Strona 4 z 14 PierwszyPierwszy 123456789101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 268

Wątek: Ecodidi

  1. #61
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez oli-vka Zobacz posta
    Czy obecne otulacze ecodidi nadają się na noc i zakryją wszelkie formowanki? Bo na bazarku kupiłam niby otulacz ecodidi OS, ale okazał się malutki Sprzedająca mi osoba mówi, że takie były kiedyś szyte. Na noc na pewno się nie nadaje, bo ledwo przykrywa formowankę rozmiar "S"... Czy ktoś mógłby mi podac rozmiary obecnych otulaczy (gł. szerokość w kroku)?
    Cytat Zamieszczone przez annmay Zobacz posta
    Zmierzyłam i otulacz ma w kroku ok. 17 cm, po praniu. Nie wiem jak z innymi formowankami, bo takowych na razie nie posiadamy, ale spokojnie przykrywa całą formowankę ecodidi z wkładem, która ma w kroku ok. 15 cm.
    Dziwiłam się wpisowi annmay, że otulacz zakrywa bez problemu formowanki, ale mam od wczoraj NOWY otulacz Ecodidi (z nowej serii) i widzę, że jest o wiele szerszy w kroku od poprzedniej wersji. Nie wspomnę już o porównaniu do "pieluszki z kieszonką", która jest wąziutka w kroku.

    Każda z tych wersji ma swoje zalety. Starszych wersji używam tylko do wkładów/tetry/ręczniczków. Pod nową spróbuję wrzucić formowankę, bo widzę, że ma potencjał

    Uwielbiam otulacze Ecodidi. Mają super krój, który pasował mi i dla ok. 4-kilogramowego Maksa, jak i dla obecnego wielkoluda. I wciąż mam zapas! Nowe formowanki zawędrują w bliskim czasie do prania i też przetestujemy. Póki co mam problem, żeby Maksa wcisnąć w jakiekolwiek formowanki poza Tots Bots.

  2. #62
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Jesteśmy po pierwszych testach bambusowych formowanek Ecodidi. Jestem w szoku - pasują rozmiarowo na Maksa! Na niego naprawdę mało co pasuje Mamy jedną formowankę "klasyczną" z froty bambusowej, obszytą dzianiną oraz jedną z weluru bambusowego i dodatkowo z falbankami. Obie są super. Po jednym użyciu wydaje mi się, że ładniej leży ta bez falbanek, ale może to kwestia dopasowania w praktyce. Jestem ciekawa, jak będzie się zachowywał welur po wielu praniach - czy, podobnie jak frota, zrobi się dużo sztywniejszy, czy pozostanie miękki. Bardzo interesujący ten materiał.

  3. #63

    Domyślnie

    dziewczyny przymierzam sie do welnianego otulacza Ecodidi i mam 2 pytania:
    - czy to prawda ze nie trzeba go lanolinowac
    - czy OS bedzie ok dla 6 kg malucha?
    www.fotodzieciaki.blogspot.com - fotografia ciążowa, fotografia rodzinna, fotografia...
    www.fotodzieciaki.com

    DOULA





    "Dziecko małe, lekkie, mniej go jest. Musimy się pochylić, zniżyć ku niemu." J. Korczak "Prawo dziecka do szacunku"

  4. #64
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,288

    Domyślnie

    prawda
    będzie ok

  5. #65
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez joasia Zobacz posta
    prawda
    będzie ok
    Zgadzam się A chcesz nowy czy starszy otulacz? Nowe są większe.

  6. #66

    Domyślnie

    wolalabym uzywany bo nie mam kasy a czy nowy czy stray... jaki znajde
    www.fotodzieciaki.blogspot.com - fotografia ciążowa, fotografia rodzinna, fotografia...
    www.fotodzieciaki.com

    DOULA





    "Dziecko małe, lekkie, mniej go jest. Musimy się pochylić, zniżyć ku niemu." J. Korczak "Prawo dziecka do szacunku"

  7. #67
    Chusteryczka Awatar oli-vka
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    2,285

    Domyślnie

    Tylko uważaj, bo różnica rozmiaru jest b. duża. Ja kupiłam na bazarku OS, a okazał się b. mały - ma w kroku 13 cm! Nie wiedziałam, że w międzyczasie zmienił się krój i że stare OS to w sumie takie S/M...

  8. #68
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez oli-vka Zobacz posta
    Tylko uważaj, bo różnica rozmiaru jest b. duża. Ja kupiłam na bazarku OS, a okazał się b. mały - ma w kroku 13 cm! Nie wiedziałam, że w międzyczasie zmienił się krój i że stare OS to w sumie takie S/M...
    No coś Ty! Stare i nowe zapinam Maksowi na te same napki. Różnica jest z pewnością widoczna w kroku i nowe są chyba nieco wyższe.
    Może masz jakąś sfilcowaną???

  9. #69
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    na potwierdzeni słów z pierwszych postów napiszę iż dalej jestem wierną fanką
    który to wełniak nie zliczę

  10. #70
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Białystok i okolice :)
    Posty
    550

    Domyślnie

    U mnie ecodidi niezalanolinowany przemakał na wylot,ale po kuracji trzyma na mur beton ze zwykłą najtańszą tetrą. To nasz ulubiony wełniaczek na równi z amsterdamem. Zgrabny,cienki i schnie w oka mgnieniu. Kupiłam używany na bazarku,a wygląda praktycznie jak nówka. Bardzo polecam!!!

  11. #71
    Chusteryczka Awatar aptonia
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa - Gocław
    Posty
    2,042

    Domyślnie

    Dziś otrzymałam paczkę a w nie formowanka i wełniaczek
    Formowanka z weluru bambusowego z falbankami. Jest mięciutka i bardzo zgrabna świetnie leży na 7-mio kilowej pupie Mam kilka formowanek Ecodidi, ale ta wydaje mi się najzgrabniejsza
    A co do otulacza szafirowego.... Kolor rzeczywiście jest boski i do tego kolorowe napki Otulacz wydaje mi się większy niż ten z poprzedniej serii (mam szary) ale to dobrze bo ten poprzedni mi się sfilcował i niedługo będziemy misia w niego ubierać
    Co do chłonności pieluszki i nie przepuszczalności otulacza (tych konkretnych sztuk) to jeszcze się nie wypowiem, ale formowanki bambusowe wcześniejsze i szary otulacz.... nie mam uwag
    Formowanki im częściej prane tym bardziej chłonne a otulacz ani razu nie był jeszcze mokry

    Moje (nasze) ostatnie nabytki
    Formowanka


    I otulacz założony na tę formowankę


  12. #72
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    A ja dzisiaj zrobiłam próbę z formowanką Ecodidi z falbankami oraz nowym otulaczem i mimo najszczerszych chęci otulacz nie zakrył całej formowanki. Wystawało trochę od góry. Niedużo, ale na noc bym tego nie zostawiła. Potwierdza to moje doświadczenia, że na formowanki najlepsze są GACIE Jutro spróbuję jeszcze wcisnąć drugą formowankę - te bez falbanek wydają się być ciut niższe. Zobaczymy. Tak czy siak, Ecodidi wymiata u nas jako otulacz do wszelkiej maści wkładów!

  13. #73
    Chusteryczka Awatar oli-vka
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    2,285

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bianka2009 Zobacz posta
    Ja nie mam problemu ze schowaniem formowanek ecodidi pod otulacze wełniane nawet z tych starszych wersji choć muszę przyznać że formowanka z falbankami z dopinanym wkładem jest wykrojem większa od formowanki z dopinanym wkładem bez falbanek wiec może dlatego. Ja falbanek nigdy nie lubiłam, próbowałam się przekonać ale jakoś nie mogę
    No to ja mam megamały otulacz z bazarku. I zaznaczam, że nie jest sfilcowany. Z ledwością zakrywa formowankę noworodkową IV, a z rozmiarem infant ECOpi już sobie nie radzi

  14. #74
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Nie wiem, jak wypada całościowe porównanie wykrojów, ale na pierwszy rzut oka widzę, że wersja bez falbanek ma węższe uszy Skoro piszesz, że pod starą wersję też Ci się formowanki chowają, to też spróbuję

  15. #75
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,288

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez oli-vka Zobacz posta
    No to ja mam megamały otulacz z bazarku. I zaznaczam, że nie jest sfilcowany. Z ledwością zakrywa formowankę noworodkową IV, a z rozmiarem infant ECOpi już sobie nie radzi
    to może kupiłaś noworodkowy?

  16. #76
    Chusteryczka Awatar oli-vka
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    2,285

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez joasia Zobacz posta
    to może kupiłaś noworodkowy?
    Osoba sprzedająca zarzeka się, że to OS. I ilość napek ma jak OS.

  17. #77
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,288

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez oli-vka Zobacz posta
    Osoba sprzedająca zarzeka się, że to OS. I ilość napek ma jak OS.
    i jesteś pewna ze nie sfilcowany - ja jak wyprałam przypadkiem to wyszedł taki malusi, że oddałam dla noworodka

  18. #78
    Chusteryczka Awatar oli-vka
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    2,285

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez joasia Zobacz posta
    i jesteś pewna ze nie sfilcowany - ja jak wyprałam przypadkiem to wyszedł taki malusi, że oddałam dla noworodka
    Nie wygląda na sfilcowany i sprzedająca mi też tak twierdzi. Podobno ma po prostu taki krój, że nadaje się tylko do wkładów, a nie do formowanek. Tylko, że ja o tym nie wiedziałam kupując go...
    Ostatnio edytowane przez oli-vka ; 02-04-2013 o 18:41 Powód: literówka

  19. #79
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,288

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez oli-vka Zobacz posta
    Nie wygląda na sfilcowany i sprzedająca mi też tak twierdzi. Podobno ma po prostu taki krój, że nadaje się tylko do wkładów, a nie do formowanek. Tylko, że ja o tym nie wiedziałam kupując go...
    to może była pieluszka a nie otulcz (ale pewnie by miała dodatkowe napki)

  20. #80
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez oli-vka Zobacz posta
    Nie wygląda na sfilcowany i sprzedająca mi też tak twierdzi. Podobno ma po prostu taki krój, że nadaje się tylko do wkładów, a nie do formowanek. Tylko, że ja o tym nie wiedziałam kupując go...
    Maks ma teraz na sobie pieluszkę wełnianą. Jak zdejmę, zmierzę ją w kroku. Pomierzyłam już natomiast, że "stary" OTULACZ OS ma w kroku jakieś 16 cm, więc mniemam, że Twój to na pewno nie otulacz....................... No, chyba że jednak sfilcowany. Nie ma co zakładać złej woli osoby sprzedającej, ale może po prostu nie zorientowała się, że coś się przytrafiło jej otulaczowi?

    joasiu, ja mam ten Twój noworodkowy Jest i czeka na swój kolejny czas, hehe

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •