Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 55

Wątek: Otulacze (np. PUL) z zatrzaskami w środku

  1. #21
    Chusteryczka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,765

    Domyślnie

    MOże włąśnie formowanki - latem bez otulacza może latac A od pupy wkładka sucha. Możesz najtańszym (a wcale nie gorszym) sposobem zrobic je sama z ikeowego koca za 6 zł
    Rozumiem ból z uciekaniem przy przewijaniu, u nas norma I kolejny raz sprawdzają się IB A z tego samego powodu nie sprawdziły się inne otulacze z wkładką /formowanką - podwójna robota.

  2. #22
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Piaseczno
    Posty
    940

    Domyślnie

    Pat007 - ja jestem (a zwłaszcza pupa Lili) zachwycona wielo, chociaż doświadczenie mam niewielkie, zaledwie miesięczne.
    Z tego, co piszesz, mogłaby Ci się spodobać hybryda Grovia - otulacz z wpinanymi wkładami. Drogie toto jak diabli, ale naprawdę fajne. A jeśli chcesz wkłady sucha pupa, nie inwestuj, tylko podaj adres, to Ci kilka wyślę na próbę, pocięłam kawałek kocyka i mam ich trochę Jest to co prawda jeden ruch więcej przy zakładaniu, ale uczucie suchości - bezcenne.
    Aga,

    mama Zosi (14.01.2008), Adasia (13.12.2005 - 34 tc, 1180 g) i Lili (18.01.2012)

  3. #23
    Chustoguru Awatar livada
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    6,866

    Domyślnie

    Jak dla uciekiniera, z suchym od pupy i chłonne, to może jednak rozważ kieszonki z mikropolarem/welurem syntetycznym/ewentualnie coolmaxem od pupy, i bambusowymi/konopnymi wkładami? Albo jakieś chłonne AIO?

    Tak właściwie, czemu nie pasują Ci kieszonki? Bo to mi chyba umknęło...
    Moje DziewczynKi: marcowa Kasia (2011), październikowa Kalinka (2013) i kwietniowa Kaja (2016)

  4. #24
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Wygląda na to, że spróbuję i SIO (lub AIO), i kieszonek
    Zamówiłam na próbę jedną kieszonkę Małe Me (matko, co za ceny......... ) z mikropolarem.
    Rzeczywiście najpierw myślałam o samych SIO (ze względu na te dopinane wkłady - że może lepiej mi będzie utrzymać je w czystości), ale po tym, co napisałyście, kieszonki nie wydają się takie straszne Szkoda, że na bazarku coś Małych Me nie widzę. Jak mi się spodobają, założę wątek w dziale "Kupię" - a nuż się coś trafi.

  5. #25
    Chusteryczka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,765

    Domyślnie

    Jeszcze mi się przypomniało - schiselle szyje pielucho-majtki, znaczy pieluchy wkładane jak majty, własnie dla ułatwienia obsługi uciekiniera Może zerknij jakie to są, zresztą na pewno możesz się dogadac co do szczegółów techicznych, bo zrobienie majtko-kieszonki czy majtko-SIO nie powinno stanowic problemu.
    A na odpieluchowanie majty jak znalazł

    A co do SIO dla maleństwa - może lepsze od IB byłyby SIO sylviontka - ona ma przemilusi polarek bambusowy na wkłady. Nie sztywnieje jak w IB (co nie każdemu pasuje).

  6. #26
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Z Sylwią jestem w kontakcie, ale na razie szukam pieluch dla mojego dużego chłopca Jak pisałam wyżej, chcę spróbować na Miłoszu, czy to w ogóle dla nas...

    Co do majtek - Sylwia też o nich pisała, tylko że ja majtek osobiście nie lubię, bo gdy jest kupa, ciężko to ściągnąć sprawnie. Chociaż Sylwia pisała, że planuje pewną innowację, która sprawę ułatwi

    Czekam na kieszonkę Małe Me. Dzisiaj jesteśmy w pampersach, bo tetra to chyba nie dla mojego sikacza... Szukam na bazarku innych opcji.

  7. #27
    Chustoguru Awatar livada
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    6,866

    Domyślnie

    Widziałam na bazarku SIO Eko_mamy, możesz wypróbować (akurat SIO z tego źródła nie miałam, ale z kieszonek jestem bardzo zadowolona )
    Moje DziewczynKi: marcowa Kasia (2011), październikowa Kalinka (2013) i kwietniowa Kaja (2016)

  8. #28
    Chustofanka Awatar Pastela
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    lubuskie
    Posty
    319

    Domyślnie

    wiesz co ja bym poleciła close parent na rzepy, szybciej sie je zapina na stojącym dziecku i wkład mają chłonny wpinany i co ważne dla nas - wewn. otulacza nie ma gołego pula tj. we Flipie /zosia ma wrażliwą pupę i po flipie ma zaczerwienione i swędzące plamy w miejscach gdzie skóra dotyka pula, po bokach gdzie juz tetry nie ma/ dlatego FLipy odstawiłam... ostatnio leczymy się właśnie po flipie w gaciach wełnianych z tetrą lub formowankami, ale my kupy nie robimy w majty, więc niespodzianek nie ma. A na spacery CP właśnie lub formowane i zmiana pieluchy co max godz. i wysadzanie co godz...

    edit: i w otulaczu CP są wewn. falbanki które trzymają zawartosc wewn więc kupa nie wylezie

    Z kieszonkami juz od roku sie nie dogaduję, miałam wiele, odtłuszczone dobrze prane i zapinane i jak Zosia siedzi w wózku to zawsze przeciekną nawet po małym siku, na stojąco działają ok, ale pupa odparzona. A po welnie, formowance i wkładce sucha pupa odparzen brak...
    Ostatnio edytowane przez Pastela ; 15-05-2012 o 15:57
    Wiktor lipiec 2007r. i Zosieńka 11 marzec 2011r.

  9. #29
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Pastela, zazdroszczę braku kup w pieluszce Ja dopiero zaczynam wysadzać Małego, choć potrzebne akcesoria mam już od grudnia. Zaszłam w ciążę i plany szlag trafił, bo przez dłuższy czas reagowałam dość ostro na zapachy kupkowe W każdym razie zaczęłam wysadzanie, aczkolwiek nie wiem, ile potrwa zanim Mały załapie. Na razie fajnie mu się siedzi na toalecie i wrzuca papier toaletowy do niej Muszę więc mieć na uwadze te kupy, bo Miłosz robi je często i nie nastawiam się na czyste pieluchy... Czasami jak walnie, to i ubranie leci do prania

    Dziewczyny, nie mogę się doczekać dostawy pieluch Mała Me będzie niebawem, bo wiem, że już ją wysłano, ale to tylko jedna pieluszka. Sylwia uszyje mi swoje dopiero za jakiś czas, w międzyczasie coś może zanabędę na allegro i naszym bazarku. Sprawdzę jeszcze te Close Parent.

    Edit: Coś narzekają na chłonność w CP...
    Ostatnio edytowane przez Pat ; 15-05-2012 o 16:08

  10. #30
    Chustoguru Awatar livada
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    6,866

    Domyślnie

    Ja tylko dopiszę że przy większym dziecku, w lecie, pieluchy na rzepy mogą się nie sprawdzić - Młoda niedawno nauczyła się rozpinać rzepy i jak lata w samej pieluszce, to tylko napy wchodzą w grę - inaczej jest goła po 30 sekundach Tak że w tej chwili u nas wielo na rzepy tylko pod ubranie...
    Moje DziewczynKi: marcowa Kasia (2011), październikowa Kalinka (2013) i kwietniowa Kaja (2016)

  11. #31
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Ja się bardziej boję tego, że te rzepy się szybko zużyją. Dodatkowo wyczytałam gdzieś, że warto je jednak prać zapięte, żeby nie zahaczały o pozostałe rzeczy w pralce i tak się zastanawiam, czy zapięta pieluszka dobrze się upierze.

  12. #32
    Chustomanka
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Sosnowiec
    Posty
    542

    Domyślnie

    ale większość pieluszek mają rzep odwrotny, czyli na plecach jest kawałek cześć pętelkowej, żeby zapiąć
    Wojtuś 5.12.2011

  13. #33
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pijana_wiatrem Zobacz posta
    ale większość pieluszek mają rzep odwrotny, czyli na plecach jest kawałek cześć pętelkowej, żeby zapiąć
    Przyznam, że nie widziałam...

  14. #34
    Chustofanka Awatar Pastela
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    lubuskie
    Posty
    319

    Domyślnie

    no a w firmowych pieluchach rzepy sa bardzo mocne i trwałe
    dziewczynki chętniej robia do nocnika odpieluchowac szybko chłopca jest trudniej
    Wiktor lipiec 2007r. i Zosieńka 11 marzec 2011r.

  15. #35
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Pozostaje mi próbować A nuż przed 18-tką się uda

  16. #36
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    1,194

    Domyślnie

    ja testowałam nowe bambusowe CP na moim półtoraroczniaku i spokojnie dawały radę Dla mnie niestety zbyt drogie, ale mając kasę od razu bym kupiła. Bo chłonne, możesz po siku tylko wkład wymienić, a otulacz zostaje. Pul mięciutki i całą noc spokojnie dawało radę.

  17. #37
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    IMHO CP są super chłonne i pancerne, obawiałam się nowych, bo mają cieńsze wkładki, ale na razie też jeszcze nigdy nie puściły. Rzepy w CP używanych od roku i 3 bodaj miesięcy trzymają cały czas b. dobrze, tylko ślepe rzepy od niedawna odmówiły posłuszeństwa, więc spinam rzepy ze sobą (nie zapinam pieluszki, same skrzydełka z rzepami spinam) i wkładam do siateczki, żeby o inne rzeczy się nie zahaczyły. Wadą starych CP jest wielkość, przy grubaskach wymiękają, choć moje miałam odłożyć do lamusa już kilka miesięcy temu, synek był super puszysty, ale dzieciak zaczął smukleć tak, że cały czas jeszcze dają radę (nowy typ jest podobnej wielkości, ale bardziej elastyczny, więc łatwiej zapiąć na nieco szerszym dzieciu ). Synek raczej już nie rozpina sobie rzapów (dziś rozpiął - bo wcześniej do pieluszki siknął), jak rozpinał zakładałam coś na wierzch - większą wadą rzepów dla mnie jest to, że czasem góra pieluszki się zawija do środka, a brzeg rzepu szura po brzuchu. Generalnie CP lubię - i stare, choć trochę sztywne/grube, i nowe (główny zarzut - drogie).
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  18. #38
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Fakt, cena jak Małych Me... Przegięcie... jul, Ty też masz te bambusowe?

  19. #39
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    no dobra, ja stanęłam na poziomie cenowym pieluszek rzędu 65-70 zł, sprzed podwyżek VATu, a w ogóle głównie kompletowałam stosik wyprzedażowo-promocyjno-bazarkowo - obecne ceny są dla mnie kosmosem... W każdym razie w sumie w porównaniu z innymi pieluchami w tej chwili, te nowe CP nie są takie drogie, zwłaszcza, że jak zużyjesz przypinany wkład, możesz położyc na wierzch coś innego i użyć jeszcze raz czy dwa.

    Mam bambusowe, zasadniczo nie używam mikrofibry.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  20. #40
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Przyszła do mnie dzisiaj kieszonka Małe Me. Jest obłędnie śliczna Ale fakt, że to wszystko poliester. Mi zależy na suchej pupie. Muszę zobaczyć, jak te nowe CP są zbudowane.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •