Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16

Wątek: Bajkoterapia

  1. #1
    Chustomanka Awatar comega
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    759

    Domyślnie Bajkoterapia

    Pewnie wielu z nas wychodzi to intuicyjnie, a kto stosuje świadomie? Czy był ktoś na warsztacie bajkoterapii? Pytam, bo zastanawiam się czy warto, czy lepiej kupić książkę i próbować wdrażać samemu?

  2. #2
    Chusteryczka
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1,856

    Domyślnie Re: Bajkoterapia

    a co to jest? jak to wygląda?
    Live, Love, Enjoy Life! Always.

  3. #3
    Chustoguru Awatar grimma
    Dołączył
    Sep 2007
    Miejscowość
    joli bord - warszawa
    Posty
    6,105

    Domyślnie Re: Bajkoterapia

    jutro napisze z obfita bibliografia
    "za każdym razem, kiedy sprawiasz przykrość swojemu dziecku, powinieneś wrzucić do skarbonki dolara na jego przyszłą terapię"

  4. #4
    Chustomanka Awatar comega
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    759

    Domyślnie Re: Bajkoterapia

    Ja poczytałam tutaj:
    http://www.bajkoterapia.pl

  5. #5
    Chustoguru Awatar grimma
    Dołączył
    Sep 2007
    Miejscowość
    joli bord - warszawa
    Posty
    6,105

    Domyślnie Re: Bajkoterapia

    zaznaczam ze nie zajmuje sie zawodowo bajkoterapia. to bardziej moja pasja.
    ksiazke Molickiej czytalam. z tego co sie orietuje opisuje ona szczegolnie przypadki dzieci u ktorych bajkoterapia byla oddzialywaniem terapeutycznym po jakis trudnych doswiadczeniach typu rozwod rodzicow, choroba, smierc, i roznego rodzaju lekow.
    przyznam szczerze ze konstruowanie bajek tego typu, gdzie bohater ma podobny problem do dziecka i sobie z nim radzi to nie jest takie hopsiup. warto przeczytac ksiazki Molickiej dla wlasnej wiedzy. ja pewnie gdybym czula ze konieczne sa oddzialywania terapeutyczne na moim dziecku (jakis traumatyczny uraz) pewnie wolalabym sie zwrocic do fachowca niz robic to sama.

    no ale z duzym prawdopodobienstwem nie mowimy o traumie tylko o zwyklych problemach dzieci. i tutaj mysle ze spokojnie mozna zdac sie na intuicje.
    polecam osobiscie basnie braci Grimm (chociaz ja swojemu 2 latkowi na razie bardziej opowiadam niz czytam) wg bruno betelheima (cudowne i pozyteczne) basnie w bezbolesny sposob pozwalaja sie dziecku rozwijac, pokazuja wartosci. szczegolnie te basnie przekazywane i znane od pokolen.
    "za każdym razem, kiedy sprawiasz przykrość swojemu dziecku, powinieneś wrzucić do skarbonki dolara na jego przyszłą terapię"

  6. #6
    Chusteryczka Awatar bubusita
    Dołączył
    Sep 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,905

    Domyślnie Re: Bajkoterapia

    Grimma czy mogłabyś napisać mi coś więcej o bajkoterapii?Znaczy chodzi mi o dokładne tytuły i autorów, bo zaciekawiłaś mnie bardzo...
    Co jest najśmieszniejsze w ludziach: Zawsze myślą na odwrót: spieszy im się do dorosłości, a potem wzdychają za utraconym dzieciństwem. Tracą zdrowie by zdobyć pieniądze, potem tracą pieniądze by odzyskać zdrowie. Z troską myślą o przyszłości, zapominając o chwili obecnej i w ten sposób nie przeżywają ani teraźniejszości ani przyszłości. Żyją jakby nigdy nie mieli umrzeć, a umierają, jakby nigdy nie żyli.
    *Paulo Coelho*

  7. #7
    Chusteryczka Awatar bubusita
    Dołączył
    Sep 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,905

    Domyślnie Re: Bajkoterapia

    Szczególnie to oddziaływanie terapeutyczne mnie zainteresowało, bo z tego co rozumiem w tym wypadku chodzi o starsze dzieci?
    Co jest najśmieszniejsze w ludziach: Zawsze myślą na odwrót: spieszy im się do dorosłości, a potem wzdychają za utraconym dzieciństwem. Tracą zdrowie by zdobyć pieniądze, potem tracą pieniądze by odzyskać zdrowie. Z troską myślą o przyszłości, zapominając o chwili obecnej i w ten sposób nie przeżywają ani teraźniejszości ani przyszłości. Żyją jakby nigdy nie mieli umrzeć, a umierają, jakby nigdy nie żyli.
    *Paulo Coelho*

  8. #8
    Chustomanka Awatar comega
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    759

    Domyślnie Re: Bajkoterapia

    Grimma a jak sadzisz, czy warto iść na 7 godzinny warsztat do Molickiej, czy wystarczy poczytać? Warsztat ma dotyczyć nauki układania i wykorzystywania bajek w różnych sytuacjach, głównie tych codziennych.

  9. #9
    Chustoguru Awatar grimma
    Dołączył
    Sep 2007
    Miejscowość
    joli bord - warszawa
    Posty
    6,105

    Domyślnie Re: Bajkoterapia

    Comega - jesli masz wyksztalcenie pscyhologiczne badz pokrewne to nie idz. a jesli to dziedziny calkowicie obce to zawsze warto sie dowiedziec czegos nowego.

    co do oddzialywnaia terapeutycznego to polecam ksiazki Bruno Bettelheima, wspomnianej juz Molickiej, i ksiazki o hipnoterapii i basniach, metaforach w psychoterapii (Milton Ericksson czesto wlasnie w ten sposob leczy pacjentow - opowiadajac im historie)
    "za każdym razem, kiedy sprawiasz przykrość swojemu dziecku, powinieneś wrzucić do skarbonki dolara na jego przyszłą terapię"

  10. #10
    Chustoguru Awatar grimma
    Dołączył
    Sep 2007
    Miejscowość
    joli bord - warszawa
    Posty
    6,105

    Domyślnie Re: Bajkoterapia

    http://zasypianki.wordpress.com/
    -tu ktos pisze blog o bajkach ukladanych dla dzieci - wpisal sie w komentarzu do mojego bloga weic moze to ktos stad
    "za każdym razem, kiedy sprawiasz przykrość swojemu dziecku, powinieneś wrzucić do skarbonki dolara na jego przyszłą terapię"

  11. #11
    Chusteryczka
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1,856

    Domyślnie Re: Bajkoterapia

    na chomiku można znaleźć dużo bajek terapeutycznych
    Live, Love, Enjoy Life! Always.

  12. #12
    Chustomanka Awatar comega
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    759

    Domyślnie Re: Bajkoterapia

    Cytat Zamieszczone przez Aneczka
    na chomiku można znaleźć dużo bajek terapeutycznych
    ... chyba nie łapię... gdzie ten chomik?

  13. #13
    Chusteryczka Awatar andziulindzia
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,795

    Domyślnie Re: Bajkoterapia

    Chomik to portal z którego można ściągać różne pliki. Chyba niekoniecznie legalnie. Coś jak emule? Zdaje się

    Andzia
    Moje ulubione ekoforum

    tylko nudne kobiety mają nieskazitelne czyste domy

  14. #14

    Domyślnie Re: Bajkoterapia

    Bajkoterapia - super sprawa.
    Dla dorosłych też

  15. #15
    Chustoguru Awatar gosia2809
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    tu i tam
    Posty
    8,053

    Domyślnie

    odświeżam wątek
    czy któraś z Was poleciła by konkretną książkę związaną z brakiem ojca. Na necie znalazłam taką "Tato" Swein Nyhus ale opis mimo wielu pochwał mi się nie podoba. Tam ojciec jest przedstawiony jako super bohater, a bajkowy Tomek bardzo zanim tęskni. Powiem szczerze, nie chcę wzmagać poczucia tęsknoty i tego, że tata jest wspaniały...
    Bardziej szukam czegoś co ukoi tęsknotę i pokazanie, że może być fajnie i bez taty.. a może źle myślę?



    Karmiliśmy się 3 lata 3 miesiące i 5 dni

  16. #16
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    "Inne życie"



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •