Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20

Wątek: tetra niezdrowa

  1. #1
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    388

    Wink tetra niezdrowa

    Dziewczyny? Jak bronicie się przed komentarzami innych osób (bliskich czy mniej bliskich) a propos pieluchowania wielorazowego??
    Ja ostatnio usłyszałam od mojej przyjaciółki, która ma córkę starsza od mojej o 9 mc - jeszcze w pieluszce), że to niezdrowe. Że pediatrzy też tak uważają. Że tetra odparza. I że odparzenia to bardzo zła rzecz. Że taka pielucha nie oddycha (a pampers to co? Oddycha? Ludziom się wydaje, że jak jest cieniutki, mięciutki i chłonny, a przy tym dajacy uczucie suchości, to że i zdrowy - no bo przyjemny).
    Ja jestem mało asertywna i nie umiem odpowiednio obronić słuszności mojego wyboru, choć jestem prawie o tym przekonana (i jest mi z tym źle).
    Piszę prawie, bo sama się zastanawiam, jak bardzo pul oddycha i na ile jest to chwyt marketingowy. Czasem i inne mam wątpliwości. Choćby, czy nie za szerokie jest to pieluchowanie, które stosuję? Nie znam zdania naszego ortopedy na ten temat. Ale w ogólnym rozrachunku i tak uważam, że wielorazowe pieluchowanie wygrywa w porównaniu do pampersów.
    Pytanie, czy odparzenie pupy jest naprawdę tak bardzo szkodliwe? Czy nie jest bardziej niezdrowe trzymanie dziecka przez 2 lata w chemii?
    Pytam, bo faktycznie zdarza nam się często odparzenie. Ale nie duże, nie widać, żeby to bolało moją córcię. No ale wyrzuty sumienia mam. Będę wdzięczna za odpowiedzi

  2. #2
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Oct 2011
    Miejscowość
    Przygranicze
    Posty
    4,253

    Domyślnie

    My po roku na wielo mieliśmy 2 razy odparzenie, raz jak wylądowaliśmy w szpitalu i na pampersy przeszliśmy to aż mu ropa leciała z rany na pupie a drugi raz sporo lżejsze jak babcia została z małym i mu przez kilka godzin wielo nie zmieniła(zapomniała e to nie pampers) i tak łaził zakupany... efekt oczywisty, żałuje że tak pózno w nocy na nocne przeszliśmy, ortopeda jak najbardziej za wielorazówkami, ja Fizjoterapeutka z zawodu jestem na wielkie TAK! Pieluszki są szersze i węższe w kroku, jak dziecko małe to myślę że szersze bardziej odpowiednie są , ale dla chodzącego oczywiście węższe...

    Często zmieniana tetra nie odparza...a jak ktoś ci mówi że nie dobre to daj powąchać tetrę i papmersa , a potem spytaj który bardziej chemią śmierdzi...a zreszto to twoje życie, twoje dziecko i taką podjełaś decyzję, ja po roku od nikogo nie usłyszałam nic złego na ich temat...
    Ostatnio edytowane przez Dewiś ; 15-05-2012 o 16:48
    P 2000, M 2005 , M 2011, L 2015

  3. #3
    Chustomanka Awatar kundzia
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Bydgoszcz/Fordon/docelowo Maksymilianowo :)
    Posty
    810

    Domyślnie

    u nas odparzenia były tylko w jednorazówkach. w wielo pupa jest cudna. no ale jak ktoś dziecko zostawia przesikane no to oczywista sprawa, że zrobi się odparzenie. w pampersie też się zrobi, jak zostanie za długo. wielo po prostu zmienia się częściej niż pampersy. swoją drogą masakra dla pupy...kilka godzin w chemicznym okładzie. lepiej mokra od moczu pieluszka niż pół tablicy mendelejewa.
    Ania, mama Gabrysia (11.08.2010)

  4. #4
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    wg mnie w pulu odparzenia będą jednak rzadziej, niż w nieprzepuszczalnej całkowicie ceratce, ale nigdy dziecka w takowej nie trzymałam... Jeśli rzeczywiście skóra Twojego dziecka jest wrażliwsza, to możesz spróbować kłaść na tetrę wkładkę "sucha pielucha" - może być po prostu pocięty na prostokąty cienki polarowy kocyk, np z ikei, albo stosować otulacze wełniane czy polarowe - te będą przewiewniejsze, pupa wygląda w nich ładniej.

    A jeśli ma jakieś wątpliwości co do jednorazówek, że lepsze... Niech wyobrazi sobie, że przez dwa i pół roku chodzi bez przerwy w chłonnych, wielkich podpaskach - ja wymiękam już po 2 dniach.
    Ostatnio edytowane przez jul ; 15-05-2012 o 17:45
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  5. #5
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    388

    Domyślnie

    Ja dopiero od niecałych 2 miesięcy pieluchuję w wielo. Przed porodem kupiłam co prawda 4 szt AIO. Ale w praktyce mi nie wyszło pieluchowanie noworodka. Byłam wtedy zupełnie w innym świecie i temat ten wówczas mnie przerastał.
    Córka ma teraz już prawie 11 miesięcy. Prawie nie stosujemy tetry. Jeśli już to czasem muśliny. Ta tetra to tylko takie hasło było Głównie używamy kieszonek (z mikropolarkiem lub coolmaksem) lub all in one - głównie z bambusem. Przymierzam się do wełny, ale jakoś się boję.
    Nie jestem pewna, czy za rzadko zmieniam pieluchy. Snu dziecku nie przerywam na zmiane pieluchy, bo i tak spi nienajlepiej. Na noc zakładam jeszcze prawie zawsze pampka. Gdy używałyśmy tylko jednorazówek, też zdarzały sie odparzenia - rzadziej, ale dużo gorsze, tak że dziecię to odczuwało. Potem intensywnie smarowałam tłustymi masciami i tematu praktycznie nie było. I smarowania mi najbardziej brakuje przy wielo. Do wkładania papierków nie jestem jakoś przekonana.

    Dewiś, a jak dziewczę raczkuje to mogą być standardowe kieszonki - chodzi mi o ich szerokość?? Jakoś pieluchy typowo wąskie nam nie podchodzą (Itti Bitti, NApiMe, Babyetta), bo my jesteśmy z tych większych dziewczyn i mam wrażenie, że są za małe.
    Ostatnio edytowane przez ola79 ; 15-05-2012 o 17:55

  6. #6
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,797

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ola79 Zobacz posta
    Dziewczyny? Jak bronicie się przed komentarzami innych osób (bliskich czy mniej bliskich) a propos pieluchowania wielorazowego??
    Nie bronię się.
    Nie dyskutuję z ludźmi którzy nie mają pojęcia o czym chcą ze mną dyskutować.
    Mogę pokazać, wytłumaczyć ale bronić się? Nie.
    Jak ktoś próbuje (a próbuje rzadko niewiadomoczemu ) to mówię, że "mam na ten temat inne zdanie".

    Polecam poćwiczyć przed lustrem


    Aaaa w ogóle, nie pamiętam źródła, ale ostatnio czytałam, że pieluszkowe zapalenie skóry u dzieci pieluchowanych tetrą występowało u około 7% dzieci. A u pieluszkowanych pampersami u 70%. Czy jakoś tak...
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  7. #7
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Oct 2011
    Miejscowość
    Przygranicze
    Posty
    4,253

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ola79 Zobacz posta
    .
    Dewiś, a jak dziewczę raczkuje to mogą być standardowe kieszonki - chodzi mi o ich szerokość?? Jakoś pieluchy typowo wąskie nam nie podchodzą (Itti Bitti, NApiMe, Babyetta), bo my jesteśmy z tych większych dziewczyn i mam wrażenie, że są za małe.
    Myślę że tak, ja dopiero jak już dobrze chodził lub zaczyna chodzić to raczej dla jego wygody już na wąskie przechodzimy albo wkład węższy wkładam lub mniej wkładam ,aby za dużo mu nie było...Wiesz jeśli są za małe i sik bokiem idzie to może zostancie na ciut większych niż żeby młodą przebierać,no ale nie na takich szerokich jak np: Woonderosy, bo będzie jej trudno się poruszać a po za tym spowoduje to szersze ustawienie kończyn a ona sposobem zacznie to rekompensować ustawiając nieprawidłowo nóżki i będziemy mieli w efekcie np:kolana szpotawe, ale to w skrajnych przypadkach,bo przecież między kolana nie wkładamy pieluszki,musisz sama wyczuć jak małej jest wygodnie
    P 2000, M 2005 , M 2011, L 2015

  8. #8
    Chustonoszka Awatar minimka83
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Far Away
    Posty
    102

    Domyślnie

    Ola, u mnie jakoś dziwnie komentarzy nie było. W ogóle w rodzinie uchodzę za pionierkę nietypowych zachowań (ekopieluchy, chusty, karmienie piersią do 2 r.ż., miłość do szmateksów, niewywalanie kota przy małym dziecku, etc.). Więc się nie odzywają, tylko obserwują
    Gorzej z koleżankami niektórymi, ale one też jakoś nie polemizują, tylko robią dziwne miny
    Co do oddychania - nawet tu na chustach opisywałam mój prywatny domowy test na oddychanie pieluch - nalewasz wody do szklanek, zakładasz pieluchę na górę, uszczelniasz gumką recepturką - i najlepiej siup na kaloryfer. Po dwóch dobach chyba miałam wynik testu, który pokazał pewne różnice, ale wszystkie pieluszki oddychały (woda sprawnie wyparowywała ze szklanki). Niektóre dziewczyny owijają też sobie przedramię pieluchą - jak na drugiej ręce zamontujesz foliową reklamówkę, to od razu poczujesz różnicę.
    A szerokie pieluchowanie? Ortopedyczna pielucha jest naprawdę szeroooooka - szersza o wiele niż wielorazówki. Pytałam kilku lekarzy o wpływ wielo na bioderka i wszyscy zgodnie mówili, że jest jak najbardziej ok. Zresztą - my sami przez pokolenia byliśmy w tetrze chowani. I to zwykle w dwóch sztukach na raz, bo przecież nie było żadnych otulaczy.
    Ostatnio opowiadała mi osobista Mama o swoich przebojach z tetrą w dawnych czasach. A biodra mamy zdrowe, prawda?

    Co do odparzeń - Jul dobrze prawi o tej wrażliwej skórze. U mnie fajnie się też sprawdzała mąka ziemniaczana, jak się zaczynało coś dziać. No i idzie lato, pupa będzie wolna i swobodna Nic tak nie pomaga jak porządne wietrzenie.

    Ludźmi się nie przejmuj - najbardziej atakują, jeśli czegoś się boją. A boją się nowego (a przecież tak starego )

  9. #9
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Oct 2011
    Miejscowość
    Przygranicze
    Posty
    4,253

    Domyślnie

    dokładnie podpisuje się pod powyższym postem, ja w ciągu dnia przesypuje młodemu puderkiem pupę powiedzmy co drugą pieluchę ,a na noc kremik, potem go wycieram ile się da i wielorazówka i pupa śliczniutka
    P 2000, M 2005 , M 2011, L 2015

  10. #10
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    ja u małej stosuje od urodzenia jednorazowe,bo mam mało pieluch na taka mała dupine,ale jak pojawiły sie krostki i zadnym kremikiem nie moglam zlikwidowac to od razu na wielo i juz jest rezultat od wczoraj rana
    szczerze mnie wkurw...te jednorazówki smierdzace,a juz najbardziej mój mąz ktory nie lubi wielo,bo trzeba czesto zmieniac!!!!!! a nie działa na niego argument ze dupsko ma sie lepiej w wielo,skoro u Ksawera kremiku uzyłam w ciągu prawie 2 lat moze z 5 razy i to właśnie po użyciu pampka
    Bartek 02.05.2007 Ksawery 07.08.2010 Sara 28.04.2012

  11. #11
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Oct 2011
    Miejscowość
    Przygranicze
    Posty
    4,253

    Domyślnie

    A u nas odwrotnie...mój mąż mi podsunął pomysł wielo. oglądał program w tv i powiedział że takie śliczne i zdrowe itd... a teraz jak zdarzyło się chyba raz czy dwa że nie doschły wielorazówki ale to na początku jak ich mniej mieliśmy to on w szoku i pytanie " Co tobie?Pampersa mu nałożyłaś?" czyli jest ok ,teściowa też jak najbardziej za
    P 2000, M 2005 , M 2011, L 2015

  12. #12
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    388

    Domyślnie

    Dzięki dziewczyny za odzew. Myślę, że z ludzmi jest też tak, że atakują gdy sami by chcieli, ale nie pieluchują wielo, bo z jednorazówkami im wygodniej.

    Dewiś, a jeszcze apropos wyboru nieco węższych pieluch, to jakie masz doświadczenie? Bo Twój Mateusz w podobnym wieku jak moja Tochna (jutro kończy 11 mc).

  13. #13
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Oct 2011
    Miejscowość
    Przygranicze
    Posty
    4,253

    Domyślnie

    A różnie... na noc mamy szerokie Wonderoosy V1, na dzień to i chinki i dziewczyn szyjących tu na forum,CP ale ona to na styk nam,a teraz zaczełam szyć sama od jakigoś czasu i trafiłam super z wykrojem takie że od teraz jemu do ... pewnie 14 a może i 16 kg by dobre były, takie ani za wąskie ani za szerokie, zamówiłam tkaniny i mam zamiar jeszcze sporo uszyć...a te co mamy wystawić na bazarku bo przynajmniej wiem co z czego uszyłam i że naturalnie mu będzie...
    P 2000, M 2005 , M 2011, L 2015

  14. #14
    Chustofanka Awatar elson
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    273

    Domyślnie

    Córeczka koleżanki miała odparzenie na bazie którego rozwinęła się grzybica. I pediatra kazał przejść na tetrę na czas do wyleczenia.
    Kubuś 2005, Wojtuś 2008, Joasia 2011 ...

    http://chusty.info/forum/showthread....36#post1503336

  15. #15

    Domyślnie

    Jak mój synek się urodził z powodu infekcji zostaliśmy zatrzymani w szpitalu dłużej. Jednorazówki go strasznie uczuliły, przywiozłam więc do szpitala kilka kieszonek, które używałam jako otulaczy w połączeniu ze szpitalną tetrą. Zarówno lekarze, jak i pielęgniarki byli zachwyceni tym rozwiązaniem. Podobała się zwłaszcza szerokość pieluch - odpadła konieczność dokładnia warstwy tetry na pampersa w przypadku zalecenia lekarskiego o szerokim pieluchowaniu dziecka.
    Natalia
    mama Ali 21.11.2006
    i Antosia 11.05.2010

  16. #16
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    Mnie jakoś nikt nie dopytuje, co Młodemu na tyłeczek zakładam. A ja też mało się chwalę i osobiście tetrę uwielbiam. Odparzeń nie mieliśmy w ogóle, jak dotąd (7tyg).
    Wiedzą oczywiście w rodzince, Mama bardzo popiera, chociaż na początku się trochę martwiła (że tyle pracy, gotować, prasować trzeba, wytłumaczyłam, że teraz inaczej jest niż 30 lat temu i już). Mój małż bez mrugnięcia okiem zmienia tetrę, spiera mleczne kupki i w ogóle podobają mu się wielo (ekologicznie i oszczędnie, jak mówi). Siostra trochę dziwnie patrzyła na ten przeżytek, ale nic nie komentowała, więc i ja się nie odzywałam
    Ostatnio byliśmy u kuzyna, mają córeczkę 1,5m-ca starszą od naszego Michasia. Opowiadali, że jak Mała robiła mleczne kupki co karmienie, to im się strasznie odparzała. Poszli do pediatry po leki, żeby zmniejszyć ilość wypróżnień Nasz też robi co karmienie, ale wydaje mi się to normalne. Odparzeń brak Naprawdę, uwielbiam tetrę

  17. #17
    Chustoholiczka Awatar brikola
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    3,607

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mayka1981 Zobacz posta
    Nie bronię się.
    Nie dyskutuję z ludźmi którzy nie mają pojęcia o czym chcą ze mną dyskutować.
    Mogę pokazać, wytłumaczyć ale bronić się? Nie.
    Jak ktoś próbuje (a próbuje rzadko niewiadomoczemu ) to mówię, że "mam na ten temat inne zdanie".

    Polecam poćwiczyć przed lustrem

    zacznijmy od tego, ze jak dziecko zrobi siku do jednorazówki i zaczną działaś te wszystkie absorbenty to pieluszka przestaje być oddychająca
    ja pieluchowałam lwa 2 lata wielo i nie miał praktycznie nigdy odparzeń.
    Dobry też na wielo, pupa piękna. A w domu pieluchuję najczęściej tetra+otulacz, tyle, ze ja zmieniam mu często.

    a Jagoda była na jednorazówkach, miała pieluchowe zapalenie skóry.

    co do samych opinii, ze tetra odparza- prawdopodobnie wygłaszający takie rzeczy kojarzy tetrę z ceratką

  18. #18
    Chustomanka Awatar astro
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    WrocłaW
    Posty
    843

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mayka1981 Zobacz posta
    Nie bronię się.
    Nie dyskutuję z ludźmi którzy nie mają pojęcia o czym chcą ze mną dyskutować.
    Mogę pokazać, wytłumaczyć ale bronić się? Nie.
    Jak ktoś próbuje (a próbuje rzadko niewiadomoczemu ) to mówię, że "mam na ten temat inne zdanie".


    dokładnie, nie mam zamiaru walić głową w mur aby kogoś przekonać do swoich racji, ważne że oboje z mężem się w tej kwestii zgadzamy a jak ktoś ma inne zdanie, też dobrze- ma do tego prawo.
    Smok jest alergikiem i jak go np. bada lekarz bardzo często w miejscach gdzie go dotykał - pojawiają się czerwone plamy - talkie odciski rąk, tak samo jak jego skóra ma kontakt z czymś sztucznym zawsze najpierw zaczerwienienie a potem wysypka, w wielo czy w tetrze nigdy nie mieliśmy tego problemu zapomniałam co to krem do pupy.
    Już kiedyś na forum był poruszany problem tetry i tego czy może uczulać dziecko, wniosek był jeden to nie tetra uczula tylko to czym ewentualnie jest nasączona, wyprana. Poza tym do tetry trzeba coś co będzie zatrzymywało wilgoć w środku - otulacz i zarówno PUL, wełna jak i polar oddychają.
    3 Muszkieterów i Mała Księżniczka 20.07.200810.12.2011 24.11.201417.11.2017

  19. #19
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,185

    Domyślnie

    u nas też odparzenia w jednorazówkach tylko
    przecież to bardziej naturalne więc zdrowe
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  20. #20
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    194

    Domyślnie

    Jakem pediatra - zawsze byłam zwolenniczka tetry, nawet gdy jeszcze o wielo nie słyszałam, nawet gdy sytuacja wymuszała stosowanie jednorazówek.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •