Strona 10 z 14 PierwszyPierwszy ... 234567891011121314 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 268

Wątek: Ecodidi

  1. #181
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aginia Zobacz posta
    Pójść w xs i liczyć się z tym, że krótko nam posłużą?
    Aga, ja bym w xs nie szła. To duży wydatek na bardzo krótko.
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  2. #182
    Chusteryczka Awatar aptonia
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa - Gocław
    Posty
    2,042

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aginia Zobacz posta
    A byłabys tak dobra i zmierzyła mi swojego wełniaka? Porównam ze swoim starym
    Długość 45, szerokość w kroku 18,9, szerokość tułu w uszach 45 i przednich uszy, usz, czy jak to się pisze... 18

    Wysłane z mojego onetouch EVO7 przy użyciu Tapatalka

  3. #183
    Chustoholiczka Awatar aginia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,139

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aptonia Zobacz posta
    Długość 45, szerokość w kroku 18,9, szerokość tułu w uszach 45 i przednich uszy, usz, czy jak to się pisze... 18

    Wysłane z mojego onetouch EVO7 przy użyciu Tapatalka
    To ten nowszy wełniak i bez naciagania, tak na płasko mierzyłaś?
    Kuba - 2004, Jaś -2006, Franio -2011 i Józio 2014

  4. #184
    Chusteryczka Awatar aptonia
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa - Gocław
    Posty
    2,042

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aginia Zobacz posta
    To ten nowszy wełniak i bez naciagania, tak na płasko mierzyłaś?
    Na płasko...... naciągnęlam troszeczkę tak aby wyrównać tylko.....

    Wysłane z mojego onetouch EVO7 przy użyciu Tapatalka

  5. #185
    Chustoholiczka Awatar aginia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,139

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aptonia Zobacz posta
    Na płasko...... naciągnęlam troszeczkę tak aby wyrównać tylko.....

    Wysłane z mojego onetouch EVO7 przy użyciu Tapatalka
    Wielkie dzieki! W takim razie moge uznać, że mój to xs ale rozciagliwe xs

    Otulacz kupię w takim razie OS nad formowankami muszę jeszcze tylko pomysleć bo to jednak wygoda jak sa takie tyci dopasowane ...tylko te fundusze
    Kuba - 2004, Jaś -2006, Franio -2011 i Józio 2014

  6. #186
    Chustopróchno Awatar Kreska
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    11,281

    Domyślnie

    Wełniany otulacz Ecodidi na rzepy
    Wełenka ta sama co w poprzednich otulaczach, czyli miękka, dość cienka, ładnie się układa. Nie przecieka nawet bez lanolinowania za bardzo. Po lanolinowaniu trzyma bardzo porządnie.
    I w dodatku rzepy!!! Nie za szerokie, nie usztywniają otulacza, trzymają bardzo dobrze. Zapięcie ekspresowe bez dopasowywania napek i płynna zmiana rozmiaru a nie skokowa!
    Są białe, ale w końcu wełnianego otulacza się nie pierze codziennie więc ryzyko że zszarzeją jest niewielkie Choć jakby były kolorowe to byłoby jeszcze piękniej
    Idealny otulacz wełniany dla tych co wolą rzepy
    (reszta zalet jak w napkowych czyli bardzo starannie uszyty, kolorowe ozdobne szwy i napki zmniejszające wysokość)

    Bambusowe welurkowe wkłady składane

    2warstwy welurku bambusowego, super miękkie i baaaardzo delikatne! Nawet po wielu praniach Przy składaniu na 4 bardzo chłonne.
    Są gładkie, nie odciskają się na skórze (w chuście na przykład)
    Cena niestety nie-najniższa ale są naprawdę dobre
    Ania
    2008, 2011, 2013, 2018

  7. #187
    Chustomanka Awatar fensterka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    1,129

    Domyślnie

    dziewczyny napiszcie czy bardzo spiera się ta bawełna w formowankach- kieszonkach?
    Problem w tym, że jest nas czterech
    Rafał mąż- 2003, Eryczek- 04.2010, Tymusiek- 05.2012, Staś- 10.2014
    i każdy chce przy Tobie LEŻEĆ.

  8. #188
    Chusteryczka Awatar aptonia
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa - Gocław
    Posty
    2,042

    Domyślnie

    Bawełna jak to bawełna po kilku praniach już nie takie kolorowe za to bardziej chłonne, ale te welurowe dłużej trzymają kolory

  9. #189
    Chustofanka
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    244

    Domyślnie

    My posiadamy już od paru tygodni otulaczyk wełniany z wpinaną kieszonką z welurku bambusowego plus wkład bambusowy. Rozwiazanie bardzo fajne, choć ja staram sie wysikiwac M. odkad siedzi (teraz ma 10 m) więc wkład ewentualnie na jedno siku jest bo zaraz zmieniam (w nocy jednak jedno), czasem jak niewylapane wieksze siku poleci to otulaczyk pod kieszonka lekko wigotnieje no ale jest wciąż bez lanolinowania więc ma prawo. Wełenka jak i bambus przyjemne, milusie same achy i ochy no i jakość wykonania- bardzo starannie, nawet metka jest śliczna Bardzo podoba mi się indywidualne podejście do klienta, możliwość doradznia no i wybrania koloru napek i obszyc

  10. #190

    Domyślnie

    Dla mnie otulacz ecodidi to najlepsza pielucha na świecie, a pieluchuje już 2 lata, od niedawna dwoje dzieci na raz. Otulacz one size pasuje idealnie i na dwuletnią córkę i na 3 kilogramowego noworodka.

  11. #191
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2014
    Miejscowość
    Piaseczno
    Posty
    21

    Domyślnie otulacz wełniany ecodidi

    Wszędzie pełno ochów i achów na temat otulacza wełnianego ecodidi, dlatego też chyba i ja się skuszę Nie wiem jednak czy wybrać z dopinaną kieszonką czy bez (jeśli w większości chyba raczej pakowałabym do niego wkłady składane)? którą wersję polecacie? jakie są Wasze typy? Czy te dodatkowe napki nie odciskają się na skórze dzidzi przy stosowaniu wkładów składanych?

  12. #192
    Chustomanka Awatar fiolka
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    sielsko pod Krakowem
    Posty
    871

    Domyślnie

    otulacz wełniany ceodidi to mój ulubiony!!! Jest mięciutki i dobrze trzyma (jak się dobrze zlanolinuje). U nas dziecka nic nie odciska, a nie mam wkładów oryginalnych, bo jestem miłośniczką tetry muślinowej z Ikei Więc wkładam ją i inne wkłady, które mam na stanie. Składam albo w prostokąt albo w "latawiec" ale moje dzieci robią potrzeby duże do toalety więc w sumie to tylko na siku Polecam Ci ten otulacz z całego serca (żaden inny nie jest tak mięciutki i milutki)
    Wicuś 01.2011, Lili 01.2013, Ignaś 10.2014

  13. #193
    Chusteryczka Awatar Pondo
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,352

    Domyślnie

    Trzecie dziecko w wielo a jakie odkrycie!! ach i och

    Mam wszystkie trzy warianty pieluszek formowanych z kieszonką, zdecydowanie jestem zakochana po uszy. Mam xs-s i już nie mogę sie doczekać zakupów one-size
    Zdecydowanie kieszonka z welurem bawełnianym jest cudowna, to wypośrodkowanie pomiędzy super chłonnością a szybkim jak na formowankę czasem schnięcia.
    Pieluszki ładnie leżą na 3,5 kilowym dziecku, i mimo ,że xs-s na pewno nie starczą na długo , to warto zainwestować w tak dobrze dobraną pieluszkę właśnie dla takiego maluszka.
    Nie wpisuję się w profil ideologiczny statystycznej chustomatki.

  14. #194
    Chustonówka
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    23

    Domyślnie

    Na moim maluszku testowałam wełniak Ecodidi S i cztery formowanki S. To były nasze najfajniejsze pieluchy Świetnie skrojone, zgrabne, nie robiły dużej pupci, pasowały od urodzenia (3 kg) do 4 miesiąca (6,5 kg). Moje ulubione wzory to tęcze - wesołe, kolorowe, a welurek na zewnątrz długo zachowuje "świeżość".
    Miałam formowanki z welurem bambusowym i bawełnianym od pupy - myślę, że dla noworodka zupełnie wystarcza welur bawełniany, tym bardziej, że często zmienia się mu pieluchę. Natomiast welur bambusowy będzie lepszy dla starszaka, gdzie chłonność ma duże znaczenie - choć te z welurem bawełnianym też są chłonne.
    Wełniaczek Ecodidi też długo nam posłużył, bo dzięki zapasowi napek i gumce z przodu był rozciągliwy w pasie (dla porównania wełniak Kokosi S był węższy w pasie i starczył na krócej).
    Teraz kompletuję stosik w rozmiarze OS, który w 90 proc. składa się z pieluszek Ecodidi - wełniaki, formowanki i wpinki. Na dzień wełniak + wpinki (super się sprawdzają), na noc z formowanką (a w upalne dni będzie sama formowanka). (Mam też trochę tetry, którą wkładam do pulowych otulaczy, żeby uniknąć częstego prania wełniaków - jednak kupka z tetry często wylatuje na otulacz, co przy wpinkach prawie się nie zdarza).

    A propos przecieków wełniaka, o których piszą dziewczyny - mnie wełniak S zaczął przeciekać po ok. 3 miesiącach używania, mimo że, jak myślałam, go lanolinowałam. Jednak niedawno odkryłam, że lanolina, której używałam... to nie była wcale lanolina, tylko mieszanka do prania wełny z dodatkiem lanoliny (choć na opakowaniu stało jak byk: "LANOLINA"). Teraz zainwestowałam w kurację lanolinową Ulrich Naturlich i widzę różnicę - wełniaki trzymają super.

    Do tego Bianka jest niesłychanie życzliwą osobą. Mimo że zgłaszałam różne wątpliwości albo zmieniałam zamówienie, zawsze szła na rękę. Pani Marto, dziękuję za anielską cierpliwość
    Ostatnio edytowane przez Canaima ; 14-05-2014 o 20:39

  15. #195
    Chustomanka Awatar fiolka
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    sielsko pod Krakowem
    Posty
    871

    Domyślnie

    Pomóżcie bo już głupieję. Chcę kupić otulacz wełniany OS ale bardzo mi się podobają też te kieszonki wełniane z wpinanym wkładem. Czy dobrze rozumiem, że te pieluszki wełniane to po prostu otulacze z dodatkowymi napami? Takie 2 w jednym? Mogę tego używać jako normalnego otulacza? A jak będę chciała to dopiąć wkład?
    Napisałam nawet do Marty ale jestem niecierpliwa i może któraś z Was mi szybciej napisze
    Wicuś 01.2011, Lili 01.2013, Ignaś 10.2014

  16. #196
    Chusteryczka Awatar aptonia
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa - Gocław
    Posty
    2,042

    Domyślnie

    Fiolka dokładnie tak jak napisałaś

  17. #197
    Chustomanka Awatar fiolka
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    sielsko pod Krakowem
    Posty
    871

    Domyślnie

    super w takim razie zamawiam dzięki aptonia.
    Wicuś 01.2011, Lili 01.2013, Ignaś 10.2014

  18. #198
    Chusteryczka Awatar aptonia
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa - Gocław
    Posty
    2,042

    Domyślnie

    Bardzo proszę

  19. #199
    Chustopróchno Awatar Kreska
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    11,281

    Domyślnie

    czy mozecie cos napisac o otulsczach merynosowo kaszmirowych?
    najlepiej w porownaniu do tych poprzednich, zwyklych welnianych?
    Ania
    2008, 2011, 2013, 2018

  20. #200
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    52

    Domyślnie

    Mam pytanie.
    Przymierzam się do kupna pierwszych pieluszek.
    Czy w otulacz wełniany da radę wkładać "domowe" wkłady-np. ręcznik czy flanelę? A jeśli tak, to ja ją zaczepiać? Nie znajduję zdjęć jak ten otulacz wygląda od środka. Piszecie o wkładanej tetrze-tzn., że składacie ją jak na formowankę czy w prostokąt?

    Mam tez pytanie odnośnie formowanek-czy na noc jest niezbędne włożenie wkładu? Czy dobrze rozumiem, że jeśli formowanka jest zsiusiana, to nie trzeba jej prać? Co z nią robicie?

    z góry dziękuję za odpowiedzi

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •