Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 54

Wątek: Czy kółkowa jest niezbędna?

  1. #21
    Chusteryczka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Böblingen
    Posty
    2,158

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Basinda Zobacz posta
    Ale z drugiej strony to ergonomik imo nijak się ma do szybkich akcji...
    1. zajmuje dużo miejsca
    2. zakłada się trudniej i dłużej niż kółkowa
    3. kosztuje duuużo więcej
    oj tam, oj tam mój na bazarku ma cenę podobną do niektórych kółkowych

    U mnie kółkowa kilka razy w użyciu była, ale właśnie na krótkie szybkie akcje. jakoś tak tą jedną rękę i tak mam wtedy wyłączoną prawie z akcji Wolę długą zamotać. Więc może i się przydaje, ale IMO niezbędna nie jest. Jak młoda podrośnie i zacznie dreptać to pewnie częściej po nią sięgnę. Póki co leży i czeka
    http://kachaskowo.blogspot.com
    a najlepsze me dzieła: Michał 06-06-2007 i Klaudia 17-09-2011
    bociany dzieci nie noszą, ja tak (zapożyczone z nosime.sk)


  2. #22
    Chustoholiczka Awatar guzik
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    5,852

    Domyślnie

    obecnie kółkowej nie posiadam, ale swego czasu dużo małą nosiłam. Sprawdzała nam się świetnie
    Marysia16.09.2010, (*)2011,Ryś 2.09.2019, Helenka 7.05.2021

  3. #23

    Domyślnie

    Ja jestem dzis po pierwszym uzyciu mojej nowej kolkowej i..hmm.. narazie nie powalila mnie. Bylam ze strasza na placu zabaw i troche mi ciazyl i przeszkadzam Mlody z boku. Wygodniej mi jednak jak mam go z przodu z wiazanej. Tutaj jedna teka wylaczona z uzytku a druga ma zablokowane ramie. Wydaje mi sie ze bedzie ok na zakupy, na chwile, tak na juz pod reka ale zostane chyba przy mojej starej wiazance (tylko ze kolorki mi sie juz znudzily, a ta wiazana ma takie cudne...) ehhh
    Martulcia 29.05.2010

    Wojtaszek 23.03.2012

  4. #24
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    394

    Domyślnie

    ja się nad kółkową zastanawiam tylko nie wiem co wybrać, z których jesteście zadowolone, co się Wam sprawdziło?polecicie coś

    czasami nie mam polskich znakow, przepraszam

  5. #25
    Chustoguru Awatar Agulinka
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    9,342

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zebrocha Zobacz posta
    ja się nad kółkową zastanawiam tylko nie wiem co wybrać, z których jesteście zadowolone, co się Wam sprawdziło?polecicie coś
    sama nie mam, ale z uażnej lektury forum wniosek płynie jeden : każdemu co innego, musisz spróbować sama
    Agnieszka, mama Marty (10.2011), Miriam (12.2014) i Elżbiety (11.2016)

  6. #26
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    394

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Agulinka Zobacz posta
    sama nie mam, ale z uażnej lektury forum wniosek płynie jeden : każdemu co innego, musisz spróbować sama
    wiem,że każdemu pasuje coś innego, jednak trudno przetestować wszystkie...
    a od czegoś trzeba zacząć...
    ja niestety nie mam możliwość spotkania się z innymi chustomamami na chustomacanko
    czasami nie mam polskich znakow, przepraszam

  7. #27
    Chustoguru Awatar Agulinka
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    9,342

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zebrocha Zobacz posta
    wiem,że każdemu pasuje coś innego, jednak trudno przetestować wszystkie...
    a od czegoś trzeba zacząć...
    ja niestety nie mam możliwość spotkania się z innymi chustomamami na chustomacanko
    mój research dowodzi, że najpopularniejsze jest ramię płaskie i duże kółka, choć są zwolenniczki innych opcji. może ktoś Ci coś pożyczy?
    Agnieszka, mama Marty (10.2011), Miriam (12.2014) i Elżbiety (11.2016)

  8. #28
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    KRAKÓW okolice
    Posty
    3,354

    Domyślnie

    ja na przykład kocham Vombati, za ramie kółka i wzory - są piękne. A najbardziej wrzosa girasola z jedwabnymi motylami
    Jak Ptyśka była młodsza bardzo dużo w kółkach nosiłam, ale i teraz właśnie ze względu na kompaktowość prawie zawsze w torebce A i jak jest gorąco to mała woli kółka

  9. #29
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    394

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Agulinka Zobacz posta
    mój research dowodzi, że najpopularniejsze jest ramię płaskie i duże kółka, choć są zwolenniczki innych opcji. może ktoś Ci coś pożyczy?
    dzięki, chyba faktycznie muszę popytać o pożyczenie

    Cytat Zamieszczone przez agatkan Zobacz posta
    ja na przykład kocham Vombati, za ramie kółka i wzory - są piękne. A najbardziej wrzosa girasola z jedwabnymi motylami
    Jak Ptyśka była młodsza bardzo dużo w kółkach nosiłam, ale i teraz właśnie ze względu na kompaktowość prawie zawsze w torebce A i jak jest gorąco to mała woli kółka
    Vombati szyje piękne chusty
    czasami nie mam polskich znakow, przepraszam

  10. #30
    Chusteryczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Warszawa Białołęka
    Posty
    2,766

    Domyślnie

    u mnie kółkowa to numer jeden mam z chusta.pl... kompaktowa- o wiele mniej miejsca zajmuje "zwinięta" niż wiązana; szybko się dziecię wkłada; mam pannę zawsze "pod okiem"- a że migamy, to jest bardzo pomocne w komunikacji no i bezpieczne

  11. #31
    Chustopróchno
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    10,698

    Domyślnie

    jest zupełnie zbędna.

  12. #32
    demona
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez silver Zobacz posta
    jest zupełnie zbędna.
    tez tak myslę

  13. #33
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,769

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez demona Zobacz posta
    tez tak myslę
    ja również. nie dogadałam się z kółkową w ogóle jakiego by ramienia nie miała i wiem że przy M. nie będę nawet próbować.
    K. 2009M. 2012

  14. #34
    Chustomanka
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,201

    Domyślnie

    Ja używałam kółkowej na wypady do sklepu, ale teraz gdy pączek waży już 11 kilo, wolę wrzucić go na plecy. Czas motania ten sam, komfort nieporównywalny.

    Ale tak mi szkoda sprzedać moja vombati, bo jest taka cudna

  15. #35
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    nie ruszam się bez niej z domu!!!!!!!

    dla mnie to jest must have
    oto dlaczego:
    - z domu do auta z 3 piętra + dziecko drugie
    - z auta do przedszkola piętro 1 +dziecko drugie
    - z przedszkola do auta
    z auta do domu znów 3 piętro po drodze poranne zakupy
    po południu powtórka z różnymi kombinacjami
    ja mam tak że robię czasami za kuriera z auta coś donieść jakiś podpis złożyć coś co zajmuje chwilę toć nie wiąże w długą

    szybkie wypady po "sól "do sąsiadki
    wycieczki długie z dwójką, starsza się zmęczy młodsza do kółkowej w ramach odmiany a starsza do wiązanej na odpoczynek
    niezastąpiona do karmienia w ekstremalnych warunkach no kolejce skm gdzie na przeciw siedzi pobudzony nastolatek lub wygłodzony starszy pan ( niech się skichają nic nie zobaczą ) lub w kilometrowej kolejce do muzuem ( podczas nocy muzeów)

    i tak szybciej mi z kółkową niż 2x ( poza tym jeszcze za wcześnie)

    podobno można dokupić kółka i z długiej zrobić kółkową w razie w ale nie opanowałam
    można też nauczyć się wiązać jakiś tam węzeł ale ja przesuwnego nie ogarniam więc też nie opanowałam

    doszłam do wniosku że powinna mieć jeszcze jedną

    aaa Basinada jakieś przeróbki sprzedawała

    edit: mąż przypomniał że jak K nie zdąrzyła w CH do wc to jej kieckę z niej zrobiłam
    Ostatnio edytowane przez Guest ; 21-07-2012 o 23:19

  16. #36
    Chusteryczka
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,486

    Domyślnie

    ja kupiłam kiedyś bo liczyłam ze na szybkie wyjścia bedzie i użyłam ze dwa razy, no nie potrafiłam sie z nią dogadać, Kamila mi z niej wyjeżdzała, kółka się wrzynały masakra jakaś, na szybkie wyjścia wolałam krótkiego kompaktowego vatka i siodełko na biodrze wywiązać albo mei-taja tudzież nosidło, tak ze IMO kółkowa w ogóle jest zbędna choć rozumiem że niektórzy kochają te chusty miłością wielką

  17. #37
    Chusteryczka Awatar Truscaveczka
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Podkarpacie
    Posty
    1,891

    Domyślnie

    IMO jest niezbędna, ale co kto lubi.
    Całe zeszłe lato Młody przejeździł w kółkowej lnianej oppamamie, przewiewnej i jasnej. Do dzisiaj służy nam przy zakupach wyjazdowych, noszę na biodrze albo z przodu jak zaśnie.
    Na dłuższe chodzenie (dzisiaj jedziemy do skansenu na przykład) wolę mietka, ale na szybkie akcje - tylko kółkowa
    A moja koleżanka ma tylko kółkową w ogóle i też sobie chwali.
    Sarcasm helps keep you from telling people what you really think of them.
    Dziergam Pichcę Ględzę Tłumaczę

  18. #38

    Domyślnie

    Ja tez najczesciej uzywalam kolkowej swego czasu i to jedyna chusta, na ktorej pozbycie sie po zapszestaniu noszenia nie zgodzil sie moj M. on ja uwielbial,godzinami z mloda w niej spacerowal, nic mu nie musialam pomagac jak w dlugiej

  19. #39
    Chusteryczka Awatar kakot
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Kraków/Warszawa
    Posty
    2,019

    Domyślnie

    nie jest niezbędna, ale bywa niezwykle użyteczna

  20. #40
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    183

    Domyślnie

    Ja się podpisuję pod tym, co Baryłka napisała... mam niemalże identyczne doświadczenia-potrzeby. Szczególnie przydatna była jak młody ważył sporo, a jeszcze nie chodził - na takie krótkie dystanse, gdzie ręce już by nie dały rady samodzielnie, a wspomagane kółkową - rewelacyjnie.
    Na początek mieliśmy Natkową mulu - sprawdzała się aż do 12 kg. Ramię mi nie przeszkadzało, nauczyłam się po kilku próbach wiązać wygodnie. Teraz zamieniliśmy na kółkowe lniane jaskółki i przy ciężarku 13 kg sprawdzają się świetnie. Dziewczyny pisały, że nie materiał ma znaczenie a rodzaj ramienia... trudno mi się odnieść w sumie, bo prostego nigdy nei miałam, ale porównując przy tym samym rodzaju ramienia, len nosi duuuużo lepiej niż czysta bawełna. Na pierwszą kółkową jednak mimo wszystko polecam bawełnę, bo len sztywny i trudniej się dociąga - jednak trochę doświadczenia chyba potrzeba, żeby się nie zniechęcić. Natki bawełniane cieniutkie i fajne na pierwszą kółkową... można ewentualnie poprosić którąś forumkę, żeby uszyła z ramieniem prostym, jeśli są obawy co do ramienia Natkowego. Ja takich nei miałam
    Janek 04.2008, Ignaś 04.2011 - skarby dwa

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •