Strona 11 z 14 PierwszyPierwszy ... 34567891011121314 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 268

Wątek: Ecodidi

  1. #201
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    formowankę trzeba prać za każdym razem to otulacza wełnianego nie pierze się po każdym zasiusianiu tylko się suszy.

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  2. #202
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,678

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kamillek2 Zobacz posta
    Mam pytanie.
    Przymierzam się do kupna pierwszych pieluszek.
    Czy w otulacz wełniany da radę wkładać "domowe" wkłady-np. ręcznik czy flanelę? A jeśli tak, to ja ją zaczepiać? Nie znajduję zdjęć jak ten otulacz wygląda od środka. Piszecie o wkładanej tetrze-tzn., że składacie ją jak na formowankę czy w prostokąt?

    Mam tez pytanie odnośnie formowanek-czy na noc jest niezbędne włożenie wkładu? Czy dobrze rozumiem, że jeśli formowanka jest zsiusiana, to nie trzeba jej prać? Co z nią robicie?

    z góry dziękuję za odpowiedzi
    Ja otulacze wełniane Ecodidi głównie z tetrą używałam i było ok, spokojnie ręczniczki też mogą być. Ja pieluchę wkładałam złożoną w prostokąt od jednego końca do drugiego niczym nie przyczepiając i wszystko się ładnie trzymało. Otulacz od środka jest gładki nic tam nie ma napy są z zewnątrz.

    Formowanka jest wkładem samym w sobie (czasami ma dodatkowo wpinane wkłady) nie wiem jak Ecodidi, ponieważ nie miałam tej firmy. Na formowankę musisz założyć otulacz. Taka opcja jest bardziej chłonna niż wkład + otulacz i sprawdza się np. na noc.

  3. #203
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    52

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź

    A mam jeszcze takie pytanie.
    Czy wpinanie flaneli uważacie za ok? Próbowałam z tetrą samą dziecko puszczać i przeciekała. Czy o jakiejś specjalnej tetrze mówicie?

    Czy taki pomysł ma sens z doświadczenia Waszego? Otulacz na noc+formowanka, otulacz na dzień+wkłady i na wyjścia otulacz+kieszonka?

    Mam także pytanie o wkłady-bambusowe są najbardziej chłonne, tak? Trochę wysadzam dziecko (6 miesięczne) i chciałabym żeby w trakcie dnia w domu czuł, gdy ma mokro-jaki wkład wówczas?

  4. #204
    Chusteryczka Awatar abcd_2007
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Elbląg
    Posty
    1,996

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kamillek2 Zobacz posta
    Dziękuję za odpowiedź

    A mam jeszcze takie pytanie.
    Czy wpinanie flaneli uważacie za ok? Próbowałam z tetrą samą dziecko puszczać i przeciekała. Czy o jakiejś specjalnej tetrze mówicie?
    Może za długo trzymałaś dziecia z tą tetrą? Tetra to bardziej na jeden sik się nadaje, bardziej chłonna jest tetra muślinowa.

    Cytat Zamieszczone przez kamillek2 Zobacz posta
    Czy taki pomysł ma sens z doświadczenia Waszego? Otulacz na noc+formowanka, otulacz na dzień+wkłady i na wyjścia otulacz+kieszonka?
    Pomysł jak najbardziej dobry. Na drzemki możesz tez ładować dziecia w kieszonki jeśli chcesz żeby miał sucho. Tylko pamiętaj że wielo trzeba często zmieniać, ja zmieniam co pół godz - max co godzine, chyba że wiecej sika to częściej. I u nas na noc schodzą dwie, czaaasem trzy formowanki.

    Cytat Zamieszczone przez kamillek2 Zobacz posta
    Mam także pytanie o wkłady-bambusowe są najbardziej chłonne, tak? Trochę wysadzam dziecko (6 miesięczne) i chciałabym żeby w trakcie dnia w domu czuł, gdy ma mokro-jaki wkład wówczas?
    Tak, bambusowe sa najbardziej chłonne. Ale mokro daje też tetra, bawełna (w tym i flanela), konopie.

  5. #205
    Chustofanka Awatar suskha
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    313

    Domyślnie

    Dziewczyny cze te formowanki welurowe ecodiidi xs bez problemu mieszczą sie w otulaczu wełnianym tez ecodi xs? własnie zastanawiam sie nad zakupem. Bede wdzieczna za podpowiedz
    www.szelmostwa-lisa.blogspot.com life style and babywearing
    franc 11
    kocia 15

  6. #206
    Chustomanka Awatar lina
    Dołączył
    Jul 2013
    Miejscowość
    koniec świata ;)
    Posty
    573

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez suskha Zobacz posta
    Dziewczyny cze te formowanki welurowe ecodiidi xs bez problemu mieszczą sie w otulaczu wełnianym tez ecodi xs? własnie zastanawiam sie nad zakupem. Bede wdzieczna za podpowiedz
    na 100% się zmieszczą
    Antoni III.2013 i Magda VI.2015

  7. #207
    Chustofanka
    Dołączył
    Oct 2011
    Miejscowość
    Warszawa, Praga Południe (Kamionek)
    Posty
    183

    Domyślnie

    Czy napki do wpinania kieszonki nie uwierają, jeśli używa się otulacz z samym wkładem?

  8. #208
    Chustoguru Awatar Agulinka
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    9,342

    Domyślnie

    Dzięki pewnej kochanej forumce Mi ma olbrzymi zestaw pieluszek noworodkowych, do wyboru do koloru, w tym ecodidi i powiem Wam że jestem zachwycona i pewnie będę kontynuować przygodę z tą firmą jak wyrośnie z eSek. Konkretnie formowanki welurowe malutkie (stosujemy bez dodatkowego wkładu) i otulacze wełniane. Pieluszka jest cieniutka, mam wrażenie nawet że cieńsza jest od pampka, pupka jest malutka i zgrabne, co ważne u leżącego dzidziusia, dzięki gumeczkom kupka nie wypływa z formowanki więc otulacz pozostaje czysty, udało mi się dobrze zalanolinować więc trzyma świetnie, i do tego formowanki schną błyskawicznie powieszone w pobliżu kaloryfera - nocka wystarcza i rano mam suche i gotowe do użycia. Także nawet ekonomicznie to wychodzi. Bardzo jestem zadowolona i bardzo polecam
    Agnieszka, mama Marty (10.2011), Miriam (12.2014) i Elżbiety (11.2016)

  9. #209
    Chusteryczka Awatar aptonia
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa - Gocław
    Posty
    2,042

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GosiaG Zobacz posta
    Czy napki do wpinania kieszonki nie uwierają, jeśli używa się otulacz z samym wkładem?
    Ja używałam, a właściwie to mój mały model używał wełnianego otulacza z napkami do wpinania kieszonki z samymi wkładami bądź tetrą i nigdy nie zauważyłam żeby miał odciśnięte cokolwiek na pupie. Mogę polecić taki układ z czystym sumieniem

  10. #210
    Chustofanka Awatar kammillka
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Czarna Białostocka
    Posty
    225

    Domyślnie

    czy któraś z Was używa dla dziecka pieluszek formowanych bambusowych soft&fluffy Onesize z kieszonką? Jak wrażenia? Zastanawiam się nad zakupem a cena jest bardzo kusząca
    Alicja X.2011 Olga XI.2013

  11. #211
    Chustopróchno Awatar Kreska
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    11,279

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kammillka Zobacz posta
    czy któraś z Was używa dla dziecka pieluszek formowanych bambusowych soft&fluffy Onesize z kieszonką? Jak wrażenia? Zastanawiam się nad zakupem a cena jest bardzo kusząca
    ja
    genialne, miekkie, chlonne, cena dobra, kupilam w komplecie z wkladem. a! i zgrabna do tego jeszcze!
    Ania
    2008, 2011, 2013, 2018

  12. #212
    Chustofanka Awatar kammillka
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Czarna Białostocka
    Posty
    225

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kreska Zobacz posta
    ja
    genialne, miekkie, chlonne, cena dobra, kupilam w komplecie z wkladem. a! i zgrabna do tego jeszcze!
    dzięki za opinię więc może i ja się w końcu skuszę
    Alicja X.2011 Olga XI.2013

  13. #213
    Chustofanka Awatar yaheira
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    190

    Domyślnie

    Początkowo podchodziłam sceptycznie do wełnianych otulaczy, no bo jak to wełna i nie będzie przeciekać?
    A teraz jestem zakochana i w dzień używam praktycznie bez przerwy wełniaka
    tylko trzeba uważać przy lanolinowaniu, bo mój się ekhm trochę chyba skurczył i pasuje tylko do wkładów, ale to plus bo przynajmniej jest bardzo wąski w kroku.

  14. #214
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    384

    Domyślnie

    Yaheira a sama lanolinujesz? Ja wlasnie miałam sie zabrać ale nie wiem czy nie kupic gotowej kuracji do tego welniaka. Jest super ale juz zaczął przeciekać. Wełnę mozna pokochać byle było w niej siku. U nas przy pierwszym założeniu po 5 minutach była w środku mleczna kupa i od razu do prania. To mnie troche zniechęciło do wełny

  15. #215
    Chustofanka Awatar yaheira
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    190

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez asik Zobacz posta
    Yaheira a sama lanolinujesz? Ja wlasnie miałam sie zabrać ale nie wiem czy nie kupic gotowej kuracji do tego welniaka. Jest super ale juz zaczął przeciekać. Wełnę mozna pokochać byle było w niej siku. U nas przy pierwszym założeniu po 5 minutach była w środku mleczna kupa i od razu do prania. To mnie troche zniechęciło do wełny
    2 pierwsze lanolinowania robiłam sama - mydło marsylskie + lanolina (użyłam takiej z ziaji do brodawek bo innej nie miałam :] ) i ładnie mi wełniaczek trzymał - tylko trzeba uważać żeby nie narażać wełny na nagłe zmiany temperatury, bo wtedy właśnie można sobie zmniejszyć otulacz
    Teraz mam kuracje i o tyle jest prościej, że nie trzeba mieszać lanoliny ze startym mydłem, dzisiaj kurowałam, więc wełniak dopiero schnie

    Na początku, też przy każdej zmianie pieluchy musiałam zapierać otulacz, całe szczęście jak Ignaś skończył 4 miesiąc to się wyregulował i już mniej więcej wiem kiedy nie opłaca się ubierać wełny

  16. #216
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    384

    Domyślnie

    Dziekuje za odp u nas już kupy zmieniły właśnie stan skupienia więc łatwiej jest usunąć polecasz jakąś konkretną kurację?

  17. #217
    Chustofanka Awatar ismeril84
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    393

    Domyślnie

    Dziewczyny mam pytanie.
    Czy którejś z Was rozwarstwiał się PUL w pieluszkach i otulaczach z obecnej kolekcji Ecodidi? Pieluszki mam od niedawna, piorę zgodnie z instrukcją, nie wybielam i nie traktuję innymi mocnymi detergentami, a pomimo to właściwie w każdej pieluszce i otulaczu PUL jest bardziej lub mniej rozwarstwiony.
    Pisałam już do Ecodidi i z ewentualną reklamacją nie będzie problemu. Mam tylko dylemat, czy wymienić pieluszki na nowe, czy poprosić o zwrot pieniędzy. Boję się, że skoro PUL rozwarstwił się właściwie we wszystkich pieluszkach jakie ostatnio kupiłam, to z nowymi będzie to samo.

  18. #218
    Chustomanka Awatar marynarka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    1,455

    Domyślnie

    Rozwarstwił mi się tylko w kieszonce z szopami, takiej leśnej. Ostatnio zauważyłam i też właśnie miałam pisać z reklamacją. W żadnej innej, a mam jeszcze 3, problem się nie pojawił. A na jakich obrotach wirujesz???


    + 2 kropki ( 06. i 09.2011)

  19. #219
    Chustomanka Awatar Agis
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Malbork
    Posty
    658

    Domyślnie

    U mnie też spęcherzykował się ten liskowo-szopowy, od razu po pierwszym praniu. Wydaje mi się, że te pecherzyki robią się większe, więc pewnie będę reklamować. Sowy są ok, pul w nich wygląda zupełnie inaczej niż w szopach.
    http://agisowo.blogspot.com/

    Jaś 12.2010 Matylda 01.2014

  20. #220
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    384

    Domyślnie

    u mnie pule jak dotąd trzymają-ale za to gumeczki puściły w otulaczach-w sensie-rozciągnęły się i nie są już sprężyste, zaś formowanki bawełniane mi się skurczyły. bambusy są super, wełenka też.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •