Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 59

Wątek: Doradcy ClauWi - dlaczego plecak prosty?

  1. #1
    Chustoholiczka Awatar martaj
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    POZ
    Posty
    5,343

    Domyślnie Doradcy ClauWi - dlaczego plecak prosty?

    Ano właśnie, w kilku postach spotkałam się ze zdaniem, że doradcy ClauWi są za plecakiem prostym
    No to z czystej ciekawości pytam: a dlaczego właściwie? Co wnim takiego, czego w innych plecakach nie ma?
    Wyjaśni ktoś ignorantce Tylu Was tu jest...
    Asieńka (2011) Justysia (2014) Czaruś (2017)

  2. #2
    Chustomanka Awatar olmis
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    876

    Domyślnie

    Haha, ja dzisiaj dociekałam dlaczego prosty, ale bez tybetana

    nie wypowiadam się w temacie, bo ja nie ClauWi

    a od siebie powiem, że osobiście też prosty najbardziej lubię, m.in. dlatego, że malucha można zamontować wysoko, tak, że zerka sobie przez ramię rodzica a nie na boki tylko. W sumie w plecaku z krzyżem też daję radę w miarę wysoko, ale w prostym to zdecydowanie łatwiejsze i szybsze.
    starsza siostra - 08.08.08, młodsza siostra - 06.10.10
    -----------------------
    Instruktorka Masażu Shantala, Doradczyni Akademii Noszenia Dzieci (lubuskie, Zielona Góra); www.nowoczesnerodzicielstwo.com.pl

  3. #3
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    ja co prawda zdecydowanie bardziej się czuję doradczynią niż doradcą, ale

    a zatem... Pszepaniom (bo tak się poczułam jak wywoływana do odpowiedzi w szkole ) jak to już dziś pisałam w jednym wątku - plecak prosty nie pozwala (w przeciwieństwie do plecaka z krzyżem) na odhaczenie sobie zajęć na siłowni jak również nie powoduje sińców pod owym krzyżem, a na przedzie

    jest prosty.

    oraz pozwala na wszystko to na co powinno wiązanie pozwalać (kręgosłup, prawidłowa PZO, te sprawy). i jeszcze dodatkowo pozwala na przyjęcie najzdrowszej dla "dużego kręgosłupa" (spośród dwóch zaangażowanych w wiązanie) pozycji.

    no on ma dużo zalet bardzo...

    ale tak fogle, to (przed kursem) plecaka prostego uczyła mnie Doradczyni po Trageschule

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar martaj
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    POZ
    Posty
    5,343

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mi. Zobacz posta
    ja co prawda zdecydowanie bardziej się czuję doradczynią niż doradcą, ale

    a zatem... Pszepaniom (bo tak się poczułam jak wywoływana do odpowiedzi w szkole ) jak to już dziś pisałam w jednym wątku - plecak prosty nie pozwala (w przeciwieństwie do plecaka z krzyżem) na odhaczenie sobie zajęć na siłowni jak również nie powoduje sińców pod owym krzyżem, a na przedzie

    jest prosty.

    oraz pozwala na wszystko to na co powinno wiązanie pozwalać (kręgosłup, prawidłowa PZO, te sprawy). i jeszcze dodatkowo pozwala na przyjęcie najzdrowszej dla "dużego kręgosłupa" (spośród dwóch zaangażowanych w wiązanie) pozycji.

    no on ma dużo zalet bardzo...

    ale tak fogle, to (przed kursem) plecaka prostego uczyła mnie Doradczyni po Trageschule
    pięknie... zamotałaś...

    prawidłowa PZO czyli co?

    Doradczyni po Tr... czyli po czym właściwie i czemu tak się przy tym szczerzysz?

    Czyli dalej z ciekawości pytam
    Asieńka (2011) Justysia (2014) Czaruś (2017)

  5. #5
    Chusteryczka Awatar mgosia
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    1,592

    Domyślnie

    PZO- pozycja zgięciowo-owiedzeniowa?
    przepraszam z góry za literówki i brak polskich znaków, często piszę z telefonu
    Gosia mama Lili (10 2009 oraz Hani 03 2012)

    mój blog



  6. #6
    Chustoholiczka Awatar Basinda
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    5,469

    Domyślnie

    To ja bardziej po "polsku"
    Plecak prosty podobnie jak kangur wymusza prawidłowe dociągnięcie i dzięki temu dziecko ma prawidłowe PZO czyli pozycję zgięciowo odwiedzeniową czyli "żabę"

    W odróżnieniu do popularnego plecaka z koszulką (którego fenomenu zrozumieć nie mogę) w plecaku prostym dziecko musi mieć kolanka wyżej pupy... w plecakach wszelkich z krzyżem często mamy do czynienia z "przywiązanym" dzieckiem w pozycji niemal "stojącej"

    Plecak prosty ma jedną wadę. nie nadaje się dla niecierpliwych dzieciaków w wieku rok+ które przechodzą bunt chustowy. Wtedy lepiej jednak zawiązać z krzyżem lub hanti żeby dziecko nie wypadło jak zacznie podskakiwać w chuście
    Basia mama 5 małych Trolli
    Doradca Noszenia ClauWi, Certyfikowany Instruktor Masażu Shantala



  7. #7
    Chustoguru Awatar odynka
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    odiland
    Posty
    7,861

    Domyślnie

    oj a my sie lubimy jedynie z plecakiem hanti i zaba tez jest tylko z wysokoscia bywa roznie - ale to w prostym tez
    Wataha: Nelly: 14/06/2007 Lilly i Zuzka: 15/09/2010

    http://zakamarek.eu - targowisko rzeczy różnych
    http://shewolf-foto.blogspot.com - moja pasja

    2014 będzie nasz!

  8. #8
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez martaj Zobacz posta
    pięknie... zamotałaś...
    a dziękuję staram się

    Cytat Zamieszczone przez martaj Zobacz posta
    prawidłowa PZO czyli co?
    ja napisano powyżej pozycja zgięciowo - odwiedzeniowa

    Cytat Zamieszczone przez martaj Zobacz posta
    Doradczyni po Tr... czyli po czym właściwie i czemu tak się przy tym szczerzysz?
    bo w pierwszym poście napisałaś, że
    w kilku postach spotkałam się ze zdaniem, że doradcy ClauWi są za plecakiem prostym
    a mnie uczyła Doradczyni, która ukończyła kurs innej szkoły - Die Trageschule Dresden - zwanej w skrócie Trageschule, a nawet Trage i była ona bardzo "za nim".

  9. #9
    Chustomanka Awatar izka_74
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Bydgoszcz/Fordon
    Posty
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Basinda Zobacz posta
    W odróżnieniu do popularnego plecaka z koszulką (którego fenomenu zrozumieć nie mogę) w plecaku prostym dziecko musi mieć kolanka wyżej pupy... w plecakach wszelkich z krzyżem często mamy do czynienia z "przywiązanym" dzieckiem w pozycji niemal "stojącej"
    W wątku, który zainspirował autorkę do założenia tego tematu, jako argument przeciwko innym plecakom, niż prosty, podawano coś dokładnie przeciwnego - że mniejsze dzieci mają w tych innych za szeroko nóżki. :/

    Mateusz (6.07.1996r.) i Pawełek (21.02.2005r.)

  10. #10
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    ja tak tylko jeszcze spytam... czy to będzie taki wątek, w którym każdy argument przemawiający za plecakiem prostym będzie "zbijany"?

    bo to by było niefajne bardzo

  11. #11
    Chustomanka Awatar izka_74
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Bydgoszcz/Fordon
    Posty
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mi. Zobacz posta
    ja tak tylko jeszcze spytam... czy to będzie taki wątek, w którym każdy argument przemawiający za plecakiem prostym będzie "zbijany"?

    bo to by było niefajne bardzo
    NIeeee... skąd... to taki edukacyjny chyba ma być

    Mateusz (6.07.1996r.) i Pawełek (21.02.2005r.)

  12. #12
    Chustoholiczka Awatar martaj
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    POZ
    Posty
    5,343

    Domyślnie

    to ma być taki zaspokajający moją wrodzoną ciekawość, nie tylko poznawczą

    więc tych, którzy mają zamiar przekrzykiwać się co do wyższości jednych plecaków nad innymi uprasza się uprzejmie o powstrzymanie się od tegoż
    Asieńka (2011) Justysia (2014) Czaruś (2017)

  13. #13
    Chustoholiczka Awatar Basinda
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    5,469

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez izka_74 Zobacz posta
    W wątku, który zainspirował autorkę do założenia tego tematu, jako argument przeciwko innym plecakom, niż prosty, podawano coś dokładnie przeciwnego - że mniejsze dzieci mają w tych innych za szeroko nóżki. :/
    Dla mniejszych dzieci (niesiedzących) imo nadaje się tylko plecak prosty... nawet nie próbuję sobie wyobrazić samodzielnego zamotania miesięczniaka czy nawet czteromiesięczniaka w jakikolwiek plecak kilkuwarstwowy
    A problem wyprostowanych nóg często widzę na zdjęciach u dzieci około rocznych w plecaku z koszulką.
    Basia mama 5 małych Trolli
    Doradca Noszenia ClauWi, Certyfikowany Instruktor Masażu Shantala



  14. #14
    Chustoholiczka Awatar brikola
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    3,607

    Domyślnie

    w plecaku prostym jak i w kangurku, dziecko przyjmuje najbadziej optymalną dla siebie pozycję ciała. Nie jest płaszczone przez przebiegający poziomo materiał, nie ma zbyt szeroko nóżek; a do tego znajduje się na wysokości z której świetnie widzi wszystko i nie musi się naginać by coś spróbować zobaczyć. Ta wysokość zapewnia też wspólny środek ciężkości z noszącym co czyni to wiązanie bardzo wygodnym.

    kiedy jeszcze nie byłam doradcą i tak plecak prosty był moim ulubionym wiązaniem ze wszystkich. Był najwygodniejszy i szybki do zawiązania, bo prosty
    Kiedyś wybrałam się na miasto z 2-letnim wówczas Lwem w plecaku z krzyżem i w połowie drogi skapitulowałam-rozwiązałam i zamotałam na nowo w prosty. W krzyżu czułam jak by młody ciągnął mnie do tyłu i w dół.

    i jeszcze jedna rzecz na plus- można go wiązać juz w pierwszych tygodniach życia

  15. #15
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    ja sie pogubiłam nieco, a że jestem miłośnikiem plecaka prostego z wykończeniem tybetańskim, przy czym pewnie z owego wykończenia (w większości wypadków) jestem w stanie zrezygnować dla celów wyższych, tak więc pytam - prosty tak, tybetan nie?
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  16. #16
    Chustoholiczka Awatar martaj
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    POZ
    Posty
    5,343

    Domyślnie

    dziękować tym i owym

    ja i tak innego niż prosty nie umiem... i póki co chyba jakoś nie czuje potrzeby uczenia się - to co potrzebuje na razie, to już umiem
    Asieńka (2011) Justysia (2014) Czaruś (2017)

  17. #17
    Chustoholiczka Awatar Basinda
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    5,469

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    ja sie pogubiłam nieco, a że jestem miłośnikiem plecaka prostego z wykończeniem tybetańskim, przy czym pewnie z owego wykończenia (w większości wypadków) jestem w stanie zrezygnować dla celów wyższych, tak więc pytam - prosty tak, tybetan nie?
    osobiście nie mam nic przeciwko wykończeniu tybetanem stosowałam z powodzeniem w ciąży a mąż mój nosi plecak prosty z twistem z przodu "bo on przewrażliwiony że mu z ramion zjedzie)
    imo większość zalet plecaka prostego jest z tyłu
    Basia mama 5 małych Trolli
    Doradca Noszenia ClauWi, Certyfikowany Instruktor Masażu Shantala



  18. #18
    Chustoholiczka Awatar martaj
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    POZ
    Posty
    5,343

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    ja sie pogubiłam nieco, a że jestem miłośnikiem plecaka prostego z wykończeniem tybetańskim, przy czym pewnie z owego wykończenia (w większości wypadków) jestem w stanie zrezygnować dla celów wyższych, tak więc pytam - prosty tak, tybetan nie?
    ano właśnie, olmis też o tym wspomniała?

    dlaczegóż bez tybetana? i tak go jeszcze nie umiem, ale może nosząc jeszcze na drugie będę czekać... marzenie
    Asieńka (2011) Justysia (2014) Czaruś (2017)

  19. #19
    Chustoholiczka Awatar martaj
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    POZ
    Posty
    5,343

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Basinda Zobacz posta
    osobiście nie mam nic przeciwko wykończeniu tybetanem stosowałam z powodzeniem w ciąży a mąż mój nosi plecak prosty z twistem z przodu "bo on przewrażliwiony że mu z ramion zjedzie)
    imo większość zalet plecaka prostego jest z tyłu

    z twistem? a kie licho ten twist?
    Asieńka (2011) Justysia (2014) Czaruś (2017)

  20. #20
    Chustoholiczka Awatar Basinda
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    5,469

    Domyślnie

    Skręca sobie poły na klacie krzyżując je jakby.... to znaczy nie puszcza ich na krzyż tylko zaplata jedna za drugą i dopiero wtedy pod pachy i do tyłu
    Basia mama 5 małych Trolli
    Doradca Noszenia ClauWi, Certyfikowany Instruktor Masażu Shantala



Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •