Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Wątek: proby z flipem i storczem nieudane.. nie chce odpuszczac wielo:(

  1. #1

    Domyślnie proby z flipem i storczem nieudane.. nie chce odpuszczac wielo:(

    witajcie,

    podczytuje forum do dłuższego czasu i na podstawie waszych doświadczeń zdecydowałam się na zakup otulacza flip, kieszonki bumgenius i wełniaka storcza na próbę mam tez ściereczki bambusowe z biedronki- sa rzeczywiscie fajne i cale mnóstwo niestety ale zwyklej tetry- ale darowane koniowi...

    w czym problem?

    synu wazy 6,5 kg ma prawie 3 mies.

    flip- strasznie sciskaja mu nozki i brzuszek te gumki, jak siknie to sie robi czerwona skora.. przy jednorazowkach nie mamy żadnego problemu ze skorą bez smarowania etc. a tutaj nie wyglada to ani zdrowo ani wygodnie((
    a zmieniam pieluche natychmiast, bo krolewicz daje sygnal dzwiekowy ze mu mokro- stad tez mam trudności ze spaniem, bo sie budzi od razu..

    storcz welniak- nalozylam mu dzisiaj kilka tyg temu wypralam, zalanolinowalam na zimno i maskara(( czy po lanolinowaniu welniak sie klei? czy za duzo dalam tej kuracji jednak? taki jest dziwny... no i jest szorstki jak cholera... nalozylam malemu na pupe z wkladka z tej kieszonki BG i prawie od razu ryk.. sprobowalam wszystkiego majac nadzieje, ze to nie alarm na otulacz... po jakis 10 minutach zdjelam i niestety nozki odcisniete okropnie przy sciagaczach, zaczerwienione, a przy pepuszku od obszycia dziurki na brzegu, chyba na regulacje gumki zostawiona, caly czerwony brzuszek obtarty jak diabli... i to spowodoalo, ze przestalam wierzyc w te zachwyty nad welna i wielo.. a nie cierpie pampkow, bo mi smierdza i mam dosc... i chcialam wielorzaowac od samego poczaktu, ale tak mi to wlasnie wychodzi, że nie wychodzi juz 3 mies... stad ten wpis

    niestety, to co mi najlepiej wychodzi to wlozenie sciereczek lub tetry po prostu w spodenki lub body i przy kazdym siku przebieranie.. ale to mi sie udaje przez kilka godz dziennie- coraz dluzej, bo maly coraz rzadziej sika

    i czy rzeczywiscie wasze dzieci kochaja welniaki? i sa takie milusie? jak to robicie?

    ja w swoim zachwycie od razu zakupilam wszystkie rozmiary storczow i sprezentowalam siostrom- ich dzieci tez plakaly((

    boje sie dalej inwestowac w temat, bo juz mam dosc tych wtop co robic, zeby sie jednak udało?
    dzięki za pomoc!

  2. #2
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    nie chcę Cię straszyć ale zaczerwienia ma moja jak zjem coś z nabiałem

    dalej
    może mały nie lubi czuć mokrego? wkładki co izolują może?

    jak się storcz klei to za dużo wymocz w płynie do naczyń a potem wypierz powinno pomóc
    jeżeli odciśnięte nóżki to może z mały rozmiar?

    a flip za mocno zapięty?
    a synek grubo czy szczupłoudkowy jest?

  3. #3
    Chustoholiczka Awatar Basinda
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    5,469

    Domyślnie

    Ja do wielo podeszłam dość ostrożnie i bez większych inwestycji.
    zaczęłam też jak młody miał ze 3 miesiące albo i więcej.
    U nas flip + zwykła tetra (po starszej córce) świetnie się sprawdza w domu. A flipa masz one size? może źle dopasowujesz napki że uciska?

    U nas też sprawdzają się tanie kieszonki "chinki" kupione na ebayu. są dość duże jak na one size i fajnie się u nas dopasowują i nie odciskają na nóżkach.

    wełny nie próbowałam i jakoś nie mam ochoty
    Basia mama 5 małych Trolli
    Doradca Noszenia ClauWi, Certyfikowany Instruktor Masażu Shantala



  4. #4
    Chustoholiczka Awatar aginia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,139

    Domyślnie

    Flip jest chyba jednym z najszerszych otulacz więc uciskanie raczej bym zrzuciła na zle dopasowanie.
    Co do zaczerwienionej pupy to spróbowałabym uzyważ wkładek "mam sucho" a jesli dalej tak bedzie to zastanowić się nad kwestia proszku w którym sa prane pieluszki ( może problemem nie jest sam proszek ale np jego ilość).
    Co do storcza to moze po prostu macie za mały rozmiar? Nie wiem jak storcz mógłby obcierać Przeciez on mięciutki jest, chyba że synek jest uczulony na wełnęSpróbuj z większym rozmiarem.
    A w czym go prałas -może synek źle reaguje na płyny/proszki do prania?
    Kuba - 2004, Jaś -2006, Franio -2011 i Józio 2014

  5. #5

    Domyślnie

    co do wielkosci- to cholera... chyba mi przelecialy S)) grrr.. teraz czytam ze do 6 kg... musze sprobowac tych wiekszych jednak... a te poczekaja na rodzenstwo

    ale zanim odloze to jeszcze powalcze z nimi- tzn. wypiore i sprawdze jakie one sa miekkie

    jutro podejmę kolejne próby

    ale, ze mi te welniaki przelezaly to zal(( achhh

    a ktore welniaki sa najbardziej miekkie? bo wizualnie najbardziej mi sie te podobaly, a z chusty leo, choc tez jeszcze niezlamana i sztywna, to jestem bardzo zadowolona, stad poszlam za ciosem i trzymalam sie tej marki

  6. #6

    Domyślnie

    proszki to chyba nie to, bo wszystkie rzeczy piore w tym samym z podwojnym plukaniem i nic sie nie dzieje zlego
    no i jak zakladalam bez otulacza tetre, to tez sie nic zlego nie dzialo.

    a do welniaka kupilam ekologiczne plyny


  7. #7
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    zajrzyj do naszych n=handmajaek
    bianka 2009 przyszedł ostatnio i bardzo jestem zadowolona
    magnolia robi cudeńka
    i sylviontko zaczęła wełniaczki
    aa i agna

    myśle żebyś popatrzyła u dziewczyn jest zdecydowanie taniej i robią na życzenie klienta


    a płuczesz raz czy dodatkowo też te pieluszki?
    wyżej już odpowiedziałaś ok

  8. #8
    Chustomanka Awatar Mania
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Czerwionka-Leszczyny, Ornontowice
    Posty
    1,288

    Domyślnie

    piszesz, że maluch budzi się bo ma mokro.. na noc i na dłuższe drzemki zakładam kieszonki, które mają warstwę polaru i dziecko nie czuje, że ma mokro. No chyba, że do flipa masz wkłądki z warstwą tą taką że maluch nie czuje wilgoci. Bo jeśli zaśnie w otulaczu i zwykłej tetrowej pieluszce albo wkładzie z mikrofibry no to będzie czuł mokro i może mu to przeszkadzać w spaniu.
    Mama Stasia (15.04.2006), Róży (25.03.2009) i Helenki (15.10.2011)

  9. #9
    Chustoholiczka Awatar espejo
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    3,729

    Domyślnie

    Jesli jestes przekonana do wielo to probowac, probowac, probowac
    Flip to dla mnie totalna porazka - nie rozumiem fenomenu tego otulacza, ale wiem, ze jest sporo osob zadowolonych. Storcheny bardzo lubię - to jedne z lepszych gaci. Z tego co piszesz to chyba za mocno w lanolinie wykapalas wymoczyc w plynie do mycia naczyn i uprac. No i ja gacie uzywam tylko do formowanek - nigdy mi nie pasowalo do zadnych wkladow, wklady np. tetra zlozona w prostokat sprawdza sie z otulaczem zapinanym (o kroju np takim jak flip). Nowe storcheny moga byc szorstkie i nieprzyjemne, tym bardziej lepsze do formowanek - moze uczulenie na welnę, a moze skoro sa zaczerwienienia faktycznie trzeba przeanalizowac sposob prania - proszek (rodzaj) i ilosc.
    Jakiego rozmiaru storchenow uzywasz? polecam nieco luzniejsze - rozmiar M do formowanek powiniem byc dobry.
    Flip (one-size?) najprwdopodobniej za ciasno zapiety - polecam nie spinac w ogole czyli na najwiekszym rozmairze, d o srodka chlonny wklad ktory na krotki czas złapie wilgoc - zobaczysz czy to zaczerwienie od gumek czy moze jest inna przyczyna (znowu - moze cos nie tak z praniem, moze skora nie lubi wilgoci).
    Lanolina tez moze uczulac, neistety

    Są tez i inne - loveybums najprzyjemniejsza delikatna wełna, cena juz mniej do tetry amsterdam sie fajnie sprawdza (zapinany, nie gaciowy)
    Truscaffkowa Marzenka
    starszy i młodszy .... bardzo mi urośli







  10. #10

    Domyślnie

    Mania, na noc to jeszcze nie probowałamchoć po aferze ze storczem, pogubilam się w odczytywaniu sygnałow etc i dalam mu cyca, nie wierząc, że jest głodny, jednak zassał się na całego i śpi bez kąpanka, tylko ze sciereczką z mikrofibry w bodziaku ale rzeczywiscie jak w dzien robie mu kanapkę: bambusowe pod mikrofibre to wtedy czuc roznice w suchości

    wlasnie odnalazlam oferte magnolii- cudne rzeczy robi ta zdolna kobieta))

    kochane widzę już swoje błędy jutro spróbuje z flipem i kieszonką raz jeszcze. z wełniakami spóbuję u magnolii, bo ten jest za mały dam wam znać

    dzięki za pomoc!!!!

  11. #11
    Chustoholiczka Awatar espejo
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    3,729

    Domyślnie

    Uwazaj na mikrofibre bezposrednio przy skorze - moze podrazniac
    generalnie to mikrofibra jest swietna na wklady do srodka kieszonek, formwoanek itp ale nie ma bezposredniego kontaktu ze skora
    Truscaffkowa Marzenka
    starszy i młodszy .... bardzo mi urośli







  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez espejo Zobacz posta
    Uwazaj na mikrofibre bezposrednio przy skorze - moze podrazniac
    generalnie to mikrofibra jest swietna na wklady do srodka kieszonek, formwoanek itp ale nie ma bezposredniego kontaktu ze skora
    dzieki! a sadzilam, ze tyle sie naczytalam i tyle juz wiem://// i ze tak uważam achhhh!
    dobrze, ze w koncu napisalam, bo bym tego mego choopaka meczyla, szczesliwie to niezwykle cierpliwy facet

  13. #13
    Chustonoszka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    81

    Domyślnie

    ja tylko dopisze, ze nam storcheny gacie w ogole nie podeszly, tez chyba mialam za male i waskie. mam gacie od magnolii i sa super. teraz mam tez otulacz ecodidi i stetsuje. na razie nie mam przekonania. ale najbardziej kocham otulacze polarowe! od sylviontka sa rewelacyjne i w dobrej bardzo cenie. sa mieciutkie, nie uciskaja wcale, na dzien wypasione
    a na noc uzywamy bambuski sylviontka albo innych bambusek (np. ostatnio nabylam lollipop i bardzo mi odpowiada).
    mikrofibra przy pupie bezpoesrednio podobno tez moze wysuszac skore nadto.

    flip bardzo lubie, bo jest miekki i naciagliwy moze faktycznie sprouj go mniej scisle zapinac i zobacz jeszcze. flipa uzywam na noce do bambusowych formowanek.
    bumgeniusa nie mam i znie znam, to sie nie wypowiem.

    powodzenia! probuj dalej, jak juz znajdziesz swoje ulubione rozwiazania, poczujesz jaka to frajda



Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •