Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21

Wątek: Kwazimodo w chuście

  1. #1
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Niemcz k.Bydgoszczy
    Posty
    369

    Domyślnie Kwazimodo w chuście

    Problem mam taki, że motam synka w kieszonce. Chusta to moje wybawienie, bo syn bardzo dużo płakał a w chuście się uspokaja. Motam go w kieszonkę. Odkąd młody zaczął podnosić główkę, odpycha się mocno tylko w jedną stronę. W efekcie skrzywiony jest na maksa i mnie bolą plecy, bo nierówno się ciężar rozkłada. Mały ma 3 miesiące i waży 7kg. Jak sobie z tym poradzić?

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar Liv
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Wieś zwana Warszawą, zielone Powiśle
    Posty
    4,318

    Domyślnie

    najlepiej się komuś pokazać, skąd jesteś?
    Mama Zosi (XII.2008), Drobinki [*] i Maksa (V.2012)

    Pochłonęło mnie życie,
    więc w wirtualnym niebycie
    pozostaję do odwołania.



  3. #3
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Niemcz k.Bydgoszczy
    Posty
    369

    Domyślnie

    Bydgoszcz

  4. #4
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,899

    Domyślnie

    jak sie przekrzywia to na bank chusta nie jest dociągnieta i dlatego też bolą cię plecy
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  5. #5
    Chusteryczka Awatar Kanga
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa,Mokotów
    Posty
    2,709

    Domyślnie

    może wklej zdjęcie, pomogłoby nam rozpoznać problem

  6. #6
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Niemcz k.Bydgoszczy
    Posty
    369

    Domyślnie

    dodałabym zdj, ale nie umiem

  7. #7
    Chusteryczka Awatar Kilerek_81
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    2,130

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez eMKa Zobacz posta
    dodałabym zdj, ale nie umiem

    zerknij na instrukcję np tu http://www.chusty.info/forum/showthread.php?t=20863
    powinno pomóc


  8. #8
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Niemcz k.Bydgoszczy
    Posty
    369

    Domyślnie

    Ostatnio edytowane przez eMKa ; 30-04-2012 o 22:11

  9. #9
    Chustomanka Awatar izka_74
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Bydgoszcz/Fordon
    Posty
    1,210

    Domyślnie

    aMka, a mały śpi w chuście? Bo ja mojemu poprawiałam wiązanie jak zasypiał (też miał taki etap krzywienia się na jedną stronę) i wtedy też układałam mu główkę w przeciwną stronę. Pisałam już w wątku bydgoskim

    Mateusz (6.07.1996r.) i Pawełek (21.02.2005r.)

  10. #10
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Niemcz k.Bydgoszczy
    Posty
    369

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez izka_74 Zobacz posta
    aMka, a mały śpi w chuście? Bo ja mojemu poprawiałam wiązanie jak zasypiał (też miał taki etap krzywienia się na jedną stronę) i wtedy też układałam mu główkę w przeciwną stronę. Pisałam już w wątku bydgoskim
    Mały śpi w chuście, ale w wózku też. W chuście spędza jednak dużo czasu, dlatego się martwię. Robię tak, że jak zaśnie, to go przekręcam A jak leży na brzuszku, to mu układam zabawki po drugiej stronie i ładnie się patrzy w drugą. To co , nie muszę się zbyt martwić i mogę nosić ?

  11. #11
    Chusteryczka Awatar matysia
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Jabłonna
    Posty
    2,757

    Domyślnie

    Mnie się wydaje,że górna krawędź jest za słabo dociągnięta.

    Maciek 1987,Marta 1989,Mateusz 1993,Michał 1995, Matylda 2005,(*)2006, Benjamin 2008, Franuś 2010,
    Nikt z nas nie jest ideałem.
    Choruje, mało mnie na forum


  12. #12
    Chustoholiczka Awatar brikola
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    3,607

    Domyślnie

    a odginanie zaczyna podczas wiązania? jeśli tak-prostuj Go i dociągaj, jeśli On się odgina to ciężko dociągnąć i wtedy zostaje luz-koło się zamyka.

  13. #13
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Niemcz k.Bydgoszczy
    Posty
    369

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez brikola Zobacz posta
    a odginanie zaczyna podczas wiązania? jeśli tak-prostuj Go i dociągaj, jeśli On się odgina to ciężko dociągnąć i wtedy zostaje luz-koło się zamyka.
    Dokładnie tak to wygląda. Jak tylko biorę małego na ręce, on zaczyna się odginać. Próbuję go prostować i dociagać, ale silny chłopczyk z niego i po krótkim czasie zaczyna się denerwować, więc ta krawędź faktycznie źle dociągnięta...
    Ta chusta jest taka zwykła i sztywna dość, bo nie chciałam kasy wydawać, gdyby się nam nie spodobało. Może łatwiej by było dociagnąć, gdybym kupiła jakąś używaną i lepszą ?
    Ostatnio edytowane przez eMKa ; 29-04-2012 o 10:41

  14. #14
    Chustoholiczka Awatar brikola
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    3,607

    Domyślnie

    więc pewnie też korygujesz ciałem i stąd ból.
    Musisz delikatnie Go prostować i dociągać, prostować i dociągać, krok po kroku.
    mój też się wygina, po dociągnięciu już nie. I w kangurze się tak nie zachowuje, może spróbuj.

  15. #15
    Chustomanka Awatar buka
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Kato
    Posty
    885

    Domyślnie

    ja swojego malucha też nosiłam w chuście z lnu, ale nie tkanej skośno-krzyżowo (samoróbka z allegro), po przerzuceniu się na skośno-krzyzowe, a miałam girasola i leo wiązania wychodziły dużo ładniej, a później tylk praktyka, praktyka, praktyka. Jeśli nosisz dużo, cały czas pracujesz nad wiązaniem, chustę ze zwykłej tkaniny cięzko jest dociągać, a materiał często się wyślizguje.
    eMKa może umów się z dziewczyną stąd, aby ci pokazała chusty. A przy okazji może pomogła z wiązaniem.
    Wypróbujesz i zdecydujesz

  16. #16
    Chustoguru
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    7,056

    Domyślnie

    Zdecydowanie bardziej musi być dociągnięta górna krawędź. Maluszek na okruszka nie wygląda .Prawdopodobnie rozpoczął się już etap poznawania przestrzeni dookoła siebie-stąd to odpychanie.
    I ja próbuję dostrzec co to za chusta. Jeśli to allegrowa bawełna, tudzież w tym stylu, to jednak proponowałabym coś bardziej współpracującego-stąd może pojawiać się ból pleców.

  17. #17
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Niemcz k.Bydgoszczy
    Posty
    369

    Domyślnie

    Chusta od Pentelki.Mam jeszcze Bebelulu, ale jej nie cierpię, bo jest mega sztywna. Nie chciałam kasy wydawać, gdyby się nam nie spodobało. No ale synek ma 3 miesiące i nadal uważa, że jest z mamą w ciąży, więc czas zainwestować w dobrą chustę. Tylko jaką tu wybrać... a Wy gadacie po chińsku, co nie ułatwia sprawy

  18. #18
    Chustomanka Awatar izka_74
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Bydgoszcz/Fordon
    Posty
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez eMKa Zobacz posta
    Chusta od Pentelki.Mam jeszcze Bebelulu, ale jej nie cierpię, bo jest mega sztywna. Nie chciałam kasy wydawać, gdyby się nam nie spodobało. No ale synek ma 3 miesiące i nadal uważa, że jest z mamą w ciąży, więc czas zainwestować w dobrą chustę. Tylko jaką tu wybrać... a Wy gadacie po chińsku, co nie ułatwia sprawy
    Tak naprawdę wszystko jedno jaką, byle miękką, (dobrze złamaną) żeby się dała dobrze dociągnąć A gdzie w Bydgoszczy mieszkasz? Bo na pewno dało by się jakąś pomacać czy pożyczyć, żeby wypróbować, przed zakupem

    Mateusz (6.07.1996r.) i Pawełek (21.02.2005r.)

  19. #19
    Chustoguru
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    7,056

    Domyślnie

    Przyjdź na spotkanie KK. Mam koło 30-stu chust, więc będziesz miała co pomaca. Zobaczysz różnice nie tylko w kolorystyce, ale przede wszystkim w sposobach tkania.
    Mogę zaproponować jeszcze coś innego-jutro najprawdopodobniej przybędę na spotkanie do Myślęcinka-będę mieć ze sobą kilka chust jak zawsze.
    I zapytam o jeszcze jedno-na jakim mieszkasz osiedlu?

  20. #20
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Niemcz k.Bydgoszczy
    Posty
    369

    Domyślnie

    Mieszkam w Niemczu, więc do tego Myślęcinka bym bardzo chętnie podskoczyła O której i gdzie dokładnie?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •