieluszki świetnie się układały na 3-kg jak i teraz na 4 kg pupie. Nie robią wielkiego odwłoka, otulaczyk świetnie pasuje do każdego wkładu, jakiego używamy( tetra/ prefoldy/ ręczniczki ikea/ wkłady bambusowe ecodidi), a największą miłością są formowanki z kieszonką ecodidi,mają piekne wzory, i świetnie leżą na małej pupie. Przecieku w tych pieluszkach nie mieliśmy nigdy( ja otulacza nie lanolinowałam).
    Właśnie przyszedł kolejny wełniak, tym razem OS, jednak chwilke bedziemy musiały poczekac, zeby go użyc, ale razem z wpinanymi kieszonkami wydaje się być strzałem w 10, jeśli chodzi o naturalne pieluchowanie (mamy bawelniany welur i bambus).
    Nie sposób nie wspomnieć o miłym kontakcie i ogromnej cierpliwości bianki2009
    Dziękujemy

  2. #122

    Domyślnie

    To ja jeszcze jedno pytanie.
    Jak duże są otulacze OS. Ma ktoś porównanie np z Flipem?
    Chciałabym aby wystarczyły na długo do końca pieluszkowania a flipy wydają sie wystarczające.
    Myszon 2012, Myszka 2014, Myszunia 2016, Myszeczka 2020

  3. #123
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,293

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bialawanilia Zobacz posta
    To ja jeszcze jedno pytanie.
    Jak duże są otulacze OS. Ma ktoś porównanie np z Flipem?
    Chciałabym aby wystarczyły na długo do końca pieluszkowania a flipy wydają sie wystarczające.
    obecnie są na tyle duże, że powinny wystarczyć, ja na prawie dwulatku jeszcze spinam na wysokość a w pasie też spory zapas

  4. #124

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. No to zamówiłam pokaźny zestaw z dopinanymi kieszonkami. Może dzięki temu zmiana pieluszki będzie szła sprawniej Bo z moim wiercipiętą to nie lada wyczyn
    Myszon 2012, Myszka 2014, Myszunia 2016, Myszeczka 2020

  5. #125
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,293

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bialawanilia Zobacz posta
    Dzięki za odpowiedź. No to zamówiłam pokaźny zestaw z dopinanymi kieszonkami. Może dzięki temu zmiana pieluszki będzie szła sprawniej Bo z moim wiercipiętą to nie lada wyczyn
    tylko dopytaj bo kiedyś pieluszka wełniana była ciut węższa od otulacza, z kieszonkami super

  6. #126
    Chustonoszka
    Dołączył
    Dec 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    87

    Domyślnie

    A ja mam jakiegoś pecha do tych otulaczy, bo już 4 raz w ciągu 2 miesięcy lanolinuję i na noc nie dają rady. Inne otulacze trzymają, więc nie jest to sprawa złego lanolinowania.
    Już o tym pisałam, ale dziś niebieski otulacz znów zafarbował nogi synka po 1,5 godziny w tetrze

    oli-vka
    , u nas os jak słabo spięty zjeżdża z tyłka i rowek widać.

  7. #127

    Domyślnie

    fila, a w czym pierzesz te otulacze i w jakiej temperaturze?
    Bo wełnę szczególnie farbowaną trzeba prać w delikatnych płynach, najlepiej eko płynach. Te sklepowe do ubrań wełnianych mają bardzo agresywny skład i mogą wypłukiwać kolory już nie mówiąc o wypłukiwaniu lanoliny.
    Myszon 2012, Myszka 2014, Myszunia 2016, Myszeczka 2020

  8. #128
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    "Wypłukiwać kolory"?
    Pominę, że płyny eko są fajne, ale te "sklepowe" to w końcu też nie Ace Zwykle są przeznaczone równocześnie do tkanin delikatnych (wełna to zresztą również ta kategoria). Nie demonizowałabym. Sama czasem używam, bo mam zapas z "przeszłości". Nic mi nie przecieka, nic się nie odbarwia. Nie wiem, co musiałoby być w składzie środka piorącego, żeby pod jego wpływem tkanina farbowała ciało czy inną odzież. Zresztą, fila pisze, że z innymi otulaczami nie ma problemu, a rozumiem, że pierze je podobnie, więc to raczej nie kwestia środka piorącego, jakikolwiek by on nie był.

    Mam otulacz wełniany mocno niebieski innej firmy - od nowości pod wpływem moczu farbuje mi wkłady, a poza tym zaraz po zanurzeniu go do wody puszcza kolor i woda szybko robi się błękitnawa. Może coś jest generalnie na rzeczy z barwnikami niebieskimi?

    fila, a czy ten otulacz jest dobrze dopasowany? Może puszcza bokami?...

  9. #129

    Domyślnie

    W takim razie proponuję tym, którym coś farbuje, by po prostu skontaktowały się z Martą.
    fila
    ...pisałaś do Marty z tym problemem?

    Mnie wełna nigdy nie farbowała przy użytkowaniu, więc dlatego się dziwiłam
    Myszon 2012, Myszka 2014, Myszunia 2016, Myszeczka 2020

  10. #130
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Białystok i okolice :)
    Posty
    550

    Domyślnie

    U mnie wełniaczki puszczają tylko kolor w praniu i lanolinowaniu,a podczas użytkowania nigdy,bo nie zauważyłam,żeby tetra była zafarbowana. Odnośnie płynów do prania to ja w czym bym nie prała to po każdym praniu i tak muszę lanolinować,bo przestają wełniaczki dobrze trzymać.

  11. #131

    Domyślnie

    Czy ma ktos nr telefonu do Marty?
    Potrzebuje migiem na juz, wczoraj. Napiszcie mi na priv. Plisssss

    Edit: juz nieaktualne
    Ostatnio edytowane przez Bialawanilia ; 24-05-2013 o 18:39
    Myszon 2012, Myszka 2014, Myszunia 2016, Myszeczka 2020

  12. #132
    Chustonoszka
    Dołączył
    Dec 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    87

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bialawanilia Zobacz posta
    fila, a w czym pierzesz te otulacze i w jakiej temperaturze?
    Bo wełnę szczególnie farbowaną trzeba prać w delikatnych płynach, najlepiej eko płynach. Te sklepowe do ubrań wełnianych mają bardzo agresywny skład i mogą wypłukiwać kolory już nie mówiąc o wypłukiwaniu lanoliny.
    W sklepowym prałam, choć nie lałam proporcji zalecanych.

    Cytat Zamieszczone przez Pat007 Zobacz posta

    Może coś jest generalnie na rzeczy z barwnikami niebieskimi?

    fila, a czy ten otulacz jest dobrze dopasowany? Może puszcza bokami?...
    A, no to rzeczywiście niebieski barwnik może nie lubić się z wełną. Bo czerwony się trzyma

    Dopasowany jest, ale teraz podejrzewam, że po prostu ostatnio ma mocny sik, bo dziąsła mu zaczynają dokuczać (idą zęby). Następnym razem przyobserwuję, czy nie puszcza bokami


    A Marta poleca delikatne płyny- urlich, ostatecznie domol.

  13. #133

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lilith83 Zobacz posta
    U mnie wełniaczki puszczają tylko kolor w praniu i lanolinowaniu,a podczas użytkowania nigdy,bo nie zauważyłam,żeby tetra była zafarbowana. Odnośnie płynów do prania to ja w czym bym nie prała to po każdym praniu i tak muszę lanolinować,bo przestają wełniaczki dobrze trzymać.

    O masz zapieram plamy mydełkiem, raz a czas cały otulacz, też mydełkiem i lanolinowałam raz od nowości, trzymają extra. Nie mam nawet kiedy ich do lanoliny wsadzić bo ciągle w użyciu.
    Tymek 30.05.2010
    Luśka 13.03.2013
    Saszka 20.07.2015
    ​2011 [*] 2012 [*] 2014 [*]

  14. #134

  15. #135
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ania mania Zobacz posta
    O masz zapieram plamy mydełkiem, raz a czas cały otulacz, też mydełkiem i lanolinowałam raz od nowości, trzymają extra. Nie mam nawet kiedy ich do lanoliny wsadzić bo ciągle w użyciu.
    W zasadzie to u mnie podobnie... Bez mydełka

  16. #136
    Chustopróchno Awatar Kreska
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    11,272

    Domyślnie

    Wszystkie macie otulacze wełniane os?
    Czy któraś ma s?
    Mam wrażenie że jak os starcza do 12,13kg to na 4kg dziecko będzie strasznie za wielki...
    Do ilu starczały wam ski? Tak jak napisane 6kg?
    Ma sens w ogóle taka ska?
    Ania
    2008, 2011, 2013, 2018

  17. #137
    Chustonoszka
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    135

    Domyślnie

    Mam s , os, i dziecko 4400 g
    Otulaczyk s jest w tym momencie idealny, w pasie mamy go zapiętego na prawie najciaśniejsze napki, zwykle nawet spinam go jeszcze na wyskość, leży bardzo zgrabnie. Myślę, że do 6 -7 kg wystarczy nam spokojnie ( wiadomo, wszystko zależy od budowy dziecka, na szczuplaczka będzie pasować pewnie dłużej ).
    OS maksymalnie pomniejszony też mógłby być, jakichś strasznych luzów przy nóżkach, ani w pasie nie mamy, ale wole z nim zaczekać, bo w tym momencie dużo go jest na dzieciu po prostu
    Ostatnio edytowane przez norunia ; 29-05-2013 o 16:24

  18. #138
    Chustonoszka
    Dołączył
    Dec 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    87

    Domyślnie

    My many s i os.
    Mój synek ma 7 kg i ma szczupły tyłeczek, to w s nawet do 2. napek zapinamy. A os jest też dobry, choć na początku go mniej używałam.

  19. #139
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Białystok i okolice :)
    Posty
    550

    Domyślnie

    Ja mam OS i mam wrażenie,że jest ogromny,bo moja panna waży ponad 12kg,a zmniejszamy jeszcze otulacz w dodatku mam wrażenie,że tego materiału jest strasznie dużo. na formowanki pewnie sprawdza się idealnie,bo wszystko ładnie zakryje,ale my używamy tetry i ręczniczków i wolę do tego celu pieluszkę ecodidi.

  20. #140
    Chustopróchno Awatar Kreska
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    11,272

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi autorki
    Powiedzcie jeszcze czy Ecodidi są z wełny merino? Bo ta zwykła owca to gryzie mnie okropnie
    I czy ten materiał jest taki dzianinowy tzn rozciąga się nieco, czy bardziej jak płótno?
    Ania
    2008, 2011, 2013, 2018

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •