Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Wątek: nosiłyście noworodka w kółkowej???- jak tak to wstawcie zdjecia :)

  1. #1
    Chustofanka Awatar Zazu
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    lublin
    Posty
    363

    Domyślnie nosiłyście noworodka w kółkowej???- jak tak to wstawcie zdjecia :)

    jak w temacie


    I kwiecień 2014

  2. #2
    Chustonoszka Awatar kamilajka
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    135

    Domyślnie

    Podbijam - ja czekam na swą pierworodną, która z dnia na dzień powinna zechcieć wyjść, i mam zamiar nosić - w kółkowej i tkanej. Więc chętnie pooglądam (zwłaszcza żeby technikę podejrzeć - ile główki jest zasłoniętej, etc.).

  3. #3

    Domyślnie

    U mnie podobnie, pierworodna córcia - termin na 23 czerwca ale nic się nie chce ruszyć na ten świat, a i czekam na pierwszą chustę kółkową od Vombati

  4. #4
    Chustonówka Awatar tynka
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    28

    Domyślnie

    to w kółkowej też można nosić od urodzenia?myślałam, że to jakiś problem z bioderkami tak jak w pozycji kołyski...
    Łobuziak 08.06.2012
    Kwiatuszek 21.03.2014

  5. #5
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tynka Zobacz posta
    to w kółkowej też można nosić od urodzenia?myślałam, że to jakiś problem z bioderkami tak jak w pozycji kołyski...
    No za długo raczej się nie zaleca, ale jeśli to jest pozycja jedna z wielu, to ujdzie. Niektóre dzieci lubią kołyskę - ważne przy tym, żeby zmieniać sobie ramię, bo w ten sposób również dziecku zmieniamy sposób ułożenia. A tak poza tym, to dla noworodka chyba najlepszy kangurek.

  6. #6
    Chustodinozaur Awatar rafandynka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    15,253

    Domyślnie

    Ale nie w kołysce, na biodrze/brzuchu. Można. Jak poczekacie do grudnia, to Wam wstawię zdjęcia
    A 2008, H 2009, M 2012, I 2014, M 2021

  7. #7
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Na biodrze noworodka?...

  8. #8
    Chustodinozaur Awatar rafandynka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    15,253

    Domyślnie

    Tak, w kółkowej z odwróconą krawędzią. Oczywiście naciągnięta do połowy główki i dobrze dociągnięta.
    Od razu wyjaśnię z tą krawędzią. Chodzi o to, żeby skręcić raz chustę przed włożeniem w kółka. Skręt wypada mniej więcej na wysokości dołka podkolanowego i sprawia, że nóżki układają się symetrycznie. W klasycznie zamotanej kółkowej zawsze będziemy mieć jedno kolanko wyżej, a drugie niżej. Pozycja w takiej kółkowej czyli tej z odwróconą krawędzią jest dla noworodka o niebo lepsza niż w kieszonce.
    Ostatnio edytowane przez rafandynka ; 28-06-2012 o 19:16
    A 2008, H 2009, M 2012, I 2014, M 2021

  9. #9
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    To ja takiej szkoły nie znałam (chodzi mi o noworodka na biodrze, nie o samo skręcanie krawędzi) Na przodzie motałam w kółkowej (choć już nie noworodka), ale na biodrze takiego malucha nie umiem sobie wyobrazić (gdzie główka itd.). Chętnie zobaczę fotki

  10. #10
    Chustodinozaur Awatar rafandynka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    15,253

    Domyślnie

    No nie mam fotek, bo dzidziuś w brzuchu. Na biodrze będzie to wyglądało bardzo podobnie jak na brzuchu.
    Tak mnie uczono na kursie, ale może się jeszcze jakaś Clauwi wtrąci i mnie skoryguje...
    A 2008, H 2009, M 2012, I 2014, M 2021

  11. #11
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Może jakieś w necie znajdę Naprawdę jestem ciekawa, bo lubię kółkową, a u mnie też maluch w brzuchu

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •