Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Wątek: Czy sie przekona do chusty?

  1. #1
    Chusteryczka Awatar olazola
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Sopot
    Posty
    1,754

    Domyślnie Czy sie przekona do chusty?

    Wielkie rozczarowanie moja 3-miesieczna corka nie lubi chusty, mamy elastyczna Gabi. Wytrzymuje moze 5 minut i ryk, mam wrazenie ze jest jej za ciasno, jak ja nosze na rekach to odchyla sie troche do tylu i obserwuje otoczenie, ale i w tej pozycji po jakims czasie zaczyna sie wiercic. Ona od malenkosci nie lubila rozka, jak spi to rece rozlozone albo nad glowa, jak wyjmuje ja z gondoli ze spaceru to sie wyciaga jak kot. Czy przy takim zachowaniu kiedys polubi chuste?
    Alicja 12.10.08 : Martyna 01.03.11 : Oleg 28.06.14

  2. #2
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Włocławek
    Posty
    5,572

    Domyślnie Re: Czy sie przekona do chusty?

    Może polubi jak będzie już mogła być w pionie. Wtedy więcej widzi. Daj jej czas. Próbuj ale nie zmuszaj. Cierpliwości Wam życzę

  3. #3
    Chusteryczka Awatar visenna2
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa Białołęka
    Posty
    1,820

    Domyślnie Re: Czy sie przekona do chusty?

    W okolicy 3 miesięcy moja córa miała napady marudzenia w chuście. Przeszło po jakims czasie. Teraz ma pół roku i praktycznie mieszka na mnie, noszę ją całymi dniami.
    ChustoHolizm
    Zuzia 21.12.2005
    Ania 26.06.2008
    Mateusz 04.08.2011

    Doradca - Partner Akademii Noszenia Dzieci

  4. #4
    Chusteryczka Awatar olazola
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Sopot
    Posty
    1,754

    Domyślnie Re: Czy sie przekona do chusty?

    jes, jes, jes dzisiaj siedziala w chuscie z jakies 15 minut, to nic ze 2 razy ulala (ochrzczona przynajmniej jest), tylko nie wiem dlaczego strasznie sie slinila, jakby zapomniala o przelykaniu sliny
    Alicja 12.10.08 : Martyna 01.03.11 : Oleg 28.06.14

  5. #5

    Domyślnie Re: Czy sie przekona do chusty?

    Małe dzieci nie nadążają za przełykaniem śliny. Normalne

  6. #6
    Zosia Samosia Awatar JJ
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nibylandia
    Posty
    9,445

    Domyślnie Re: Czy sie przekona do chusty?

    Julia w kolysce spala jak suselek i tez sie nie raz balam ze ma za ciasno ... jak ja zapakowalam w kieszonke to raz drugi marudzila a teraz sie jej podoba i spi az chrapie
    ja jej po domu w chuscie nie nosze tylko na spacery
    i twoje malenstwo sie nauczy

  7. #7

    Domyślnie Re: Czy sie przekona do chusty?

    Może się przekonać, jak najbardziej.
    Mój synek spędza dużo czasu na rękach ( męża ) lub w chuście ze mną. Nie miał tego zwyczaju gdy miał 4 miesiące, gdy ważył 5 kg czy 6 kg. Teraz ważąc prawie 9 kg i mając prawie 9 miesięcy najchętniej złaziłby z rąk tylko po to, aby sprawdzić czy nie zapomnieliśmy zatkać kontaktów.


    Jakis czas temu poskarżyłam się na forum i mayetschka ( po raz kolejny wielkie dzięki) pożyczyła mi tkaną na spróbunek. Młodemu bardziej podeszła niż elastik i dawał się z łaski nosić. Nie wiem czy była to kwestia innej chusty czy zmiany usposobienia.
    Teraz mam kółkową lnianą i Młody ją uwielbia. Są takie dni, ze nic nie pomaga, nic go nie obchodzi, tylko w chustę i poprzytulać się, zdrzemnąć.


  8. #8
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    pomiędzy Łodzią a Warszawą
    Posty
    1,620

    Domyślnie Re: Czy sie przekona do chusty?

    moja julka zdecydowanie (i to bardzo) odrzuciła elastyka....

    kocha kółkową i kieszonkę w wiązance. kangurka tylko lubi...

    a "chrzci" każdą chustę i każde moje ubranie bez wyjatku
    Trener Szkoły Noszenia ClauWi®, http://www.clauwi.pl

  9. #9
    Chusteryczka Awatar olazola
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Sopot
    Posty
    1,754

    Domyślnie Re: Czy sie przekona do chusty?

    Wyjeżdżamy bez wózka!!! Nie zmieści się a poza tym jest tam teraz straszne błoto. Albo będzie współpracować ze mną i chustą, albo spacerów nie będzie. Zaczynamy od wtorku. Trzymajcie kciuki.
    Alicja 12.10.08 : Martyna 01.03.11 : Oleg 28.06.14

  10. #10
    Chusteryczka Awatar olazola
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Sopot
    Posty
    1,754

    Domyślnie Re: Czy sie przekona do chusty?

    Cytat Zamieszczone przez annamamaalexa
    moja julka zdecydowanie (i to bardzo) odrzuciła elastyka....
    annomamoalexaijulki jak to się objawiało?
    Alicja 12.10.08 : Martyna 01.03.11 : Oleg 28.06.14

  11. #11
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    pomiędzy Łodzią a Warszawą
    Posty
    1,620

    Domyślnie Re: Czy sie przekona do chusty?

    no cóż...darła sie jak opętana i odpychała mocno ode mnie. ogólnie od razu wyczułam, ze jej się nie podoba...poza tym miałam mozliwość dla porównania włożyć ja w tkaną, gdzie wszystko było ok.

    acha, w elastyku próbowałam i kołyski i pionu, obydwa wiązania klęska...

    w kołysce mała siedzi w kółkowej, a w tkanej w pionie.
    Trener Szkoły Noszenia ClauWi®, http://www.clauwi.pl

  12. #12
    Chusteryczka Awatar olazola
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Sopot
    Posty
    1,754

    Domyślnie Re: Czy sie przekona do chusty?

    Kiedyś pisałam o moim problemie Za ciasno w elastyku?. Czyli nie każdemu dziecku w elastyku dobrze. Moja teoria spiskowa się zaczyna sprawdzać. Na warsztatach za bardzo nie mam jak wypróbować chust, bo moja jest z tych rzygających i nie chcę komuś chusty zafajdać, ale jest nadzieja, bo kiedyś w lumpeksie kupiłam kawał szmaty takiej jak chusta do noszenia, więc może z nią wypróbuję, ale to dopiero jak wrócę do domu. Teraz w chuście nie noszę bo pogoda fatalna, żeby wyjść z Małą.
    Alicja 12.10.08 : Martyna 01.03.11 : Oleg 28.06.14

  13. #13
    Chustonówka Awatar Krecik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    21

    Domyślnie Re: Czy sie przekona do chusty?

    Mój Aleks miał coś podobnego, z tym że nie do końca jestem pewna czy była to kwestia elastyka jako takiego, czy właśnie wieku/etapu rozwoju dziecka. Początkowo bardzo bałam się wiązać, Młody czuł chyba, że matka cała w nerwach i często uderzał w ryk. Mimo to jako noworodek kilka razy dał się zamotać w kołyskę i nawet usnął. Kiedy spróbowałam kieszonki w chuście elastycznej, właśnie w trzecim miesiącu życia, urządził ryk niesamowity. Wiązanie było dobre, bo wiązały na mnie ekspertki, tylko dzieć wrzeszczał, jakby go ze skóry obdzierano, choć nic mu nie dolegało poza tym... :-/ Dwa razy próbowałyśmy, guzik :-/ Dałam spokój na kilka tygodni - i spróbowałam jeszcze raz. I okazało się, że jednak można go zamotać, że mu się nawet podoba. W elastyku właśnie.

    Teraz (5 miesięcy) przeszliśmy na tkaną i też jest okej - choć kieszonka przestaje się sprawdzać, za bardzo Młody chce widzieć, co się dzieje dokoła, więc przede mną nauka wiązania na biodrze. =:O
    Krecik aka Xinth
    i Aleks

  14. #14
    Chusteryczka Awatar olazola
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Sopot
    Posty
    1,754

    Domyślnie Re: Czy sie przekona do chusty?

    Kochane, jest dobrze! Wczoraj pamiętnego 15 lutego (przejdzie do historii) zamotałam Młodą ok 12 wyszłyśmy na dwór, słońce ją oślepiło zaczęła stękać i spowrotem do ddmu, ja wściekła. Po południu piękna mroźna pogoda (jesteśmy na Mazurach) postanowiłam, że idziemy do dziadka na cmentarz, zapakowałam Małą, mąż szedł obok zagadywał i po 25 minutach Ala zasnęła!!! Nie mogłam się nacieszyć. Dzisiaj wyszłyśmy i też zasnęła, tylko że po 10 minutach. Jestem przeszczęśliwa, oczywiście zastanawiam się nad kupnem nowej chusty, bardziej nośnej, bo Mała ma już 6,5 kg, zaczynam polowanie.
    Alicja 12.10.08 : Martyna 01.03.11 : Oleg 28.06.14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •