Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 80

Wątek: MAMANIA I BABY BJORN - PADŁAM!!!

  1. #41
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Glasgow, UK
    Posty
    877

    Domyślnie

    powaznie polecacie ksiazki tylko i wylacznie ze wzgledu na to, jaka reklame maja na sobie?
    ja polecam, jesli tresc mi sie podoba. i jesli po przeczytaniu tej ksiazki stwierdze, ze jest wartosciowa, to mam zamiar ja polecac, i nawet 15 wisiadel powieszonych na okladce mojego zamiaru nie zmieni. wystarczy, jak juz ktos tutaj napisal, napomknac ze to nosidlo to akurat nienajlepsze jest przy okazji polecania. chociaz moi znajomi raczej wiedza juz, ze wisiadlo jest be, i sa uczulenie na BB po tych kilku latach mojego chustowania


    Aga, mama Alii

  2. #42
    Chustoholiczka Awatar Agnen
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    4,411

    Domyślnie

    OK, czyli w książce nalezy czytać reklamy a pomijać treść jak reklama mi nie odpowiada. Fajnie. Zawsze dowiem się czegoś nowego jak czytam forum
    A swoją szosą jestem właśnie w trakcie lektury Dziecka z bliska.

    W Poznaniu też nosimy!
    Doradca Akademii Noszenia
    Doradca noszenia ClauWi®

    nawróć się!


  3. #43
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez AS Zobacz posta
    Mi., nie gniewaj się, nic osobiście, ok? O Ciebie chodziło, bo akurat Twoja wypowiedź pobudziła mnie żywo do refleksji. Może potrzeba Ci czasu, a może nie wszystko, co wychodzi z Mamanii musi Ci się w 100% podobać?
    coś Ty, nie gniewam się

    a czemu nie będę jakoś specjalnie polecać?
    no, bo... hmm... trochę bym się obawiała, że mnie ktoś posłucha i uzna, że "skoro to taka dobra książka i takie dobre wydawnictwo, to nosidło pewnie też dobre. ale... to za 600, to za drogie. kupię to za 400- też pewnie dobre o! albo takie używane za 100..."

  4. #44
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Glasgow, UK
    Posty
    877

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mi. Zobacz posta
    a czemu nie będę jakoś specjalnie polecać?
    no, bo... hmm... trochę bym się obawiała, że mnie ktoś posłucha i uzna, że "skoro to taka dobra książka i takie dobre wydawnictwo, to nosidło pewnie też dobre. ale... to za 600, to za drogie. kupię to za 400- też pewnie dobre o! albo takie używane za 100..."
    kurcze, jakos nie slyszalam jeszcze, zeby po lekturze Madrych Rodzicow ktos zapalal nagla checia do zakupienia wisiadla.... a polecalam, nawet nie pamietajac o tym zdjeciu...


    Aga, mama Alii

  5. #45
    Chustoholiczka Awatar modrooczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,853

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez AS Zobacz posta
    edit: Modrooczko, czy orientujesz się, ile wydają książek rocznie wydawnictwa niesponsorowane z zewnątrz? Mam wrażenie, że wiesz więcej i chcesz się tym z nami podzielić Bo dla mnie to zawsze było dziwaczne, że ktoś ma na to kasę.
    Akurat wiem sporo o małych wydawnictwach. Każdy orze jak może - wiadomo. Czasem naprawdę trzeba bogatego wujka z Ameryki. Nie zmienia to faktu, że można selekcjonować reklamy. To też umiejętność - pozyskać dobrego reklamodawcę. Może szkoda, że to nie reklama Medeli?
    Córki: 2004, 2005, 2007 i 2010

  6. #46
    Chustoguru Awatar grimma
    Dołączył
    Sep 2007
    Miejscowość
    joli bord - warszawa
    Posty
    6,105

    Domyślnie

    mysle ze co innego reklama a co innego ilustracja

    OK, czyli w książce nalezy czytać reklamy a pomijać treść jak reklama mi nie odpowiada. Fajnie. Zawsze dowiem się czegoś nowego jak czytam forum
    chyba jednakze chodzi o cos innego
    np o silę autorytetu slowa/reklamy pisanej w tego typu wydawnictwie nastawionym na odpowiedniego odbiorcę (rodziny z dziecmi)

    bo rozumeim ze chustującym matkom z chustoforum ta reklama nic nie zrobi.
    "za każdym razem, kiedy sprawiasz przykrość swojemu dziecku, powinieneś wrzucić do skarbonki dolara na jego przyszłą terapię"

  7. #47
    Chusteryczka Awatar Mita
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    2,571

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grimma Zobacz posta
    bo rozumeim ze chustującym matkom z chustoforum ta reklama nic nie zrobi.
    nie zrobi? ależ zrobiła... niektórym. Np. ciśnienie podniosła.


    -Niektórzy ludzie są podli ,bo kłamią!- krzyknął Lubiński
    -A inni są jeszcze bardziej podli ,bo mówią prawdę- odparł doktor.

  8. #48
    Chustoholiczka Awatar modrooczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,853

    Domyślnie

    Czy ja wiem? Czy to temat podnoszący ciśnienie? Mnie ich żal, że chcąc wydawać wartościowe książki borykają się z problemem kasy, to zawsze jest przykre. Na to jest jedna rada - wziąć do pracy kogoś, kto i reklamę na kupie gruzu potrafi sprzedać, a co dopiero na dobrej książce
    Córki: 2004, 2005, 2007 i 2010

  9. #49
    Chusteryczka Awatar Mita
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    2,571

    Domyślnie

    modrooczka - zgłos się do nich


    -Niektórzy ludzie są podli ,bo kłamią!- krzyknął Lubiński
    -A inni są jeszcze bardziej podli ,bo mówią prawdę- odparł doktor.

  10. #50
    Chustoholiczka Awatar modrooczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,853

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mita Zobacz posta
    modrooczka - zgłos się do nich
    Ja nie potrafię. Sama potrzebuję takiego kogoś, bo też będę musiała reklamę wisiadła dać na najliższym projekcie (stronie)
    Córki: 2004, 2005, 2007 i 2010

  11. #51
    Chusteryczka Awatar cynthia
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    1,676

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Agnen Zobacz posta
    OK, czyli w książce nalezy czytać reklamy a pomijać treść jak reklama mi nie odpowiada. Fajnie. Zawsze dowiem się czegoś nowego jak czytam forum


    no nie dobrze wiedzieć, sama bym na to nie wpadła
    Poznań w chuście zaprasza!!!

  12. #52
    Chusteryczka Awatar AS
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    1,729

    Domyślnie

    To jest trudne zadanie - sprzedać reklamę w takiej książce. Nie znam nikogo spoza forum, kto czytałby książki Mamanii bez polecenia. Pewno i tu spora część ma tylko wybrane tytuły. Więc to jest dobra książka, wartościowa, która wcale łatwo się nie sprzedaje, bo nie jest poparta ani twarzą, ani głośną kampanią medialną.
    A w moim odczuciu sponsor chce mieć możliwie duży zasięg rozpowszechniania się wizerunku. Jakbym była sponsorem, to bym chciała, żeby dla oglądającego była to atrakcyjna nowość. Reklama firmy chustoszyjącej byłaby na miejscu w tej książce, ale czy oprócz obrazka byłaby jakąkolwiek reklamą, trafiłaby do kogoś nowego w temacie? Jakoś nie mam przekonania.
    Ania - dawniej AS_MS_?, mama MichuChichu 22.11.2008 i Manfreda-Mandziuka vel Borysa Szyca 28.10.2010
    i

  13. #53
    Chustoholiczka Awatar modrooczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,853

    Domyślnie

    Ostatnio byłam na wielkiej ogólnopolskiej konferencji na 350 osób (nauczycieli Montessori). Mamania miała stoisko, Agnieszka Stein była uczestniczka konferencji, więc poproszona podpisywała książkę. Rozchodziły się jak świeże bułeczki, jak chciałam kupić to już nie było... Teraz będa targi książki w Wwie, potem dzieciece w Krakowie - z pewnością tę książkę kupią nie tylko ci, którzy znają temat AP. Reklama chusty po prostu byłaby bardziej na miejscu. To tak jakbym do mojego projektu o wartościowych książkach dała reklamę disnejowskich przedruków.
    Córki: 2004, 2005, 2007 i 2010

  14. #54
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,769

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez modrooczka Zobacz posta
    Ja nie potrafię. Sama potrzebuję takiego kogoś, bo też będę musiała reklamę wisiadła dać na najliższym projekcie (stronie)
    No coś Ty?! I pozwolisz na to? Przecież powinnas stanąć na głowie, żeby nie umieszczać wisiadla, użyj siły perswazji, postaraj się cokolwiek, tak nie można!!!!!!!!!! Poszukaj godnego reklamodawcy, zgłoś się dk NAti albo Didka...
    K. 2009M. 2012

  15. #55
    Chustoguru Awatar mamaslon
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    WLKP
    Posty
    6,033

    Domyślnie

    no nati raczej na obroty nie ma co narzekac...moze oni
    Kruszynka 2010
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci
    LULAMY Akademia Chustonoszenia
    Specjalistka od metody karmienia dzieci- BLW (Bobas Lubi Wybór), Certyfikowany uczestniczka szkolenia z BLW prowadzonego przez Gill Rapley.
    BabyLedWeaning
    oraz Stowarzyszenie Poznań w Chuście
    moje zwierzaki i

  16. #56
    Chustoholiczka Awatar modrooczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,853

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez peluche Zobacz posta
    No coś Ty?! I pozwolisz na to? Przecież powinnas stanąć na głowie, żeby nie umieszczać wisiadla, użyj siły perswazji, postaraj się cokolwiek, tak nie można!!!!!!!!!! Poszukaj godnego reklamodawcy, zgłoś się dk NAti albo Didka...
    Ale dlaczego krytyka Mamanii tak was irytuje? Uważam że powinno się dawać reklamy skierowane do tego samego targetu co książka i tyle. Rzeczywiście dużo emocji budzi ten temat. Jak dla mnie dziwne.
    Córki: 2004, 2005, 2007 i 2010

  17. #57
    Chustomanka Awatar roni21
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Pruszcz Gdański
    Posty
    968

    Domyślnie

    nie mieliby sponsora -> wydali by malo -> nie starczylo by dla wiekszosci -> i tak bylo by zle bo jak mozna bylo tak ograniczac tak wartosciowe tresci...

    znowu nie da sie dogodzic...

    modrooczko proponuje isc na reklame i naprawic swiat... a zamiast isc w fu slady mamanii popros nati o pomoc
    juz widze jak sie rozpedza... obawiam tylko ze na drodze rozpedu stanie sciana
    -Niektórzy ludzie są podli ,bo kłamią!- krzyknął Lubiński
    -A inni są jeszcze bardziej podli ,bo mówią prawdę- odparł doktor.

  18. #58
    Chustoholiczka Awatar modrooczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,853

    Domyślnie

    Mnie chodzi nie tyle o zbawianie świata, co o wiarygodność. Jaką wiarygodność ma ekologiczna firma zabawkowa promująca się badziewnym, plastikowym gadżetem? Albo portal metody NPR sponsorowany przez producenta prezerwatyw? Można wydawać co się chce, i mieć sponsorów jakich się chce, ale trzeba sie liczyc z tym, że wiarygodność trzeszczy, czego najlepszym dowodem są wpisy dziewczyn, którym nie podobała się reklama.
    Córki: 2004, 2005, 2007 i 2010

  19. #59
    Chustomanka Awatar roni21
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Pruszcz Gdański
    Posty
    968

    Domyślnie

    sa tez wpisy dziewczyn, ktore sa realistkami i nie oceniaja ksiazki po okladce

    naprawde by Ci przeszkadzalo ze sponsorem portalu o npr bylby sposor prezerwatyw? ja bym bardziej zwatpila w wiarygodnosc gdyby ten producent prezerwatyw wystepowal w charakterze eksperta od npr a nie poprostu wykladal kase... wtedy wiarygodnosc by napewno trzeszczala. Kasiazka w dalszym ciagu jest autorki, osoby ktora ja napisala a nie prezesa firmy BB.
    Ostatnio edytowane przez roni21 ; 27-04-2012 o 16:46
    -Niektórzy ludzie są podli ,bo kłamią!- krzyknął Lubiński
    -A inni są jeszcze bardziej podli ,bo mówią prawdę- odparł doktor.

  20. #60
    Chustoguru Awatar marta-la
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Otwock
    Posty
    8,109

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Meta Zobacz posta
    A ja nie do końca rozumiem to oburzenie.
    Sponsor wykłada kasę na promocję.
    Może akurat innego nie było
    Jakoś wydaje mi się, że niekoniecznie wszystkie firmy chustowe i ergonomiczno-nosidłowe pchają się drzwiami i oknami, żeby sypać kasą


    no właśnie
    No ja mam podobne odczucia. Może trzeba spojrzeć na to w ten sposób że gdyby nie pieniądze z tej oburzającej reklamy to nie byłoby tej publikacji bo nie byłby jej za co wydać

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •