Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21

Wątek: Jakie nosidło ergonomiczne na lato?

  1. #1

    Domyślnie Jakie nosidło ergonomiczne na lato?

    Witam!
    Wiem dziewczyny, że pora jeszcze nie taka ale potrzebuję Waszej rady w sprawie wyboru nosidła ergonomicznego na lato. W zeszłe upały nosiłam małego w Vanatai, ale i tak trochę było nam gorąco. Za te kilka miesięcy małemu przybędzie kilogramów i zastanawiam się nad nosidłem. Tym bardziej, że będę miała wkrótce okazję zakupić coś w Stanach, bo kolega jedzie na delegację. Z tego co piszecie dobre opinie ma APLX i manduca, a moje koleżanka chwali ergo ale nikt nie podaje jak te nosidła sprawdzają się podczas upałów. A może jednak chusta lepsza? Co radzicie?
    http://www.jejmiasto.pl Portal dla Wrocławianek!

  2. #2
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie Re: Jakie nosidło ergonomiczne na lato?

    Gosia, wg. mnie APLX jest najcieńszy z tych trzech,pochwalić można wszystkie, ale pod względem cienkości to Angelpack jest najprzewiewniejszy.
    APLX w porównaniu z ergo to król cienkości

  3. #3
    Guest

    Domyślnie Re: Jakie nosidło ergonomiczne na lato?

    niestety, z rozmaitych powodów aplx jest dla mnie nosidłem zupełnie nieakceptowalnym.
    chyba wybiorę przed letnimi wyprawami potępioną na forum mandukę, bowiem ze wszystkich ergonomicznych okazała się najwygodniejsza (4me, naturalnie).
    ani calyks, ani aplx nie zachwyciły mnie. ba! zniechęciły wręcz.
    ergo musze pomierzyć.

  4. #4
    Chustoguru Awatar Dagmara
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Warszawa Bielany
    Posty
    6,210

    Domyślnie Re: Jakie nosidło ergonomiczne na lato?

    Ja mam APLX i jest super, na lato będzie też super dla Małża bo ja w lecie wolę chustę
    Dla mnie plusem APLX jest to że po złożeniu mieści mi się do torebki
    Konstanty 16.04.2014
    Lilianna 7.04.2010
    Kacper 29.07.2007


  5. #5
    Chusteryczka Awatar kamuszyca
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Jelenia Góra
    Posty
    2,343

    Domyślnie Re: Jakie nosidło ergonomiczne na lato?

    Cytat Zamieszczone przez pasja
    niestety, z rozmaitych powodów aplx jest dla mnie nosidłem zupełnie nieakceptowalnym.
    chyba wybiorę przed letnimi wyprawami potępioną na forum mandukę, bowiem ze wszystkich ergonomicznych okazała się najwygodniejsza (4me, naturalnie).
    ani calyks, ani aplx nie zachwyciły mnie. ba! zniechęciły wręcz.
    ergo musze pomierzyć.
    manduca potępiona na forum??? była mała nagonka, ale niesłuszna z tego, co pamiętam.
    dla mnie manduca jest bosko wygodna, a jej jedyną wadą jest trochę słaba jakość materiału (i gdyby jeszcze miała panel w kwiaty...)
    w czasie upałów może być w niej gorąco, chociaż ja nosiłam i było ok.

  6. #6
    Chustofanka
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    247

    Domyślnie Re: Jakie nosidło ergonomiczne na lato?

    Również polecam ALPAX jest mięciutki, śliczny i dzieć szybko w nim zasypia więc chyba mu wygodnie

  7. #7
    Chustomanka Awatar joawoj
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    974

    Domyślnie Re: Jakie nosidło ergonomiczne na lato?

    Beco 4th Generation też jest bardzo fajne, podobne do APLX pod względem grubości.


    Mam wiecznie zapchaną skrzynkę --> piszcie proszę na maila: mmpjmw@gmail.com

  8. #8

    Domyślnie Re: Jakie nosidło ergonomiczne na lato?

    Cytat Zamieszczone przez pasja
    niestety, z rozmaitych powodów aplx jest dla mnie nosidłem zupełnie nieakceptowalnym.
    chyba wybiorę przed letnimi wyprawami potępioną na forum mandukę, bowiem ze wszystkich ergonomicznych okazała się najwygodniejsza (4me, naturalnie).
    ani calyks, ani aplx nie zachwyciły mnie. ba! zniechęciły wręcz.
    ergo musze pomierzyć.
    Pasjo, czy mogłabyś napisać dlaczego APLX tak bardzo Ci nie pasował? Akurat tego nie będę miała chyba okazji wypróbować, a ma on dużo pozytywnych opinii.
    http://www.jejmiasto.pl Portal dla Wrocławianek!

  9. #9
    Chusteryczka Awatar witbor
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    2,055

    Domyślnie Re: Jakie nosidło ergonomiczne na lato?

    APLX bardzo mi podpasował, jak Maja była lżejsza, rzeczywiście kompaktowe i lekkie nosidło, a przy tym dość wygodne i ładne.
    Po Calyxie się więcej spodziewałam, ale nie mogę powiedzieć, żebym doznała jakiegoś wielkiego rozczarowania - pewnie po prostu nie dla mnie, chociaż śliczne.
    Manducę lubię najbardziej z nosideł, które próbowałam - fajne rozwiązania, które nam akurat się przydają (np. rozsuwany panel, szeroki pas biodrowy itp.), ale faktycznie chyba w końcu ozdobię ją jakimiś kwiatkami, może nieco przyfarbuję (bo nieco wyblakła ) .... Sama nie wiem
    Ale z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że Manduca dla mnie najwygodniejsza, a nosiłam w niej i 10, i 15, i 18 kg
    Wanda, mama Zofii, Malwiny, Mai, Franka, Antka, Marysi i Józefka oraz Anieli (6tc) i Szymona (17tc)

  10. #10
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    407

    Domyślnie Re: Jakie nosidło ergonomiczne na lato?

    A dla mnie w manduce fajne, ze mozna karmić dziecko piersią bez wyj mowania nawet w tramwaju czy w autobusie.


  11. #11
    Chustoguru Awatar Dagmara
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Warszawa Bielany
    Posty
    6,210

    Domyślnie Re: Jakie nosidło ergonomiczne na lato?

    Cytat Zamieszczone przez meryl 72
    A dla mnie w manduce fajne, ze mozna karmić dziecko piersią bez wyj mowania nawet w tramwaju czy w autobusie.

    W APLX też można jak się chce

    Konstanty 16.04.2014
    Lilianna 7.04.2010
    Kacper 29.07.2007


  12. #12
    Chustoholiczka Awatar aniakom
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,203

    Domyślnie Re: Jakie nosidło ergonomiczne na lato?

    Ja nie mogę karmić, bo noszę Zo na plecach Ale szczerze kocham mojego APLX ( w manduce nie nosiłam, jeszcze?..)
    Julka 2001, Zosia 2007

  13. #13
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,746

    Domyślnie Re: Jakie nosidło ergonomiczne na lato?

    A moze chusty z tzw.solarveil? to taki specjalny materiał na lato. Nie miałam,nie macałam....Znajoma sioistry, która propaguje chusty w PAryżu co roku jezdzi na całe lato do Izraela. I wtedy bierze ze soba chusty wlasnie z tego materiału,kółkową i szyta na zamówienie wiązankę. Widziałam,ze teraz juz sa dostępne w sprzedazy. Widałam też MT bamberoo ze wstawką w panelu z solarveil,żeby panel był przewiewny.

  14. #14

    Domyślnie Re: Jakie nosidło ergonomiczne na lato?

    Przymierzałam dziś Ergo. I oto wrażenia:
    - na początku zupełnie mi nie podpasowało, bo dziecko nie przylega tak jak w chuście i miałam wrażenia, że zaraz mi wypadnie, jednak to chyba pierwsze odczucie jak ktoś się przesiada z chusty na nosidło. Po krótkim noszeniu już nie miałam takiego uczucia.
    - trochę sztywne (wydaje mi się, że w chuście dziecku jest wygodniej - ale może się mylę)
    - ze względu na to, że bobas nie musi tak ściśle do nas przylegać, może nie będziemy się też tak grzali nawzajem
    - samo nosidło dość solidnie zrobione
    Chętnie wypróbowałabym też maducę i APLX. Czy któraś z Was mieszka może we Wrocławiu i zgodziłaby się na "pomacanie" swojego nosidła?
    http://www.jejmiasto.pl Portal dla Wrocławianek!

  15. #15
    Chustofanka
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    247

    Domyślnie Re: Jakie nosidło ergonomiczne na lato?

    Ja jestem z Wrocławia i mam ALPAX i CALYX i..... dam je pomacać napisz na pr

  16. #16
    Chustoholiczka Awatar marza
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    3,303

    Domyślnie Re: Jakie nosidło ergonomiczne na lato?

    Basik,czy mogę dołączyć do macania?
    Właśnie rozmyślam nad Aplex'em i Yamo
    Marzena,mama Neli(X'2004) i Poli(VII'2008)
    Doradczyni po kursie średniozaawansowanym Die Trageschule ®

    Zielona Mama.pl chusty, nosidła ergonomiczne, pieluszki wielorazowe. To także wypożyczalnia chust i nosideł oraz nauka wiązania chust we Wrocławiu. Zapraszamy do sklepu stacjonarnego! Wrocław ul. Czarnieckiego 29A/AB

    Chusty tkane Little Frog

  17. #17
    Chustofanka
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    247

    Domyślnie Re: Jakie nosidło ergonomiczne na lato?

    jasne pisz na pr to się jakoś umówimy

  18. #18
    Chustoholiczka Awatar marza
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    3,303

    Domyślnie Re: Jakie nosidło ergonomiczne na lato?

    Wysłałam pw
    Marzena,mama Neli(X'2004) i Poli(VII'2008)
    Doradczyni po kursie średniozaawansowanym Die Trageschule ®

    Zielona Mama.pl chusty, nosidła ergonomiczne, pieluszki wielorazowe. To także wypożyczalnia chust i nosideł oraz nauka wiązania chust we Wrocławiu. Zapraszamy do sklepu stacjonarnego! Wrocław ul. Czarnieckiego 29A/AB

    Chusty tkane Little Frog

  19. #19
    Chustofanka
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    247

    Domyślnie Re: Jakie nosidło ergonomiczne na lato?

    ja też

  20. #20

    Domyślnie Re: Jakie nosidło ergonomiczne na lato?

    Cytat Zamieszczone przez Basik11
    Ja jestem z Wrocławia i mam ALPAX i CALYX i..... dam je pomacać napisz na pr
    To ja też się już zgłosiłam na pw Szukam, więc jeszcze kogoś kto ma manducę we Wrocławiu i zgodzi się ją zaprezentować
    http://www.jejmiasto.pl Portal dla Wrocławianek!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •