Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Wątek: polowanie na kółkową z Allegro

  1. #1
    Chustofanka Awatar ingrid
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Józefosław
    Posty
    189

    Domyślnie polowanie na kółkową z Allegro

    Szukam jakiejś taniochy, ale nie znam się wcale. Może któraś z Was by zerknęła, czy dwie chusty, które wypatrzyłam to są cokolwiek warte?

    Jedna taka: http://allegro.pl/chusta-kolkowa-i2265848102.html ma metkę Freedom Slings z UK


    Druga taka: http://allegro.pl/chusta-kolkowa-bab...266880131.html opisana jako Babyland



    Z góry dziękuję

  2. #2
    Chusteryczka Awatar kakot
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Kraków/Warszawa
    Posty
    2,019

    Domyślnie

    wydaje mi się, że obie będą tak samo dobre - albo inaczej, obie będą tak samo takie sobie. To wygląda na zwykłe, w dodatku cienkie płótno. Nosić się da, dociągnąć się dać powinno. Mierzyłam kiedyś kółkową ze zwiewnego batystu na ciężkich stalowych kółkach i też działała
    Są dziewczyny, które twierdzą, że cienki, przewiewny materiał w kółkowej to zaleta. Ja zawsze wolałam chusty grube i mięsiste, i nawet kółkową mam ze skośnym splotem. Lepiej się układa, łatwiej dopasowuje, lepiej trzyma na kółkach, dziecku i mnie.
    Jeśli ma być tanio i na próbę, polecam niezmiennie to samo: kupić parę kółek i żakardowy obrus albo poszwę w szmateksie. Porządny żakard pracuje znacznie lepiej, niż płócienko.

  3. #3
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    ta pierwsza jest warta kółek.
    materiał jest raczej nic nie wart na noszenie,chyba że tylko na próbe chcesz.już chyba najtaniej by było kupić tę pierwszą na próbę i to tak pi razy oko,a potem kupić najtaniej jak się da 2 metry chusty skośnokrzyzowej jakiejkolwiek,wypruć te kółka i uszyć.ewentualnie znaleźć w szmateksie porządny materiał jak kakot pisze i uszyć z niego i tych kółek prawdziwą kółkową.przez porządne materiały rozumiem taki materiał jak na przykład ta narzuta ikeiowska co jest pod tą kółkową.szycie jest banalnie proste,jeśli ma sie dostęp do maszyny lub osoby szyjącej nawet tylko dla siebie,bo do tego trzeba tylko podstaw szycia.
    przez ten materiał,co jest na zdjęciu to spuchnie Ci ramię,on jest spoko przy małych dzieciach,lekkich,im wiekszy ciezar,tym materiał musi być porzadniejszy i raczej grubszy,dzieki temu nie ślizga się w kólkach,nie wrzyna w dziecko i Ciebie.
    a ta druga babyland to kółka jakieś takie lilipucie się wydają i malo wyraźne toto,ale na pewno nic skośnokrzyzowego,zbyt duża niewiadoma,zeby licytować jak dla mnie.

  4. #4
    Chustoguru Awatar paskowka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany/Puławy
    Posty
    6,506

    Domyślnie

    Kółka w pierwszej są OK, moja pierwsza kółkowa przy małym dzieciu to był cienki materiał z dodatkiem lnu - super sie dociagała i całkiem fajnie nosiła...do czasu słusznej wagi mega dziecięcia

    Druga ma malusieńkie kółka, źle sie bedzie dociągała


    www.lydialand.pl - Sklep - chusty Chimparoo, Hoppediz, LennyLamb, Nati, Felizzy, nosidła Bondolino, Tuli, Manduca, Hipseat, pieluszki wielorazowe, Goki, Bajo
    Chimparoo - Wyłączny przedstawiciel chust Chimparoo.

    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci


  5. #5
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    lepiej polowac na oppammamy kółkowe, sprawdzone, ukochane i na bank poniesie klocka
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  6. #6
    Chusteryczka Awatar kakot
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Kraków/Warszawa
    Posty
    2,019

    Domyślnie

    ingrid, tu masz hamalu. Kolor oczo...żerny, ale ja moją hamalu uwielbiam. Kieszonkę olać, sznurki wypruć (zbędny dodatek), w razie potrzeby ogon skrócić. Kółka lekkie i dobrze działające, materiały zawsze też mieli porządne. A tu oppamama, one z kolei były zazwyczaj szyte z płótna, tyle że dość porządnego i na dobrych kółkach.

  7. #7
    Chustomanka Awatar Ulula
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Poznań (Komorniki)
    Posty
    1,070

    Domyślnie

    Sorry za prywatę, bo nie jest to wątek "Kupię", ale się skromnie zaoferuję, bo właśnie wrzuciłam na bazarek flanelkę taniutką: http://chusty.info/forum/showthread.php?t=77841.
    A nuż się spodoba?

  8. #8
    Chustofanka Awatar ingrid
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Józefosław
    Posty
    189

    Domyślnie

    Ale dobrze, że się Was poradziłam .

    Mój syn mały, ale kloc rośnie, już ma 8,5 kg na karku , więc faktycznie rozejrzę się za czymś mocniejszym, bo te kółka to mają być na lato (o ile w końcu przyjdzie ).

    Szkoda tylko, że tak późno zajrzałam, Oppamama uciekła mi sprzed nosa, a kolor mój bardzo

    Flanelka fajna, w dobrej cenie, ale ja nawet wobec taniochy mam wygórowane wymaganie: mój kolor musi być

    Idę polować dalej!

  9. #9
    Chustomanka Awatar anasta
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    782

    Domyślnie

    Toć ta druga to Oscha

  10. #10
    Chustomanka Awatar marlei
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Poole, UK
    Posty
    1,469

    Domyślnie

    Stanelam dla Ciebie tu Moze Ci sie spodoba
    Iwona - mama Hugo (29 wrzesien 2010)
    Doula
    Doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®

  11. #11
    Chustofanka Awatar ingrid
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Józefosław
    Posty
    189

    Domyślnie

    marlei dziękuję

    mailowałam już z bursztynką, nawet nie wiedziałam, że Bebelulu tak fajnie wygląda. ale róż to mocno nie mój kolor...

  12. #12
    Chustomanka Awatar olmis
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    876

    Domyślnie

    wczoraj widziałam kółkową oppę na all za 30zł kup teraz, niestety dopiero teraz trafiłam na ten wątek, bo bym Wam podlinkowała
    starsza siostra - 08.08.08, młodsza siostra - 06.10.10
    -----------------------
    Instruktorka Masażu Shantala, Doradczyni Akademii Noszenia Dzieci (lubuskie, Zielona Góra); www.nowoczesnerodzicielstwo.com.pl

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •