Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 36

Wątek: Mamabu.pl rekomenduje wisiadło...

  1. #1
    Chustofanka Awatar ingrid
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Józefosław
    Posty
    189

    Domyślnie Mamabu.pl rekomenduje wisiadło...

    http://www.mamabu.pl/blog/2012/test-...lko-babybjorn/

    Fajnie by było, jakby dziewczyny potestowały jakieś nosidło ergonomiczne dla równowagi. Swojego nie oddam , ale może jakiś dystrybutor/producent to przeczyta?

  2. #2
    Chusteryczka Awatar mamaLiKa
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    sercem na Ursynowie ;)
    Posty
    1,791

    Domyślnie

    Przeleciałam komentarze - padłam w miejscu, w którym pracownik BB argumentuje za ich produktem - czegoś takiego jeszcze nie widziałam,w przypadku jakichkolwiek innych nosideł, żeby producent musiał się bronić w komentarzach..ciekawe czy mają takie stanowisko - pracownik ds. negatywnych komentarzy w sieci

    a cały "test" to ewidentny efekt totalnej nieświadomości rodziców w kwestii noszenia - szkoda



  3. #3
    Chustofanka Awatar ingrid
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Józefosław
    Posty
    189

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamaLiKa Zobacz posta
    Przeleciałam komentarze - padłam w miejscu, w którym pracownik BB argumentuje za ich produktem - czegoś takiego jeszcze nie widziałam,w przypadku jakichkolwiek innych nosideł, żeby producent musiał się bronić w komentarzach..ciekawe czy mają takie stanowisko - pracownik ds. negatywnych komentarzy w sieci
    Na pewno

    Btw. nie wiedziałam, że to 'cudo' jest TAKIE DROGIE!

  4. #4
    Chustomanka Awatar deviltya
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,241

    Domyślnie

    piszą, że układa się w pozycji żabki. gdzie jak? ooo

  5. #5
    Chustoguru
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    7,056

    Domyślnie

    Ech... walka z wiatrakami. Kiedyś byłam bardziej "zapalczywa", teraz rozmawiam z tymi, którzy rzeczywiście tego chcą.

  6. #6
    Chustoholiczka Awatar sweetrose
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Nibylandia
    Posty
    3,151

    Domyślnie

    o matko... jaka cena a ja myślałam, że ergo jest drogie a to pseudo cudo mnie powaliło...

    ciekawa pozycja na żabkę wisielczą żabkę
    Junior 2011
    Oleksander 2016
    Zośka 2021

  7. #7
    Chusteryczka Awatar Gabriela1999
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    2,487

    Domyślnie

    Paskudne paskudztwo za paskudną cenę

  8. #8
    Chusteryczka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Böblingen
    Posty
    2,158

    Domyślnie

    Też swojego yamo nie oddam póki co
    To cudo to może i full wypas na plecach rodziców, pod tym kątem mogłabym potestować, jak się ciężar oizkłada, ale zamiast dzecia worek ziemniaków z warzywniaka przytargać. Ale i tak wolałabym ergonomiki przetestować. A co do samej rekomendacji... No comment... Wiadomo, biznes jest biznes
    http://kachaskowo.blogspot.com
    a najlepsze me dzieła: Michał 06-06-2007 i Klaudia 17-09-2011
    bociany dzieci nie noszą, ja tak (zapożyczone z nosime.sk)


  9. #9
    Chustomanka Awatar IwonaKM
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    922

    Domyślnie

    problem polega na tym, że wisiadełko BB można kupić w sklepach stacjonarnych z artykułami dla dzieci w większych centrach handlowych, a nosidełka ergonomiczne albo w sieci albo w sklepach stacjonarnych "dla wtajemniczonych", które i tak pewnie można policzyć na palcach jednej ręki.
    Gdyby Tula, Manduca czy inne nosidełka były dostępne np. w Mothercare lub Smyku, zapewne stalyby się bardziej popularne i wyparły BB
    Pola 2011

  10. #10
    Chusteryczka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Böblingen
    Posty
    2,158

    Domyślnie

    W Niemczech manduce czy ergo można w stacjonarnych dostać, częściej rodzice po nie chyba sięgają niż u nas. Inna sprawa, że u BB się chyba częściej reklamuje w polskich gazetach czy portalach dla rodziców aniżeli producenci chust czy nosideł ergonomicznych
    http://kachaskowo.blogspot.com
    a najlepsze me dzieła: Michał 06-06-2007 i Klaudia 17-09-2011
    bociany dzieci nie noszą, ja tak (zapożyczone z nosime.sk)


  11. #11
    ChustoTata
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Warszawa, Mokotów
    Posty
    67

    Domyślnie

    To poniekąd prawda - w mojej ocenie wielu rodziców rezygnuje ze zdrowych i "zielonych" praktyk, ponieważ tego rodzaj praktyki i towary "na pierwszy rzut oka" (!!!) są trudno dostępne. To powoduje zniechęcenie i szybki powrót do plastikowych pieluch, wisiadeł i innych dziwadeł.

    Ostatnio w pracy usłyszałem od kolegi pytanie - "nie szkoda ci pieniędzy na pranie tych tetrowych pieluch ?!" - nie wdawałem się w dyskusję, o tym że są zdrowsze i bezpieczniejsze, bo nawet argumenty czysto matematyczne o kosztach do niego nie przemawiały...

  12. #12
    Chustoguru Awatar odynka
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    odiland
    Posty
    7,861

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kachasek Zobacz posta
    [...]Inna sprawa, że u BB się chyba częściej reklamuje w polskich gazetach czy portalach dla rodziców aniżeli producenci chust czy nosideł ergonomicznych
    wszystko to niestety kwestia pieniędzy na reklamę przeznaczonych
    Wataha: Nelly: 14/06/2007 Lilly i Zuzka: 15/09/2010

    http://zakamarek.eu - targowisko rzeczy różnych
    http://shewolf-foto.blogspot.com - moja pasja

    2014 będzie nasz!

  13. #13
    ChustoTata
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Warszawa, Mokotów
    Posty
    67

    Domyślnie

    Dziwi mnie to, że te wszystkie super nosidła są "polecane i projektowane przez pediatrów" - proszę, cytat ze strony BabyBjorn:

    "- Wszystkie nosidełka BabyBjorn powstają we współpracy z pediatrami i zapewniają dziecku prawidłową pozycję podczas noszenia"

    Osobiście śmierdzi mi to jakimś przereklamowaniem. Po co w tych nosidłach tyle techniki, extra pasów, rzepów, zapięć i klamer ?!

  14. #14
    Chustomanka Awatar scarlet
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    1,088

    Domyślnie

    Myślę, że ocena nosidła tkwi w zdaniach:

    "Moje dziecko niestety jeszcze bardzo ostrożnie podchodzi do innych form noszenia i najlepiej czuje się u nas na rękach; tylko kiedy miała wyjątkowo dobry humor i była wyspana pozwalała na spacerowanie w BabyBjorn. Dłuższe noszenie kończyło się awanturą"

    nic dodać nic ująć, dziecko samo wie w czym mu wygodnie a w czym nie...
    Marcinek luty 2009, Emi luty 2011, Bartuś marzec 2013
    Doradca Noszenia ClauWi® www.chusty.opole.pl // Sklep: www.graszki.pl
    "Kiedy dołączamy do dzieci w świecie zabawy, otwieramy drzwi do ich życia wewnętrznego i spotykamy się z nimi serce w serce." (L.J.Cohen)

  15. #15
    Chusteryczka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Böblingen
    Posty
    2,158

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez xsqr Zobacz posta
    Dziwi mnie to, że te wszystkie super nosidła są "polecane i projektowane przez pediatrów" - proszę, cytat ze strony BabyBjorn:

    "- Wszystkie nosidełka BabyBjorn powstają we współpracy z pediatrami i zapewniają dziecku prawidłową pozycję podczas noszenia"

    Osobiście śmierdzi mi to jakimś przereklamowaniem. Po co w tych nosidłach tyle techniki, extra pasów, rzepów, zapięć i klamer ?!
    popularne nosidła ergonomiczne, czy hybrydy też je mają MT mają jedynie pasy
    http://kachaskowo.blogspot.com
    a najlepsze me dzieła: Michał 06-06-2007 i Klaudia 17-09-2011
    bociany dzieci nie noszą, ja tak (zapożyczone z nosime.sk)


  16. #16
    Chusteryczka Awatar Truscaveczka
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Podkarpacie
    Posty
    1,891

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez xsqr Zobacz posta
    Ostatnio w pracy usłyszałem od kolegi pytanie - "nie szkoda ci pieniędzy na pranie tych tetrowych pieluch ?!" - nie wdawałem się w
    dyskusję, o tym że są zdrowsze i bezpieczniejsze, bo nawet argumenty czysto matematyczne o kosztach do niego nie przemawiały...
    Dlatego ja czasem mówię "No, cholera, trochę to jest kłopotliwe, ale rozumiesz, Młodemu tak się jajka odparzały, że coś okropnego! OKazało się, że to od pampersów!" - rzadko się afiszuję z ekorodzicielstwem Łatwiej zrozumieć proste argumenty, a kiedys tam może dana osoba da sobie sprzedać więcej wiedzy
    Sarcasm helps keep you from telling people what you really think of them.
    Dziergam Pichcę Ględzę Tłumaczę

  17. #17
    Chusteryczka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Böblingen
    Posty
    2,158

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Truscaveczka Zobacz posta
    Dlatego ja czasem mówię "No, cholera, trochę to jest kłopotliwe, ale rozumiesz, Młodemu tak się jajka odparzały, że coś okropnego! OKazało się, że to od pampersów!" - rzadko się afiszuję z ekorodzicielstwem Łatwiej zrozumieć proste argumenty, a kiedys tam może dana osoba da sobie sprzedać więcej wiedzy
    a że w pieluszce może dochodzić do 50st C, to miały prawo...
    http://kachaskowo.blogspot.com
    a najlepsze me dzieła: Michał 06-06-2007 i Klaudia 17-09-2011
    bociany dzieci nie noszą, ja tak (zapożyczone z nosime.sk)


  18. #18
    ChustoTata
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Warszawa, Mokotów
    Posty
    67

    Domyślnie

    Skoro takie mądre książki radzą...
    [..]Nosidełka składają się ze sporządzonego z materiału siedzonka dla niemowlaka zawieszonego na dwóch pasach nośnych. Są tak zaprojektowane, by malec był zwrócony twarzą do wewnątrz [...] albo na zewnątrz (wówczas może podziwiać te same widoki co ty) [...]
    Radzi tak książka "Pierwszy Rok Życia Dziecka" - konsultowana przez pediatrów i szerokie grono lekarzy Cóż zatem mają począć zagubieni rodzice - sadzają zatem malucha przodem - niech sobie ogląda świat siedząc na siedzisku!

  19. #19
    Chusteryczka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Böblingen
    Posty
    2,158

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez xsqr Zobacz posta
    Skoro takie mądre książki radzą...
    Radzi tak książka "Pierwszy Rok Życia Dziecka" - konsultowana przez pediatrów i szerokie grono lekarzy Cóż zatem mają począć zagubieni rodzice - sadzają zatem malucha przodem - niech sobie ogląda świat siedząc na siedzisku!
    tak to już jest, jak się klepie kolejną publikację nie zagłębiając się w temat prawidłowego noszenia
    http://kachaskowo.blogspot.com
    a najlepsze me dzieła: Michał 06-06-2007 i Klaudia 17-09-2011
    bociany dzieci nie noszą, ja tak (zapożyczone z nosime.sk)


  20. #20
    Chusteryczka
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    1,533

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez xsqr Zobacz posta
    Dziwi mnie to, że te wszystkie super nosidła są "polecane i projektowane przez pediatrów" - proszę, cytat ze strony BabyBjorn:

    "- Wszystkie nosidełka BabyBjorn powstają we współpracy z pediatrami i zapewniają dziecku prawidłową pozycję podczas noszenia"

    Osobiście śmierdzi mi to jakimś przereklamowaniem. Po co w tych nosidłach tyle techniki, extra pasów, rzepów, zapięć i klamer ?!
    Ja bardzo wtedy chciałabym zobaczyć te rekomendacje pediatrów, z nazwiskiem i podpisem. Jak ktos będzie naprawdę rekomendował to powinien byc pewien że produkt jest ok i krzywdy nie zrobi.
    Te "rekomendacje" to po prostu kolejne hasło reklamowe, polecany przez pediatrów, dermatologów, kosmetyczki, mamy itd, można napisac coklowiek nie mając de facto żadnego poparcia eksperta.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •