Strona 6 z 14 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 268

Wątek: Ecodidi

  1. #101
    Chustonoszka Awatar .FK.
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    121

    Domyślnie

    Dodam jeszcze tylko, że niczego nie lanolinuję, naprawdę nie ma potrzeby
    Ewka, mama Jacka (02.06.2011) Tomka (08.01.2013) i Marcina (07.07.2014)

  2. #102
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,135

    Domyślnie

    u nas też kolejna noc z ecodidi na pupie - tym razem wersja z kieszonką dopinaną. I jedno "ale" mi sie tu nasunęło - przy zmniejszonej kieszonce i zmniejszonym otulaczu robi się wałek na pieluszce i chyba to nie jest wygodne dla małego brzuszka...
    __________________________________________
    Patryk (2004), Oliwka (2010), Kalinka(2013)

  3. #103
    Chustonoszka Awatar .FK.
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    121

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tucharzenka Zobacz posta
    u nas też kolejna noc z ecodidi na pupie - tym razem wersja z kieszonką dopinaną. I jedno "ale" mi sie tu nasunęło - przy zmniejszonej kieszonce i zmniejszonym otulaczu robi się wałek na pieluszce i chyba to nie jest wygodne dla małego brzuszka...
    Ja osobiście jak używam kieszonek to ich nie zmniejszam nawet przy zmniejszonym otulaczu, właśnie aby nie mnożyć warstw napek,
    jak dla mnie ten sposób się super sprawdza, choć kupa może wtedy uciec do otulacza
    Ewka, mama Jacka (02.06.2011) Tomka (08.01.2013) i Marcina (07.07.2014)

  4. #104
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,135

    Domyślnie

    no właśnie próbowałam nie zmniejszać ale wydawało mi się, że będzie wystawało. Ostatecznie zmniejszyłam na pierwsze napki i na ciele nawet się to ładnie ułożyło. Grunt, że do rana nic nie puściło, nic się na ciałku nie obcisnęło i byłam mile zaskoczona. W kieszonce był wkład dłuuugi bambusowy Kokosi złożony na pół.
    __________________________________________
    Patryk (2004), Oliwka (2010), Kalinka(2013)

  5. #105
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    189

    Domyślnie

    Witam. Chciałam się poradzić co do wyboru rozmiaru i rodzaju pieluszek Ecodidi.

    Spodziewam się maluszka (do miesiąca czasu) i zainteresowała mnie wersja naturalna, a ten wątek konkretnie pieluszkami i otulaczami Ecodidi. Są tu same pochwały, a ceny pieluch też są do przyjęcia.

    Mam lekki uraz do rozmiarówek bo przy starszej, odpieluchowanej córce używałam (innych firm) wielo od ok. 7 miesiąca i wciąż miałam problem z uciskanymi nóżkami, a gdy była jeszcze starsza ze zbyt małymi krojami one size'ów. Po prostu miała grubiutkie udka i pulchną budowę.

    Przy synku chciałabym zacząć pieluchować od początku. Będzie podobno spory (4kg lub ponad). Chciałabym aby pierwsze pieluszki posłużyły mi chociaż ze 3 - 4 miesiące. (Oczywiście idealnie byłoby dłużej, jednak nie za cenę przecieków w okresie noworodkowo-niemowlęcym.) Więc:

    1)Zastanawiam się czy warto inwestować w wersję s-xs czy od razu one size jeśli chodzi o otulacz - jak bardzo się różnią s i pomniejszony os?

    2) czy warto kupować formowanki dla noworodka? Z jednej strony wiem, że nie potrzeba dużej chłonności, z drugiej strony boję się, że z wkładu/pieluchy złożonej w prostokąt rzadkie i częste kupki będą brudzić otulacz. Co polecacie:
    - otulacz + wkład mini (a może maxi?) ?
    - otulacz + pieluszka bambusowa mini (30x35) czy ta większa (35x40) ?
    - otulacz + kieszonka + wkład ?
    - otulacz + formowanki (pewnie tylko opcja s-xs?) ?
    Ostatnio edytowane przez mamuśka ; 14-04-2013 o 21:45

  6. #106
    Chustonoszka
    Dołączył
    Dec 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    87

    Domyślnie

    Ja też się dołączam do fanek ecodidi! Otulaczyki są cienkie i fajnie się układają. Bardzo lubię też formowanki, takie zgrabne
    U mnie na noc się nie sprawdzają, bo przeciekają jakby na szwach.

    Czy prałyście może Wasze otulacze? Bo ja już drugi raz i za każdym razem puszczały farbę i dwa razy nacięłam się jak lanolinowałam niebieski otulacz z jasnymi- mam teraz na nich niebieskie ciapki i już mi ubranka podfarbowały jak otulacze przeciekły. Wam też się tak dzieje? Może napiszę do Bianki, bo nie wiem czy testowała już czerwony i niebieski w praniu.

  7. #107
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fila Zobacz posta
    Ja też się dołączam do fanek ecodidi! Otulaczyki są cienkie i fajnie się układają. Bardzo lubię też formowanki, takie zgrabne
    U mnie na noc się nie sprawdzają, bo przeciekają jakby na szwach.

    Czy prałyście może Wasze otulacze? Bo ja już drugi raz i za każdym razem puszczały farbę i dwa razy nacięłam się jak lanolinowałam niebieski otulacz z jasnymi- mam teraz na nich niebieskie ciapki i już mi ubranka podfarbowały jak otulacze przeciekły. Wam też się tak dzieje? Może napiszę do Bianki, bo nie wiem czy testowała już czerwony i niebieski w praniu.
    Formowanki generalnie przeciekają - w końcu to formowanki Jeśli założy się otulacz, jak Bozia przykazała, wszystko gra.
    Mam czerwony otulacz. Nie zauważyłam, żeby jakoś szczególnie farbował, chyba że lanolinujesz na ciepło. Podczas użytkowania otulacz mi nie farbuje.

  8. #108
    Chustonoszka
    Dołączył
    Dec 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    87

    Domyślnie

    No otulacze zakładam. Dorzuciłam zdanie o formowankach nie przeczytawszy następnego

    A piorę w 30 stopniach, ręcznie, z termometrem lab. mierzone i lanolinuję też tak. Niebieska puszcza farbę bardziej niż czerwona. Może u nas woda w wodociągach jakaś reaktywna albo perwoll...

  9. #109
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Białystok i okolice :)
    Posty
    550

    Domyślnie

    Kobietki,a powiedzcie mi,czy ecodidi gryzie jakiegoś maluszka,bo moją małą tak Troszkę mnie to podłamało,bo na ciepłe dni nastawiałam się głównie na wełnę tak jak teraz,ale bez rajstop małą gryzie po nóżkach buuuu

  10. #110
    Chustonoszka Awatar jagienka
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Świecie
    Posty
    50

    Domyślnie

    Będę dopiero kompletować pieluchową wyprawkę bo bobolina przyjdzie na świat w lipcu. Wyczytałam, że dobrze wszystkiego po trochu kupić i próbować, ale czytając opinie o Ecodidi zastanawiam się czy nie zainwestować w całą wyprawkę (no poza tetrą) właśnie z tej firmy
    Tak myślałam o 2-3 otulaczach wełnianych, 10 formowankach (tylko nie wiem którą warstwę "od pupy' wybrać dla noworodka), może z 2-3 z dopinanymi wkładami i jakieś wkłady...ale nie wiem czy to nie zbytnio ryzykowne
    Proszę o Wasze rady bez tego ani rusz dalej

  11. #111
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Białystok i okolice :)
    Posty
    550

    Domyślnie

    ecodidi jest rewelacyjne to fakt,ale trzeba wziąć pod uwagę,że dziecko może mieć uczulenie na wełnę,więc chyba nie ma co szaleć od razu z ogromną wyprawką Jeśli się sprawdzi to zawsze można dokupić.

  12. #112
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Dzieci mają też różną budowę ciała - to, co pasuje jednym (i nie daje przecieków), u innych może się nie sprawdzić. Ja bym z pewnością spróbowała różnych firm.

  13. #113

    Domyślnie

    Mam pytanie. Czy są dostępne inne kolory otulaczy niż te widoczne na blogu Ecodidi? Tam są tylko trzy kolory: czerwony, niebieski i fioletowy. W różnych miejscach widzę, że są inne kolory. Mi się marzy brąz na przykład
    Myszon 2012, Myszka 2014, Myszunia 2016, Myszeczka 2020

  14. #114
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,293

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bialawanilia Zobacz posta
    Mam pytanie. Czy są dostępne inne kolory otulaczy niż te widoczne na blogu Ecodidi? Tam są tylko trzy kolory: czerwony, niebieski i fioletowy. W różnych miejscach widzę, że są inne kolory. Mi się marzy brąz na przykład
    napisz do Marty to Ci powie jakie ma dostępne kolory wełny

  15. #115

    Domyślnie

    Dzięki. I jeszcze pytanie...

    Jak duża fałda się robi przy zmniejszonym otulaczu i zmniejszonej wpinanej kieszonki? Odciska się na brzuchu, uwiera?
    Synek cały czas przebywa na brzuchu, czołga się i niektóre pieluchy mu się mocno odciskają.
    Myszon 2012, Myszka 2014, Myszunia 2016, Myszeczka 2020

  16. #116
    Chustonoszka Awatar jagienka
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Świecie
    Posty
    50

    Domyślnie

    Dzięki za rady! Mój kolejny plan na łatwe wielopieluchowanie odpada trochę mnie przeraza to szukanie i testowanie a potem odsprzedawanie bo wiem, ze noworodkowe rozmiary i tak po 2-3 miesiącach będę musiała poszerzyć o większe...ale lepiej pytać niż zainwestować w wiele takich samych i miało by się okazać, że nic się nie sprawdza.
    NO to wertuje dalej...

  17. #117
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jagienka Zobacz posta
    Dzięki za rady! Mój kolejny plan na łatwe wielopieluchowanie odpada trochę mnie przeraza to szukanie i testowanie a potem odsprzedawanie bo wiem, ze noworodkowe rozmiary i tak po 2-3 miesiącach będę musiała poszerzyć o większe...ale lepiej pytać niż zainwestować w wiele takich samych i miało by się okazać, że nic się nie sprawdza.
    NO to wertuje dalej...
    Moje pieluchowanie noworodka to było kilka otulaczy w rozmiarach noworodkowych, dosłownie kilka formowanek i do tego składane wkłady bambusowe różnej maści. Otulacze i formowanki już są za małe, ale wkładów używam do dziś dzień. Dość tanio mi to wyszło

    P.s. Tetra dla noworodka była za duża. Dopiero mniej więcej po 1,5 miesiąca zaczęłam jej używać.

  18. #118
    Chusteryczka Awatar oli-vka
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    2,285

    Domyślnie Otulacz wełniany

    Mam pytanko. Zamierzam kupić otulacz wełniany OS, najlepiej cieniutki i zastanawiam się czy Ecodidi będzie ok. Problemem u mojego Tymka jest to, że otulacze zjeżdżają mu z pupki (w tylnej części otulacza). Czy cienki otulacz wełniany Ecodidi wg Was będzie się trzymał na miejscu?

  19. #119
    Chustonoszka Awatar .FK.
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    121

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez oli-vka Zobacz posta
    Mam pytanko. Zamierzam kupić otulacz wełniany OS, najlepiej cieniutki i zastanawiam się czy Ecodidi będzie ok. Problemem u mojego Tymka jest to, że otulacze zjeżdżają mu z pupki (w tylnej części otulacza). Czy cienki otulacz wełniany Ecodidi wg Was będzie się trzymał na miejscu?
    Jak teraz sobie przypominm, to Ecodidi mi też czasem zjeżdża jak za luźno zapnę, tyle, że mi to jakoś nie przeszkadza
    Ewka, mama Jacka (02.06.2011) Tomka (08.01.2013) i Marcina (07.07.2014)

  20. #120
    Chustonoszka Awatar .FK.
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    121

    Domyślnie

    Napiszę jeszcze tak OT, że mieliśmy pierwszy przeciek: po 3 miesiącach codziennego używania w otulaczu stosowanym na nocki po całej nocce i jeszcze porannym siku (nie dałam rady rano wstać gościa przebrać)
    Zalanolinowany służy dalej bez zarzutów.
    Ten dzienny otulacz od nowości bez lanolinowania nadal pięknie trzyma
    Ostatnio edytowane przez .FK. ; 22-05-2013 o 14:37 Powód: literówka
    Ewka, mama Jacka (02.06.2011) Tomka (08.01.2013) i Marcina (07.07.2014)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •