Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27

Wątek: Krótkie spodenki latem?

  1. #1
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,899

    Domyślnie Krótkie spodenki latem?

    Nie wiem czy kupować krótkie spodenki na lato Maciusiowi. W te które mamy ledwo włazi jego pupsko w wielo. A może niech lata w koszulce i pieluszce tylko? Jak jest u waszych dzieci latem w kwestii krótkich spodenek?
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  2. #2
    Chustomanka Awatar Magda&Franio
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    579

    Domyślnie

    Franek chodzi w wielo i w szortach gdy jest ciepło. Po prostu często siada na pupie gdy spacerujemy, korzysta z huśtawek, zjeżdzalni i innych sprzętów na palcu zabaw. Jakoś wolę by miał spodenki na sobie niż żeby nóżkami szorował po tym wszystkim.
    Kupiłam mu fajne szorty w zarze i koleżanka szyjąca, szyje nam takie fasony spodenek w których pupa wielo sie mieści i w dodatku super wygląda.

  3. #3
    Chustoguru Awatar annia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    7,645

    Domyślnie

    Ja nawet w upalne dni wolę zakładać małej cienkie legginsy - przy jej żywiołowym sposobie bycia (czyt. biegania, skakania, przewracania się) musi mieć kolana chronione przed większymi zadrapaniami.
    ['] 07.2008
    Dotka 06.2010
    Agutka 07.2013
    Katka 08.2017

  4. #4
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,899

    Domyślnie

    Maciuś na razie nie chodzi i się nie zanosi
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  5. #5
    Chusteryczka Awatar reginleif
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,189

    Domyślnie

    Jesli nie chodzi to bym sobie darowała spodenki. Zawsze to jedna warstwa na tyłku mniej
    Mój gad chodzi i mam problem żeby upchnąć zadzior w cokolwiek. Mam dla niego takie z rozciągliwej bawełny, na gumce. Zastanawiam się też nad jakimis ochraniaczami na kolana i mógłby w samym śmierdzielku pomykać.
    Styczniowy Staszek (2009), lutowy Tadek (2011)
    Moja dłubanina

  6. #6
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    mój (sierpniowy, zaczął chodzić w grudniu) większość zeszłego lata (ciepłych dni, których znowu aż tak dużo nie było :/) przechodził, a konkretniej przeraczkował w pieluszce i koszulce - od razu przewijanie szybsze Na zjeżdżalni i tak zjeżdżał leżąc na brzuchu. W tym roku trochę inaczej, na razie raczej szorty (po domu bez, ale często i w ogóle bez niczego) ale już starszy jest, poważniejszy
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  7. #7
    Chusteryczka Awatar Truscaveczka
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Podkarpacie
    Posty
    1,891

    Domyślnie

    Podpiszę się pod powyższym - jak chodzi, trzeba ochronić choćby pupę przed piachem w pieluszce (zaliczone) i nogi przed podrapaniem (zaliczone). Jak nie chodzi, nie raczkuje po placu zabaw, pieluchy wystarczą
    Sarcasm helps keep you from telling people what you really think of them.
    Dziergam Pichcę Ględzę Tłumaczę

  8. #8
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    1,194

    Domyślnie

    ja na ostatnie upały założyłam pieluchę, a dla ochrony kolan przy zabawie miał geterki-nogawki. Nogi były chronione, a na pupie nic dodatkowo nie grzało

  9. #9
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,913

    Domyślnie

    ja zakladalam cienkie krotkie spodenki, takie dresowe, miekkie

    ale zeby to jakos chronilo przed piachem to nie powiem

  10. #10
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Ja sobie chwalę spodenki do połowy łydki, bo z tymi kolanami to naprawdę różnie bywa

  11. #11
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    388

    Domyślnie

    Ja właśnie jestem w trakcie zakupów cienkich getr(ów?). Tosia z tych raczkujących. Wielo plus getry (bez skarpetek, co niestety wiąże się z ciągłymi uwagami ze stron babć) - wydają mi się najlepszym rozwiązaniem.

  12. #12
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Oct 2011
    Miejscowość
    Przygranicze
    Posty
    4,253

    Domyślnie

    A my dziś byliśmy w koszulce i pieluszce + kapelusik oczywiście, bez skarpetek nawet i było ok

  13. #13

    Domyślnie

    mój syn nosił wielo rok temu, miał 1.5 roku, więc już biegał ale w kwestii spodenek, nosił normalne krótkie ale większe można nakupować za parę zł w lumpie, będą rosły razem z dzieckiem. Teraz, rok później nosi te same ale już bez pieluchy wielo. Ale mój syn też latał w samej kieszonce albo flipie z tetrą, nie miałam problemu aby siadał w niej na huśtawce czy bawił się w piachu. Im mniej na pupie w upał tym lepiej przecież. A kolana....cóż, są fajne plasterki z Kubusiem Puchatkiem


  14. #14
    Chustoholiczka Awatar madagaskar
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,999

    Domyślnie

    moj jeszcze nie hodzacy i w samej pieluszce na razie bryka

    2005,2008,2011,2018

    net mi działa jak chce/nie chce...bywam chwilami...i czasem znikam

  15. #15

    Domyślnie

    u nas tak samo jak u kawiareczki, w lumpeksie wyszperałam cudeńka, cieniutkie spodnie lniane, przewiewne, kilka par i w tym lata a pod spodem tetra/formowanka i wełenka. W samej pieluszce puszczam go po domu albo w ogrodzie, a tak w parku czy na placu zabaw mam opory jakieś, i to ze względów estetycznych chociaż pieluchy piękne przecież.

    A niechodzącego bym faktycznie tylko w samej pieluszce puszczała.

  16. #16
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,187

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wiewiórka Zobacz posta
    Maciuś na razie nie chodzi i się nie zanosi
    wlaśnie dlatego w upalne dni bym odpuściła spodenki do leżenia czy siedzenia na trawce ładna wielo starczy
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  17. #17
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,187

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Olapio Zobacz posta
    ja zakladalam cienkie krotkie spodenki, takie dresowe, miekkie ale zeby to jakos chronilo przed piachem to nie powiem
    o właśnie u nas jeszcze nie było tak gorąco, albo wtedy siedzieliśmy w domu, więc Mateo miał na sobie spodenki ale jak przyszliśmy do domu to piach w pieluszce też był
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  18. #18
    Chusteryczka Awatar Truscaveczka
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Podkarpacie
    Posty
    1,891

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kawiareczka Zobacz posta
    Im mniej na pupie w upał tym lepiej przecież.
    Nie wiem, czy przecież, dobra bawełna lepiej chroni przed słońcem delikatną skórę, niż kremy.
    Sarcasm helps keep you from telling people what you really think of them.
    Dziergam Pichcę Ględzę Tłumaczę

  19. #19

    Domyślnie

    Antek rok temu w upały pomykał już w samych majtkach, do których wkładałam 1/4 pieluchy tetrowej, żeby sobie po nogach nie lał. No i koszulce oczywiście. Radośnie raczkował po żwirze i po kostce granitowej. Jakiś większych strat w kolanach nie zauważyłam. W tym roku lata przy dobrej pogodzie w samej koszulce, przydługiej, bez żadnej spodniej warstwy. No ale to wszystko na podwórku. Do ludzi pielucha i spodenki.
    Natalia
    mama Ali 21.11.2006
    i Antosia 11.05.2010

  20. #20
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    a ja wczoraj widziałam dzieciaczka który szedł sobie w gaciach storchena i miał do tego szelki do tego krotka koszulka
    czemu ja na to nie wpadlam rok temu jak wkurzało mnie to ze u chodzcego dziecia gatki troche jednak spadaja

    ps.a moze to którąś z Was wczoraj widziałam z maluchem?
    Bartek 02.05.2007 Ksawery 07.08.2010 Sara 28.04.2012

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •