Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 36 z 36

Wątek: Mamabu.pl rekomenduje wisiadło...

  1. #21
    Chusteryczka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Böblingen
    Posty
    2,158

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez klusiecka Zobacz posta
    Ja bardzo wtedy chciałabym zobaczyć te rekomendacje pediatrów, z nazwiskiem i podpisem. Jak ktos będzie naprawdę rekomendował to powinien byc pewien że produkt jest ok i krzywdy nie zrobi.
    Te "rekomendacje" to po prostu kolejne hasło reklamowe, polecany przez pediatrów, dermatologów, kosmetyczki, mamy itd, można napisac coklowiek nie mając de facto żadnego poparcia eksperta.
    o to to
    http://kachaskowo.blogspot.com
    a najlepsze me dzieła: Michał 06-06-2007 i Klaudia 17-09-2011
    bociany dzieci nie noszą, ja tak (zapożyczone z nosime.sk)


  2. #22
    ChustoTata
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Warszawa, Mokotów
    Posty
    67

    Domyślnie

    Bijcie się z wiatrakami, bijcie, aż wam ręce połamią



    Oto co znalazłem w czerwcowym wydaniu "Mamo to Ja" - co zatem mają myśleć i naśladować młode matki ?!
    Aż mnie nosiło, żeby coś do nich napisać, ale nie wiem gdzie szukać informacji o szkodliwości takiego noszenia które mógłbym zamieścić w takiej korespondencji.

  3. #23
    Chustomanka Awatar panna.z.wilka
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    543

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez deviltya Zobacz posta
    piszą, że układa się w pozycji żabki. gdzie jak? ooo
    przyjrzałam się zdjęciu z powyższego linka (pierwszy post) i jak tak patrzę na dziecko zamontowane w tym ustrojstwie, to jako żywo staje mi przed oczyma trzymana pod pachy żaba - wtedy też jej nogi tak smętnie zwisają Może taką żabką się podpierają?

  4. #24
    ChustoTata
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Warszawa, Mokotów
    Posty
    67

    Domyślnie

    Dziś widziałem na mieście damę, z podobnym wisiadłem, w którym dzieciecie - na moje głupie oko - liczyło sobie cztery do sześciu wiosen - bezwładnie, zdaje się bez udziału własnej woli radośnie wymachiwało spod siebie luźno zwisającymi dolnymi kończynami - żal mi się tego dzieciątka zrobiło...

  5. #25
    Chustoholiczka Awatar Paulina J.
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Warszawa/Nowa Praga
    Posty
    3,192

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez xsqr Zobacz posta
    dzieciecie - na moje głupie oko - liczyło sobie cztery do sześciu wiosen
    wow chyba nie wiosen!!!

    Wisiadła są i będą. Niestety nic z tym nie da się zrobić. I jak żadnego ergo w ciuchlandach nie mogę wyszukać (a chciałabym oj chciała) tak wisiadeł stosy... pół warszawskiej Pragi w nich nosi (jak już nosi).

  6. #26
    ChustoTata
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Warszawa, Mokotów
    Posty
    67

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Paulina J. Zobacz posta
    wow chyba nie wiosen!!!
    ...miesięcy - miałem na myśli

  7. #27
    Chustomanka Awatar buka
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Kato
    Posty
    885

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez xsqr Zobacz posta
    ...miesięcy - miałem na myśli
    No ja zaraz sobie taką sześciolatkę wyobraziłam, smętnie wymachującą kończynami na plecach rodzica

  8. #28
    Chusteryczka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Böblingen
    Posty
    2,158

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez buka Zobacz posta
    No ja zaraz sobie taką sześciolatkę wyobraziłam, smętnie wymachującą kończynami na plecach rodzica
    e tam na plecach, z przodu przodem do świata
    http://kachaskowo.blogspot.com
    a najlepsze me dzieła: Michał 06-06-2007 i Klaudia 17-09-2011
    bociany dzieci nie noszą, ja tak (zapożyczone z nosime.sk)


  9. #29

    Domyślnie Test Chusty Tula na Mamabu dla odmiany:)

    Dla zainteresowanych tym razem opublikowałyśmy test chusty na blogu Mamabu. Zapraszamy i życzymy cudnego dnia!

  10. #30
    ChustoTata
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Warszawa, Mokotów
    Posty
    67

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dominika Mamabu Zobacz posta
    Dla zainteresowanych tym razem opublikowałyśmy test chusty na blogu Mamabu. Zapraszamy i życzymy cudnego dnia!
    Hmmm - przeczytałem i znalazłem fragment, który mnie bardzo zainteresował, bowiem dotyczy zdecydowanie mnie i Hanki.
    Minusem chusty (nie potrafię jednak napisać, czy tylko tego konkretnego modelu, czy taka jest po prostu cecha chust), jest to, że dziecko bardzo się w niej poci. Po takim spacerze obie jesteśmy mokre na wysokości klatki piersiowej, chociaż ubieramy się dużo lżej do chustonoszenia niż na tradycyjny spacer.
    Tak samo jest u nas - i ja i córa jesteśmy nieźle spoceni pomimo tego, że ubieram ją lżej aniżeli do wózka (tu mnie proszę nie linczować ). Plecki i klatka piersiowa są wilgotne, pot jest wyczuwalny na ubrankach. Żona bardzo boi się żeby młoda się nie przeziębiła, a ja nie wiem gdzie popełniam błąd

    Dodam jeszcze, że byłbym mile zaskoczony, gdyby MamaBu w tym artykule zastąpiło słowo "mama" - słowem "rodzic", bo przecież oboje - mama jak i tata mogą nosić w chuście

  11. #31

    Domyślnie Mamabu testuje też chuste:)

    Cytat Zamieszczone przez ingrid Zobacz posta
    http://www.mamabu.pl/blog/2012/test-...lko-babybjorn/

    Fajnie by było, jakby dziewczyny potestowały jakieś nosidło ergonomiczne dla równowagi. Swojego nie oddam , ale może jakiś dystrybutor/producent to przeczyta?
    dzisiaj na Mamabu test chusty Tula! zaparszamy! http://www.mamabu.pl/blog/2012/test-...astyczna-tula/

  12. #32
    Chustomanka Awatar deviltya
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,241

    Domyślnie

    wszystko pięknie i wybaczcie krytykę...ale, ale na pięknym zdjęciu dzieciątko trochę wisi...

  13. #33
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez xsqr Zobacz posta
    Hmmm - przeczytałem i znalazłem fragment, który mnie bardzo zainteresował, bowiem dotyczy zdecydowanie mnie i Hanki.

    Tak samo jest u nas - i ja i córa jesteśmy nieźle spoceni pomimo tego, że ubieram ją lżej aniżeli do wózka (tu mnie proszę nie linczować ). Plecki i klatka piersiowa są wilgotne, pot jest wyczuwalny na ubrankach. Żona bardzo boi się żeby młoda się nie przeziębiła, a ja nie wiem gdzie popełniam błąd

    Dodam jeszcze, że byłbym mile zaskoczony, gdyby MamaBu w tym artykule zastąpiło słowo "mama" - słowem "rodzic", bo przecież oboje - mama jak i tata mogą nosić w chuście
    W chuście elastycznej dziecko ma na sobie trzy warstwy materiału, dodatkowo jest grzane przez rodzica. W tkanej na dziecku jest jedna (albo dwie, zależy od wiązania) warstwa materiału, dodatkowo między siebie a dziecko można włożyć pieluszkę tetrową, to pomaga

    Nie jestem doradcą, ale na moje niewprawne oko to chyba to dziecko jest za duże do elastyka. Zresztą, czy w elastyku można wyciągać ręce dziecka na zewnątrz? Czy chusta nie powinna podtrzymywać kręgosłupa do samej góry?

  14. #34
    ChustoTata
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Warszawa, Mokotów
    Posty
    67

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kasia.234 Zobacz posta
    W chuście elastycznej dziecko ma na sobie trzy warstwy materiału, dodatkowo jest grzane przez rodzica. W tkanej na dziecku jest jedna (albo dwie, zależy od wiązania) warstwa materiału, dodatkowo między siebie a dziecko można włożyć pieluszkę tetrową, to pomaga
    Ahoj
    Może ta tetra rzeczywiście jest rozwiązaniem na problem spoconej klatki piersiowej - bo może to ja się pocę, nie młoda - wypróbuję to dzisiaj.

  15. #35
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez xsqr Zobacz posta
    Ahoj
    Może ta tetra rzeczywiście jest rozwiązaniem na problem spoconej klatki piersiowej - bo może to ja się pocę, nie młoda - wypróbuję to dzisiaj.
    ja na lato ubieram dziecko tylko w body, ale ja mam półroczniaka, noszę w tkanej i nie wyciągam na dworzu, tylko w domu, po powrocie
    do elastyka w upały można pewnie i w samej pieluszce, oczywiście, jeśli się nie boicie ale body też powinno być ok

  16. #36
    ChustoTata
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Warszawa, Mokotów
    Posty
    67

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kasia.234 Zobacz posta
    ja na lato ubieram dziecko tylko w body, ale ja mam półroczniaka, noszę w tkanej i nie wyciągam na dworzu, tylko w domu, po powrocie
    do elastyka w upały można pewnie i w samej pieluszce, oczywiście, jeśli się nie boicie ale body też powinno być ok
    Bez body to żona zdarłaby czerep z mojej głowy, ale bodziak i cienkie spodenki będą w sam raz.
    Co do tego wyciągania na dworze z chusty - to chyba muszę napisać nowy temat, bo zastanawiam się jak radzicie sobie podczas dłuższych eskapad na/poza miasto z przewijaniem (zakładam, że pod chustę nie wciskamy pampersa tylko wielo jak w każdych innych warunkach) i karmieniem (u nas po części funkcjonuje Robo-Cyc (czyt. butelka))

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •