Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 59

Wątek: gotowanie, sprzątanie itp. z dzieckiem w chuście?

  1. #1
    Chustofanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    453

    Domyślnie gotowanie, sprzątanie itp. z dzieckiem w chuście?

    Nie wiem czy był tu taki temat, jeśli tak, to prosze o przekierowanie.

    Zastanawiam się jakie czynności w domu można robić z dzieckiem w chuście. Raz jak mi córcia zasnęła robiłam sałatkę, ale cały czas mam obawy, że coś jej mogę przez przypadek zrobić.. Ale z drugiej strony, ma już 2,5 miesiąca, a ja ani razu nic nie gotowałam, nie sprzątałam (zawsze albo mąż ogarnie, albo jak teściowa pilnuje to zmyje na mokro czy coś), pracuję wieczorem jak już córeczka śpi. Jestem za wychowaniem w duchu AP, więc córeczkę mam zawsze blisko siebie. Śpi w dzień dużo, ale zawsze w chuście/obok mnie/na mnie/przy cycu. Nie mam mowy o odłożeniu do łóżeczka czy wózka - zaraz się budzi. Ja bym z nią mogła być cały dzień, ale jednak coś w domu trzeba zrobić.. No i nie wiem jak to rozwiązać.
    Może macie jakieś swoje sposoby?

  2. #2
    Chustonoszka Awatar Mikarin
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Wałbrzych
    Posty
    70

    Domyślnie

    ja chustuję baka i jadę z podłogą mopem, szczotką i odkurzaczem, obiadem i kawą, wieszaniem prania (kucam, nie schylam się), daję szynszylom jeść, myję zęby, płace faktury na poczcie, załatwiam pierdoły w urzędach... inaczej miałabym w domu taki bajzel, że ruszyć by się nie było jak i gdzie, zaległości w rachunkach i w ogóle nic nie robione. Syn sypi ze mną w łóżku, przy cycku, w dzień czasami w wózku. Miał 9 dni po raz pierwszy zachustowany, czyli jak tylko przyjechaliśmy ze szpitala. Można zrobić duzo z dzieckiem w chuście
    Moim światem jest Jędrzej, miłość mojego życia, nasz syn Jakub Nataniel (09.03.2012)...
    ... i moje pięć szynszyli

  3. #3
    Chusteryczka Awatar Truscaveczka
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Podkarpacie
    Posty
    1,891

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pulpecja Zobacz posta
    Jestem za wychowaniem w duchu AP, więc córeczkę mam zawsze blisko siebie. Śpi w dzień dużo, ale zawsze w chuście/obok mnie/na mnie/przy cycu.
    No wiesz, chusty wymyśliły kobiety bardzo dawno temu, bo dziecka zostawiać nie mogły, a pracować musiały
    Ja tylko nie odkurzałam/mopowałam w chuście, bo mi było niewygodnie w takim pochyleniu. Ale placki ziemniaczane smażyłam, o zwykłym gotowaniu nie wspominając, sprzątałam (bez chemii, bo co mi ma maleńtas wdychać syf) i w ogóle byłam _ubrana w dziecko_ - czyli jego obecność mi nie zmieniała codziennych czynności. Oprócz chwil, kiedy chciałam się polenić oczywiście Wtedy dziecko było wymówką doskonałą

    Nie da się tak łatwo krzywdy zrobić przy zwyklych czynnościach - bo dziecko staje się częścią Ciebie, a sama siebie nie ranisz nagminnie, rajt?
    Sarcasm helps keep you from telling people what you really think of them.
    Dziergam Pichcę Ględzę Tłumaczę

  4. #4
    Chustomanka Awatar Roma
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,451

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Truscaveczka Zobacz posta
    Nie da się tak łatwo krzywdy zrobić przy zwyklych czynnościach - bo dziecko staje się częścią Ciebie, a sama siebie nie ranisz nagminnie, rajt?
    Dokładnie. Noszenie w chuście jest naturalną kontynuacją ciąży, dziecko jest nadal cześcią mamy Ja nosiłam córeczkę od urodzenia i też odkurzanie, prasowanie, gotowanie było na porządku dziennym. Tylko smażenie sobie odpuściłam
    Justyna.
    Doradca Noszenia w Chuście i Nosidłach Miękkich Akademii Noszenia Dzieci (Kraków, czasem Krosno)
    Adam
    16.10.2009, Blanka 3.11.2011, Emil 6.09.2014

    Świat to lustro. Twój świat zewnętrzny jest dokładnym odbiciem twojego wnętrza

  5. #5
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    ja myłam podłogi z młodą na plecach, szalenie lubiła
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  6. #6
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    i prasować nie wolno z dzieckiem w chuście
    ale poza tym, jak najbardziej wszystko lub niemal
    sama chustę traktuję głównie jako sposób na zrobienie w domu tego, co trzeba
    2 + 7 (2005-2018)

  7. #7
    Chustofanka
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Skierniewice
    Posty
    406

    Domyślnie

    Moje dziecko już co prawda starsze jak chce spać w dzień (a w domu w dzień usypia tylko w chuście - potem już mogę ją odłożyć) to mówi "Mama choć odkurzać" albo "Będziemy myć podłogę?"

    Dom mam wysprzątany na błysk jak Ewa jest w domu
    Mama Marty (12.03.2005) i Ewy (21.01.2010)

  8. #8
    Chustoguru Awatar odynka
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    odiland
    Posty
    7,861

    Domyślnie

    nagminnie gotuję z dzieckiem na plecach, rozwieszam pranie, sprzątam, wstawiam zmywanie...
    Wataha: Nelly: 14/06/2007 Lilly i Zuzka: 15/09/2010

    http://zakamarek.eu - targowisko rzeczy różnych
    http://shewolf-foto.blogspot.com - moja pasja

    2014 będzie nasz!

  9. #9
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Karusek Zobacz posta
    i prasować nie wolno z dzieckiem w chuście
    a dlaczego?

    aa mi najlepiej forumowanie wychodzi z Hanką

  10. #10
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez baryłka Zobacz posta
    a dlaczego?

    aa mi najlepiej forumowanie wychodzi z Hanką
    bo para z żelazka może oparzyć nóżki, nawet jeśli dziecko jest na plecach, przynajmniej tak mi się wydaje.
    2 + 7 (2005-2018)

  11. #11
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Niemcz k.Bydgoszczy
    Posty
    369

    Domyślnie

    Do końca 3 miesiąca wszystko robiłam z synkiem w chuście. Teraz tylko zasypia, śpi na mnie i spacery. Choć czasami śpi też sam i spacery czasami w wózku. Wszystko z nim robiłam, teraz sam chce troszkę na kocyku poleżeć i na leżaczku

  12. #12
    Chustoguru
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    9,733

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Karusek Zobacz posta
    i prasować nie wolno z dzieckiem w chuście
    ale poza tym, jak najbardziej wszystko lub niemal
    sama chustę traktuję głównie jako sposób na zrobienie w domu tego, co trzeba
    ale czemu? ja prasuje, majac Lucje na plecach. w niczym mi nie przeszkadza
    para z zelazka nie bucha mi az na plecy . a mam ustawione podwojne parowanie w zelazku, jest ok.

    matka czworga
    i psa


  13. #13
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,757

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Karusek Zobacz posta
    i prasować nie wolno z dzieckiem w chuście
    no jak to? Przecie jeden z powodów do posiadania dodatkowej chusty jest taki, żeby móc zachustować dziecko w trakcie prasowania innej chusty
    Prasowałam z małym na plecach, nigdy nie pomyślałam, że coś tym może być zdrożnego.

    Najłatwiej czynności domowe robić jednak z dzieckiem na plecach, z dzieckiem na brzuchu np. nad garami wolałam nie stać. A odkurzanie uskutecznialiśmy zwłaszcza przy problemach z zaśnięciem - zazwyczaj wystarczy wyciszający szum przy odkurzaniu dużego pokoju
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  14. #14
    Chustomanka Awatar Aniika
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    702

    Domyślnie

    Mam zdjecia jak prasuje z dzieckiem w chuscie, ale to byla ustawka. hehehe
    Ostatnio w ramach porzadku zachustowalam dziecie na plecy i poszlam wyrzucic smieci. Miny sasiadow- bezcenne, choc oni widzieli jak nosze dziecko w chuscie juz wczesniej.

    Chustowalam dziecko glownie do uspania i dla wlasnej przyjemnosci, ale im dziecko starsze tym stanowczo odmawia matce przyjemnosci zachustowania. Chociaz wie, ze ja bardziej lubie niz ona, to cale noszenie.

  15. #15
    Chustomanka Awatar IwonaKM
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    921

    Domyślnie

    ja też gotuję, piekę ciasto z Polą na plecach.
    Nie sposób tego zrobić inaczej, gdyż panna z pozycji podłogi nie widzi co robię i się strasznie awanturuje. Wrzucona na plecy zamienia się w aniołka i może tam siedzieć nawet i dwie godziny, słuchając opowieści o tym co robię i bawiąc się moimi włosami.
    Pola 2011

  16. #16
    Chusteryczka Awatar mgosia
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    1,592

    Domyślnie

    Ja teraz przy drugim to funkcjonuje chyba tylko dzieki chuscie. Pranie, czyszczenie, gotowanie, zabawa ze starsza mlodaa spi na plecach. Nie mam czasu na usypianie
    przepraszam z góry za literówki i brak polskich znaków, często piszę z telefonu
    Gosia mama Lili (10 2009 oraz Hani 03 2012)

    mój blog



  17. #17
    Chusteryczka Awatar olazola
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Sopot
    Posty
    1,754

    Domyślnie

    jak wy gotujecie z tymi dziecmi na plecach? Martyna nóżkami strąca kubki, miski itp, po właśnie są na wysokości nóżek, boję się że czymś się poparzy
    Alicja 12.10.08 : Martyna 01.03.11 : Oleg 28.06.14

  18. #18
    Chustomanka Awatar Roma
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,451

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Karusek Zobacz posta
    bo para z żelazka może oparzyć nóżki, nawet jeśli dziecko jest na plecach, przynajmniej tak mi się wydaje.
    można prasować bez pary przecież
    Justyna.
    Doradca Noszenia w Chuście i Nosidłach Miękkich Akademii Noszenia Dzieci (Kraków, czasem Krosno)
    Adam
    16.10.2009, Blanka 3.11.2011, Emil 6.09.2014

    Świat to lustro. Twój świat zewnętrzny jest dokładnym odbiciem twojego wnętrza

  19. #19
    Chustonoszka Awatar Mikarin
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Wałbrzych
    Posty
    70

    Domyślnie

    mgosia, miesięcznego bąka na plecy?? jak ty to robisz????
    Moim światem jest Jędrzej, miłość mojego życia, nasz syn Jakub Nataniel (09.03.2012)...
    ... i moje pięć szynszyli

  20. #20
    Chusteryczka Awatar mgosia
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    1,592

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mikarin Zobacz posta
    mgosia, miesięcznego bąka na plecy?? jak ty to robisz????
    Normalnie. Tobolek i bach.. łapie z tyłu..
    przepraszam z góry za literówki i brak polskich znaków, często piszę z telefonu
    Gosia mama Lili (10 2009 oraz Hani 03 2012)

    mój blog



Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •